Elegancia v pohode - pánske polokošele

Pánske košele sú skvelým prvkom, ktorý viete využiť na mnoho spôsobov. Ideálne sú ako medzistupeň medzi tričkom a košeľou, pretože vyzerajú elegantnejšie ako klasické tričká, no zároveň nie sú nepohodlné ako elegantné košele.

Pánske polokošele

Vyzerajú dobré v športovom outfite, rovnako ako aj v ležérnejších prevedeniach. Vhodné sú pre všetky vekové kategórie a na rôzne príležitosti od bežných dní až po neformálne stretnutia, či športové akcie.


Ako si vybrať?

Ako vo všetkom, aj pri výbere pánskej polokošele dnes máte milióny možností. Ideálne je siahať po kúskoch, ktoré sú v príjemných odtieňoch a korešpondujú s vašim vkusom a šatníkom.

Aj pri polokošeliach je potrebné sledovať si materiálové zloženie produktov, predovšetkým v závislosti od toho, na aký účel sa chystáte tento prvok šatníka využívať. Polokošele zo 100% bavlny sú ideálne na každodenné nosenie, pričom prímes elastanu môže príjemné obopnúť vaše krivky.


Pokiaľ hľadáte polokošeľu skôr na športové aktivity, omnoho lepšie je siahať po funkčných materiáloch predovšetkým syntetického pôvodu. Tieto funkčné materiály sú ideálne počas športu, pretože odvádzajú pot a prispôsobujú sa dynamickej termoregulácii počas vykonávania pohybovej aktivity. 

Pri výbere je samozrejme nevyhnutné aj zvoliť správnu veľkosť. 

V kamenných predajniach si môžete produkty vyskúšať a na internete máte možnosť pozrieť si tabuľky veľkostí, ktoré vám umožnia nájsť správnu veľkosť. Vyberte si aj vy tú svoju na BOLF.SK.


Pánske polokošele ako súčasť šatníka

Ak už svoju polokošeľu máte, ale neviete ako ju kombinovať, nezúfajte. Ide o univerzálny kúsok, ktorý sa hodí do takmer každého outfitu. Tento neformálny typ odevu, je dostatočne variabilný a preto by jeho kombinovanie nemalo predstavovať žiadny problém. Existuje však niekoľko pravidiel, ktoré vám môžu pomôcť naučiť sa polokošele správne kombinovať a tak docieliť žiadaný efekt.

Nikdy polokošele nevrstvite s iným tričkom s dlhým alebo krátkym rukávom. Rovnako nevyzerá atraktívne pokiaľ polokošele nosíte so zdvihnutým golierom. Ideálne je pokiaľ sú gombíky voľne otvorené (prípadne si zapnite len pár gombíkov), pretože to je nielen pohodlné, ale zároveň to vyzerá ležérne a to presne chceme dosiahnuť. 

Menej je niekedy viac a presne to platí aj pri polokošeliach. Nenoste polokošele, ktoré majú obrovské značky, či nápisy alebo potlače.

Jednoduchosť je pri tomto druhu oblečenia viac ako vítaná v prevedení samotného kúsku, ale tiež aj pri kombinovaní so zvyškom outfitu. 

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.