Najlepšie dámske epilátory (recenzie)


Autori: Dominika Ježová, Lenka Riganová, Simona Ivánová | Aktualizované: 25. 06. 2023

Tieto epilátory odporúčame

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL

Najrýchlejší na trhu

Epilátor dokáže vyslať až 125 zábleskov za minútu. Snímač odtieňa pokožky automaticky upraví intenzitu. 

cena od 495 €

Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00

So snímačom odtieňa pokožky

Snímač odtieňa pokožky zmeria odtieň kože a ak zistí, že pokožka je príliš tmavá, prestane vysielať záblesky.

cena od 290 €

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL

Luxusnejšia voľba

Model pre náročnejšieho zákazníka s inteligentnými funkciami.

cena od 599 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie dámskych epilátorov

Hľadaním, porovnávaním a výberom dámskych epilátorov sme v redakcii strávili 11 hodín. Spomedzi množstva dostupných prístrojov na odstránenie nežiadúcich chĺpkov sme po dôkladnom hodnotení vybrali 7 najlepších

KOMBO expert radí

Simona Ivánová

Aj keď Simu Ivánovú zlákal makeup ešte na strednej škole, profesionálnou vyškolenou Make-up artistkou sa stala až v roku 2016. Má za sebou účinkovanie v televízii, na módnych prehliadkach, foteniach do magazínov a mnoho iného.

"Ak ste ešte žiaden epilátor nemali, určite stojí za vyskúšanie. Epilátor je veľmi praktická pomôcka pri holení, najmä v letnom období, keď rady nosíme sukne, kraťasy a zároveň je v plnom prúde aj plavková sezóna."

Ako sme hodnotili

Pri zostavovaní hodnotenia dámskych epilátorov a depilátorov sme brali do úvahy viacero dôležitých kritérií. V prvom rade sme vychádzali najmä zo spôsobu odstraňovania chĺpkov teda epilácie.

Kým pri IPL epilátoroch sme sa zamerali na počet zábleskov, pri pinzetových epilátoroch sme zasa zohľadňovali počet pinziet. Pri oboch typoch zariadení sme brali do úvahy i dĺžku sľubovaného hladkého efektu, manipuláciu, spôsob použitia, výbavu, celkové prevedenie a dizajn a nezabudli sme ani na cenu. 

A keďže veľké množstvo ľudí zaujímajú pred samotnou kúpou aj skúsenosti ostatných používateľov s daným produktom, prihliadali sme aj na hodnotenia uverejnené na portáli Heureka.sk.

Najlepší model v hodnotení získal okrem odporúčania aj odznak Náš tip. 


Porovnanie dámskych epilátorov

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL

#1

Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00

#2

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL

#3

Braun Silk-épil 9

#4

Philips Series 8000 BRE735/00

#5

Panasonic ES-EL9A

#6

Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet & Dry

#7

Technológia

IPL 

IPL 

IPL

pinzety

pinzety

pinzety

pinzety

Počet zábleskov/pinziet

400 000 zábleskov 

250 000 zábleskov

450 000 zábleskov

40 pinziet

32 pinziet

60 pinziet

24 pinziet

Hodnotenie

Plusy

+ 125 zábleskov za minútu

+ výsledky viditeľné s každým použitím 

+ senzor Skin Pro 2.0 upravuje intenzitu

elegantný kufrík

4 nadstavce

+ tichý chod

+ rýchle výsledky jednoduchá manipulácia

+ viditeľné výsledky už po prvých použitiach

+ ošetrenie doma je podobné ako v salóne

mobilná aplikácia

+ epilačný a masážny nástavec

+ prijateľná cena cena/výkon

+ epilátor aj depilátor

+ bohaté príslušenstvo

+ dvojitý kotúč so 60 pinzetami

+ 90 stupňová výkyvná hlavica

LED osvetlenie

+ masážne guličky epilátora

+ zachytáva aj najkratšie chĺpky

dizajn 

Mínusy

- nedá sa používať bez zapojenia do elektriny- bez tvrdého púzdra


- vyššia cena


- vyššia hlučnosť


 

- trpezlivosť pri odstraňovaní


 

- nemá masážnu hlavicu

- chýba LED svetielko

Cena

495 €

290 €

599 €

238 €

134 €

100 €

68 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)

Recenzie jednotlivých modelov

1. BRAUN Silk-expert Pro PL5347 IPL - Najrýchlejší na trhu

IPL epilátor • 125 zábleskov za minútu  400 000 zábleskov

Braun-silk-expert-pro5

Produkt, s ktorým by ste dosiahli dlhotrvajúco hladkú pokožku bez chĺpkov na celom tele? Áno, existuje. S IPL epilátorom Braun Silk-expert Pro 5 dochádza k viditeľnej redukcii rastu chĺpkov už po 4 týždňoch a výsledky pretrvávajú až 6 mesiacov. Je vhodný pre svetlé odtiene pokožky až po stredne tmavú, ale podstatná je aj farba chĺpkov. Nie je vhodný na epiláciu ryšavých, blond a sivých chĺpkov. 

Epilátor má 4 nadstavce - štandardný, široký a dva precízne. Bezproblémov môžete epilovať celé telo a dosiahnuť tak hladké miesta bez pichľavých chĺpkov. 

Procedúra je bezbolestná aj v oblasti citlivých miest. Tlačidlom si jednoducho nastavíte jeden z 3 režimov intenzity. Senzor SkinPro 2.0 zároveň sníma odtieň vašej pokožky a automaticky optimalizuje každý záblesk pre tón pokožky a časti tela. Prístroj je účinný, ale zároveň jemný. Týmto prístupom je dosiahnutá dokonalá rovnováha medzi rýchlymi výsledkami a jemnou pokožkou. 

Epilátor sleduje správny uhol prístroja a pokožky. Dovtedy nevyšle záblesk. Braun Silk-expert Pro 5 dokáže vyslať až 125 zábleskov za minútu (v závislosti od intenzity), čo z neho robí najrýchlejší IPL epilátor na trhu.

Atraktívny je aj pre svoj elegantný dizajn, model PL5347 je najvyšší dostupný a okrem bohatého príslušenstva dostanete aj kufrík na jednoduché prenášanie.

Ide o špičkový produkt s bohatou výbavou a presvedčivými výsledkami. Preto si zaslúži odznak Náš tip

Výhody

 • 125 zábleskov za minútu
 • výsledky viditeľné s každým použitím
 • senzor Skin Pro 2.0 upravuje intenzitu zábleskov
 • 4 nadstavce
 • intenzitu elegantný kufrík

Nevýhody

 • nedá sa používať bez zapojenia do elektriny

Orientačná cena

495 €

Hodnotenie

2. Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00 - So snímačom odtieňa pokožky

IPL epilátor • bezdrôtové použitie • 250 000 zábleskov

Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00

Dlhodobo obľúbený produkt u zákazníkov, ktorý predstavuje zlatú strednú cestu v pomere ceny, kvality a výkonu, je žiadaný Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00. Prístroj si už pár rokov drží svoje oprávnené miesto na trhu. Je ohľaduplný a šetrný k pokožke tela. Manipulácia s nim je jednoduchá, pričom si môžete nastaviť až 5 stupňov svetelnej energie pre dokonalé výsledky bez akýchkoľvek známok bolesti. 

Epilátor pracuje na báze IPL technológie (Intense Pulsed Light), ktorá svetelnými zábleskami zbavuje pokožku chĺpkov, a to tak, že prerušuje cyklus ich opätovného rastu. Na vývoji danej technológia sa podieľali poprední dermatológovia. Je odvodená od technológie, ktorá je používaná v salónoch krásy, a zároveň je aj plne bezpečná, preto nemusíte mať žiadne obavy, že by prišlo k zraneniu.

Aj tento model odstraňovača chĺpkov je účinný na blond, hnedé a čierne chĺpky. Naopak, nefunguje pri ryšavých, svetlých blond či sivých chĺpkov. 

Pri pravidelnom používaní zbavujete pokožku chĺpkov a pokožka zostáva jemná a hladká na dotyk. Tento efekt by mal byť preukázateľný už po niekoľkých použitiach a výsledky by mali trvať až 12 mesiacov. Štúdie preukazujú obmedzenie rastu chĺpkov už o 85 % iba po troch ošetreniach. Epilátor je vybavený snímačom odtieňa pokožky, ktorý na začiatok použitia zmeria odtieň kože.

Prístroj má vstavaný filter, ktorý umožňuje jeho použitie aj na citlivých miestach ako brada alebo horná pera. Veľmi praktické je i bezdrôtové využitie, ktoré vám umožní použitie epilátora kdekoľvek. S týmto modelom môžete očakávať skvelý výsledok a rýchlu aplikáciu.

Používatelia sú spokojní s jednoduchou obsluhou, a tiež spoľahlivý výsledkami po krátkej dobe používania prístroja. Láka aj nižšia cena, ktorá je predsa dostupnejšia pre širšiu verejnosť. Taktiež nie je potrebná žiadna investícia navyše, všetko potrebné nájdete v balení s prístrojom.

Nespomenúť nemožno ani príjemný dizajn, ktorý je už len krásnym doplnkom k ostatným pozitívam.

Výhody

 • tichý chod
 • IPL technológia
 • príjemný dizajn
 • rýchle výsledky
 • jednoduchá manipulácia

Nevýhody

 • bez tvrdého púzdra

Orientačná cena

 290 €

Hodnotenie

3. Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL - Starostlivosť na mieru

IPL epilátor senzor Smart Skin • 450 000 zábleskov

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL

Inteligentný IPL epilátor, ktorý síce predstavuje vyššiu investíciu, ale vo výsledku vám prinesie spoľahlivé a dlhotrvajúce výsledky. Philips Lumea Series 9900 SkinAI je vhodným kandidátom. Používa sa na tvár, telo aj intímne partie. Dizajn zariadenie je naozaj elegantný, zaujme najmä nežnejšie pohlavie, keďže si ho môžete zakúpiť v zlatoružovom, ale aj v ružovom prevedení.

4 inteligentné nadstavce - na telo, tvár, oblasť bikín a podpazušie. Odstraňovanie je bezbolestné a nespôsobuje žiadne zranenia, preto sa nemusíte obávať citlivej pokožky po použití prístroja. Pozitívne je, že výsledky sú viditeľné po niekoľkých ošetreniach. Približne po 12 ošetreniach by mala zostať pokožka hladká až na 12 mesiacov. Uvádza sa až 92 % úbytok chĺpkov už po 3 použitiach

Súčasťou prístroja je exkluzívna funkcia SkinAI, ktorá používa umelú inteligenciu pre virtuálnu analýzu pleti aj ošetrenia na mieru vašim potrebám. Intenzívnym pulzným svetlom s technológiou SenseIQ a senzorom SmartSkin odporučí intenzitu ošetrenia najvhodnejšiu práve pre vás. Produkt prináša starostlivosť na mieru. 

Senzor SmartSkin dokonale kopíruje krivky a rozpozná aj odtieň vašej pokožky, na základe čoho odporučí intenzitu ošetrenia pre dokonalé výsledky. 

Produkt prináša dokonalý komfort a pre maximálnu účinnosť poskytuje až 5 nastavení. Netreba zabúdať, že ošetrenie touto metódou nie je vhodné pre veľmi svetlé a ryšavé chĺpky.

Zákazníci uvádzajú, že ide o spoľahlivý produkt, ktorý splní očakávania, ale dôležitá je trpezlivosť pri používaní. Taktiež oceňujú mobilnú aplikáciu, ktorá navádza k správnemu používaniu produktu. Bezplatná mobilná aplikácia Philips Lumea IPL prevedie ošetrením krok za krokom, a zároveň tak pomôže k dosiahnutiu tých najlepších výsledkov. 

Výhody

 • spoľahlivý produkt  
 • elegantný dizajn
 • viditeľné výsledky už po prvých použitiach
 • ošetrenie doma je podobné ako v salóne
 • mobilná aplikácia Philips Lumea IPL

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

599 €

Hodnotenie

epilátor • technológia epilačných pinziet 40 pinziet

Braun Silk-épil 9

Braun Silk-épil 9 Flex je skvelý pomocník na odstraňovanie chĺpkov spoločne s korienkami. Ak vás trápi väčšie množstvo chĺpkov, ktoré rýchlo dorastajú, možno vás osloví práve tento epilátor. Je výnimočný svojou otočnou hlavicou, ktorou sa dostanete aj na menej prístupné miesta na tele. Používa až 40 funkčných pinziet, pomocou ktorých je procedúra takmer bezbolestná. Treba však uviesť, že intenzita bolesti pri epilácií je veľmi individuálna a závisí od vášho prahu bolesti. 

Prístroj je vodotesný, pokojne si ho môžete zobrať do vane alebo sprchy, čím je epilácia aj príjemnejšia ako na suchej koži. Jeho súčasťou je aj depilačný nástavec, ktorý môžete použiť na holenie alebo dodatočnú úpravu. Má 2 voľby rýchlosti, ktoré si môžete podľa potrieb meniť. 

Epilátor má až 10 nástavcov, preto si môžete jednotlivé hlavice meniť podľa toho, ktorú práve potrebujete. Súčasťou balenia je aj masážny nástavec, ktorý spríjemňuje procedúru holenia. 

Zákazníci ho hodnotia ako spoľahlivý produkt, ktorý splní to, čo od neho očakávajú. Manipulácia s ním je jednoduchá, pričom poteší aj LED svetielko pre lepšie osvetlenie pokožky. 

Výhody

 • krásny dizajn
 • depilačný a masážny nástavec
 • dve rýchlosti
 • čistiaca kefka
 • jednoduchá manipulácia
 • pomer cena/výkon

Nevýhody

 • vyššia hlučnosť 

Orientačná cena

238 €

Hodnotenie

5. Philips Series 8000 BRE735/00 - Epilácia aj depilácia

epilátor  32 pinziet • nabíjanie 2 hodiny • 2 rýchlosť

Philips Series 8000 BRE735/00

Epilátor na suchú aj mokrú pokožku si poradí s každým typom chĺpkov. Jeho ergonomický a elegantný tvar skvele padne do ruky. Má mimoriadne širokú 30 mm epilačnú hlavu, dve rýchlosti a zabudované svetlo, ktoré uľahčujú proces epilovania a depilácie. 

Súčasťou epilátora je kryt na ošetrenie citlivých miest, preto nemusíte mať obavy, že by prišlo k zraneniu pokožky pri jej depilácii. Nájdete tu aj užitočný kryt na jednoduchšie použitie a pohodlné odstránenie nežiaducich chĺpkov na citlivých miestach ako je podpazušie, slabiny, čím je zabezpečená jednoduchá epilácia aj na týchto miestach. 

Nájdete tu aj peelingovú kefu, ktorá odstráni odumreté bunky kože a podporí regeneráciu pokožky. Oceníte zastrihávací hrebeň na úpravu oblasti bikín. Epilátor je bezdrôtový, pričom umožňuje pohodlnú a šetrnú epiláciu aj vo vlhkom prostredí. Môžete si ho zobrať do vane alebo do sprchy. Dokonca ponúka aj osvetlenie, s ktorým dosiahnete plynulú epiláciu aj v tmavom prostredí. 

Zákazníci oceňujú, že epilátor možno používať aj ako depilátor, keďže holiaca hlavica je súčasťou balenia. Rovnako tak aj bohaté príslušenstvo, s ktorým dosiahli dobré výsledky na viacerých častiach tela. 

Výhody

 • epilátor aj depilátor
 • bohaté príslušenstvo
 • osvetlenie
 • pohodlné používanie
 • ľahko sa čistí

Nevýhody

 • jemne hlučnejší
 • trpezlivosť pri odstraňovaní
 • hlavica nie je pohyblivá

Orientačná cena

134 €

Hodnotenie

6. Panasonic ES-EL9A - Dvojitý kotúčik pinziet

epilátor • technológia epilačných pinziet 60 pinziet

Panasonic ES-EL9A

Epilátor Panasonic je vybavený 90° výkyvnou hlavou, ktorá sa dokonale prispôsobí krivkám a postará sa o ich dôkladnú epiláciu. Od ostatných epilátorov, ktoré máme v tabuľke sa odlišuje tým, že má dvojitý kotúčik so 60 pinzetami, ktoré efektívne a jemne odstraňuje chĺpky. Dosiahnete ním hladkú a jemnú pokožku už po niekoľkých použitiach s dlhodobými výsledkami. Po epilácii budú chĺpky rásť pomenšie, takže si oddýchnete od neustáleho a otravného vyťahovania žiletky.

Súčasťou sady je niekoľko ďalších užitočných nadstavcov, ako je epilačná hlavica na oblasť bikín a podpazušia, ale aj hlava na holiaci strojček či zastrihávaš chĺpkov. 

Najväčším benefitom je dvakrát viac kotúčikov, ktoré zachytia aj tie najmenšie chĺpky. Je možné meniť si aj 3 úrovne rýchlosti, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky. Je tiež vybavený  o 30 % širšou hlavou oproti bežným epilátorom, čím sa na plochu zmestí viac pinziet. Nemožno zabudnúť ani na flexibilnú hlavu, ktorá je výklopná o 90 stupňov a je veľmi praktická.

Bezproblémové je aj holenie namokro aj nasucho, pričom k dispozícii je praktické LED osvetlenie, ktoré osvieti aj horšie viditeľné miesta na tele a uľahčí ich ošetrenie. K epilátoru je jemná kefa s akustickými vibráciami, ktorá sa používa na odstránenie suchej a stvrdnutej kože. A týmto krokom je pokožka vyhladená a jemnejšia. 

Zákazníci produkt hodnotia ako multifunkčný a rýchly. Oceňujú bohaté príslušenstvo aj efektivitu holenia. Strojček je jeden z tých, ktoré spĺňajú pomer ceny, kvality a výkonu. 

Výhody

 • 90 stupňová výkyvná hlavica
 • LED osvetlenie
 • dvojitý kotúč so 60 pinzetami
 • bohaté príslušenstvo
 • skvelý pomer, cena a výkon

Nevýhody

 • nemá masážny nadstavec

Orientačná cena

100 €

Hodnotenie

7. Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet & Dry - Na suché aj mokré holenie

epilátor • technológia epilačných pinziet • 24 pinziet

Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet & Dry

Pre zákazníkov, ktorí hľadajú stále kvalitný, ale cenovo dostupnejší produkt, je vhodný práve strojček od značky Rowenta. Epilátor má pomerne zaujímavé vlastnosti a výhodnú cenu. Prístroj je vodotesný, môžete ho pohodlne využívať v sprche alebo vani, čím je holenie komfortnejšie. 

Strojček by mal eliminovať podráždenie pokožky práve masážnymi prvkami na hlavici. Ak máte citlivú pokožku, potom technológia proti podráždeniu by mala predchádzať vytvoreniu červených bodiek na pokožke, zarasteným chĺpkom a podobne. 

Epilátor je efektívny a pomocou technológie vysokopresných pinziet odstráni aj tie najkratšie chĺpky (0,5 mm). Maximálna účinnosť je dosiahnutá jedným ťahom. Zároveň spĺňa pomer ceny, výkonu a kvality, ktorý od podobného zariadenia možno očakávať.  

Nájdete tu 2 rýchlosti, a tiež režim Soft pre jemnejšiu epiláciu a vyššiu rýchlosť. Produkt je bezdrôtový a vodotesný. Zákazníci si pochvaľujú masážne guličky, vďaka ktorým je epilácia menej bolestivá, a tiež to, že produkt má pekný dizajn a jednoduché ovládanie.

Výhody

 • masážne guličky epilátora
 • zachytáva aj najkratšie chĺpky
 • režim Soft pre jemnejšiu epiláciu
 • príjemný dizajn

Nevýhody

 • chýba LED svetielko
 • po epilovanom mieste je potrebné prejsť viackrát

Orientačná cena

68 €

Hodnotenie

Ako vybrať epilátor

epilácia nôh najlepšie epilátory

Ak sa chcete zbaviť chĺpkov, môžete to urobiť dvoma spôsobmi. Buď sa depilujete, alebo epilujete. A aký je medzi týmito dvoma spôsobmi rozdiel?

 • Depilátor chĺpky odstriháva, no korienok pod kožou zostáva.

Depiláciu opakujeme vždy, keď dorastú chĺpky. Je to celkom rýchly a jednoduchý spôsob, no nevydrží to veľmi dlho. Depilátorom je viac-menej aj obyčajný dámsky holiaci strojček, čo znamená, že ide aj o cenovo lacnejšiu alternatívu. 

 •  
  Epilátor sa odlišuje od depilátora hlavne tým, že chĺpok odstráni aj s korienkom.

Na epilácii je veľkým plusom to, že po viacerých opakovaniach už chĺpok nemusí narásť vôbec. To však nie je garantované a ide o veľmi individuálnu záležitosť. Celkovo je však epilácia moderná a účinná metóda, na ktorú si však kvôli náročnosti budete musieť nájsť viac času. Jej jedinou nevýhodou je snáď len bolesť, na ktorú sa však dá neskôr zvyknúť.

Aké druhy na trhu nájdete?

Najviac používané sú epilátory s rotačnými pinzetami, modernejšou metódou je ale zbavovanie sa chĺpkov pomocou intenzívneho pulzného svetla. Čím sa obe metódy vyznačujú?

Epilátory s pinzetovými kotúčmi

Dámsky epilátor PHILIPS HP6420/00

Tieto typy zachytia chĺpky a vytrhnú ich. Je to však pomerne bolestivé.

V súčasnosti ich môžete využívať za pomoci peny, takže je to o niečo prijateľnejšie.

Ceny sú nižšie, ak to porovnáme s epilovaním pomocou intenzívneho pulzného svetla.

Epilátory s intenzívnym pulzným svetlom

PL epilátor PHILIPS BRI956/00 Lumea Prestige

IPL epilátor funguje na princípe fototermolýzy, čo zabezpečuje, že chĺpky už nenarastú.

Za túto modernú technológiu si však priplatíte.

Kto však chce dlhotrvajúce výsledky, cena pre neho nemusí byť rozhodujúca. 

Kombík radí

Kombík radí

Model s intenzívnym pulzným svetlom ťažšie zachytáva svetlé chĺpky. Vyhnúť by sa mu mali aj ľudia s tmavšou pokožkou a pehami. 


Taktiež platí, že IPL epilátor by ste nemali používať v priebehu 4 týždňov od vystavenia sa slnku, pretože môže zasiahnuť pigment, čoho následkom by mohlo byť zjazvenie.

Ako vybrať ten správny model

Veru, každá žena túži po hladkých a hebkých nohách. Dnes je to už možné vďaka rôznym druhom technológií. A ako si teda vybrať to najlepšie pre vás? 

 • Ak kupujete model s pinzetami, mali by ste vedieť, že čím viac pinziet, tým viac chĺpkov vytrhá. Pripravte sa však aj na bolesť, na ktorú si ale časom zvyknete, respektíve sa zmierni.
 • Ideálny epilátor by mal byť umývateľný vodou. Aj pri tomto nezabúdajte na hygienu.
 • Môžete sa rozhodnúť aj pre epilátor a depilátor v jednom.
 • Vyberajte si podľa toho, kde sa chcete holiť. Ak v sprche, potom by ste mali popremýšľať nad akumulátorovým modelom, ktorý nemá kábel.
 • Po prvom holení epilátorom sa nezbavíte chĺpkov navždy. Pôjde to až po niekoľkých použitiach. Lepší výsledok nájdete v drahších modeloch.
 • Pri kúpe sa dívajte na to, koľko má model nadstavcov. Čím viac tým lepšie.
 • Všímajte si, či produkt je vhodný na mokré holenie alebo iba na suché.

Tip od experta

"Ak vás unavuje holiť si nohy bežným spôsobom každý druhý-tretí deň, mali by ste sa obzrieť po epilátore. Nielenže šetrí čas, no zbaví vás chĺpkov na dlhšiu dobu a zároveň nedráždi pokožku. Ak máte po holení so žiletkou problém s podráždenou pokožkou alebo vyrážkami, oplatí sa vám investovať do kvalitného epilátora. Tie sa dnes vyrábajú aj laserové, čím je ich používanie v porovnaní napr. s pinzetovým takmer bezbolestné."


Simona Ivánová

Na záver

 • Oplatí sa investovať do dobrého epilátora/depilátora. S chĺpkami tak budete mať menej starostí.
 • Krása si občas vyžaduje aj trochu bolesti. To ženy veru vedia. Nenechajte sa však odradiť.
 • Vyberajte si také modely, ktoré vám sadnú do ruky. Ideálne je, ak nie je model priveľmi ťažký a ak sa s ním pohodlne manipuluje.
 • S epilátorom ušetríte veľa času, je preto vhodný najmä pre tých, ktorý ho majú málo.

Skúsenosti užívateľov

Keď ma omrzelo používanie holiacich strojčekov, zainvestovala som do epilárora s intenzívnym pulzným svetlom. Som z neho nadšená, pretože som sa zbavila mnohých chĺpkov a efekt vydrží veľmi dlho. Páči sa mi aj jednoduché používanie.

Gabriela, 26 r., Trnava

Na Vianoce som od priateľa dostala epilátor. Prvé použitie bolo dosť bolestivé, ale neskôr to už bolo fajn. Ušetrí mi to veľa času, čo je pri mojej vyťaženosti fakt skvelá vec. Mám príjemne hladkú pokožku. Môžem odporučiť.

Katka, 30 r., Žilina

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe epilátora/depilátora

1. Aký je rozdiel medzi epiláciou a depiláciou?

Tieto dva pojmy sa síce zvyknú často zamieňať, avšak ide o dva rozdielne spôsoby zbavovania sa chĺpkov. Kým pri epilácii dochádza k vytrhnutiu chĺpkov aj s korienkami, depiláciou sa odstraňuje časť chĺpka nachádzajúca sa nad pokožkou.

2. Je lepšia epilácia alebo depilácia?

Každý zo spôsobov má svoje pre a proti. Keď sa chcete zbaviť chĺpkov na dlhší čas a zároveň čo najmenej bolestivo, určite by ste mali siahnuť po epilátore. Rátajte však s tým, že obstarávacia cena týchto zariadení je vyššia ako cena depilátorov.  

3. Rastú po epilácii chĺpky intenzívnejšie?

Nie, ide o mýtus, ktorý nie je pravdivý. Skutočnosť je taká, že po epilácii rastú slabšie a jemnejšie chĺpky.

4. Je epilovanie či depilovanie bolestivé? 

Keďže depiláciou sa odstraňuje chĺpok nachádzajúci sa len nad povrchom kože, ide o bezbolestný spôsob. To však už tak úplne neplatí pri epilácii, ktorá odstraňuje chĺpok aj s korienkom. V súčasnosti však na trhu možno nájsť rôzne epilátory s modernými technológiami, vďaka ktorým je epilácia bolestivá len minimálne. Samozrejme, do veľkej miery závisí aj od vášho prahu bolesti.

5. Sú výsledky epilácie s IPL epilátorom trvalé? 

Môžu, ale aj nemusia byť. Kým niekto po IPL epilácii pozoruje postupné až celkové zastavenie rastu chĺpkov, nájdu sa aj takí jedinci, u ktorých táto metóda skrátka nefunguje. Dôležitú úlohu tu zohráva genetická výbava. Podstatné je aj opakovanie ošetrení, ktoré by vám mali priniesť dlhotrvajúce výsledky.


3
Pridajte vašu recenziu

avatar
Denisa
Komboš
Denisa

Mam Philips Satinelle a strasne to BOLI. mozno niekto je menej citlivy ale mne to je strasne neprijemne. uvazujem nad philips lumea ale odradza ma cena

Zoja H.
Komboš
Zoja H.

Philips Lumea ti veľmi odporúčam! Neviem si ho vynachváliť! Síce sa chĺpkov nezbavíš raz dva, dosť to trvá a nemôžeš ísť vtedy ani na slnko, ale funguje to a nemusím chodiť nikam do salónov. Všetkými desiatimi odporúčam

zdena
Komboš
zdena

Mám Philips Lumea Advanced SC1994/00 z notina a vôbec to nebolí a efekt trvá štyri mesiace vkľude