Collalloc 100% bioaktívny morský kolagén - Recenzia a skúsenosti

Collalloc recenzia
 • 30 dávok po 3300 mg
 • 100% čisté zloženie, bez prísad
 • cena 29,90 

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Výživový doplnok collalloc pre vás testovala Magda Novotná. 

"Dnes vám bližšie predstavím produkt collaloc, ktorý som mala možnosť testovať až dva mesiace, ale prvé výsledky sa začali objavovať už po necelom mesiaci. Moja recenzia teda prichádza skôr, ako po ukončení celého testovania, pretože dosiahnuté výsledky už teraz stoja za to."


Kolagén samotný je telu vlastný proteín, základná stavebná hmota podporných tkanív, teda najmä kĺbov, šliach, väzív, chrupaviek, ale aj kože či ciev. Telo si ho dokáže vytvoriť, ale táto prirodzená produkcia začína po 25. roku života klesať, okolo 40. roku sa už netvorí takmer vôbec a po 60. roku jeho hladina v ľudskom tele prudko klesá.

Úbytok prirodzeného kolagénu vnímame najmä cez viditeľné prejavy starnutia ako sú vznik a prehlbovanie vrások, pigmentových škvŕn, ochabnutie pokožky, výraznejšia celulitída, rednutie vlasov či lámavosť nechtov.  Zároveň sa začínajú vyskytovať aj zdravotné problémy, najmä bolesti kĺbov, oslabenie cievnych stien a s tým spojený vznik modrín.

Pre efektívne doplnenie kolagénu do nášho tela je potrebné siahnuť po výživových doplnkoch, ktoré sú nenáročné na užívanie (spravidla stačí jedna denná dávka). Jedným z takýchto prípravkov je aj výživový doplnok collalloc 100% bioaktívny morský kolagén, ktorý som prednedávnom testovala priamo na svojom tele. A ako to dopadlo?

Bioaktívny morský kolagén Collalloc recenzia

 Zloženie

collaloc je 100% čistý, bioaktívny morský kolagén vo vysokej kvalite, bez akýchkoľvek pridaných látok. Je to výživový doplnok určený k dennému užívaniu, avšak nie je náhradou pestrej stravy.

Prívlastok "bioaktívny" v názve značí, že collalloc sa veľmi dobre vstrebáva a ľudské telo ho pokladá za prirodzený kolagén, a aj preto ho použije práve tam, kde je to v danej chvíli treba.

Dostupný je vo forme prášku, ktorý sa rozpúšťa vo vode, pričom môže ísť o akýkoľvek nápoj (ale iba studený). Vypiť ho môžete kedykoľvek počas dňa. 

Collalloc recenzia

collalloc je 100% čistý kolagén bez akýchkoľvek prísad. 

Collalloc použitie

V jednom vrecúšku collallocu sa nachádza 3300 mg hydrolyzovaného morského kolagénu.

Collalloc výrobca

Prípravok je laboratórne testovaný. 

 Účinky collallocu

Výrobca pri pravidelnom užívaní bioaktívneho morského kolagénu collalloc sľubuje zlepšenie celkového zdravia, pohyb bez bolesti, ale aj podporu prirodzenej krásy.

Užívanie tohto prípravku urýchľuje metabolizmus, čo znamená, že pozitívne vplýva aj na podporu účinnosti diét. Okrem toho posilňuje srdce a zlepšuje činnosť kardiovaskulárneho systému a veľkým plusom je aj posilnenie imunitného systému.

S pribúdajúcim vekom neraz pribúdajú aj bolesti pri pohybe. collalloc dokáže pomôcť s regeneráciou organizmu i rýchlejším vytváraním svalovej hmoty.  

Pravidelné užívanie zlepšuje aj stav a pružnosť pokožky, odďaľuje starnutie i vrásky. To však stále nie je všetko a výrobca medzi účinkami uvádza aj spevnenie nechtov a vlasov.

To znie naozaj dobre, však? No naozaj je collalloc taký účinný? 

Collalloc recenzia skúsenosti

collalloc obsahuje kolagén z morských rýb, čo sa odrazilo aj na jeho vôni.

 Moje skúsenosti s collallocom

Mám čerstvých 39 rokov a pred štyrmi rokmi som mala dva nepríjemné úrazy ľavej nohy (1x členok, 1x koleno), ktorých následky, žiaľ, pociťujem dodnes. Stačí drobná záťaž navyše mimo zvyčajný štandard, zmena počasia, dokonca počas menštruácie koleno naozaj veľmi bolí. Občas som nútená siahnuť po analgetikách, aby som si uľavila. Pleť začína „vädnúť“ a ja sa pomaličky obzerám po prípravkoch, ktoré by tento proces zadržali. Vlasy mám od prírody jemné, preto vyžadujú zvýšenú starostlivosť (toto prenechávam kaderníčke), nechty mám svoje prírodné, pekné a dostatočne pevné (aspoň niečo 🙂 ). No a čo všetko s tým spravilo pravidelné užívanie prípravku collalloc?

Na prvý pohľad zaujme príťažlivé balenie. V malej škatuľke je ukrytých 30 vrecúšok kolagénu vo forme prášku, ktorý si jednoducho rozpustíte vo vode, čaji, ovocnej šťave alebo inom obľúbenom nápoji.

Keďže ide o morský kolagén z rýb, tak musím otvorene priznať, že tomu zodpovedá i vôňa, a to aj napriek tomu, že výrobca uvádza, že ide o prípravok bez chuti a vône. Je to asi jediné mínus tohto produktu. Na prvý dojem je to trošku nepríjemné, ale dá sa na to rýchlo zvyknúť. Ja osobne som to približne už na 4.-5. deň nijako intenzívne nevnímala. Rovnako si tak môžete collalloc rozpustiť aj v džúse, smoothie alebo v akomkoľvek obľúbenom nápoji, ktorý chuť úplne potlačí. Mne to nebolo vôbec treba.

Užívanie prípravku je veľmi jednoduché. Obsah vrecúška stačí rozpustiť v malom množstve tekutiny tak, aby ste to vypili „na ex“ a potom zapiť dostatočným množstvom vody alebo ovocnej šťavy, aby ste potlačili jemnú pachuť a zároveň spravili niečo pre svoj pitný režim.  Keďže mám k dispozícii dve balenia, tak jedno má svoje čestné miesto doma v kuchyni a druhé v práci na stole, aby som ho mala stále na očiach a ani náhodou nezabudla. collalloc som užívala podľa návodu 1 vrecúško denne, zväčša ráno.

Už po troch týždňoch cítim zlepšenie, najmä čo sa týka kolenného kĺbu – počasie bolo práve v tomto období typické aprílové, bežne na toto moje koleno reagovalo zle, ale tentokrát som to zvládla naozaj bez bolesti. Komfort pohyblivosti bol skvelý, za čo som úprimne vďačná a je to pre mňa najväčším prínosom pravidelného užívania collallocu. Vyzerá to tak, že už len kvôli tomuto budem pokračovať s užívaním tohto prípravku aj v budúcnosti.

Vlasy mi, zdá sa, padajú menej, čo napokon potvrdila aj moja kaderníčka. Pochválila mi kvalitu vlasov, ktorá sa mi naozaj o niečo zlepšila. 

Nechty, ako som už spomínala, mám pekné a kvalitné, starám sa o ne doma, ale dievčatá, ktoré chodia na pravidelnú manikúru do salónu, by si mali naplánovať častejší termín. Nechty mi totiž narástli ešte rýchlejšie ako obvykle. 🙂

Čo sa týka pleti (vzhľadom na dĺžku užívania prípravku), vidím zatiaľ len drobný pokrok (ale vďaka aj za ten, pretože vidím, že užívanie doplnku má význam aj v tomto smere). Pokožka na tvári je o niečo pevnejšia a menej sa šúpe. Takže uvidíme o mesiac, verím, že to zlepšenie bude ešte výraznejšie.

Morský kolagén Collalloc recenzia skúsenosti

V balení sa nachádza 30 vrecúšok. 

Collalloc recenzia a skúsenosti

Jedno vrecúško predstavuje odporúčanú dennú dávku. 

Reenzia skúsenosti Collalloc

Všetky podstatné informácie o tomto prípravku nájdete aj na stránke výrobcu.

 Cena a balenie

Collalloc sa predáva v balení 30 dávok po 3300 mg, za cenu 29,90 €. Táto investícia do zdravia sa však určite oplatí.

Kolagén Collalloc recenzia skúsenosti

collalloc má praktické balenie, vďaka čomu ho možno mať stále po ruke. 

Video

Výhody a nevýhody collallocu 100% bioaktívneho morského kolagénu

Výhody

 • praktické balenie
 • čisté zloženie
 • bez pridaných látok
 • pozitívne účinky na zdravie
 • podpora prirodzenej krásy
 • zlepšenie stavu nechtov a vlasov
 • zlepšenie pohyblivosti tela

Nevýhody

 • vôňa
Collalloc skúsenosti

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Ak mám byť úprimná, celkovo veľmi neverím "zázračným" prípravkom, sľubujúcim omladnutie či okamžité zlepšenie zdravotného stavu zo dňa na deň. Aj na collalloc som zo začiatku nahliadala trošku skepticky, a to aj preto, že výroba uvádza množstvo priaznivých účinkov, a to hneď vo viacerých oblastiach súčasne. Do testovania tohto prípravku som sa teda pustila nielen zo zvedavosti, ale aj najmä preto, že sľuboval zlepšiť polovicu mojich problémov. 

Prvé účinky som začala pozorovať už v priebehu troch týždňov, čo bolo pre mňa veľkým prekvapením, keďže išlo o kratšiu dobu, ako mi bolo spočiatku odporúčané prípravok užívať. Okrem zmiernenia bolestí kolenného kĺbu som začala pozorovať aj zlepšenie kvality vlasov, ktoré akosi prestali padať. Pozitívne hodnotím aj rýchlejší rast nechtov. Čo sa týka pleti, tu som spozorovala zatiaľ len malé zlepšenia, za ktorými však pravdepodobne stojí doba užívania. V užívaní prípravku však hodlám pokračovať ďalej a verím, že sa dostavia intenzívnejšie účinky. 

Jediným negatívom collallocu je za mňa trochu rybacia vôňa, ktorá však nemusí prekážať každému. Vzhľadom na dosiahnuté účinky prípravok môžem odporučiť každému, kto si chce zachovať prirodzenú krásu čo najdlhšie a zároveň sa cítiť zdravo a fit, plný energie po celé dni. 🙂 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar