Recenzia Braun Silk-expert Pro 5: extra trieda v IPL epilácii na doma

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347
 • 125 zábleskov za minútu - najrýchlejší IPL epilátor na trhu 
 • 4 nadstavce
 • senzor Skin Pro 2.0 rozpoznáva odtieň pokožky
 • cena 495 

So stúpajúcimi teplotami sa tešíme na nosenie obľúbených šiat, ktoré nám vejú okolo nôh a budeme si užívať príjemné lúče slnka. Čím viac pokožky odhaľujeme, tým viac si mnohé ženy dávajú záležať na tom, aby bola hladká a bez chĺpkov. 

Podľa staršieho prieskumu American Laser Centers sa ženy holia priemerne 12 krát mesačne a 11 percent respondentiek sa holí každý deň. Priemerne holením strávia takmer 11 minút, čo je mesačne 131 minút.

Určite si viete predstaviť aj príjemnejšie strávené viac ako dve hodiny času, však? Napokon, ani sa nenazdáme a chĺpky dorastajú bleskovou rýchlosťou. 

Tesne pred letom sme mali možnosť otestovať účinok IPL (intenzívne pulzné svetlo) epilátora Braun Silk-expert Pro 5 PL5347. Epilátor je navrhnutý na bezpečné domáce odstraňovanie chĺpkov. Tieto svetelné impulzy cielia na farbivo melanín, ktorý absorbuje teplo a šíri ho po chĺpkoch až do folikulov. Tam znefunkční alebo zničí bunky, ktoré vytvárajú nové chĺpky a tie prestávajú rásť.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347

Braun Silk-expert Pro 5 dorazil elegantne zabalený.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347

 Braun Silk-expert Pro 5, expert na hladkú pokožku

BRAUN Silk-expert Pro PL5347 je špičkový IPL prístroj na odstraňovanie chĺpkov, ktorý ponúka pohodlné a efektívne riešenie na dosiahnutie dlhotrvajúcej hladkosti v pohodlí vášho domova. Vďaka svojim pokročilým funkciám a užívateľsky prívetivému dizajnu vyniká ako spoľahlivá voľba pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé riešenie odstraňovania chĺpkov. Poďme sa ponoriť hlbšie do kľúčových vlastností a výhod tohto výnimočného produktu.

Produktový názov IPL epilátora je Braun Silk-expert Pro 5, no na trhu je dostupný v rôznych modeloch pod číslami PL5014, PL5124, PL5137, PL5149, PL5223, PL5257, PL5347 a PL5387. Telo prístroja je rovnaké, rozdiel je iba v ochrannom obale a dostupných nadstavcoch. 

Testovali sme model Braun Silk-expert Pro 5 PL5347. 

Obsah balenia

 • Braun Silk-expert Pro 5 IPL epilátor
 • napájací kábel zástrčky
 • 1x štandardný nadstavec (3 cm2)
 • 1x široký nadstavec (4 cm2)
 • 2x nadstavec na precízne zamierenie (1,5 cm2)
 • holiaci strojček Gillette Venus
 • prenosný kufrík
 • návod na použitie
Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 unboxing

IPL epilátor je zabalený v prenosnom kufríku.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 unboxing

Prístroj je od zvyšku príslušenstva oddelený a uložený v ochrannom obale.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 unboxing

Kufrík je elegantný, výrobca si dal záležať na detailoch.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 unboxing

Braun Silk-expert Pro 5 je v ponuke v rôznych modeloch, ktoré sa odlišujú v príslušenstve. 

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 obsah balenia

Celý obsah balenia: IPL epilátor, 4 nadstavce, napájací kábel a holiaci strojček Gilette Venus.

Hneď po rozbalení kufríka zaujme minimalistický a elegantný dizajn v bielom prevedení so zlatými prvkami. Čisté línie, ergonomický tvar do ruky, žiadne zbytočné tlačidlá, nápisy či rušivé prvky.

Epilátor je ľahký Je kompaktný a ľahký, no pôsobí pevným a kvalitným dojmom – presne to, čo od Braun očakávate.

Technické parametre

 • životnosť 400 000 zábleskov
 • technológia SkinPro 2.0 (SensoAdapt™) s UV filtrom
 • 10 úrovní intenzity
 • 3 režimy (štandardný, citlivý, extra citlivý)
 • 125 zábleskov za minútu (každých 0,5 sekundy)
 • maximálny optický výkon: 6 j/cm2
 • dermatologicky akreditovaný ako bezpečný pre pokožku organizáciou Skin Health Alliance
Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Bielo-zlaté prevedenie a čisté línie IPL epilátora. 

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Po oboch stranách je senzor Skin Pro 2.0.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Štandardný nadstavec s plochou 3 cm2.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Je ľahký a kompaktný, váži iba 285 gramov.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

V zadnej časti je mriežka s ventilátorom.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor 4 nadstavce

V balení je aj široký nadstavec s plochou 4 cm2 a dva nadstavce s plochou 1,5 cm2.

Príprava pokožky na IPL epiláciu

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 bol prvý IPL epilátor, aký som kedy skúšala. Venovala som preto čas naštudovaniu si spôsobu používania, aby moja pokožka netrpela. Braun má jednoducho a prehľadne pripravený návod na použitie s užitočnými schémami. Obsahuje krátke vysvetlenie, ako funguje IPL, kontraindikácie a varovania, ako ho používať, o teste na pokožke, pláne ošetrenia, čistení a skladovaní. 

Ak ste v podobnej situácii a ešte ste IPL predtým nepoužili, odporúčam venovať čas naštudovaniu si detailov. Aby ste svojej pokožke neublížili a vyhli sa nežiaducim účinkom, je potrebné si ošetrenie naplánovať. V ideálnom prípade by ste sa totiž počas tohto obdobia mali úplne vyhýbať slnečnému žiareniu.

Prístroj by nemali používať tehotné, ľudia s epilepsiou, kožnými ochoreniami, tetovaním či po peelingu, alebo v období užívanie fotosenzibilizačných liekov. 

IPL epilácia tiež nie je vhodná pre odstránenie blond, ryšavých, sivých alebo bielych chĺpkov, ktoré majú menej melanínu, ktorý absorbuje svetlo zo zábleskov. 

Tabuľka na porovnanie odtieňov pokožky a chĺpkov pred IPL epiláciou

Tabuľka na porovnanie odtieňa pokožky a chĺpkov. (Zdroj: braun.com)

Odporúčanie pred použitím IPL epilátora

 • nepoužívajte IPL epilátor, ak ste sa nedávno opaľovali alebo máte spálenú pokožku 
 • po opaľovaní počkajte aspoň 7 dní, alebo kým opálenie vybledne
 • počas používania IPL epilátora nenavštevujte soláriá
 • po ošetrení sa 7 dní vyhýbajte slnku
 • ošetrované miesta podľa možnosti nevystavujte slnku a používajte na ne opaľovací krém s ochranným faktorom aspoň SPF 15

Pred prvým ošetrením otestujte reakciu pokožky na IPL na malej ploche (dva záblesky vedľa seba), počkajte 48 hodín a až potom sa pustite do prvého ošetrenia väčšej plochy. 

NÁŠ TIP: Ako uspel Braun Silk-expert Pro 5 v porovnaní s ďalšími epilátormi? Podrobnú recenziu nájdete tu

IPL epilácia s Braun Silk-expert Pro 5 v 6 krokoch

 1. Pred každým ošetrením sa oholte (pri opakovaných ošetreniach uvidíte, aký počet chĺpkov ešte dorastá. 
 2. Po zapojení kábla do zásuvky sa prístroj spustí stlačením zlatého tlačidla s označením +-. Spustí sa ventilátor vo vnútri epilátora a rozblikajú tri malé bodky nad tlačidlom, ktoré signalizujú 3 režimy intenzity. 
 3. Po stlačení tlačidla +- som si nastavila režim intenzity. 3 svetlá znamenajú štandardný režim, 2 citlivý a 1 extra citlivý. Hlavica sa rozsvietila namodro. 
 4. Epilátor som priložila k pokožke. Výhodou je, že sleduje správnosť polohy a kým nie je v 90 stupňovom uhle, nevyšle záblesk. O správnosti polohy informuje aj svetlo senzora SkinPro 2.0, ktorý deteguje ideálny stupeň intenzity podľa odtieňa pokožky. Až keď je uhol správny, senzor zasvieti. Zároveň slúži aj ako ochrana očí a nehrozí, že záblesk náhodne zasiahne zrak. Stlačila som veľké biele tlačidlo a epilátor vydal záblesk.
 5. Prístroj som skúšala na nohách, kde je lepšie ošetrenie kĺzaním. Na precízne ošetrenie niektorých partií je zasa lepšie priloženie. Takto som sa po pokožke posúvala a pokračovala v ošetrení. 
 6. Keď som skončila, odpojila som prívodný kábel zo zásuvky a po 2-3 sekundách sa prístroj vypol.
Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Po zapojení do zásuvky sa IPL epilátor zapne stlačením tlačidla +-. Rovnaké tlačidlo slúži na nastavenie režimu intenzity. 

Počas ošetrenia počuť zvuk ventilátora, pri záblesku počuť puknutie. Prístroj je ľahší ako iné produkty v tejto kategórii. Váži iba 285 gramov a jednoducho sa s ním manipuluje. Dobre sadne do ruky, aj keď som ho používala na zadné stehná.

Tlačidlo na záblesk je umiestnené tak, aby sa dalo stlačiť palcom aj ukazovákom. Škoda, že sa prístroj nedá používať aj bez elektrického kábla. Braun sa aspoň postaral, aby bol dostatočne dlhý (má okolo 2 metrov). 

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Nesprávny uhol signalizuje červená farba senzora.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Správny uhol, senzor môže detegovať odtieň pokožky.

Dokáže vytvoriť 400 000 zábleskov, čo by podľa výrobcu malo vydržať približne 22 rokov. Veľkou výhodou je rýchlosť zábleskov, ktorá sa v závislosti od intenzity pohybuje medzi 0,5 až 0,9 sekundy. Ide o najrýchlejší IPL epilátor na trhu s najlepším výkonom vo svojej triede – 6 j/cm2.

Podľa Braunu by malo trvať ošetrenie celej nohy pri extra citlivom režime približne 5 minút. Mne to trvalo necelých 8 minút. Zrejme aj preto, že som sa potrebovala s procesom aj produktom zžiť. Druhé a tretie ošetrenie som už nemerala, ale mala som pocit, že používanie ide viac odruky. Celé telo mi trvalo 29 minút, no toto ošetrenie som absolvovala iba raz, aby som vyskúšala nadstavec na ošetrenie malých plôch. 

Podľa návodu som očakávala, že v mieste vyslaného záblesku môžem cítiť teplo, alebo jemné šteklenie. To sa aj naplnilo. Na miestach okolo členkov bolo teplo intenzívnejšie a čím som smerovala po lýtkach a stehnách vyššie, tým teplo slablo. Zrejme je dôvodom odlišná citlivosť pokožky. Po prvom ošetrení som spozorovala aj jemné začervenanie, ktoré však do pár hodín zmizlo. Po druhom a treťom opakovaní sa už neobjavilo. 

Opodstatnené je používanie precízneho nadstavca pri ošetrení citlivých oblastí bikín. Po záblesku na niektorých citlivých miestach som cítila poriadnu horúčavu.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Po stlačení tlačidla vyšle IPL epilátor záblesk.

Výsledky IPL epilácie

Ideálne výsledky dosiahnete podľa výrobcu po 4 až 12 týždňoch. Väčšina ľudí však pozoruje prvé zmeny pri každom ošetrení a po šiestich sú zmeny už naozaj výrazné. Doposiaľ som absolvovala tri ošetrenia. Chĺpky rastú výrazne menej, na niektorých oblastiach už vôbec. Ostali iba jemné svetlé chĺpky, najmä na stehnách, pretože IPL svetlo ich nedokáže zasiahnuť. 

V ošetrovaní budem ešte pokračovať do fázy, keď postačí iba priebežné udržiavanie výsledkov ošetrením raz za jeden až dva mesiace. Podľa výrobcu by frekvencia mala stále klesať. Keď si porovnám čas strávený holením sa každý druhý deň a výsledky, ktoré vidím už po troch ošetreniach (zatiaľ iba na nohách), už po pár mesiacoch budem s časom v pluse.

Výsledky IPL epilácie Braun Silk Expert Pro 5

Výsledky IPL epilácie po troch použitiach. Rozdielny odtieň je spôsobený odlišnými svetelnými podmienkami pri fotografovaní.

Cena Braun Silk-expert Pro 5

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 zakúpite za 495 eur. Ide najvyšší model s piatimi kusmi príslušenstva. 

Výhody a nevýhody Braun Silk-expert Pro 5

Výhody

 • prvé výsledky už po troch použitiach
 • elegantný dizajn, ktorý dobre sedí v ruke
 • široký nadstavec a 2 nadstavce na precízne ošetrenie pokožky
 • SkinPro 2.0 s 10 úrovňami intenzity, ktorú senzor automaticky prispôsobí odtieňu pokožky
 • rýchlosť zábleskov a ošetrenia
 • prenosný kufrík

Nevýhody

 • neumožňuje použitie bez zapojenia do elektriky
 • vyššia cena


Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

 Naše hodnotenie

Už po prvom kontakte s Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 je jasné, že ide o prémiový produkt. Jeho rýchlosť zábleskov z neho robí najrýchlejší IPL epilátor na trhu. 

Počiatočné obavy z používania sa rýchlo rozplynuli, pomerne rýchlo som chytila cvik v správnom uhle. Rovnako sa stratil aj strach z bolesti. Počas ošetrenia cítiť iba teplo a intenzita sa dá jedným tlačidlom kontrolovať. 

Napokon, senzor SkinPro 2.0 si robí svoju prácu veľmi dobre a ošetrenie nebolo vôbec bolestivé. Oceňujem tiež praktické nadstavce na precízne ošetrenie citlivých partií na tvári či v oblasti bikín, kde môže byť citlivosť pokožky na pár centimetroch odlišná. 

Investícia do Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 sa pomerne rýchlo vráti, a to nielen finančná, ale i časová. 

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar