Čo ponúkajú slovenské online kasína 6 mesiacov po spustení

online kasíno

V januári 2020 spustili slovenské a české stávkové spoločnosti pôsobiace na Slovensku svoje online kasína. Išlo o dlho očakávanú udalosť, ktorej predchádzali legislatívne zmeny z marca 2019.

Tie liberalizovali trh, na ktorom dovtedy pôsobil iba štátny Tipos. Jedným z dôvodov bolo aj pôsobenie zahraničných spoločností na našom trhu. Tie umožňovali hrať slovenským hráčom, a to aj napriek tomu, že nemali oficiálnu slovenskú licenciu.

Na Slovensku aktuálne pôsobí 5 súkromných online kasín a štátny Tipos. Čo ponúkajú slovenskému hráčovi 6 mesiacov od spustenia? Bude to stačiť na zahraničnú konkurenciu?

Fortuna

Fortuna je česká spoločnosť, vlastnená finančnou skupinou Penta. Ich výhodou je, že kasíno majú v ponuke už dlhšiu dobu v ČR, takže s jeho prevádzkou majú už skúsenosti.

Aktuálne ponúkajú 30 hier od dodávateľa Playtech a 5 hier od spoločnosti Kajot. Dokopy teda ide o 35 kasínových hier, čo je aktuálne najmenej spomedzi všetkých prevádzkovateľov online kasín na Slovensku. Online kasíno majú aktuálne rozdelené na dve časti a to na Vegas a Casino.

Za ich výhodu voči konkurencii môžeme považovať 6 stolových hier, ktoré majú v ponuke. Viac už ponúka len Synottip a Tipos. Na druhej strane ponúkajú iba 29 hracích automatov, ktoré navyše voči konkurencii nie sú ničím výnimočné.

Z pohľadu bonusov ponúka Fortuna štyri vstupné bonusy, pričom všetky majú ako jednu z podmienok vklad na účet v minimálnej hodnote 10 €. Dva bonusy sú vo forme free spinov a ďalšie dva sú 100% vkladové bonusy. Ich výška sa odvíja od výšky prvého vkladu a to buď do 250 €, alebo do 1000 €. 

Vkladové bonusy majú aj podmienky pretočenia predtým, ako hráč môže výhry vybrať na svoj súkromný účet. Free spin bonusy sú bez podmienok pretočenia.

Čo ponúkajú slovenské online kasína 6 mesiacov po spustení

Tipsport

Tipsport je rovnako ako Fortuna česká stávková spoločnosť, ktorá už online kasíno prevádzkuje aj v ČR. Aktuálne ponúka 46 kasínových hier, čo je okrem Tiposu najviac zo všetkých prevádzkovateľov. Ide o 20 hier od dodávateľa Apollo Games, 10 hier od dodávateľa Kajot a 16 hier od dodávateľa Synot.

Tipsport má v ponuke až 45 hracích automatov, ale zároveň iba jednu stolovú hru a to európsku ruletu od spoločnosti Apollo. Pre hráčov stolových hier teda Tipsport nemá veľmi čo ponúknuť.

Čo sa týka bonusov, ponúka Tipsport iba jeden vstupný bonus, a to vkladový bonus do max. hodnoty 1000 €. Výška bonusu závisí od výšky prvého vkladu. Existuje 7 úrovní, pričom najnižší možný vstupný bonus je 10 € ( za prvý vklad v hodnote 10 € až 19 €). Bonus má podmienky pretočenia pred možnosťou výberu.

Tipsport je aktívny najmä v oblasti turnajov, ktoré sa dajú hrať na rôznych hracích automatoch a majú väčšinou týždňové trvanie.

Niké

Pre Niké ako prvú a najväčšiu stávkovú spoločnosť pôsobiacu na našom trhu bolo spustenie online kasína po dlhšej dobe opäť veľký projekt, ktorý výrazne zmenil fungovanie firmy. Oproti konkurencii pôsobiacej aj v ČR, ktorá už skúsenosti s chodom online kasína mala, to pre Niké bol krok do neznámych vôd.

Čo teda ponúka Niké oproti konkurencii? V prvom rade si Niké vybrala známeho svetového dodávateľa hier Red Tiger. Od tohto dodávateľa aktuálne ponúka 39 hier, z toho 37 hracích automatov a 2 stolové hry ( 1x európsku ruletu a 1x blackjack).

V oblasti bonusov je Niké jedna z mála firiem, ktorá sa rozhodla ísť s ponukou vstupného bonusu bez nutnosti vkladu. Novo registrovaným hráčom ponúka 50 free spinov v hodnote 0,1 € / spin, ktoré môžu klienti využiť na akomkoľvek automate.

To najzaujímavejšie, čo Niké ponúka, sú však progresívne jackpoty. Tie má aktuálne v ponuke dva, a to Denný a Mega jackpot. Denný jackpot sa väčšinou hýbe okolo hodnoty 10 tisíc € a padá každý deň. Mega jackpoty zatiaľ padli 2, a to takmer 450 tisíc € a 340 tisíc €.

slovenské kasína

Doxxbet

Doxxbet je druhá firma zo Slovenska, ktorá spúšťala online kasíno bez predchádzajúcich skúseností. Kasíno spustili podobne ako Fortuna na platforme od firmy Playtech. Neskôr pribudli aj hry od českých dodávateľov Apollo Games a Kajot. Z toho dôvodu museli aj oni, podobne ako Fortuna, rozdeliť kasíno na 2 časti, a to na Kasíno a Rio. 

V sekcii Kasíno sa aktuálne nachádza 15 hracích automatov a 5 stolových hier (3x ruleta a 2x blackjack) od firmy Playtech. V sekcii Rio je 19 hracích automatov od Apollo Games a 5 automatov od firmy Kajot.

Čo sa týka bonusov, ponúka Doxxbet 50 free spinov bez nutnosti vkladu. Rozdiel oproti Niké je, že free spiny je možné využiť iba na jednej hre. Pre ďalšie bonusy je potrebné už hrať s vlastnými peniazmi. Po pretočení 100 € získava hráč ďalších 50 free spinov, ktoré je opäť možné využiť iba na jednej hre.

Doxxbet ešte ponúka aj uvítací bonus, ktorý má 5 úrovní a na jeho získanie je potrebné splniť podmienky pretočenia. V prípade najnižšej bonusovej čiastky 10 € je potrebné pretočiť 100 € z vlastných prostriedkov. V prípade najvyššej čiastky 1000 € je potrebné pretočiť 30 tisíc €.

Synottip

Synottip je najmenšia firma na našom trhu, ktorá tento rok spustila online kasíno. Ide o dcérsku firmu českej spoločnosti Synot, ktorá je významným hráčom v oblasti hazardu v stredoeurópskom priestore s ročným obratom cez 550 milionov € a zamestnávajúcou viac ako 3000 ľudí.

Do ich portfólia patrí napríklad aj firma Easit. Ide o kasíno platformu, na ktorej beží ich online kasíno, ale napríklad aj online kasíno Tiposu. Zároveň vyrábajú aj vlastné kasínové hry pod značkou Synot Games.

V ponuke slovenského Synottipu je aktuálne 40 hier, z toho 33 automatových hier a 7 stolových hier (6x ruleta a 1x backjack). Ak nepočítame Tipos, tak ide o najväčšiu ponuku stolových hier spomedzi všetkých prevádzkovateľov.

Na svoje si určite prídu najmä milovníci rulety. Všetky stolové hry sú od dodávateľa Easit, 23 automatových hier od spoločnosti Synot Games a 10 automatových hier od firmy Kajot.

V prípade vstupných bonusov ponúka Synottip 100% vkladový bonus do výšky 1500 € s podmienkami pretočenia. K dispozícii je tiež max. 640 free spinov (presný počet podľa výšky prvého vkladu) a tiež 50 free spinov bez rizika. Pre využitie bonusov je potrebné väčšinou zadať bonusové kódy.

slovenské online kasíno

Tipos

Tipos je aktuálne najväčšie online kasíno na slovenskom trhu. Má špecifické postavenie, keďže nezačínal od nuly ako ostatné firmy, ale niekoľko rokov už na trhu pôsobil. Tomu zodpovedá aj množstvo hier, ktoré má v ponuke. Tých je aktuálne 200, a to od 10 rôznych dodávateľov. Platformu má Tipsport od spoločnosti Easit, ktorá patrí pod firmu Synot.

Tipsport sa inšpiroval aj od svojich novo vzniknutých konkurentov a do ponuky zaradil progresívne jackpoty, ktorých ponúka aktuálne 5. Oproti Niké má nižšie čiastky jackpotov, ktoré ale padajú častejšie (niekedy aj viac krát za deň).

Rovnako sa zvýšil počet turnajov, ktoré Tipos ponúka. V tomto prípade teda konkurenčný boj zvýšil atraktivitu ponuky na Slovensku.

Čo sa týka vstupných bonusov, ponúka Tipos kombináciu vkladového bonusu a free spinov. Bonus je možné získať k trom prvým vkladom. Výška vkladového bonusu je vždy 350 €. Počet free spinov sa pohybuje od 50 do 130.

čo ponúkajú slovenské online kasína

Stačí to na zahraničnú konkurenciu?

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa liberalizoval trh, je skutočnosť, že veľa hráčov zo Slovenska hralo v zahraničných kasínach. Tým prichádzalo Slovensko a poplatky za licencie a tiež o financie z daní. 

K tomu, či sa podarilo túto situáciu zmeniť sa vyjadril aj Daniel Dolejší, odborný garant projektu oficialnekasina.sk:

„Čo sa týka ponuky slovenských online kasín, ich hlavný problém oproti zahraničnej konkurencii je momentálne malý počet hier, ktoré majú v ponuke. To je zapríčinené najmä zložitým procesom certifikácie hier, ktorý je potrebný na to, aby mohli prevádzkovatelia zaradiť hry do ponuky.

Od liberalizácie trhu sa očakávalo, že by na Slovensko mohli prísť aj zahraniční prevádzkovatelia a požiadať oficiálne o licenciu. Licenčné podmienky sú ale nastavené tak, že vzhľadom na veľkosť slovenského trhu sa zahraničným firmám neoplatí spustiť svoju prevádzku na Slovensku oficiálne.

Ďalší problém je, že Úrad na reguláciu hazardných hier (ÚRHH) nerobí dostatočné kroky pri blokovaní internetových sídiel zahraničných prevádzkovateľov. Napriek tomu sú slovenské kasína stále dobrou voľbou pre slovenských hráčov, nakoľko sú 100% legálne a bezpečné. Taktiež môžeme očakávať, že do budúcna sa bude ponuka online kasín rozširovať“.


O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar