Ochutnávací diétny balíček Chia Shake - recenzia a skúsenosti

Chia Shake diétny balík recenzia

Chudnutie či budovanie vysnívanej postavy je neraz behom na dlhú trať. A to niekedy doslova. Pohyb je totiž jedna z najdôležitejších aktivít na ceste za figúrou snov. Nejde však len o samotný pohyb. Rovnako dôležité sú aj stravovacie návyky, ktoré si často vyžadujú trvalú zmenu. 

Mýty o "účinných" hladovkách či nechutných nízkokalorických jedál sú našťastie už dlhšiu dobu pasé. Ak sa chcete zdravo a diétne stravovať, máte v súčasnosti na výber z veľkého množstva chutných potravín, s minimom kalórií.

Jednou z takýchto superpotravín sú aj chia semienka. Tie sú obľúbené predovšetkým vďaka svojej schopnosti účinne zahnať hlad a zasýtiť. Sú tiež vynikajúcim zdrojom minerálov, omega 3 mastných kyselín, vlákniny i proteínov a majú veľmi nízky podiel jednoduchých cukrov. Navyše, sú výborným antioxidantom. 

Dôvodov, prečo túto zázračnú potravinu zaradiť do svojho jedálnička je viac ako dosť. Aj preto sme počas uplynulých dní vyskúšali ochutnávací diétny balíček Chia Shake, ktorý pozostáva z produktov s obsahom tejto superpotraviny. 

Balíček k nám dorazil z eshopu Chiashake.sk, ktorý na jednom mieste ponúka všetko pre zdravé stravovanie. V jeho ponuke nájdete rôzne diétne a fitness jedlá, kokteily, zdravú výživu, potraviny pre vegánov, ale aj množstvo inšpirácií na zdravé a chutné jedlá. Pokiaľ si ulietavate na zdravom životnom štýle, v tomto eshope si zaručene prídete na svoje. 

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Diétny balíček Chia Shake pre vás testovala Lucia Kováčová. 

"Keďže s priateľom radi cvičíme, zdravo sa stravujeme a skúšame nové veci, do testovania diétneho balíčka Chia Shake sme sa pustili s veľkým nadšením. A ako to dopadlo?" 

Chiashake ochutnávací diétny balíček
 • 1 x Diétny koktail Chia Shake
 • 1 x Chia puding
 • 1 x Smart Shaker
 • 1 x Diétny plán
 • cena od 35 

Recenzia ochutnávacieho diétneho balíčka Chia Shake

Ochutnávací diétny balíček Chia Shake je určený pre každého nadšenca zdravej výživy a pohybu. Prívlastok "ochutnávací" v názve značí, že je vhodný pre všetkých nerozhodných, ale i tých, ktorí sa obávajú, či im daná strava bude vôbec chutiť. S týmto balíkom tak majú jedinečnú možnosť ochutnať dané potraviny bez toho, aby si hneď museli priplatiť za veľký balíček, ktorý by koniec koncov možno ani nespotrebovali.

Balík obsahoval jeden diétny koktail Chia Shake s príchuťou vanilka v objeme 450 gramov, jeden Chia puding s príchuťou mango 300 gramov, praktickú odmerku 70 ml/30g, shaker a ketogénny diétny plán. Poďme teda k recenziám jednotlivých prípravkov z balíčka. 

• 450 g

Chi Shake diétny kokteil recenzia
Chia Shake diétny kokteil zloženie

Zloženie Chia Shake kokteilu. 

Chia shake diétny kokteil príprava

V prášku na prípravu kokteilu sa nachádzajú chia semienka.

Chia Shake diétny kokteil recenzia

Príprava kokteilu. 🙂

Z balíčka sme najprv vyskúšali Chia shake diétny kokteil s príchuťou vanilka. V prípade, že preferujete inú chuť, výrobca má v ponuke aj niekoľko iných príchutí - jahoda s malinou, banán, čokoláda, cappuccino, pistácie. Z balenia s obsahom 450 g si pripravíte až 15 výdatných porcií. 

Pri tomto prípravku nás oslovilo predovšetkým jeho čisté zloženie. Kokteil je bez lepku, bez GMO a bez pridaného cukru, má nízky obsah sacharidov, cukrov a tukov a vysoký obsah prospešnej vlákniny a bielkovín.

Zloženie pozostáva zo srvátkového a mliečneho proteínu, čakankovej vlákniny, vitamínov A, D, E, K, C a skupiny B, a nechýbajú ani minerály, ako napríklad vápnik, zinok, fosfor, draslík. Výrobca síce uvádza, že v prípravku sa nachádzajú pomleté chia semienka, avšak nájdu sa aj v celku, čo mne osobne vôbec neprekážalo, keďže ich mám veľmi rada. 

Diétny kokteil s príchuťou vanilka je výborný, chuť nie je príliš sladká alebo nebodaj umelá, čo vnímam ako veľké plus. Príprava je jednoduchá a rýchla. Do shakera si nalejeme 2,5 dcl nízkotučného alebo polotučného mlieka, pridáme zarovnanú odmerku 30 gramov kokteilu. Stačí krátko rozmiešať, nenecháva hrčky a rýchlo sa rozpúšťa.

Nápoj veľmi dobre zasýti minimálne na tri hodiny, je to skvelá náhrada aj dvoch jedál denne. Za mňa je to skvelá voľba a odporúčam všetkými desiatimi.

Pokiaľ vás zaujal tento kokteil, môžete si ho kúpiť nielen ako súčasť diétneho balíka, ale aj zvlášť za cenu od 16 €.

Moje hodnotenie

Výhody

 • na výber z viacerých príchutí
 • vynikajúca chuť
 • ľahko sa rozpúšťa
 • výborne zasýti
 • jednoduchá príprava

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

• 300 g

Chia Shake puding recenzia
Chia Shake puding zloženie

Chia puding a jeho zloženie.

Chia puding recenzia

V pudingu sa nahádzajú kúsky chia semienok.

Chia puding recenzia

Puding má lahodnú chuť a veľmi dobre zasýti. 

Ďalší produkt z diétneho balíčka Chia Shake, ktorý sme mali možnosť vyskúšať bol Chia puding s príchuťou mango. V ponuke majú ešte príchuť Piňa colada alebo Lesné plody. 

Z balenia 300 g si pripravíte 10 porcií pudingu. Rovnako ako prvý prípravok aj tento produkt sa môže pochváliť čistým zložením, bez lepku, GMO, aj bez pridaného cukru. Na 100 g obsahuje až 52 g bielkovín, čo je výborné číslo. Ako zdroj bielkovín bola použitá srvátková bielkovina.

Zloženie pozostáva aj z čakankovej vlákniny, 15% chia semienok, vitamínov a minerálov. Na 100 g vychádza 420 kcal, čo je super a môžte si dopriať sladkú a zároveň nízkokalorickú desiatu alebo olovrant bez výčitiek.

Už pri otvorení balenia vás naláka sladká vôňa pudingu. Chuť je naozaj mangová, v porovnaní s kokteilom o dosť sladšia. Samozrejme, nechutí ako klasický puding, ale ako proteínová, trochu lepkavá, pochúťka. Ale s tým pri proteínových produktoch jednoducho treba rátať.

Pri príprave pudingu určite odporúčam použiť ručný mixér, nestačí ho rozmiešať iba lyžičkou ani v shakeri, lebo ostávajú hrčky. Do 100 ml studenej vody (môžte vyskúšať aj s mliekom) dáme jednu zarovnanú odmerku pudingu, 10 až 15 sekúnd mixujeme ručným mixérom a prelejeme do misky. Hotovú pudingovú zmes dáme do chladničky na jednu až dve hodinky. A môžte si vychutnať svieži a lahodný puding.

Produkty Chia Shake sú výborné vďaka svojmu zloženiu, či už cvičíte alebo chcete zhodiť nejaké to kilo, no nemáte na cvičenie toľko času, koľko by ste potrebovali. Puding určite odporúčam, chuť je výborná a zasýti na niekoľko hodín. Aj samotná príprava je rýchla a jednoduchá, a myslím si, že to ocení minimálne každá mamička na materskej, tak ako ja. Pri deťoch totiž nie je veľa času na prípravu zdĺhavých, výživných jedál, no s Chia Shake môžete dať organizmu všetko, čo potrebuje.

Aj tento produkt je dostupný ako súčasť diétneho ochutnávacieho balíčka, ale môžete ho taktiež kúpiť aj osobitne za sumu cca 16 €.

Moje hodnotenie

Výhody

 • čisté zloženie
 • podiel jednotlivých zložiek
 • výborná chuť
 • spoľahlivo zasýti

Nevýhody

 • ťažšie sa rozpúšťa, na prípravu treba použiť ručný mixér

• 500 ml

Smart Shaker Chia Shake
Smart Shaker skúsenosti Chia shake

Smart shaker  má užitočné odnímateľné dno. 

V diétnom Chia Shake balíčku sa ďalej nachádzal i praktický shaker.

Shaker Chia Shake je užitočný a perfektný pomocník pri príprave kokteilu. Ku dnu shakera si môžete priskrutkovať jednu nádobku, ktorá je ideálna na uskladnenie kokteilu. Všetko si môžete naporciovať doma a napríklad v posilňovni alebo v práci kokteil už len namiešať. Má výborne tesniaci uzáver.

Objem shakera je 500 ml a taktiež ho možno zakúpiť aj osobitne za cenu približne 5 €. 

Moje hodnotenie

Výhody

 • jednoduchá prenosnosť
 • rýchla príprava
 • odnímateľné dno

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

V balíčku sa taktiež nachádzal i ketogénny diétny plán, ktorý je skvelou pomôckou pri zdravom stravovaní. Sú na ňom uvedené povolené a zakázané potraviny pre keto diétu. Keďže produkty Chia Shake obsahujú vysoký obsah bielkovín a nízky obsah sacharidov, nútia telo spaľovať vlastné tukové zásoby, a práve to je princíp fungovania takzvanej keto diéty.

Na diétnom pláne sú podrobne rozdelené potraviny, z ktorých priberáme alebo naopak chudneme. Je to dobrý prehľad o potravinách, ktoré môžeme jesť, a ktoré by sme jesť nemali. Sú rozdelené do prehľadných kategórií: nápoje, prílohy, ochutenie, korenie, zelenina, ovocie a pochutiny.

Všetky produkty z ochutnávacieho diétneho balíčka nám nielenže chutili, ale účinne sa nám s nimi podarilo zahnať aj hlad. Pre mňa ako pre osobu, ktorá popri deťoch toho počas dňa veľa nestihne, sú skvelým a jednoduchým spôsobom, ako telu dodať to, čo potrebuje, bez konzumácie akýchkoľvek nezdravých rýchloviek. Rozhodne odporúčam. 🙂 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar