Recenzie - Najlepšie dámske epilátory


Autori: Lenka Riganová, Simona Ivánová | Aktualizované: 26. 01. 2020

Tieto epilátory odporúčame

Philips Lumea BRI956/00

Vhodný na celé telo

Tento epilátor možno použiť nielen na nohy, ale aj ruky, podpazušie, oblasť bikín a tváre.

cena od 470 €

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

So snímačom odtieňa pokožky

Snímač odtieňa pokožky zmeria odtieň kože a ak zistí, že pokožka je príliš tmavá, prestane vysielať záblesky.

cena od 296 €

Philips Satinelle HP6420/00

Aj na kratšie    chĺpky

Model má dve rýchlostné nastavenia, takže sa dostane aj k tým kratším chĺpkom, ktorých dĺžka je 0,5 mm a viac.

cena od 25 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie dámskych epilátorov/depilátorov

Hľadaním, porovnávaním a výberom dámskych epilátorov a depilátorov sme v redakcii strávili 11 hodín. Spomedzi množstva dostupných prístrojov na odstránenie nežiadúcich chĺpkov sme po dôkladnom hodnotení vybrali 7 najlepších, ktorých recenzie vám dnes prinášame. 

KOMBO expert radí

Simona Ivánová

Aj keď Simu Ivánovú zlákal makeup ešte na strednej škole, profesionálnou vyškolenou Make-up artistkou sa stala až v roku 2016. Má za sebou účinkovanie v televízii, na módnych prehliadkach, foteniach do magazínov a mnoho iného.

"Ak ste ešte žiaden epilátor nemali, určite stojí za vyskúšanie. Epilátor je veľmi praktická pomôcka pri holení, najmä v letnom období, keď rady nosíme sukne, kraťasy a zároveň je v plnom prúde aj plavková sezóna."

Ako sme hodnotili

Pri zostavovaní hodnotenia dámskych epilátorov a depilátorov sme brali do úvahy viacero dôležitých kritérií. V prvom rade sme vychádzali najmä zo spôsobu odstraňovania chĺpkov teda epilácie či depilácie.

Kým pri epilátoroch sme sa zamerali na počet zábleskov, pomocou ktorých zariadenie pracuje, pri depilátoroch sme zas zohľadňovali počet depilačných pinziet. Pri oboch typoch zariadení sme brali do úvahy i dĺžku sľubovaného hladkého efektu, manipuláciu, spôsob použitia, výbavu, celkové prevedenie a dizajn, a nezabudli sme ani na cenu. 

A keďže veľké množstvo ľudí zaujímajú pred samotnou kúpou aj skúsenosti ostatných používateľov s daným produktom, prihliadali sme aj na hodnotenia uverejnené na portáli Heureka.sk.

Model, ktorý v našom hodnotení obstál najlepšie a odporúčame ho je ten, ktorý získal odznak Náš tip. Označenie TOP model dostal prístroj špičkovej kvality, určený pre tých najnáročnejších. Skvelým pomerom cena/výkon sa zas môže pochváliť zariadenie práve s týmto odznakom. 


Porovnanie dámsky epilátorov/depilátorov

Philips Lumea BRI956/00

#1

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

#2

Epilátor Braun Silk épil 9-561 Wet&Dry

#3

Philips Satinelle HP6420/00

#4

Dámsky holiaci strojček BRAUN Lady Style LS 5560

#5

BRAUN SE 5185

#6

epilátor Philips SatinelleAdvanced BRE650/00

#7

Technológia

IPL 

IPL 

depilačné pinzety

depilačné pinzety

planžeta

depilačné pinzety

depilačné pinzety

Počet zábleskov/pinziet

250 000 zábleskov

250 000 zábleskov

40 pinziet

20 pinziet

x

40  pinziet

32 pinziet

Hodnotenie

Plusy

+ na celé telo

+ senzor tlaku vysoký počet zábleskov

+ tichý chod

+ rýchle výsledky jednoduchá manipulácia

+ výkyvná epilačná hlava

+ vodeodolnosť

dve rýchlosti

+ aj na krátke chĺpky

+ prijateľná cena cena/výkon

+ peelingový nadstavec

+ aj na mokré holenie

+ masážne valčeky

+ chladiaca rukavica

dve rýchlosti

+ peelingová kefa

+ inovatívna rukoväť

dizajn 

Mínusy

- nezistené- bez tvrdého púzdra


- intenzívnejšie svetielko


- vyššia hlučnosť


 

- vyššia hlučnosť


 

- potreba prejsť viackrát po jednom mieste

- potreba prejsť viackrát po jednom mieste

Cena

470 €

296 €

150 €

25 €

46 €

63 €

110 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)

Recenzie jednotlivých modelov

1. Philips Lumea BRI956/00 - Vhodný na celé telo

epilátor • technológia intenzívneho pulzného svetla 250 000 zábleskov

Philips Lumea BRI956/00

Obľúbenou jednotkou na trhu medzi epilátormi je model Philips Lumea BRI956/00. Je skvelou voľbou v prípade, že chcete epilovať nielen nohy, ale aj ruky, podpazušie, oblasť bikín a tváre.

Je dodávaný spolu so 4 nadstavcami, vďaka ktorým sa stáva vysoko univerzálnym prístrojom. Funguje na princípe technológie intenzívneho pulzného svetla, pričom výkon zábleskov je až v počte 250 000, čo ho radí k tomu najlepšiemu, čo v súčasnosti môžete nájsť na trhu. 

Veľkým plusom tohto modelu je aj 5 nastaviteľných stupňov svetelnej energie so senzorom Smart Skin, ktorý dokáže rozoznať odtieň pleti a následne nastaviť vhodný stupeň svetla. Výsledkom takéhoto systému je dokonalá epilácia, presne podľa potrieb konkrétnej pokožky. Túto technológiu možno prirovnať k tej, ktorá je využívania v profesionálnych salónoch.

Pokiaľ uvažujete nad týmto typom epilátora, mali by ste vedieť, že je účinný na prirodzené blond chĺpky, hnedé a čierne. Nefunguje však pri ryšavých, šedivých, bielych či svetlých blond chĺpoch. Depilácia taktiež nebude účinná v prípade tmavej pokožky. 

Plus je rozhodne aj možnosť bezkáblovej prevádzky, ako aj kozmetická taška, s ktorou je epilátor dodávaný. Za tento univerzálny epilátor si síce priplatíte, no získate kvalitné zariadenie, pomocou ktorého za zbavíte nežiadúceho ochlpenia na celom tele. 

Vzhľadom na účinnosť tohto zariadenia, špičkovú technológiu, bohatú výbavu a množstvo spokojných užívateľských recenzií, sme mu v našom teste udelili odznak Náš tip. 

Výhody

 • na celé telo
 • kozmetická taška na skladovanie
 • senzor tlaku
 • vysoký počet zábleskov 
 • univerzálnosť použitia

Nevýhody

 • nezistené

Orientačná cena

470 €

Hodnotenie

2. Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00 - So snímačom odtieňa pokožky

epilátor • IPL technológia • 250 000 zábleskov

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

Ďalším kvalitným odstraňovačom chĺpkov je i Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00, ktorý na rozdiel od prechádzajúceho modelu láka predovšetkým nižšou cenou. A čo všetko ponúka?

Epilátor pracuje na báze IPL technológie, ktorá svetelnými zábleskmi zbavuje pokožku chĺpkov, a to tak, že prerušuje cyklus ich opätovného rastu. Aj tento model odstraňovača chĺpkov je účinný na blond, hnedé i čierne chĺpky. Naopak, nefunguje na ryšavé, svetlé blond či sivé chĺpky. Prístroj by nemali používať ženy s tmavou pleťou.

Epilátor je vybavený snímačom odtieňa pokožky, ktorý na začiatok použitia zmeria odtieň kože. Pokiaľ zistí, že pokožka je príliš tmavá, prestane vysielať záblesky.

Prístroj má vstavaný filter, ktorý umožňuje jeho použitie aj na citlivých miestach, ako brada či nad hornou perou. Veľmi praktické je i bezdrôtové využitie, ktoré vám umožní použitie epilátora kdekoľvek. S týmto modelom môžete očakávať skvelý výsledok a rýchlu aplikáciu.

Nebolo by na škodu, ak by sa v balení nachádzalo aj tvrdšie púzdro na prístroj (nie len taška). Inak však ide o kvalitný a spoľahlivý model za pomerne dobrú cenu. Testy používateľov poukazujú na to, že úbytok 75% chĺpkov môžete pozorovať už po 4 ošetreniach. Hladkú pokožku získate po dobu cca 3 mesiace. Nespomenúť nemožno ani príjemný dizajn, ktorý je už len krásnym doplnkom k ostatným pozitívam. Aj preto má od nás tento model odznak TOP model. 

Výhody

 • tichý chod
 • IPL technológia
 • príjemný dizajn
 • rýchle výsledky
 • jednoduchá manipulácia

Nevýhody

 • bez tvrdého púzdra

Orientačná cena

 296 €

Hodnotenie

3. Braun Silk épil 9-561 Wet&Dry - Pre mokrú i suchú epiláciu

epilátor technológia depilačných pinziet • 40 depilačných pinziet

Epilátor Braun Silk épil 9-561 Wet&Dry

Epilátor Braun Silk épil 9-561 je v súčasnosti podľa portálu Heureka.sk druhým najpredávanejším modelom vo svojej kategórii, ktorý sa môže pochváliť 95%-tnou spokojnosťou užívateľov.

Epilátor funguje na princípe depilačných pinziet, ktorých je až 40. Technológia MicroGrip odstraňuje chĺpky aj s korienkami a tak zabezpečuje dlhotrvajúce výsledky. Pinzety sú dlhé a široké a preto dokážu zachytiť chĺpky dlhé už 0,5 mm. 

Vylepšená širšia hlava zachytí pri epilácii viac chĺpkov naraz, čím skráti čas celkovej epilácie. Aby epilácia bola čo najmenej bolestivá, vysokofrekvenčná masáž pokožku stimuluje, čím obmedzuje nepríjemný pocit. Svetielko zas zabezpečuje dobrú viditeľnosť, no je pomerne intenzívne, čo nemusí každému vyhovovať.

Hlava epilátora je výkyvná a veľmi dobre sa prispôsobuje kontúram tela. Plusom je aj vodeodolnosť prístroja, ktorý umožňuje jeho použitie za sucha, ale aj v sprche. Vďaka prevádzke na batérie možno tento epilátor použiť prakticky všade. Na jedno nabitie vydrží približne 40 minút, pričom opätovné nabitie na plný stav trvá cca hodinu. 

Okrem samotného epilátora sa v balení nachádza i nadstavec na tvár, nadstavec pre kontakt s pokožkou určený na citlivé miesta, zastrihovací nadstavec a hlava holiaceho strojčeka. Nechýba ani čistiaca kefka, nabíjačka, stojan na nabíjanie a puzdro. 

Výhody

 • počet pinziet 
 • výkyvná epilačná hlava
 • vodeodolnosť
 • dve rýchlosti
 • prenosné puzdro
 • nadstavce na rôzne oblasti tela

Nevýhody

 • intenzívnejšie svetielko

Orientačná cena

150 €

Hodnotenie

4. Philips Satinelle HP6420/00 - Aj na kratšie chĺpky

epilátor • technológia depilačných pinziet • 20 depilačných pinziet

Philips Satinelle HP6420/00

Epilátor Philips Satinelle nás ihneď zaujal svojim vydareným krásnym dizajnom, ale aj nízkou cenou, ktorá ho robí dostupnou pre každú ženu.

Ide o epilátor, ktorý funguje na princípe technológie depilačných pinziet. Model má dve rýchlostné nastavenia, takže sa dostanete aj k tým kratším chĺpkom, ktorých dĺžka je 0,5 mm a viac.

Súčasťou balenia je aj čistiaca kefka a pre zabezpečenie maximálnej hygieny možno odnímateľnú depilačnú hlavu umyť pod tečúcou vodou. Epilátor je menší, padne veľmi dobre do ruky, takže manipulácia s ním je jednoduchá a bezproblémová. Ak hľadáte model s dobrým pomerom ceny a výkonu, tento epilátor je pre vás tou správnou voľbou.

Jeho nevýhodou je len trochu vyššia hlučnosť a pre niekoho aj bolestivosť. 

Výhody

 • krásny dizajn
 • poradí si aj s krátkymi chĺpkami
 • dve rýchlosti
 • čistiaca kefka
 • jednoduchá manipulácia
 • pomer cena/výkon

Nevýhody

 • vyššia hlučnosť 

Orientačná cena

25 €

Hodnotenie

5. Braun Lady Style 5560 - S peelingovým nadstavcom

depilátor prevádzka 40 min • nabíjanie 60 min • 1 rýchlosť

Dámsky holiaci strojček BRAUN Lady Style LS 5560

Depilátor od firmy Braun je efektívny dámsky holiaci strojček s príjemným dizajnom.

Hodí sa každej žene, ktorá už nechce fungovať len s jednorázovými žiletkami. Produkt má mnoho výhod. Nám sa zapáčil jeho peelingový nadstavec, ktorý zlepšuje celkový vzhľad pokožky. 

Pozitívum je aj to, že depilátor možno okrem suchého holenia použiť tiež na mokré, ktoré je často menej bolestivejšie, aj keď na druhej strane je pravdou, že nemusí zachytiť všetky chĺpky. Namokro sa však depilátorom ľahko kĺže po pokožke, takže výsledok je rýchly.

Depilátor má vo výbave jednu holiacu hlavu, 4 nadstavce a jednu rýchlosť. Na jedno nabitie vydrží depilovať až cca 40 minút. Nabíjanie trvá približne jednu hodinu.

Aj pri tomto modeli je nevýhodou iba výraznejšia hlučnosť.

Výhody

 • peelingový nadstavec
 • 4 nadstavce
 • vhodný aj na mokré holenie
 • pohodlné používanie
 • ľahko sa čistí

Nevýhody

 • vyššia hlučnosť

Orientačná cena

46 €

Hodnotenie

6. BRAUN SE 5185 - S výkyvnou hlavou

epilátor • technológia depilačných pinziet • 40 depilačných pinziet

BRAUN SE 5185

Z kategórie cenovo dostupných epilátorov pochádza aj model Braun Silk-épil 5 5-5185, s bohatou výbavou. 

Epilátor má 40 depilačných pinziet, ktoré v kombinácii s technológiou cloe-grip odstraňujú chĺpky šetrne a účinne, a to aj tie, ktoré začínajú už na 0,5 mm. 

Výhodou tohto epilátora je výkyvná hlava, ktorá sa vychyľuje dopredu a dozadu až o 15 stupňov, a výborne sa tak prispôsobuje záhybom tela. O čo najmenej bezbolestnú epiláciu sa stará systém masážnych valčekov, ktoré počas epilácie simulujú pokožku. Veľmi praktickou vychytávkou je aj chladiaca rukavica, ktorú nájdete v balení. Odporúčame ju použiť pred aplikáciou na ochladenie pokožky, ale taktiež aj po epilácii na upokojenie. 

Pre čo najväčšie prispôsobenie epilácie prístroj ponúka i dve rýchlosti - pre jemnú, šetrnú a dôkladnú epiláciu. Jednoduchá je i údržba, keďže epilátor možno celý umyť pod tečúcou vodou.

Skúsenosti používateliek, ktoré si tento model zakúpili a otestovali zvyknú často za nevýhodu označovať potrebu prejsť po jednom mieste niekoľkokrát pre dokonalé odstránenie chĺpkov. S týmto nedostatkom však bojuje množstvo pinzetových epilátorov. 

Výhody

 • bohatá výbava
 • dve rýchlosti
 • výkyvná hlava
 • masážne valčeky
 • chladiaca rukavica

Nevýhody

 • potreba prejsť viackrát po jednom mieste

Orientačná cena

63 €

Hodnotenie

epilátor • technológia depilačných pinziet • 32 depilačných pinziet

epilátor Philips SatinelleAdvanced BRE650/00

Moderný epilátor Philips Satinelle Advanced BRE650/00 sa napája akumulátorom a funguje na báze 32 depilačných pinziet.

Ide o spoľahlivý model, ku ktorému dostanete aj 2 zužujúce nadstavce, ktoré sú určené na epiláciu ťažšie dostupných partií. Okrem toho sa môžete tešiť aj na epiláciu s masážnymi kotúčikmi, ktorá zabezpečuje čo najmenej bolestivé epilovanie. 

Balenie obsahuje i nadstavec na napnutie pokožky, holiacu hlavu, zastrihávací hrebeň, peelingovú kefku a vrecko. Epilátor môžete používať aj v sprche. Manipulácia je efektívnejšia vďaka svetlu, ktoré celý proces uľahčuje. Bez nabíjania vydrží v chode až 40 minút.

Epilátor ma inovatívnu rukoväť pre čo najpohodlnejšiu manipuláciu a príjemným plusom je aj pekný, jemný dizajn. Model je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí si potrpia na kvalitu a široké možnosti využitia. Aj tento prístroj však počas epilácie nemusí zachytiť každý chĺpok hneď na prvýkrát.

Výhody

 • peelingová kefa
 • inovatívna rukoväť
 • bohaté príslušenstvo
 • príjemný dizajn
 • 40 minút prevádzky

Nevýhody

 • miestami nezachytáva chĺpky
 • po epilovanom mieste je potrebné prejsť viackrát

Orientačná cena

110 €

Hodnotenie

Ako vybrať epilátor

epilovanie nôh

Ak sa chcete zbaviť chĺpkov, môžete to urobiť dvoma spôsobmi. Buď sa depilujete alebo epilujete. A aký je medzi týmito dvoma spôsobmi rozdiel?

Depilátor - depilátor chĺpky odstriháva, no korienok pod kožou zostáva.

Depiláciu teda opakujeme vždy, keď dorastú chĺpky. Je to celkom rýchly a jednoduchý spôsob, no nevydrží to veľmi dlho. Depilátorom je viac-menej aj obyčajný dámsky holiaci strojček, čo znamená, že ide aj o cenovo lacnejšiu alternatívu. 

 
Epilátor – od depilátora sa odlišuje hlavne tým, že chĺpok odstráni aj s korienkom.

Na epilácii je veľkým plusom to, že po viacerých opakovaniach už chĺpok nemusí narásť vôbec. To však nie je garantované a ide o veľmi individuálnu záležitosť. Celkovo je však epilácia moderná a účinná metóda, na ktorú si však kvôli náročnosti budete musieť nájsť viac času. Jej jedinou nevýhodou je snáď len bolesť, na ktorú sa však dá neskôr zvyknúť.

Aké druhy na trhu nájdete?

Najviac používané sú epilátory s rotačnými pinzetami, modernejšou metódou je ale zbavovanie sa chĺpkov pomocou intenzívneho pulzného svetla. Čím sa obe metódy vyznačujú?

Epilátory s pinzetovými kotúčmi

Dámsky epilátor PHILIPS HP6420/00

Tieto typy zachytia chĺpky a vytrhnú ich. Je to však pomerne bolestivé.

V súčasnosti ich môžete využívať za pomoci peny, takže je to o niečo prijateľnejšie.

Ceny sú nižšie, ak to porovnáme s epilovaním pomocou intenzívneho pulzného svetla.

Epilátory s intenzívnym pulzným svetlom

PL epilátor PHILIPS BRI956/00 Lumea Prestige

Takýto epilátor funguje na princípe fototermolýzy, čo zabezpečuje, že chĺpky už nenarastú.

Za túto modernú technológiu si však aj viac priplatíte.

Kto chce ale dlhotrvajúce výsledky, cena pre neho nemusí byť rozhodujúca. 

Kombík radí

Kombík radí

Model s intenzívnym pulzným svetlom ťažšie zachytáva svetlé chĺpky. Vyhnúť by sa mu mali aj ľudia s tmavšou pokožkou a pehami. 


Taktiež platí, že IPL epilátor by ste nemali používať v priebehu 4 týždňov od vystavenia sa slnku, pretože môže zasiahnuť pigment, čoho následkom by mohlo byť zjazvenie.

Ako vybrať ten správny model

Veru, každá žena túži po hladkých a hebkých nohách. Dnes je to už možné vďaka rôznym druhom technológií. A ako si teda vybrať to najlepšie pre vás? 

 • Ak kupujete model s pinzetami, mali by ste vedieť, že čím viac pinziet, tým viac chĺpkov vytrhá. Pripravte sa však aj na bolesť, na ktorú si ale časom zvyknete, respektíve sa zmierni.
 • Ideálny epilátor by mal byť umývateľný vodou. Aj pri tomto nezabúdajte na hygienu.
 • Môžete sa rozhodnúť aj pre epilátor a depilátor v jednom.
 • Vyberajte si podľa toho, kde sa chcete holiť. Ak v sprche, potom by ste mali popremýšľať nad akumulátorovým modelom, ktorý nemá kábel.
 • Po prvom holení epilátorom sa nezbavíte chĺpkov navždy. Pôjde to až po niekoľkých použitiach. Lepší výsledok nájdete v drahších modeloch.
 • Pri kúpe sa dívajte na to, koľko nadstavcov má model. Čím viac tým lepšie.
 • Všímajte si, či produkt je vhodný na mokré holenie alebo iba na suché. Podľa toho sa rozhodnite.

Tip od experta

"Ak vás unavuje holiť si nohy bežným spôsobom každý druhý-tretí deň, mali by ste sa obzrieť po epilátore. Nielenže šetrí čas, no zbaví vás chĺpkov na dlhšiu dobu a zároveň nedráždi pokožku. Ak máte po holení so žiletkou problém s podráždenou pokožkou alebo vyrážkami, oplatí sa vám investovať do kvalitného epilátora. Tie sa dnes vyrábajú aj laserové, čím je ich používanie v porovnaní napr. s pinzetovým takmer bezbolestné."


Simona Ivánová

Na záver

 • Oplatí sa investovať do dobrého epilátora/depilátora. S chĺpkami tak budete mať menej starostí.
 • Krása si občas vyžaduje aj trochu bolesti. To ženy veru vedia. Nenechajte sa však odradiť.
 • Vyberajte si také modely, ktoré vám sadnú do ruky. Ideálne je, ak nie je model priveľmi ťažký a ak sa s ním pohodlne manipuluje.
 • S epilátorom ušetríte veľa času, je preto vhodný najmä pre tých, ktorý ho majú málo.

Skúsenosti užívateľov

Keď ma omrzelo používanie holiacich strojčekov, zainvestovala som do epilárora s intenzívnym pulzným svetlom. Som z neho nadšená, pretože som sa zbavila mnohých chĺpkov a efekt vydrží veľmi dlho. Páči sa mi aj jednoduché používanie.

Gabriela, 26 r., Trnava

Na Vianoce som od priateľa dostala epilátor. Prvé použitie bolo dosť bolestivé, ale neskôr to už bolo fajn. Ušetrí mi to veľa času, čo je pri mojej vyťaženosti fakt skvelá vec. Mám príjemne hladkú pokožku. Môžem odporučiť.

Katka, 30 r., Žilina

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe epilátora/depilátora

1. Aký je rozdiel medzi epiláciou a depiláciou?

Tieto dva pojmy sa síce zvyknú často zamieňať, avšak ide o dva rozdielne spôsoby zbavovania sa chĺpkov. Kým pri epilácii dochádza k vytrhnutiu chĺpkov aj s korienkami, depiláciou sa odstraňuje časť chĺpka nachádzajúca sa nad pokožkou.

2. Je lepšia epilácia alebo depilácia?

Každý zo spôsobov má svoje pre a proti. Keď sa chcete zbaviť chĺpkov na dlhší čas a zároveň čo najmenej bolestivo, určite by ste mali siahnuť po epilátore. Rátajte však s tým, že obstarávacia cena týchto zariadení je vyššia ako cena depilátorov.  

3. Rastú po epilácii chĺpky intenzívnejšie?

Nie, ide o mýtus, ktorý nie je pravdivý. Skutočnosť je taká, že po epilácii rastú slabšie a jemnejšie chĺpky.

4. Je epilovanie či depilovanie bolestivé? 

Keďže depiláciou sa odstraňuje chĺpok nachádzajúci sa len nad povrchom kože, ide o bezbolestný spôsob. To však už tak úplne neplatí pri epilácii, ktorá odstraňuje chĺpok aj s korienkom. V súčasnosti však na trhu možno nájsť rôzne epilátory s modernými technológiami, vďaka ktorým je epilácia bolestivá len minimálne. Samozrejme, do veľkej miery závisí aj od vášho prahu bolesti.

5. Sú výsledky epilácie s IPL epilátorom trvalé? 

Môžu, ale aj nemusia byť. Kým niekto po IPL epilácii pozoruje postupné až celkové zastavenie rastu chĺpkov, nájdu sa aj takí jedinci, u ktorých táto metóda skrátka nefunguje. Dôležitú úlohu tu zohráva genetická výbava. 


3
Pridajte vašu recenziu

avatar
Denisa
Komboš
Denisa

Mam Philips Satinelle a strasne to BOLI. mozno niekto je menej citlivy ale mne to je strasne neprijemne. uvazujem nad philips lumea ale odradza ma cena

Zoja H.
Komboš
Zoja H.

Philips Lumea ti veľmi odporúčam! Neviem si ho vynachváliť! Síce sa chĺpkov nezbavíš raz dva, dosť to trvá a nemôžeš ísť vtedy ani na slnko, ale funguje to a nemusím chodiť nikam do salónov. Všetkými desiatimi odporúčam

zdena
Komboš
zdena

Mám Philips Lumea Advanced SC1994/00 z notina a vôbec to nebolí a efekt trvá štyri mesiace vkľude