Zbavte sa celulitídy vďaka detoxu: doma a lacno!

Celulitída zbavte sa jej detoxomPribližne 90 percent žien všade na svete trápi celulitída. Cítite sa vďaka tomuto tvrdeniu lepšie? Pochybujeme. Koniec koncov, takmer každá žena, s ktorou sa zhovárate, sa snaží prísť na to, ako sa zbaviť nepekných jamiek a hrbolčekov. Alebo, ak uznajú skutočnosť, že sa celulitídy nedokážu úplne zbaviť, snažia sa aspoň nájsť čo najlepšie spôsoby na jej zmiernenie.

Aby ste mohli začať bojovať s pomarančovou pokožkou na stehnách, zadku, prípadne na iných častiach tela, bude najlepšie, ak v prvom rade presne pochopíte, čo celulitída je a prečo sa tvorí. Najprv sa rýchlo pozrieme na tieto otázky a potom sa dostaneme k najlepším spôsobom zmiernenia celulitídy vďaka jednoduchým (a lacným) trikom, ktoré zvládnete aj samy doma!

Čo vlastne celulitída je a čo ju spôsobuje?

Ženy nie celkom nechápu, čo vlastne celulitída je a preto často ani nemôžu vedieť, ako ju liečiť. Celulitída, alebo pomarančová koža vzniká ako dôsledok nadmerného množstva toxínov a kyselín, ktoré ženské telo nedokáže spracovať a vylúčiť z organizmu. 

Jej zhoršené prejavy sa tiež pripisujú genetickým predispozíciám, sedavému zamestnaniu, nadmernej konzumácii alkoholu, nezdravej strave, aj užívaniu niektorých liekov. Obvykle sa zhoršuje počas tehotenstva a ide ruka v ruke so starnutím pokožky. Najviac ohrozené sú tak ženy s nezdravým životným štýlom a nedostatkom pohybu.

Celulitída sa môže niekomu zdať iba ako estetická nedokonalosť, ale opak je pravdou. S pribúdajúcim vekom sa môže rozvinúť až do stavu, kedy hrbolčeky sprevádzajú opuchy a modriny. Vtedy je nevyhnutné spojiť sa so špecialistom.

Prevencia celulitídy je preto rozhodne na mieste!

Čo má spoločné detoxikácia s celulitídou?

Ako sme už spomenuli, jednou z podstatných príčin vzniku pomarančovej kože je hromadenie a ukladanie škodlivých látok. Tieto ložiská toxínov spolu s nahromadenými tukovými bunkami tvoria na pokožke viditeľné hrbolčeky celulitídy.

Škodlivé látky sa nachádzajú všade okolo nás a do nášho tela sa dostávajú bez väčšej námahy. Ak sa však plynule nevyplavujú z tela, dochádza k ich hromadeniu a vzniká nielen nevzhľadná celulitída, ale aj mnoho iných zdravotných problémov. Účinnou a zdravou detoxikáciou organizmu dokážete nielen vyriešiť problém s celulitídou, ale navyše pomôžete svojmu zdraviu

Tak ako na to?

Zbavte sa celulitídy detoxom

Pri detoxe je veľmi dôležité dodržiavať zdravé stravovacie návyky, vyhýbať sa alkoholu a fajčeniu

Zmeňte stravovacie návyky

Detox je jednou z najúčinnejších metód, ako z tela dostať nežiadúce škodliviny, ktoré zohrávajú hlavnú úlohu pri vzniku celulitídy. Primárnym účelom je to, že prečistíte telo a vďaka tomu bude fungovať tak, ako má. Samozrejme, strava je v boji za hladšie zadočky alfou a omegou.

Viete však, ktoré potraviny by mali byť vašimi najlepšími kamarátmi a ktoré by ste, naopak, mali zďaleka obchádzať? 

Toto si doprajte

 • kvalitné čerstvé ovocie a zeleninu
 • ryžu, pohánku, ovsené vločky
 • mäso z ekologického chovu
 • ryby, sójové produkty
 • biopotraviny, pretože neobsahujú pesticídy, hormóny, insekticídy
 • cesnak a cibuľu - podporujú vylučovanie škodlivých látok
 • kajenské korenie stimuluje lymfatický systém a prekrvovanie tela

Tomuto sa vyhnite

 • sladkému pečivu, pečivu z bielej múky, toastovému chlebu
 • polotovarom, údeninám
 • vyprážaným jedlám a fastfoodu
 • červenému mäsu a tučným mliečnym výrobkom
 • zvýšenej konzumácii soli
 • sladeným nápojom
 • nadmernej spotrebe alkoholu a cigariet

Nezabúdajte na pitný režim!

Hydratácia je nevyhnutná pre zdravú a elastickú pokožku a tiež pre naše zdravie. Dostatočné množstvo tekutín podporuje prirodzené detoxikačné procesy. Ale pozor, mali by ste piť najmä čistú vodu a bylinkové čaje. Do pitného režimu je vhodné zaradiť tiež minerálne vody. Dôležitý je ale ich správny výber. Predávkovania minerálmi z minerálok sa nemusíte obávať, avšak je dôležité ich striedať. 

Naopak, snažte sa vyhnúť sladeným a sýteným limonádam, džúsom, energetickým nápojom. 

Doprajte si kúpeľňovú masáž

Môžete mať tisíc výhovoriek, prečo ráno necvičiť, prečo nedržať žiadne diéty, nemáte dostatok peňazí na drahé kozmetické ošetrenia a lasery... Ale keď sa po celom dni dostanete do kúpeľky, urobte niečo konečne sama pre seba. Je to ideálny čas, kedy sa môžete začať pomaličky zbavovať pomarančovej kože.

Najprv si poleňošte aspoň 20 minút v horúcom kúpeli. Na prekrvenie pokožky skvelo zaberá aj striedanie horúcej a studenej sprchy, pričom sprchovanie ukončite vždy studenou vodou.

Potom začnite masírovať postihnuté miesta. Použite špongiu alebo masážnu kefu a krúživými pohybmi postupujte smerom zdole hore. Potom si dajte pár minút pauzu a pokračujte ďalšou fázou. Pomocou palca a ukazováka jemne pokožku ''štipkajte''. Po masáži sa poriadne nakrémujte, nebojte sa použiť aj anticelulitídový krém.

Vyskúšajte domáce zábaly

Jedným z ďalších veľmi účinných prostriedkov proti celulitíde sú rôzne typy zábalov. Môžete ich absolvovať v kozmetických salónoch alebo oveľa lacnejším spôsobom v pohodlí domova

Jednoduchým a účinným riešením pre vás môže byť zábal na domáce použitie - Butterfly Body Wrap, ktorý proti pomarančovej koži bojuje kombináciou superpotravín, vysoko-účinných látok a éterických olejov. Problematické partie si natriete špeciálnym termo gélom, obalíte sa do fólie a relaxujete. Môžete sledovať váš obľúbený seriál a zábal pohodlne odvádza zadržiavanú vodu, škodlivé látky, spaľuje tuky a vyhladzuje pokožku.

Zbavte sa celulitídy detoxom

Domáce anticelulitídne zábaly dokáže účinne bojovať proti pomarančovej koži

Bez športu to nepôjde

Aby ste si však nemysleli, že celulitídy sa zbavíte iba zdravou stravou či zábalmi, nevyhnutné je dostatočne sa hýbať. Bez športu to proste nepôjde. A pomarančová koža je, žiaľ, beh na dlhú trať. Vám však stačí zo začiatku iba zopár minút denne.

Zamerajte sa na jednoduché cviky na spodnú časť tela. Pretože práve zadok, stehná a lýtka sú celulitídou postihnuté najviac. Účinné sú drepy, výpady a ich rozličné variácie a kombinácie. Spojte ich s dlhými prechádzkami, prípadne so športom, ktorý je váš obľúbený, aby ste pohyb nebrali ako trest, ale ako zábavu a radosť.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar