Domáca pekáreň Delimano Joy - Recenzia a skúsenosti

Pekáreň Delimano Joy
 • domáca pekáreň
 • výkon 620 W
 • 500 alebo 750 gramový bochník
 • cena od 80 

O domácej pekárničke a pečení vlastného voňavučkého chleba som snívala už dlho. Akosi som však nedokázala nazbierať dostatok odvahy a pustiť sa do toho. Áno, viem, ono sa síce zvykne vravieť, že domáca pekárnička pečie sama, lenže niekto do nej musí vložiť potrebné ingrediencie v správnom množstve a navoliť ten správny program.

Ale, keďže sny sa majú plniť, nabudená mojimi doterajšími kulinárskymi úspechmi, som sa rozhodla, že si domácu pekárničku predsa len zaobstarám. 

Voľba bola jasná - domáca pekáreň Delimano Joy. A to nielen preto, že v poslednej dobe na mňa vykukovala z každej strany a kričala "Kúp si ma", ale predovšetkým preto, že v mojej kuchyni už mám viacero pomocníkov tejto značky a s každým jedným som viac ako spokojná.

Bude to tak aj s domácou pekárňou Delimano Joy? V nasledujúcich riadkoch vám prinášam moje osobné skúsenosti s touto domácou pekárničkou, prvé chlebové pokusy, ale tiež i postrehy, na ktoré som počas používania tejto pekárničky prišla. Tak hor sa na to! 🙂 

Domáca pekáreň Delimano recenzie

Prečo si kúpiť domácu pekáreň?

Možno, že patríte k tým, ktorí stále váhajú, či si domácu pekárničku kúpiť alebo nekúpiť. Predsa len nejde o malú investíciu, nad ktorou v prípade jej "neúspechu" len tak mávnete rukou. V nasledujúcich riadkoch vám prezradím dôvody, pre ktoré sa kúpa domácej pekárne mne osobne vyplatila.


Viete, čo jete

Toto bola moja hlavná motivácia, ktorá nakoniec viedla až ku samotnej kúpe. Chlieb, ktorý kupujeme z obchodu totiž môže byť dobrý, voňavučký, chrumkavý, ale nikdy neviete, čo do neho pekári pridali, aby si tieto svoje vlastnosti ponechal čo najdlhšie. Môže ísť pritom o rôzne konzervanty či stabilizátory. 

Keď si upečiete vlastný, domáci chlieb, nevydrží vám síce možno tak dlho, ako ten z obchodu, no na druhej strane aspoň môžete mať istotu, že v ňom nie sú žiadne pridané látky. 


Úspora

S domácou pekárničkou môžete aj čo to ušetriť, aj keď sa to kvôli prvotnej investícii nemusí zdať. Domáca pekáreň je však počas prevádzky úspornejšia, ako napríklad rúra. Ušetriť možno aj na samotnom chlebe, ktorého cena je v prípade domáceho chlebíka za jeden bochník nižšia.


Takmer bez práce

Jednou z najväčších výhod domácej pekárne je bezpochyby aj jednoduchá obsluha. Stačí do nej vložiť vybrané ingrediencie, zvoliť program, vybrať farbu kôrky a spustiť. O všetko ostatné sa postará pekáreň. Vymiesi cesto, nechá ho vykysnúť a upečie chlieb.


Univerzálne využitie

Domáca pekáreň neposlúži len na pečenie chleba, ale pomôže tiež s miesením cesta, s jeho kysnutím a veľká časť modelov umožňuje dokonca aj prípravu domácich džemov či jogurtov.

Mať doma vlastnú pekárničku so sebou prináša množstvo výhod, a to vonkoncom nie len tie vyššie spomenuté. Každý si ju totiž môže obľúbiť pre iný dôvod. 

A teraz už poďme ku konkrétnemu modelu Delimano Joy a k mojim skúsenostiam. 

Prvý dojem (video)

Domáca pekáreň Delimano Joy ku mne domov dorazila zabalená vo velikánskej krabici. Veru, nejde práve o malé zariadenie, ktoré na kuchynskej linke ani nezbadáte alebo v prípade potreby ho rýchlo a ľahko niekde "spracete". Počítajte teda s tým, že pre tohto domáceho pomocníka budete musieť nájsť patričné miesto. Pekárnička má však príjemný, nevtieravý dizajn a neutrálnu bielu farbu.

Celkovo vyzerá veľmi kvalitne prevedená, nič neškrípe, nevŕzga, všetko pevne sedí a pekne prilieha. Horná časť je zložená z veka, pod ktorým sa nachádza vyberateľný kôš. Na veku sa nachádza prehľadné okienko, ktoré umožňuje sledovať proces výroby chleba. Hneď pod ním sú uvedené jednotlivé programy, znova však (tak ako pri väčšine Delimano produktov) v anglickom jazyku. 

Pod vekom je umiestnený ovládací panel s gombíkmi, prostredníctvom ktorého možno pekáreň ovládať. Na boku sa nachádzajú otvory pre odvádzanie vzduchu. 

Spolu s pekárňou sa pri dodaní v krabici nachádzal aj návod na použitie a príslušenstvo v podobe odmerky, odmernej lyžičky a háku. 

pekáreň Delimano Joy balenie
Domáca pekáreň Delimano Joy balenie

Pekáreň je dodávaná vo veľkej krabici.

Domáca pekáreň Delimano Joy skúsenosti

Súčasťou je aj návod na použitie. 

Domáca pekáreň Delimano Joy

Nechýba ani príslušenstvo v podobe odmerky, odmernej lyžičky a háku.

Čo všetko domáca pekáreň Delimano Joy dokáže?

Aj keď domáca pekáreň Delimano Joy slúži primárne na pečenie chleba, dokáže toho omnoho viac. Ponúka až 12 programov - pre pečenie základného chleba, francúzsky chlieb, celozrnný chlieb, rýchly program, sladký chlieb, cesto, bezlepkový chlieb, koláč, džem, jogurt, miesenie, pečenie. To teda znamená, že okrem chleba podľa vlastnej chuti, v pekárni môžete pripraviť i vlastný domáci džem či jogurt. 

Pri pečení chleba je možné vybrať si z dvoch veľkostí bochníkov, a to 500 a 750 gramov. Na výber máte aj farbu kôrky - svetlá, stredná a tmavá. 

Pekáreň je tiež vybavená funkciou odloženého štartu až na 13 hodín, ktorá pekáreň spustí v nastavený čas. Vďaka tejto vychytávke možno pečenie nastaviť počas noci a ráno si tak vychutnať čerstvo upečený chlieb. V prípade, že pekáreň nie je odpojená zo siete, po dopečení je chlieb udržiavaný teplý ešte jednu hodinu. 

Pekáreň je počas prevádzky pomerne tichá, teda počas noci neruší ani v menšej domácnosti. 

Delimano Joy domáca pekáreň skúsenosti

Pekáreň má biele farebné prevedenie, s ktorým zapadne do kuchyne akéhokoľvek štýlu. 

Domáca pekáreň Delimano Joy vnútro

Otvárateľné veko pre vkladanie ingrediencií dovnútra. 

Vnútro domáca pekáreň Delimano Joy

Vo vnútri pekárne sa nachádza vyberateľná nádobka na chlieb.

Vnútro domáca pekáreň Delimano

Nádobku možno vybrať pootočením v protismere hodinových ručičiek a nadvihnutím. 

Technické parametre

Príkon

650 W

Objem pripraveného bochníka

500 a 750 g

Počet programov

12

Použitie domácej pekárne

V súvislosti s domácou pekárničkou sa veľmi často spomína jej jednoduchá a nenáročná obsluha. A ono je to aj naozaj tak. Väčšiu časť práce spraví za vás, no aj napriek tomu je veľmi dôležité, čo a ako do nej vložíte. A o tom sa už určite na vlastnej koži presvedčila nejedna gazdinka. Nie vždy vám totiž z pekárne vyjde ukážkový chlieb ako z obchodu. 

Skôr, než sa ale dostaneme k tomu, čo a ako do pekárne vkladať, pozrime sa ešte na to, čo treba pred jej použitím urobiť. 

Pekáreň je nutné poumývať, teda jej vyberateľnú časť, vysušiť, vložiť späť (vyberá sa pootočením, ikonku nájdete vo vnútri) a spustiť na prázdno po dobu 10 minút. Potom znova umyť, vysušiť a jej používaniu už nič nebráni. 

A ako ju ovládať? Zdvihnúť veko, vložiť suroviny, zatvoriť a zapojiť do elektrickej siete. Zapojením sa pekáreň automaticky zapína a vytiahnutím zo siete zas vypína. Nemá teda žiadne ON/OFF tlačidlo. Toto ja osobne vnímam ako nedostatok.

Po zapojení do elektrickej siete sa rozsvieti displej a ozve sa zvuková signalizácia. Pomocou tlačila MENU vyberte požadovaný program (na displeji sa zobrazí číslo programu i celkový čas trvania). Po jeho navolení stlačte tlačidlo COLOR a vyberte farbu kôrky z možností LIGHT, MEDIUM a DARK. Pomocou tlačidla LOAF zvoľte veľkosť bochníka, aký chcete pripraviť. Tlačidlom START spustíte prípravu chleba. Pred spustením prípravy možno pomocou tlačidla TIME nastaviť aj odložený štart.

Keď je príprava chleba na konci, opäť sa ozve zvukový signál. 

Domáca pekáreň Delimano Joy skúsenosti recenzia

Vďaka prehľadnému veku možno sledovať aktuálny stav prípravy chleba. 

Domáca pekáreň Delimano Joy ovládanie

Na veku sa nachádza 12 programov označených číslom a pod ním tlačidlá na ovládanie pekárne. 

Moje skúsenosti s Delimano Joy

Keďže s pečením chleba a vôbec s domácou pekárničkou celkovo, som doteraz nemala absolútne žiadne skúsenosti, pustila som sa do toho s miernymi obavami. Veľmi dobre totiž viem, že vždy sa dá niečo pokaziť. A tak som sa návodu na použitie držala počas celej doby prípravy chleba zubami, nechtami. A ako to teda prebiehalo a čo sa mi v domácej pekárni Delimano podarilo upiecť?

Rozhodla som sa pre prípravu základného chleba. Pre istotu a tiež preto, že zatiaľ radšej nebudem experimentovať. V návode od pekárne som si našla základný chlieb a preštudovala potrebné suroviny. Už hneď pri múke mi nebolo jasné, aký druh použiť, či na tom záleží alebo nie.

A tak som začala pátrať na internete. Podľa viacerých odporúčaní a rád som sa rozhodla pre hladkú múku na kysnuté cesto Babičkina voľba (použiť však možno aj hladkú múku chlebovú 00) a pre ražnú múku hladkú chlebovú v pomere 2:1.

Najprv som do nádobky naliala vodu. Do jedného rohu pekárničky som nasypala dve lyžice cukru (myslím, že stačilo aj menej, keďže chlebík bol trošku sladký). Do druhého rohu 2 lyžičky soli. Keďže som pripravovala základný chlieb s veľkosťou bochníka 500 g a v návode bolo uvedené 420 g múky alebo aj tri šálky, zvolila som jednu šálku ražnej múky hladkej a dve šálky hladkej múky na kysnuté cesto. 

Ďalej som pridala dve lyžice oleja, taktiež viac do rohu. Do stredu, kde sa nachádzala múka, som urobila malú jamku a do nej vysypala lyžičku droždia. Zavrela som poklop, zapojila pekáreň do elektriny, navolila program základný chlieb, zvolila strednú kôrku chleba (MEDIUM), veľkosť 500 g a spustila prípravu tlačidlom START. Toto boli moje jediné starosti, ktoré som pri príprave chleba mala. Teda skoro žiadne, a to aj napriek mojim počiatočným obavám.

Počas prevádzky pekárne som cez prehľadné okno niekoľkokrát nazrela do jej vnútra a pozorovala, ako sa miesi cesto, ako kysne a ako sa pečie.

Po ukončení pečenia, ktoré je sprevádzané pípaním, som otvorila veko, vybrala nádobu, prevrátila ju a chlieb bol na svete. Na moje prekvapenie vyzeral veľmi dobre, bol voňavý, kôrka krásne chytená do hneda. Až sme u nás doma mali problém nechať ho aspoň trochu vychladnúť a neochutnať hneď. 

A čo chuť chlebíka? Tá bola jednoducho skvelá a naozaj, s chuťou chleba z obchodu, len ťažko porovnateľná. A môj manžel hneď skonštatoval, že na túto pekáreň musím napísať to najlepšie hodnotenie. 🙂 

Domáca pekáreň Delimano Joy príprava chleba skúsenosti

Príprava na pečenie chleba.

Domáca pekáreň Delimano Joy skúsenosti recenzia

Do nádobky som postupne pridávala ingrediencie na prípravu chleba, zavrela veko a zvolila nastavenia pre klasický chlieb.

Kombík radí

Kombík radí: Vedeli ste, že v eshope Topshop.sk si môžete objednať predĺženú záruku až na 3 roky? V prípade poruchy tovaru tak budete krytí aj po uplynutí povinnej dvojročnej záručnej lehoty. 


Určite odporúčame.

Príprava chleba v domácej pekárni skúsenosti

V návode nájdete recepty na konkrétne druhy chleba, spolu s uvedeným množstvom na lyžice a v prípade múky na gramy, ale aj hrnčeky. 

Domáca pekáreň Delimano recenzie

Chlieb vytiahnutý priamo z pekárničky.

Výhody a nevýhody 

Výhody

 • pekný dizajn
 • jednoduché použitie
 • množstvo programov
 • aj na prípravu jogurtov a džemov
 • možno využiť na miesenie cesta
 • tichá
 • jednoduchá údržba

Nevýhody

 • chýba tlačidlo na zapínanie a vypínanie
Chlieb v domácej pekárni recept

Môj celkový dojem a hodnotenie

Domáca pekáreň Delimano Joy je praktickým pomocníkom do každej domácnosti, kde sa láskou k jedlu a k jeho príprave nešetrí. Pekárnička umožňuje prípravu domáceho chlebíka, ale tiež aj džemov či jogurtov. Pomôže s miesením cesta, s kysnutím a v neposlednom rade i s pečením. 

Je vybavená viacerými užitočnými funkciami, vďaka ktorým si pripravíte chlieb presne tak, ako ho máte radi. Pri príprave máte na výber z viacerých programov, ako napríklad sladký, francúzsky či celozrnný chlieb, no vybrať si môžete aj zafarbenie kôrky. Prípravu chleba máte vďaka prehľadnému veku celý čas pod palcom. Zvyknúť si ale treba na to, že pekáreň nemá ON/OFF tlačidlo a vypína/zapína sa vytiahnutím/zapojením do elektrickej siete. 

Aj napriek počiatočným obavám som si domácu pekárničku Delimano Joy obľúbila hneď na prvé vyskúšanie. Jednoduché použitie, ktoré si bez problémov osvojíte takmer hneď, široké možnosti použitia či priaznivá cena, robia z toho modelu šikovnú pekárničku dostupnú pre každého. Jediné, čo potrebujete, sú tie správne ingrediencie, v tom správnom pomere. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar