Poznáte cviky, ktoré môžete praktizovať aj priamo doma?

Či už si to vyžaduje mimoriadna situácia alebo za to môže nepriaznivosť počasia, naplno cvičiť sa dá aj priamo v pohodlí domova. Hľadáte športovú výbavu na rozhýbanie celého tela alebo vám postačí pomôcka, ktorá sa upriami na konkrétne partie? Športovanie doma bude rovnako efektívne.

Obmedzovať sa pri cvičení len na návštevy fitness centra či športoviska nemusí byť postačujúce najmä vtedy, ak patríte k tým, čo večne všetko nestíhajú a mnoho aktivít odsúvajú na vedľajšiu koľaj. Mať rôzne cvičebné pomôcky doma je výhodou a pokiaľ chcete zostať v dobrej kondícii a pravidelne na sebe pracovať, takúto možnosť jednoznačne uvítate. Cvičebné náradie a pomôcky môžete mať pritom pokojne aj hravo doma a cvičiť kedykoľvek sa rozhodnete.

Cviky na doma

Zdroj obrázka: Ljupco Smokovski / Shutterstock.com

Svalová záťaž

Ak túžite posilňovať s vlastnou váhou, hrazda na stenu bude adekvátnou voľbou. Rebriny vám zase ponúknu multifunkčné využitie. V prípade, že hľadáte takú fitness pomôcku bez toho, aby bola nutná montáž, vďačným bude gumový expander, s ktorým taktiež dokážete dať zabrať viacerým svalom naraz. Množstvo cvičebných variácií vám zase ponúka cvičenie s TRX.

Prevetranie hlavy

Kto chce prísť na iné myšlienky, mal by bezpodmienečne vyskúšať jógu, no zabúdať by nemal ani na výber kvalitnej podložky. Určité vypnutie od všetkého toho ruchu dosiahnete aj pomocou rôznych trenažérov. Či už to bude stacionárny bicykel alebo bežecký pás, oba vám pomôžu prevetrať si hlavu.

Pri týchto typoch je však nutné zvažovať viaceré parametre, na čo myslieť pri výbere stacionárneho bicykla sa môžete dozvedieť napríklad aj tu: https://www.fitland.sk/stacionarny-bicykel/.

Dôraz na výber

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ alebo uprednostníte kombináciu viacerých, dbajte pri výbere na viaceré kritériá. Okrem kvalitného spracovania sa upriamte aj na montáž alebo spôsob využitia. Nezabúdajte zvážiť aj ich hlučnosť a to, koľko miesta budete potrebovať.

Niekomu pokojne vystačia aj činky či švihadlo, iný má väčšie nároky a siahne po kompletnej výbave. Riešení, ako efektívne doma cvičiť, je nespočetne veľa. Nech už máte akékoľvek preferencie, jediné, čo k tomu potrebujete, je úsilie a odhodlanie vôbec začať.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)