Recenzia - Elektrická čistiaca kefa Rovus

Elektrická čistiaca kefa Rovus krabica

Upratovanie patrí medzi činnosti, ktoré väčšina z nás nevykonáva práve s najväčším nadšením. Naopak, často považujeme upratovanie za nutné zlo. Napriek tomu však upratujeme každý deň, pretože v čistom a útulnom prostredí sa cítime lepšie a zdravšie. Prečo si teda nespríjemniť každodenné domáce práce a ušetriť pri tom aj náš čas?

Vyskúšali sme upratovanie s čistiacou kefou Rovus, ktorá sľubuje čistý domov rýchlo a jednoducho. Je to však naozaj tak? Pozrite si naše skúsenosti s produktom, ale i hodnotenia zákazníkov, ktorí si čistiacu kefu zakúpili.

O produkte

Elektrická čistiaca kefa Rovus v krabici

Elektrická čistiaca kefa Rovus predstavuje ručný čistič určený do všetkých domácnosti a všade tam, kde chcete mať poriadok rýchlo a najmä bez nadmernej námahy. Poradí si so všetkými druhmi povrchov v interiéri, ale aj v exteriéri. Vyčistí podlahy vo vašom dome i podlahy nachádzajúce sa vonku.

Je skvelým pomocníkom v kúpeľni, vyčistí dlaždice, umývadlo i sprchový kút. Rozloží vodný kameň a spoľahlivo odstráni škvrny od mydla či dokonca plesne. Rovnako dobre si so špinou dokáže poradiť aj v kuchyni.

Kefa bola navrhnutá s cieľom uľahčiť každodenné upratovanie a spríjemniť domáce práce, čomu zodpovedá aj jej konštrukcia. Je ľahká a jednoducho sa s ňou manipuluje. Vďaka predlžovacej tyči dlhej až 120 cm sa s ňou dostanete aj na ťažko dostupné miesta. Navyše, nemusíte sa zohýbať, čím šetrí aj váš chrbát. Má oblú gumenú rukoväť, ktorá je zárukou pohodlného používania bez nepríjemného zaťaženia. Jej súčasťou je aj príslušenstvo, ktoré sa skladá z troch kief určených na rôzne plochy.

Výkonná kefa je ideálna na špinu na kachličkách, v drážkach a škárach. Kefa do rohov je určená na všetky úzke priestory a rohy. Univerzálna kefa je využiteľná pri bežnom čistení a doleštení.

Čistiaca kefa Rovus funguje na princípe nabíjania, čiže nepotrebuje baterky a nemá ani žiaden zbytočný kábel, ktorý by pri upratovaní zavadzal. Na jedno nabitie vydrží 60 minút, počas ktorých ju môžete nepretržite používať. O rýchlu a zodpovednú prácu sa stará otočná hlavica, ktorá sa pohybuje rýchlosťou až 300 otáčok za minútu.

Nemusíte sa obávať ani neželaného poškriabania povrchu, keďže štetiny sú neabrazívne. Rýchle a efektívne upratovanie, ktoré šetrí váš čas a zdravie môžete s touto kefou získať za skvelú cenu, ktorá sa pohybuje okolo sumy 35 EUR.

Elektrická čistiaca kefa Rovus v krabici

Technické parametre

NiMH akumulátor

3,6 V

Počet nabíjacích cyklov

do 2.000

Kapacita batérie

1.200 mAh

Batéria dostala kapacitu 1200 mAh, ktorá predstavuje približne 60 minút nepretržitého upratovania na jedno nabitie. Jej životnosť pozostáva z počtu nabíjacích cyklov, t. j. 1000 až 2000, ktoré závisia od spôsobu skladovania a používania. A čo to znamená pre vás? Batériu môžete nabiť z nulového stavu na úplne nabitie 1000 až 2000-krát, kým nestratí svoje pôvodné vlastnosti.

Tip: Aby ste predĺžili životnosť batérie, vyhnite sa jej „prebíjaniu“. Nenechávajte zariadenie pod nabíjačkou zbytočne dlho a už vôbec nie celú noc.

Elektrická čistiaca kefa Rovus

Plusy a mínusy kefy

Čistiaca kefa nás pri testovaní milo prekvapila svojimi praktickými vlastnosťami, no našli sme aj menší nedostatok. Prezrite si prehľad toho, čo sa nám páčilo i nepáčilo.

Páči sa nám

 • jednoduchá manipulácia
 • využiteľnosť na všetky povrchy
 • čistenie v exteriéri i interiéri
 • vysúvacia tyč
 • vymeniteľné kefy
 • odolnosť
 • žiadne káble
 • šetrnosť k zdraviu i času
 • vodeodolnosť

Nepáči sa nám

 • výdrž batérie na jedno nabitie
 • plastové prevedenie

Skúsenosti užívateľov

„Kefa splnila moje očakávania. Ihneď som ju otestovala 🙂 Naozaj vyčistila vodovodné batérie úplne krásne do leskla, obklady v kúpeľni tiež a hlavne bez námahy. Okenný rám a tie všetky drážky na okne tiež zvládla. Zatiaľ som spokojná.“  Marta

„Minimálna námaha, výborný výsledok. Pracuje dobre.“  
Bohumila

„Kefa mi prišla domov, je parádna. Nie je samozrejme na 100 ročnú špinu, ako si možno niekto myslí, ale som veľmi spokojná. Nemusím sa skláňať do vane a umývať ju, ale pekne stojím pred vaňou a kefa upratuje za mňa. Konečne ma nebolia kríže. Používam ju aj na plynový šporák a nemusím ho drhnúť rukami. Stále mám pekne čisté ruky. Okienko na rúre mi pekne vyčistila. Som veľmi spokojná. Ďakujem.“ 
Sandra

„S výrobkom som veľmi spokojná. Používam ho hlavne na čistenie sprchového kútu. Vyčistí dobre a bez námahy.“ 
Evelin

Ďalšie hodnotenia a skúsenosti užívateľov nájdete priamo na stránke oficiálneho distribútora.

Naše hodnotenie

Na čistiacu kefu sme spočiatku nazerali ako na ďalší výrobok z veľkého množstva produktov určených na upratovanie. O to viac sme však boli prekvapení, keď sme túto kefu vyskúšali.

Elektrická čistiaca kefa Rovus časti kefy

Elektrická čistiaca kefa Rovus je praktickým a naozaj všestranným pomocníkom do každej domácnosti, a nielen tam. Je široko využiteľná aj v exteriéri, pri čistení záhradného nábytku či auta. Nie je len ďalším zbytočným prostriedkom pri upratovaní, ale svojimi vlastnosťami dokáže nahradiť aj doteraz využívané produkty.

Už viac nebudete potrebovať vedrá, rozličné kefy či rukavice, ktoré v konečnom dôsledku pri práci len zavadzajú. To všetko teraz dokáže nahradiť čistiaca kefa Rovus.

Upratovanie bolo skutočne rýchle a efektívne. Ako prvú sme otestovali kefu do rohov, ktorá sa vďaka zošikmenému tvaru vmestila do všetkých úzkych priestorov a dôkladne ich vyčistila. Výkonná kefa si zase bez problémov poradila so špinou na kachličkách. Univerzálnou kefou sme doleštili kachličky, ale vyskúšali sme ju aj na rôzne iné povrchy. Výsledok bol vždy rovnaký. Kefa ľahko odstránila akúkoľvek špinu.

Pred skúšaním sme boli zvedaví aj na to, či dokáže odstrániť vodný kameň tak, ako sľubuje reklama. Práve vodný kameň je často nočnou morou nejednej domácnosti. Kefa nás nesklamala ani v kúpeľni a vodný kameň dôkladne odstránila z každého povrchu. Ten pritom ostal žiarivý, bez akýchkoľvek neželaných škrabancov.

Okrem dôkladného vyčistenia sa nám páčilo aj to, že pri práci sme sa nemuseli zohýbať a vďaka predlžovacej tyči sme dosiahli aj na miesta, ktoré si doteraz vyžadovali stoličku či rebrík. S kefou sa nám vďaka jej konštrukcii manipulovalo naozaj jednoducho. Pri upratovaní nám nezavadzal žiaden kábel, keďže je na nabíjanie.

Po nabití vydrží približne 60 minút, čo trocha vnímame ako menší nedostatok. Tento čas totiž nemusí pri väčšom upratovaní postačovať. Na druhej strane si však počas toho, ako sa kefa nabíja, môžete oddýchnuť pri šálke kávy.

Elektrická čistiaca kefa Rovus


Uvažujete nad kúpou tohto zariadenia? Pokiaľ už viac nechcete uskladňovať kopu zbytočných kief, gumených rukavíc a tráviť všetok svoj čas upratovaním, určite siahnite po elektrickej čistiacej kefe Rovus. Tá premení aj doteraz neobľúbené domáce práce na zábavu a uľahčí váš život. Navyše, to všetko so šetrnosťou k vašim rukám i k vášmu chrbtu. Škoda len plastového prevedenia.

Video (zdroj topshop.sk)

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar