Čo všetko ovplyvňuje výber kabelky?

Sú neodmysliteľnou súčasťou dámskych outfitov a každá z nás vlastní aspoň jednu. Najčastejšie to však jednou kabelkou nekončí a táto zbierka funkčných a dizajnových doplnkov sa nám neustále rozrastá. Čo všetko treba pri výbere zvážiť a o ktoré typy kabeliek by ste nemali byť ukrátené?

Dámska kabelka

Hľadáme svoj ideál a často sa môžeme pýšiť unikátnym kúskom. Mať však jednu kabelku a tú používať prakticky ku každému outfitu nie je najideálnejšie. Táto pýcha by sa nám mohla oveľa rýchlejšie opotrebovať a viac by nemohla byť naším reprezentatívnym doplnkom.

Okrem toho vlastniť jeden typ, nech by bol akokoľvek univerzálny, vám nebude zakaždým vyhovovať. Raz pôjde o problém s veľkosťou, inokedy bude náročné zladiť tento kúsok so zvyškom outfitu nielen farebne, ale aj podľa štýlu.

Na čo sa teda upriamiť pri kúpe tohto doplnku a ktoré z nich by mali byť osvedčené stálice našich šatníkov?

Veľkostné kategórie

Kým veľká kabelka sa vyznačuje praktickosťou a bude vítanou voľbou do práce, stredný typ vám ponúkne prenos všetkých potrebných vecí s nižšou záťažou.

Najmenšia verzia vám ponúka zobrať si so sebou len to nevyhnutné a dokonale spĺňa predpoklady ideálnej večernej kabelky. Skvele sa hodí počas slávnostných obradov, spoločenských či inak významných udalostí.

večerná kabelka

Večerná kabelka by sa mala vyznačovať malými rozmermi.
 (Maksym Fesenko / Shutterstock.com)

V každej zbierke by ste tak mali vlastniť každý jeden z týchto veľkostných typov a prispôsobiť výber konkrétnej z nich podľa toho, ako budete práve vtedy potrebovať.

Do istej miery tieto veľkostné kritériá ovplyvňuje aj veľkosť peňaženky. Ak ju potrebujete mať so sebou a nechcete voliť menší variant či mať len drobné pri sebe, pri kabelke to musíte bezpodmienečne zohľadniť.

Farebná voľba

Pri oblečení je známe, že čierna sa hodí ku všetkému. To isté platí aj pri doplnkoch a výnimkou nie je ani kabelka v tomto farebnom prevedení. Pokiaľ chcete, aby tento doplnok podčiarkol váš výsledný outfit, voľte zaujímavý kúsok v podobných farebných odtieňoch.

Kabelka však môže byť aj dominantným prvkom celkového vizuálu a výraznejšia farebná paleta vám s tým pomôže.

Farebný odtieň kabelky si môžete prispôsobiť aj k aktuálnemu ročnému obdobiu. Kým jar si pýta jemné pastelové odtiene, leto hýri farbami, jeseň sprevádza paleta prírody a v zime sú vhodnejšie zase doplnky v studených odtieňoch.

farebná kabelka

Žltá verzia kabelky bude perfektným spestrením outfitu počas letných horúčav.
 (Viktoria Minkova / Shutterstock.com)

Podľa účelu a využitia

Vyššie zmienené usmernenia vám pomôžu sa lepšie zorientovať pri výbere kabelky aj podľa využitia a konkrétneho účelu. Chystáte sa na večernú slávnostnú udalosť? Voľte menší typ a pokiaľ chcete zvýrazniť šaty, vhodnejší bude neutrálnejší odtieň kabelky.

Do práce si zase vyberte doplnok s väčšou kapacitou na úschovu všetkého potrebného a pokiaľ chcete mať voľné ruky pri chôdzi, nájdite si takú, čo sa vám bude pohodlne nosiť cez plece.

Plánujete so sebou nosiť notebook? Vaša kabelka by tak mala byť veľkosťou a tvarom podobná aktovke a garantovať vám jeho bezpečný presun.

Typ materiálu

Okrem veľkosti či farebnej škály by mal hrať významnú rolu pri konečnej kúpe kabelky aj materiál. Kožené verzie sa vyznačujú vyššou cenou, táto investícia sa vám však vráti v podobe dlhej životnosti, kvality a nádychu luxusu.

Doplnky z látky sú taktiež pomerne vyhľadávané a tešia sa z obľuby. Tento variant je síce lacnejší, no o to rýchlejšie sa môže opotrebovať.

Pomerne vyhľadávaným je aj verzia z plátna. Tá sa vyznačuje pevnými a vododolnými vlastnosťami a je možné zakúpiť ju aj vo väčších rozmeroch. Samozrejme, nájdete aj mnoho ďalších prevedení (bavlna, vlna, eko koža, atď.), je tak len na vás, z ktorého materiálu budú vaše kabelky.

Vnútorný vizuál

Nájdete také dámske kabelky, čo majú len jednu ústrednú priehradku, no výber nie je rozhodne obmedzujúci a môžete si zvoliť aj tú, ktorá ich má hneď niekoľko. P

okiaľ sa vám páči vizuál kabelky, no nie je pre vás vyhovujúci veľký vnútorný priestor bez akéhokoľvek rozdelenia, pomôcť si môžete organizérom. Všímajte si aj možnosť uzatvárania, nie každá kabelka disponuje zipsom.

kabelka v púdrovom odtieni

Ak chcete mať v kabelke poriadok a mať prehľad o všetkom, hľadajte taký typ s detailným vnútorným členením, prípadne si zožeňte organizér. (Igor Ivakhno / Shutterstock.com)

Týchto 5 druhov by vám nemalo chýbať

V dámskom šatníku by jednoznačne nemala chýbať jedna veľká kabelka, ktorá z hľadiska vnútorných kapacít disponuje dostatkom miesta.

V rámci stredných typov je vhodné mať aspoň dve odlišné spracovania. Kým prvá crossbody verzia bude praktická a vhodná na rýchly nákup či prechádzku, z tej druhej by mala vyžarovať elegancia a byť dominantným prvkom outfitu.

Pri najmenších doplnkoch by malo ísť zase o zaujímavú večernú kabelku do ruky.

Piata verzia je neuveriteľne praktická a necháva naše ruky voľné.

Dizajnový ruksak je aj naďalej neuveriteľne trendový a prináša vítanú zmenu a oživenie do našich šatníkov.


Máte všetky zo spomínaných alternatív alebo vám nejaká z nich chýba?


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)