Na šport sa nemožno nahodiť do akéhokoľvek oblečenia. Keďže ide o špecifickú aktivitu ako po pohybovej, tak aj ochrannej funkcii, vyberáme si neporovnateľné kúsky s tým, čo bežne skladujeme v skrini. Ako sa teda športové oblečenie stáva funkčným a odolným?
Športové oblečenie neskrýva svoje zvýšené investície
Za kvalitu sa zakaždým pripláca, no nie až tak, aby sa rozchádzali všeobecné očakávania s reálnymi. Základom funkčného športového oblečenia je vysokokvalitný materiál. Čo pod tým rozumieť?
Zatiaľ, čo si ho jedni predstavujú výlučne pod „rúškom“ prírodných materiálov, iní už dávno našli výhody aj v nahraditeľných štruktúrach.
Popri obľúbenej bavlne alebo merino vlne stále považujeme za funkčné a udržateľné polypropylénové alebo polyesterové športové kúsky. Špecifikuje ich dlhší čas nasiaknutia a rýchly pre odvádzanie a schnutie nadmernej vlhkosti a potu. Zväčša patria k odľahčeným modelom, ktoré si v prechodnom sezónnom období vyžadujú ďalšie vrstvenie.
Počas celej doby používania odolávajú vonkajšiemu znečisteniu, ale aj iným vplyvom s bakteriálnym či alergénnym efektom. Pri striedavej klíme a náhlych prechodoch v teréne nemožno vylúčiť ani šírenie škodlivín.
Oblečenie sa nás dotýka
A to v pravom slova zmysle. Už len zo základných fyziologických potrieb sa dožadujeme zostať v suchu, teple a pociťovať prirodzenú cirkuláciu vzduchu. Čo nedýcha, jednoducho stráca na svojej funkčnosti.
Aj po tejto stránke sa v teréne viac osvedčujú synteticky upravené než prírodné modely. Vzniká pri nich totiž riziko zníženého odvádzania vlhkosti po náhlom nasiaknutí. To z nich vytvára premočené oblečenie. Tým sa narúšajú základné termo-izolačné vlastnosti a takéto oblečenie možno hodiť hocikam, len nie do nákupného košíka pre športové účely.
Podľa týchto zásad vyčleňuje unikátne športové oblečenie Sportrysy.sk pri dlhodobej a osvedčenej tradícii na slovenskom trhu.