Chcete vyzerať na pláži super? Stavte na tieto plavky

Plavky pre ženy

Leto sa nezadržateľne blíži. Niektoré z vás už možno zúfajú nad tým, že vaše novoročné predsavzatia zase raz vyšli na zmar a od januára ste posilňovňu navštívili raz či dvakrát. Nájdu sa však aj také, ktoré na svojej letnej forme poctivo makali.

Je jedno, do ktorej skupiny patríte. V tomto článku vám ukážeme plavky pre všetky typy postáv a zároveň vám prezradíme podľa čoho vybrať plavky tak, aby vám zaručene sedeli.

KOMBO expert radí

Kombo expert Veronika Ivánová

"Výber plaviek môže byť pre nejednu ženu ťažký oriešok. Základom je, aby ste sa cítili pohodlne a sebaisto. Nepodliehajte za každú cenu módnym trendom a netrápte sa pre nedokonalosti. Každej žene pristane niečo iné, pokojne sa svojho obľúbeného strihu držte celé roky.

Takými čiernymi plavkami nikdy nič nepokazíte, budete v nich vyzerať elegantne v každom veku. Nebojte sa jednofarebné a naoko nevýrazné plavky doladiť zaujímavými doplnkami. Slnečné okuliare, slamený klobúk, pareo, ktoré skryje nedostatky a nápadná plážová taška. A nezabudnite si pribaliť dobrú knihu!"

Ako si vybrať plavky?

Drvivá väčšina z nás sa zhodne na tom, že dámy prežívajú nákup plaviek o niečo ťažšie a intenzívnejšie ako mužské pohlavie. Zatiaľ, čo si muži zvolia jednoducho tie, ktoré sa im páčia, nepozerajúc pritom na to, či sa hodia k ich postave, so ženským pohlavím to je naopak.

Aktuálna ponuka plaviek je naozaj široká. Na výber máte z rôznych strihov, farieb, tvarov. Nezabúdajte tiež na to, že už dávno nemusí platiť to, že dvojdielne plavky sa kupujú naraz. Spodný diel plaviek sa dá kúpiť nezávisle od vrchného, takže si ideálne plavky dokážete jednoducho povedané „namixovať“.  

Často sa stáva, že ženy nevedia posúdiť tvar svojej postavy. Preto vám prinášame jednoduchý návod, ako na to.

Základom je vnímať sa objektívne a zamerať sa na časti tela, ktoré sa vám nepáčia. Postavte sa v spodnej bielizni pred zrkadlo a skúste na sebe tieto časti nájsť. Netrápte sa pre veľký zadok, objemnejšie stehná alebo výrazné bruško.

Po obhliadnutí tých „slabších“ častí sa pozrite na tie, ktoré sa vám páčia. To je základom výberu správnych plaviek, pretože ak si zvolíte také, ktoré vaše prednosti zvýraznia, na problémové partie zabudnete. A vaše okolie tiež.


Plavky podľa typu postavy

Za ideálny typ postavy sa pokladá typ presýpacích hodín. V prípade, že týmto typom disponujete, máte šťastie. Hodia sa vám takmer všetky plavky, či už dvojdielne alebo jednodielne. Je preto na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Siahnuť môžete po farebných alebo jednofarebných plavkách, záleží len na vašom vkuse.

Menšie prsia

Pokiaľ nemáte práve najväčšie prsia a rady by ste ich aspoň opticky zväčšili, voľte plavky netradičného štýlu, ktoré vám prsia zvýraznia a pridajú im aj na objeme. K takýmto plavkám tiež patria aj klasické trojuholníkové viazacie plavky, ktoré nikdy nevyjdú z módy. 

Ženy s menším poprsím by mali vyhľadávať plavky, ktoré sú svetlejšej farby. Ak nie ste zástancom dúhy, zaobstarajte si vrchný diel, ktorý má volány, prípadne je inak riasený. Záleží na vašej voľbe, či si zvolíte plavky, ktoré sú bez ramienok alebo ramienka majú, pretože plavky so volánikovým vrchom pôsobia romanticky, a hlavne, opticky zväčšia vaše poprsie. Aj zaväzovanie okolo krku má svoje čaro, pretože dokáže poprsie vydvihnúť a zvýrazniť. Ak sa rozhodnete pre vystužené a zároveň vzorované plavky, vyhrali ste dvojnásobne.

Veľké prsia

Problémom pri výbere plaviek sú neraz aj veľké prsia. Niektoré ženy by sa z nich tešili, no tie, čo ich majú nadšené nie sú a na kúpalisku sa ich často snažia zakryť. Myslite na to, že v prípade väčšieho poprsia by ste mali zvoliť plavky s kosticami, výstužou a širšími ramienkami. Dbajte na to, aby bol vrchný diel plaviek pevný a prsia pevne držal. Väčšinou tieto vrchné diely vyzerajú ako klasické podprsenky, no nájdete aj také, ktoré sa dajú uviazať okolo krku.

Pre nespokojné so zadkom či bokmi

V prípade, že nie ste spokojná so svojím zadkom alebo bokmi, zvoľte plavky, ktoré dokážu tieto partie zakryť a zamerajte sa na prsia, krk alebo dokonca plecia. Pre tento typ postavy sú ideálne tmavšie farby (minimálne na spodnom diely bikín), vyššie strihy nohavičiek alebo zvislé farebné členenie, ktoré vás dokáže opticky zoštíhliť.

Ak vás trápia nevýrazné boky, zvýraznite ich zdobením alebo vzormi. Ideálnou voľbou sú spodné diely s volánikmi alebo inými ozdobami v oblasti bokov. Najlepšou voľbou v tomto prípade sú jednoznačne výrazné a pestré farby spodného dielu. Nezabudnite na to, že by mal mať nižší strih a nejakú aplikáciu na bokoch.

Trendy na leto 2019

Leto 2019 bude patriť jednoznačne farbám. Nosiť sa budú všetky farby, ktoré vám čo i len zídu na um a taktiež aj rôzne strihy. Toto leto nebudú in len trojuholníkové plavky, ale aj celé (áno, aj pre štíhle dámy), plavky, ktoré odhaľujú ramená alebo plavky s vysokým spodným dielom.

Plavky so zvieracími alebo tropickými motívmi sú obľúbené už dlhé roky a vyzerá to tak, že sa to v najbližšej dobe ani nezmení. Ak máte tieto vzory v obľube, je na vás, pre aký typ sa rozhodnete. Môžete si zaobstarať tie, ktoré majú jednoduchú vrchnú časť, no výrazný spodný diel alebo naopak. 

Investovať sa určite oplatí aj do plaviek nezvyčajného strihu. Hoci sa jednoduché plavky stále nosia, výrazné sú pre tie z vás, ktoré sa neboja experimentovať a chcú zaujať. V plavkách nápaditého strihu sa za vami bude každý otáčať a obdivovať vás. V prípade, že z davu nechcete až tak vytŕčať, pokojne môžete zvoliť plavky, ktoré majú výraznú iba jednu časť.

Pravidlo "V jednoduchosti je krása" bude platiť nielen túto sezónu, ale určite aj mnoho ďalších. Obyčajnými plavkami nič nepokazíte. Najobľúbenejšou farbou je jednoznačne stále čierna, no siahnuť môžete aj po bielej. 

Od minulého roku platí trend jednoduchého spodného dielu a netradičného vrchného. Táto kombinácia pôsobí zaujímavo a nevulgárne zároveň. Vrchný diel spojený viazaním dokáže okrem toho pekne zvýrazniť vaše poprsie a plavky so sieťkou zaujať. 

Inšpirujte sa i horúcimi plavkovými fashion trendmi

Veríme, že ste si medzi touto bohatou ponukou plaviek našli tie svoje a na leto sa už tešíte rovnako ako my. 🙂 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte komentár ku článku

avatar
Alica
Komboš
Alica

Všetky plavky sú krásne. Ešte tak mať tak pekná prsia, ako maljí modelky. To by sa mi to potom v plavkách chodilo. Ja sa ale musí uspokojiť s takými, aké mám. Vlani som si objednala nové plavky z https://www.moda-pradlo.sk/ a aj na mojich malých prsiach vyzerali pekne.