Zázračná čistiaca pasta Shadazzle- Recenzia a skúsenosti

Recenzia skúsenosti čistiaca pasta Shadazzle
 • viacúčelový čistiaci prostriedok
 • 100% prírodné zloženie
 • 300 g
 • cena od 25 

Sú dni, kedy je pre mňa upratovanie relaxom. A potom sú tu zas tie dni, kedy sa mi do toho až tak nechce. Ak mám by úprimná, zvyčajne prevažujú tie dni, kedy upratovanie vnímam ako nutné zlo. Aj preto sa vždy snažím zefektívniť moju prácu čo najviac, ako sa len dá a siahať po domácich pomocníkoch a prostriedkoch, s ktorými to pôjde jednoduchšie. 

Jedným z takýchto prípravkov, ktorý sa mi uplynulé dni dostal do rúk je zázračná čistiaca pasta Shadazzle. A ako v mojom testovaní dopadla? Je naozaj zázračná? 

Zázračná čistiaca pasta Shadazzle-skúsenosti recenzia

Človek by od zázračnej pasty aj očakával, že poupratuje sama. Ale to vás musím sklamať hneď v úvode. Bez vašej spolupráce to nepôjde. 🙂 Aj napriek tomu ma však dosiahnuté výsledky prekvapili. Poďme sa teda pozrieť ako. 

 Prvý dojem

Čistiaca pasta Shadazzle je dodávaná v praktickej dóze s priemerom 10 cm a obsahom 300 g. Na samotnej dóze nenájdete ani slovko v slovenčine, preto je k čistiacej paste pribalený aj návod na použitie. Vo vnútri dózy sa nachádza hubka, ktorá je určená na čistenie. 

Pastu som nestihla ešte ani rozbaliť, a už u mňa mala prvé plus za svoje prírodné zloženie. Ide totiž o 100% prírodný čistiaci produkt, bez obsahu chemikálií či fosfátov. Je tak vhodnou voľbou pre každého, kto preferuje neagresívne čistiace prostriedky.

Pasta využíva silu bielej hliny, ktorá je často využívaná nielen pri upratovaní v domácnostiach, ale aj v kozmetickom a lekárskom priemysle, vďaka svojim priaznivým účinkom na zdravie.

Pasta má príjemnú citrónovú vôňu a za jej veľkú výhodu vnímam aj 100% biologickú rozložiteľnosť, čím si nepochybne získa všetkých ekomilovníkov prírody, vrátane mňa. Mne osobne pasta po rozbalení pripomínala svojou konzistenciou čistiacu pastu na ruky, známu pod názvom Solvína. Shadazzle je taktiež bielej farby, má tuhú konzistenciu a po navlhčení pení. 

Zázračná čistiaca pasta Shadazzle skúsenosti

 Čistiaca pasta Shadazzle - možnosti     použitia 

Čistiaca pasta Shadazzle sa okrem prívlastku "zázračná" môže pochváliť aj označením "viacúčelová". Je určená na extrému špinu, pričom prekážkou nie je ani akýkoľvek povrch. 

Jej fungovanie spočíva v troch krokoch:

1. čistí,

2. leští,

3. ošetruje. 

Pasta je vhodná na čistenie zrkadiel, skla, sporákov a varných dosiek, kúpeľnových obkladačiek, nádob, záhradného nábytku, striebra, zlata, nerezovej ocele, hliníka, bazénov, bicyklov, topánok a mnoho ďalšieho. Skrátka, všade tam, kde vám to len napadne. 

Zázračná čistiaca pasta Shadazzle recenzia

Pastu je možné použiť na množstvo povrchov. 

Čistiaca zázračná pasta Shadazzle

Po otvorení pasty ma prekvapila príjemná citrónová vôňa. 

Zázračná čistiaca pasta Shadazzle špongia

Vo vnútri balenia sa nachádza aj špongia, ktorú je možné použiť na čistenie. 

 Spôsob použitia

Aj napriek tomu, že čistiacu pastu je možné použiť v podstate na akýkoľvek povrch, opatrnosti nie je nikdy dosť. Aby ste pri upratovaní nenarobili viac škody ako úžitku, odporúčam si vopred, ešte pred začatím čistenia, otestovať farebnú stálosť povrchu na menej nápadnej časti. Ja osobne to takto robím za každým, keď idem čistiť nový povrch. 

Po tom, čo som si istá, že daný povrch si čistením ponechá svoju farbu, púšťam sa do celkového čistenia. Najlepšie sa mi osvedčil spôsob, keď priloženú hubku jemne namočím, vyžmýkam a triem po paste až po kým sa nevytvorí jemná pena. Následne hubkou čistím povrch a potom opláchnem vodou. Pre čo najlepšie výsledky odporúčam nakoniec pretrieť suchou handrou.

Musím povedať, že zo začiatku som nevedela, aké množstvo čistiacej pasty použiť. Pod odporúčaním výrobcu "primerané množstvo" si totiž každý môže predstaviť niečo iné. Čistenie som teda skúsila s menším množstvom prípravku a rovnako aj s väčším, a výsledky boli viac-menej stále rovnaké. Pri upratovaní teda zásadne netreba používať viac pasty v domnení, že dosiahnete lepšie výsledky. 

Pri používaní dbajte na to, aby ste pastu zatvorili až potom, čo uschne.

Recenzia čistiaca pasta Shadazzle

Čistiaca pasta Shadazzle je bielej farby, má tuhú konzistenciu a po navlhčení mäkne a pení. 

 Moje skúsenosti s čistiacou pastou   Shadazzle

Tak a dostali sme sa k tej najpodstatnejšej časti recenzie, a to k tomu, ako si čistiaca pasta Shadazzle viedla počas môjho testovania. 

Pastu som najprv testovala vo vnútri. Dennodenne po varení bojujem so špinavým sporákom, a tak som bola zvedavá, ako si s ním dokáže poradiť pasta. Namočila som hubku, potrela po paste a začala drhnúť. Zámerne píšem drhnúť, pretože len tak jedným prejdením po povrchu špina nezmizla. Sporák sa však vyčistil naozaj dokonale. Po vyčistení som mala pocit, že doslova až žiari. A to bez toho, aby bol jeho povrch poškodený.

Nielen sporák, ale aj kuchynský drez ma pri upratovaní dokáže riadne potrápiť. Treba však uznať, že mu počas dňa dávame poriadne zabrať. Pravidelným používam sa nielenže znečisťuje, ale je aj veľmi obľúbeným miestom na pobyt rôznych mikroorganizmov a baktérií. Pasta však jeho čistenie zvládla naozaj dobre, stačilo navlhčiť hubku, naniesť pastu a na záver ešte usušiť suchou handričkou. Ak by ste počas používania pasty mali pocit, že nevidíte žiadne výsledky, stačí sa iba pozrieť na tú stranu hubky, ktorou ste povrch čistili. Inak, o hubku nemusíte mať starosti. Stačí ju oprať v teplej saponátovej vode a je opäť ako nová. 

U nás doma je problémom malá kuchyňa, do ktorej sa takmer nič nevmestí. Z tohto dôvodu mám spotrebiče doslova natlačené na sebe, predovšetkým chladničku a sporák. Odniesla si to práve biela chladnička, na ktorej sa objavilo nie práve najlepšie vyzerajúce sfarbenie, pripomínajúce pripálenie. Skúsila som to čistiť už s kadečím, avšak nič nezaberalo, preto som bola zvedavá na pastu. Žiaľ, ani tá vôbec nepomohla. Fotografie neprikladám, pretože by to bolo zbytočné. Vzhľad pred a po bol totiž úplne rovnaký.

S čistiacou pastou som zamierila aj na dvor. Prednedávnom som vytiahla z pivnice záhradný nábytok, ktorý potreboval dať do poriadku. Aj tu čistiaca pasta fungovala veľmi dobre, avšak vzhľadom na extrému špinu som sa pri drhnutí stoličiek poriadne zapotila. Ale výsledok stál za to. Veď posúďte sami. A aby som nehovorila len tak do vetra, prikladám fotoreport. 🙂 

A ešte jedno moje odporúčanie. Pri manipulácii s čistiacou pastou používajte gumené rukavice, a to aj napriek jej prírodnému zloženiu. Ja som ich nepoužila a keďže mám citlivú pokožku, krátko po čistení sa objavilo nepríjemné svrbenie. 

Čistiaca pasta Shadazzle použitie
Čistiaca pasta Shadazzle použitie skúsenosti

Čistiaca pasta si so špinou na sporáku poradila výborne. 

Čistiaca pasta Shadazzle čistenie
Čistiaca pasta Shadazzle použitie sporák

Povrch sporáka sa po vyčistení krásne leskol.  

Zázračná pasta Shadazzle použitie skúsenosti

Pasta v akcii. 🙂 

Čistiaca pasta Shadazzle drez čistenie
Čistiaca pasta Shadazzle skúsenosti drez

Ani drez nebol žiaden problém, práve naopak. 

Pasta na čistenie Shadazzle recenzia

Hubka po čistení drezu.

Shadazzle skúsenosti recenzia
Pasta Shadazzle skúsenosti

Pleseň na oknách.

Pasta Shadazzle recenzia a skúsenosti
Pasta Shadazzle skúsenosti

Pasta je vhodná aj na čistenie záhradného nábytku.

  Cena

Cena čistiacej pasty Shadazzle sa pohybuje okolo sumy 25 €. Jasné, ide o vysokú cenu, avšak pasta sa zvykne predávať v eshope Topshop.sk v akcii 1 + 1 zadarmo. Za túto cenu teda získate dve čistiace pasty - jednu s citrónovou vôňou a druhú s vôňou eukalyptu. Že je to podľa vás stále prehnaná cena? Áno, súhlasím. 

Video

Výhody a nevýhody čistiacej pasty Shadazzle

Výhody

 • príjemná vôňa
 • praktické balenie
 • priložená hubka na čistenie
 • 100% prírodné zloženie
 • biologicky rozložiteľná
 • na akýkoľvek povrch
 • výborné čistiace účinky

Nevýhody

 • vyššia cena
 • v prípade citlivej pokožky hrozí riziko podráždenia
Zázračná čistiaca pasta Shadazzle skúsenosti a recenzia

  Môj celkový dojem a hodnotenie

S čistiacimi výsledkami pasty Shadazzle som bola počas môjho testovania spokojná. Má príjemnú vôňu, prírodné zloženie a je úplne biologicky rozložiteľná, čím prispieva k ochrane životného prostredia. Pozitívne hodnotím aj jej viacúčelovosť a to, že si dokáže poradiť s takmer akýmkoľvek povrchom. Musím sa však pozastaviť pri jej prívlastku "zázračná". Pasta by bola pre mňa zázračná vtedy, ak by si so špinou poradila už po jednom pretretí. To sa však nestalo, a pri čistení je potrebné povrch drhnúť. 

Aj napriek tomu, že výrobca uvádza čisté prírodné zloženie pasty, bez chemikálií a fosfátov, teda bez podráždenia pokožky či rôznych alergických reakcií, musím konštatovať, že u ľudí s citlivou pokožkou to tak nemusí byť. U mňa sa totiž objavilo nepríjemné svrbenie a začervenanie, ktoré však po chvíli ustálo. Pri upratovaní preto určite odporúčam siahnuť po ochranných rukaviciach. 

Ak by sa vám po prečítaní tohto môjho hodnotenia mohlo zdať, že mám z čistiacej pasty zmiešané pocity, musím vám dať za pravdu. Na jednej strane som s ňou bola, vzhľadom na výsledky čistenia, veľmi spokojná. Naozaj si dokázala poradiť aj so zažratou špinou a povrch rozjasniť. Na druhej strane však stojí navýšená cena, ale aj riziko podráždenia pokožky, a to aj napriek tomu, že výrobca tvrdí opak. 

Ak sa ale potrebujete zbaviť extrémnej špiny, na ktorú lacnejšie alternatívy čistiacich prostriedkov nezaberajú, túto pastu vám odporúčam. Určite si ale počkajte na nejakú výhodnejšiu akciu. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar