Čo nesmie chýbať vo vašej záhrade počas letnej sezóny?

Za príjemnými a ničím nerušenými chvíľami nemusíme cestovať tisícky kilometrov do vzdialených destinácií, odpočinúť si vieme totiž hravo aj vo vlastnej záhrade. Príjemné rána so šálkou kávy v ruke, poobednajší čas s pútavou knihou či večerná pohoda pri grilovaní. To všetko dokážeme z tohto miesta vyťažiť.

Odpočinúť si od bežnej rutiny v domácnosti či zrelaxovať po pracovnej dobe môžete aj priamo vo vašej záhrade. Tá totiž nemusí byť len miestom na pestovanie byliniek či zveľaďovanie okrasných kvetov, ale môžete si tu konečne oddýchnuť, načerpať novú energiu a vypnúť od uponáhľaných dní. Záhrada je práve tým miestom, ktorý je na to všetko dokonalou voľbou.

Grilovanie v záhrade

Vychutnajte si chvíle so známymi na čerstvom vzduchu. (Photographee.eu / Shutterstock.com)

Miesto na príjemné posedenie

Záhradný nábytok rozhodne nesmie chýbať, tráviť viac času vonku vám rozhodne prospeje. Túto zmenu určite uvítajú aj hostia a pokiaľ chcete byť správnym hostiteľom, mali by ste mať miesto, kam návštevu budete môcť usadiť.

Nielenže získate vonkajší priestor na sedenie, ktorý môžete využiť nielen počas leta, ale príjemne sa môžete vonku porozprávať s rodinou či známymi. Najčastejšou voľbou je záhradná zostava z dreva, tá totiž príjemne ladí s vonkajším prostredím. Pri voľbe posedenia však nikdy nezabúdajte na komfort, prikrývky a vankúše vám komfort zaručia.

Možnosť odpočinku

Okrem miesta na sedenie by ste nemali zabúdať aj na možnosť úplného zresetovania. O maximálne pohodlie sa postará záhradná hojdačka, lehátko či hojdacie kreslo. Navyše môžete spojiť aj príjemné s užitočným.

Pokiaľ chcete chytiť zdravý bronz, tento vonkajší nábytok vám k tomu dokonale poslúži. Všetkého však priveľa škodí, a to platí niekoľkonásobne pre opaľovanie. Chýbať by tak nemal slnečník, ktorý by vám umožnil vytúžený tieň počas tých najväčších horúčav.

Záhradná sieť

Maximálne pohodlie získate s hojdacím kreslom. (Mila Supinskaya Glashchenko / Shutterstock.com)

Záhradné chuťovky

Príjemné posedenie v záhrade sa bez grilu nezaobíde, práve ten sa postará o mnoho zábavných večerov s vašimi priateľmi a perfektne poslúži aj na utužovanie susedských vzťahov.

Ak radi varíte a patríte k tým, ktorí si radi pochutnajú na gurmánskom jedle priamo v záhrade, skúste uvažovať aj nad letnou kuchynkou. Nebudete musieť neustále behať do vnútra, všetko podstatné môžete mať pripravené na vašom zadnom dvore.

Náhrada kúpaliska

Už dlho snívate o bazéne s možnosťou schladiť sa kedykoľvek vám napadne? Murovaný bazén však neprichádza do úvahy, na ten máte totiž primalý priestor a odrádza vás aj nutnosť pravidelnej údržby. Upustiť od tejto myšlienky však vôbec nemusíte, stačí sa obzrieť po tom nafukovacom

Dnes je ponuka natoľko rozmanitá, že nájdete aj taký veľkostný typ, do ktorého sa zmestí celá rodina. Takéto kúpanie však nemusí byť jediným riešením, ako naplno zrelaxovať. Čoraz vyhľadávanejšou sa stáva práve nafukovacia vírivka a tá sa teší z obľuby najmä vďaka jej prenosnosti a nenáročnej údržbe.

Čarovné večery

Príjemné letné večery perfektne dotvorí záhradné osvetlenie. Či už to budú lampáše alebo reťaz so svetielkami, rozhodne nepôjde o krok vedľa. Táto čarovná atmosféra bude jednoducho perfektným zakončením grilovačky či rodinného stretnutia. Navyše toto osvetlenie môže byť aj pomerne úsporné. Solárne modely vás totiž stáť energiu rozhodne nebudú.

Záhradné svetlá

Vonkajšie osvetlenie zdokonalí atmosféru. (ronstik / Shutterstock.com)

Letné horúčavy si môžete spríjemniť pomerne jednoducho aj v záhrade, postačí vám k tomu správne vybavenie. Celkový vizuál vašej záhrady podčiarkne voľba dekorácií. Vtáčia búdka, oblúková pergola či fontána príjemne oživia vonkajšie priestory. V neposlednom rade by však v záhrade nemal chýbať dostatok zelene, okrasné kvety budú vašou pýchou.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)