Pomáha Čertov pazúr BIO pri zápaloch a reume? Recenzia

Čertov pazúr BIO
 • doplnok výživy
 • 60 ks tabliet
 • pôsobí protizápalovo, tlmí bolesť
 • udržiava zdravé kosti a šľachy, odporúča sa pri reume
 • cena od 12,25

Začali vás bolieť kĺby po dlhom sedení? Neviete v noci zaspať a bolia vás svaly, šľachy, prakticky celé telo, nemáte príliš chuť do jedla, nič sa vám nechce a aj najmenší pohyb vás obťažuje? Pravdepodobne trpíte reumatickým ochorením. 

Reuma je pojem pre rôzne ochorenia pohybového aparátu, ktorých pôvod nie je jednoznačný. Postihuje pohybový aparát - kĺby, svaly, šľachy, mäkké tkanivá. Najmä kĺby sú opuchnuté, bolestivé, na dotyk teplé, no môžu sa vyskytnúť aj iné príznaky ako je ranná stuhnutosť, nechuť do jedla, deformácia prstov rúk a nôh, zaguľatený chrbát. To, čo reumu robí nebezpečnou je, že vplýva aj na srdce, pľúca, nervy, obličky a cievy.

Mnohým sa možno toto ochorenie spája najmä so staršími ľuďmi. No reuma čoraz častejšie postihuje aj 30-tnikov. Keďže jej pôvod nie je celkom jasný, túto chorobu nie je možné úplne vyliečiť, no jej príznaky je možné výrazne zmierniť. Pomôcť si viete zmenou životosprávy, dá sa s ňou bojovať aj doma a účinné pre vás môžu byť rôzne prírodné doplnky výživy.

My sme v boji s dnou, ktorá je jedným z druhov reumy, vyskúšali Čertov pazúr BIO od značky Fleurance Natur. Ako nám zabral? Zaznamenali sme nejaké účinky?

Čertov pazúr BIO Hollcare.sk - recenzia

Preverené používateľmi

produkty preverené užívateľmi

Určite nám dáte za pravdu, že rozhodovanie pri nákupe môže byť niekedy zložité.

Toto rozhodnutie nám však môžu značne uľahčiť odporúčania a referencie od blízkeho, priateľa či suseda, skrátka niekoho, kto daný produkt reálne otestoval a používal. Áno, skúsenosti iných používateľov sú totiž to, čomu pri nákupe dôverujeme a čo nám pomáha správne sa rozhodnúť. Aj preto u nás na webe nájdete reálne recenzie od reálnych zákazníkov, ktorí dané produkty skutočne poriadne preverili.

Výživový doplnok Čertov pazúr BIO od značky Fleurance Nature pre vás testovala Mária Vargová, ktorá trpí reumaickým ochorením dna.

Dna je chronická porucha látkovej výmeny, kedy sa v tele vo vyššom množstve ukladá kyselina močová v podobe drobných kryštálov. Jej príčin môže byť niekoľko, v prípade mojej starej mamy, ktorá čertov pazúr testovala, je to kvôli poruche obličiek. Postihuje nielen kĺby, ale aj rôzne vnútorné orgány. Sprievodnými znakmi môžu byť aj rôzne tráviace ťažkosti, bolesti hlavy, poruchy zraku, svalové bolesti. Pri dne je veľmi dôležitá špeciálna diéta, treba sa vyhýbať najmä živočíšnym bielkovinám a tukom, mastným údeninám, či cesnaku.

U mojej starkej sa striedajú obdobia pokoja a výraznejších bolestí kĺbov. V takých situáciách sa odporúča prikladať si ľadové obklady na opuchnuté, horúce kĺby. Rozhodla sa však vyskúšať Čertov pazúr BIO, ktorý sa odporúča práve pri zápaloch a je známy pre svoje analgetické účinky.

Čertov pazúr BIO Hollcare.sk - recenzia

Čertov pazúr BIO od Fleurance Nature je v podobe tabliet. 

Čertov pazúr (harpagofyt ležatý, alebo Harpagophytum procumbens) je rastlina pochádzajúca z Južnej Afriky. Jej plody rýchlo drevnatejú a majú výčnelky, ktoré sú ako ostne. Korene tejto rastliny sa tradične používajú na liečenie celého radu ochorení, ako je horúčka, bolesť, artritída a tráviace ťažkosti (1). Obsahujú iridoidné glykozidy, najmä účinný harpagozid, ktoré preukázali protizápalové účinky (2).

Čertov pazúr môžete nájsť vo forme koncentrovaných extraktov a kapsúl, pomletý na jemný prášok a používa sa tiež ako prísada do rôznych bylinných čajov.

Čertov pazúr BIO od francúzskej značky Fleurance Nature je vo forme tabliet a obsahuje 1600 mg extraktu z koreňa. Značka uprednostňuje certifikovanú metódu ekologického zberu a výroby a je ošetrená tzv. AB certifikátom. Ten zaručuje, že rastliny boli pestované bez syntetických a chemických hnojív, pesticídov, GMO alebo konzervačného ošetrenia.

Čertov pazúr BIO Hollcare.sk - recenzia

Výživový doplnok má AB certifikát čo znamená, že rastliny boli pestované bez syntetických a chemických hnojív, pesticídov a GMO.  

   Účinok: 9 / 10

Čertov pazúr má nasledovné účinky na ľudský organizmus:

 • Pôsobí protizápalovo - napríklad štúdia na myšiach ukázala, že harpagozid významne potláčal účinok cytokínov, čo sú molekuly v tele, o ktorých je známe, že podporujú zápal. Hoci čertov pazúr nebol u ľudí extenzívne študovaný, predbežné dôkazy naznačujú, že to môže byť alternatívna liečba zápalových stavov. 
 • Výskum naznačuje, že môže pomôcť zmierniť bolesť kĺbov spojenú s osteoartrózou a môže byť rovnako účinný ako diacereín na odbúravanie bolesti (3, 4).
 • Vzhľadom na jeho predpokladané protizápalové účinky a potenciál na zmiernenie bolesti sa čertov pazúr navrhol ako alternatívna liečba pre osoby s dnou (5).
 • Dokáže zmierňovať bolesť najmä dolnej časti chrbta (6).
 • Čertov pazúr môže okrem zmiernenia bolesti a zápalu potlačiť chuť do jedla prostredníctvom interakcie s hormónom hladu - ghrelínom. Tieto účinky sa však zatiaľ skúmali iba u myší (7).

Sprvu moja starká príliš nechcela dôverovať tomuto doplnku výživy, no zároveň sa zbytočne nechce prepchávať silnými liekmi proti bolesti. Nakoľko má väčšie problémy s obličkami, nechce ich navyše zaťažovať. 

Testovala 60 tabletové balenie, ktoré vydrží mesiac, pretože denná odporúčaná dávka sú 2 tablety denne. Poctivo pila zvýšené množstvo tekutín a držala prísnu stravu. Pociťuje bolesti kolien a niekedy prstov na nohách v dôsledku dny, avšak nie denne. Striedajú sa horšie a lepšie dni.

Po približne 2 týždňoch mi poctivo hlásila, že už dlhší čas ju neboleli kĺby. Samozrejme, starší ľudia cítia aj zmenu počasia ''v kostiach'', avšak silenjšia bolesť, zápal, opuch, na ktoré bola zvyknutá sa nedostavili. Vraví, že asi už nebude mať telo ako mladica a predsalen sa občas rannej stuhnutosti a občasnej miernej bolesti nevyhne, no s účinkami čertovho pazúra je spokojná.

Dobrala celé balenie a zatiaľ si veľmi pochvaľuje. A ja uvažujem, že jej na Vianoce zaobstarám aj ďalšie balenia do zásoby.

Čertov pazúr BIO Hollcare.sk - recenzia

Balenie je riadne uzatvorené a pred prvým použitím musíte odstrániť ochrannú pásku.

   Dávkovanie: 10 / 10

Odporúčaná denná dávka sú 2 tablety denne = 1600 mg extraktu z čertovho pazúra. Treba ich zapiť dostatočným množstvom vody.

Stará mama si dala tabletky po obede, aby ich zbytočne nemiešala s jej predpísanými liekmi, ktoré berie ráno. Tablety sa pohodlne zapíjajú, sú primeranej veľkosti. Nie sú potiahnuté filmom, aby sa predišlo zbytočným aditívam.

Čertov pazúr BIO Hollcare.sk - recenzia

Odporúčané dávkovanie sú 2 tablety denne.

Čertov pazúr BIO Hollcare.sk - recenzia

Tablety nie sú potiahnuté ochranným filmom, aby obsahovali čo najmenej aditív.

  Cena: 10 / 10

Balenie 60 tabliet vás vyjde na niečo málo cez 12 € a vystačí vám na mesiac. Hovorí sa, že zdravie za peniaze nekúpiš, no ak trpíte bolesťami a každý pohyb vám je nepríjemný, investujete aj nemalé peniaze. Myslím si, že 12 € je v dnešnej dobe veľmi prijateľná suma, ktorá vás na mesiac môže oslobodiť od bolestí kĺbov, svalov, šliach prírodnou cestou.

Výhody

 • prírodné BIO zloženie
 • po približne 2 týždňoch prvé účinky
 • ustúpili silnejšie bolesti a opuch kĺbov
 • dokáže pomôcť s reumou, bolesťami chrbta, pôsobí protizápalovo 
 • účinky sú podložené početnými štúdiami
 • ľahké užívanie tabletiek

Nevýhody

 • nezaznamenali sme

Orientačná cena

12,25 €

Hodnotenie

Čertov pazúr BIO Hollcare.sk - recenzia

Na obale nechýba ani slovenský popis.

  Môj celkový dojem a výsledok: 9 / 10

Účinky Čertovho pazúra BIO moju starú mamu, ktorá tento doplnok výživy testovala, veľmi pozitívne prekvapili. V dôsledku dny, ktorá sa radí medzi druhy reumy, trpí na občasné bolesti kolien a niekedy aj prstov na nohách. V najhorších situáciách máva kolená opuchnuté a na dotyk horúce. 

Po približne 2 týždňoch užívania čertovho pazúra zaznamenala, že silnejšie bolesti sa nevracajú. Rannú stuhnutosť, slabšie ojedinelé bolesti a únavu po celom dni pripisuje asi skôr veku, s tým už nič nenarobí. No na bolesť kolien si už nesťažovala. Žiadne nežiadúce účinky nezaznamenala a pred začatím užívania sa pre istotu poradila so svojím lekárom.  

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Miso
Komboš
Miso

taka mala pripomienka
na Dnu je standardny liek Colchicum(pri zachvate) a Milurit(dlhodobe)

Harpagofyt (certov pazur) je skor standard na artrozu a poskodenia chrupavky
Urcite by som ale porovnal (vahu, cenu a mnozstvo ucinnej latky) od roznych vyrobcov, predovsetkym nemecka Jucurba alebo aj prirodny harpagofyt
Mne lekar predpisal taliansky NoDol tabletky co je glukosamin zmiesany s harpagofytom a dalsimi ucinnymi latkami (treba kupit v Taliansku kde je citelne lacnejsi(1/3 ceny) ako inde v EU)
Porovnal by som aj ceske generikum (harpagofyt a MSM komplex) na klby

Inak vdaka za recenziu, vyskusam aj tuto ponuku