Doplnkový matrac Dormeo Hero - recenzia a skúsenosti

doplnkový matrac Dormeo recenzia a skúsenosti

Určite to poznáte. V noci ste sa nevyspali práve najlepšie, ste unavený, nervózny, a všetko sa to premieta aj do vášho dňa. Čo si budeme hovoriť. Kvalitný spánok je bez pochýb zárukou lepšej nálady, ale aj toho, že sa po celý deň budete cítiť oddýchnutý a plný energie. A po tom predsa túžime všetci. 

Práve preto vám dnes prinášame recenziu doplnkového matraca Dormeo Hero. Musíme priznať, že na testovanie tohto produktu sme sa naozaj tešili. Pozrite sa, ako naše hodnotenie dopadlo a či sme náhodou nezaspali. 🙂 

O produkte

doplnkový matrac Dormeo dodanie v krabici

Aj napriek rozmerom matraca 140 x 200 cm bolo balenie malé, iba 60 x 40 cm.

Doplnkový matrac Dormeo Hero predstavuje priedušný doplnkový matrac, ktorý môžete využiť takmer všade. Je váš gauč pritvrdý alebo sa chystáte na chatu, kde spánok nie je taktiež najpríjemnejší? Vezmite si so sebou matrac Dormeo. Vďaka jeho rozmerom a možnosti ľahkého stočenia to nebude žiaden problém. Je tiež ideálnym riešením pre ľudí s cestovateľskou dušou či pre tých, ktorí bývajú v menších priestoroch a potrebujú niekedy miesto na spanie aj pre hostí. 

doplnkový matrac v krabici

Matrac je dodaný v stočenom stave.

Okrem praktickosti sa matrac vyznačuje aj kvalitnými materiálmi a vysokou priedušnosťou. To je viditeľné už na prvý pohľad. O vaše zdravie sa stará ochranná vrstva CleanEffect,  ktorá zabezpečí ochranu pred rozličnými baktériami, roztočmi či nepríjemným pachom. Vnútorný priedušný poťah a systém AirX zabezpečí suché, priedušné a vždy svieže prostredie pre váš spánok. Navyše, poťah je možné prať v práčke pri 40°C.

Doplnkový matrac Dormeno Hero je vybavený 3 zónami, ktoré poskytujú oporu pre celé telo. A čo dokážu? Zóna hlavy a krku disponuje energizujúcimi pyramídkami, ktoré jemne masírujú túto oblasť. Druhá zóna je zóna bedier. Je mäkká a oporná. Kruhové tvary zmiernia tlak a uľavia aj preťaženej chrbtici. Posledná zóna chodidiel dodá vašim nohám neustály komfort i priedušnosť. O tú sa postarajú vzduchové kanáliky. 

A ako vplýva spánok na tomto matraci na naše zdravie? 

Matrac sa môže pochváliť špeciálnym revitalizačným ošetrením materiálu. Toto ošetrenie využíva kladné ióny, ktoré majú pozitívny vplyv na naše telo a jeho zdravie. Ak si na tento matrac ľahnete, teda nastane kontakt organizmu a matraca, okamžite dochádza k aktivácii buniek, zvýšeniu krvného obehu a k celkovému posilneniu metabolizmu. Výsledkom je: 

 • Kvalitný spánok, bez neželaného prerušovania.
 • Cítite sa oddýchnutý, zrelaxovaný a plný energie. 
 • Môžete si vychutnať pocit jemnej masáže.
 • Vaše telo nepochybne ocení zníženú záťaž na tlakové body. 

To znie dobre. Čo poviete? 

Technické parametre

umývateľný poťah

áno

antibakteriálne ošetrenie

áno

materiál

Pena Ecocell

výška

4,5 cm 

kolekcia Dormeo

Vitality

program Dormeo

spánok

zbalený doplnkový matrac Dormeo

Pri tomto matraci si výrobcovia na kvalite dali naozaj záležať a siahli po vysokokvalitných materiálov.

Štrukturovaná pena Ecocell, ktorá je ukrytá vo vnútri materiálu je pevná, no zároveň dostatočne elastická na prispôsobenie k telu.

Špeciálna štruktúra otvorených buniek je priedušná, čím sa stará o dokonalú ventiláciu matraca.

S materiálom AirX budete vždy v suchu, a to aj počas horúcich letných dní. Zodpovedne sa postará o neustále prúdenie vzduchu.

Ochranná vrstva CleanEffect nesklame ani alergikov či astmatikov, ale naopak, matrac spoľahlivo ochráni pred neželanými nájomcami v podobe roztočov či baktérií. 

Plusy a mínusy doplnkového matraca

Matrac sa nám zapáčil svojim dizajnom, vlastnosťami a všetkým tým, čím blahodárne vplýva na ľudský organizmus a jeho zdravie. Našlo sa ale aj niečo, čo sa nám nepáčilo?

Páči sa nám

 • dizajn
 • praktickosť v podobe prenosnosti
 • vysoká priedušnosť
 • kvalitné materiály
 • ochrana proti roztočom a baktériám
 • tri zóny pre telo
 • jemný pocit masáže
 • vyzliekateľný poťah

Nepáči sa nám

 • k matracu by mohla byť dodávaná taška na prenášanie

Skúsenosti užívateľov

"Kúpu doplnkového matraca Dormeo Hero môžem spoľahlivo zaradiť k mojim najlepším životným rozhodnutiam. Mávala som veľké problémy so spaním, ktoré som rozhodne nechcela riešiť žiadnymi tabletkami. Radšej som siahla po tomto matraci a spravila som dobre. Zlepšenie spánku sa dostavilo takmer okamžite."  Petra 

"Som, ako sa povie, šofér z povolania a tak veľa času trávim na cestách a spávam vo svojom kamióne. Preto som si zaobstaral tento doplnkový matrac, s ktorým je spanie v stiesnených podmienkach ihneď znesiteľnejšie a neporovnateľne lepšie."  Matúš

"Bývam v jednoizbovom byte, kde veru nie je miesta nazvyš. To platí najmä vtedy, ak dostanem nejakú návštevu. Odkedy však mám tento matrac, hostia už môžu u mňa aj spokojne prespať. Navyše, po prebudení si ešte aj pochvaľujú, ako dobre sa vyspali."  Jana 

Viac skúseností s matracom nájdete priamo na stránke eshopu.

Galéria

doplnkový matrac Dormeo informácie

Doplnkový matrac slúži ako doplnok k vášmu pôvodnému matracu. Je vhodný aj na prenášanie.

doplnkový matrac Dormeo Hero

Spite ako hrdina. To je motto tohto matracu.

doplnkový matrac značky Dormeo

Značka Dormeo. Kvalita za dobrú cenu.

doplnkový matrac Dormeo 140x200

My sme testovali matrac rozmerov 140 x 200. Na výber je 8 rozmerov.

zložený doplnkový matrac Dormeo

Matrac je napriek veľkým rozmerom veľmi skladný.

rozbalený doplnkový matrac Dormeo

Po otvorení balenia sa matrac začne "nafukovať a rozťahovať".

doplnkový matrac Dormeo hrúbka 4,5cm

Doplnkový matrac má výšku 4,5 cm. 

doplnkový matrac Dormeo na posteli

Matrac perfektne sedí na posteli. Vďaka protišmykovým bodom sa na pôvodnom matraci nehýbe.

Naše hodnotenie

Naozaj, niet nad pocit dobre sa vyspať. Všetko vtedy ide akosi ľahšie. A takýto pocit môžete odteraz zažívať s doplnkovým matracom Dormeo Hero každý deň.

Testovanie matraca bol pre nás doslova zážitok. Už len samotné sedenie na ňom bolo odľahčením pre našu chrbticu i celé telo. Rovnako to bolo aj počas ležania. Neodolali sme a matrac sme si vzali i domov, aby sme si na ňom vyskúšali spánok počas celej noci. Povieme vám, že takto sme sa do postele už dlho netešili. Páčila sa nám praktickosť matracu a tiež jednoduchá manipulácia. Stačí iba zrolovať a vziať so sebou. 

Matrac nás očaril aj svojim  dizajnom a v neposlednom rade aj všetkými skvelými vlastnosťami, ktoré ponúka. Už na prvý pohľad vidno, že je vyrobený z kvalitných, priepustných, vzdušných materiálov, a to naozaj oceňujeme. Túto vlastnosť nepochybne ocenia i ľudia trpiaci astmou, rôznymi alergiami či inými respiračnými ochoreniami. 

A ako sa nám spalo? Už po uložení na matrac sme boli milo prekvapení pocitom jemnej masáže. Popravde, toto sme nečakali. Matrac sa tiež ihneď prispôsobil obrysom nášho tela, no zároveň dodával potrebnú oporu. Ráno sme sa zobudili oddýchnutí, a čo je dôležité, aj bez nepríjemných bolestí krku či chrbtice. Samozrejme, čo najlepší efekt dosiahnete pri dlhodobejšom využívaní matraca.

Pri testovaní sa nám páčili aj protišmykové body, vďaka ktorým matrac pevne držal na svojom mieste. Môžete ho tak umiestniť kdekoľvek. Pri používaní určite oceníte aj vyzliekateľný poťah, ktorý môžete prať i v práčke. 


Zapáčil sa vám tento doplnkový matrac? Zvažujete jeho kúpu? Ak áno, určite choďte do toho. Za priaznivú cenu získate komfort a pohodlie počas spánku, a ráno sa budete budiť oddýchnutí a plní energie do nasledujúcich dní. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora