Čo hovorí víťaz šprintu Spartan Race na kĺbovú výživu Evris Flex Blend? RECENZIA

Evris Flex Blend kĺbová výživa recenzia
 • kĺbová výživa
 • 800 g balenie
 • obsahuje vyváženú zmes glukosamínu, chondroitínu a MSM
 • cena od 36,00€

Bolesť kĺbov – problém, ktorý trápi takmer každého z nás.

Ak je človek aktívny, športuje, vykonáva nejakú pohybovú činnosť a jeho pohybový aparát na to nie je dostatočne pripravený, väčšinou nám to telo vráti v podobe bolesti. Napríklad v kĺbových oblastiach. Najčastejšie sa ľudia sťažujú na bolesť v kolenných kĺboch a je to spôsobené tým, že celá naša hmotnosť sa prenáša práve cez ne.

Problémy však nemusia mať len aktívni ľudia a športovci, veľakrát tento problém trápi aj ľudí, ktorí sedia celý deň v kancelárii a pohybu majú, naopak, nedostatok.

Ako športovec tieto ťažkosti dobre poznám. Nakoľko som tréner a viem ako dostatočne pripraviť svoj pohybový aparát na záťaž, problémy s kĺbami ma vo veľkej miere donedávna netrápili.

Preverené používateľmi

produkty preverené užívateľmi

Určite nám dáte za pravdu, že rozhodovanie pri nákupe môže byť niekedy zložité.

Toto rozhodnutie nám však môžu značne uľahčiť odporúčania a referencie od blízkeho, priateľa či suseda, skrátka niekoho, kto daný produkt reálne otestoval a používal. Áno, skúsenosti iných používateľov sú totiž to, čomu pri nákupe dôverujeme a čo nám pomáha správne sa rozhodnúť. Aj preto u nás na webe nájdete reálne recenzie od reálnych zákazníkov, ktorí dané produkty skutočne poriadne preverili.

Extra silnú kĺbovú výživu Ervis Flex Blend zo športového eshopu FITNESS4U.sk pre vás testoval kondičný tréner, bežec a víťaz Spartan Race Sprintu, Patrik Karľa

Nikto však nie je dokonalý a aj ja som začal z času na čas pociťovať bolesť v kĺbových oblastiach. Keďže sa venujem behu v extrémnych podmienkach a moje kĺby musia byť na 100 % v poriadku, začal som sa obzerať po doplnku výživy, ktorý by bolesť vedel odstrániť. Ako na zavolanie sa mi v tom čase naskytla možnosť otestovať kĺbovú výživu značky Evris.

Produkt s názvom Evris Flex Blend som užíval presne 30 dní. Veľmi dobrý prvý dojem na mňa urobil hneď obal. Profesionálne znázornená stavba kolenného kĺbu v dobrom grafickom spracovaní dáva produktu vysokú dôveryhodnosť už na prvý pohľad.

Evris Flex Blend kĺbová výživa recenzia

   Chuť a príprava: 9 / 10

Po otvorení ma prekvapila príjemná citrusová vôňa. Až po dôkladnom prečítaní zloženia a odporúčaného dávkovania som si pripravil prvú dávku. Jednoducho som v šejkri rozmiešal 1 odmerku (priložená v balení) v 2 dl vody. Penivosť bola trochu vyššia, ako som čakal, ale takto to už býva. Mne osobne citrónová príchuť veľmi chutila a v týchto horúcich letných dňoch aj dobre padla.

Po prvom týždni užívania som sa cítil celkom fajn až na mierne žalúdočne ťažkosti, ktoré ale po pár dňoch zmizli. Nešlo o nič extrémne, len mierna plynatosť. Môj tráviaci systém si pravdepodobne musel zvyknúť na nové zložky, ktoré spracovával.

Evris Flex Blend kĺbová výživa recenzia

Kĺbová výživa Flex Blend má príjemnú osviežujúcu citrusovú chuť.

   Zloženie: 8 / 10

Kĺbová výživa Flex Blend od českej značky Evris v dennej dávke obsahuje:

 • 2000 mg MSM - MSM je Methylsulfonylmethan, nazývaný tiež organická síra. Nájdeme ho prirodzene v telách zelených rastlín, u zvierat ale aj u ľudí. Vyrába sa tiež synteticky v laboratóriách. MSM je dobre rozpustný prášok takmer bez chuti, farby a zápachu. MSM zmierňuje zápaly či opuchy kĺbov, pomáha od bolestí chrbta, svalov, pri bolestiach spôsobených športovaním. Podporuje tvorbu kolagénu, vplýva na kvalitu vlasov a nechtov.
 • 1600 mg Glukosamín hydrochloridu - glukosamín je aminocukor, ktorý sa prirodzene vyskytuje v kostiach živočíchov, kostnej dreni, v kôrovcoch, hubách a v tekutinách okolo ľudských kĺbov. Telo ho používa na produkciu ďalších látok, ktoré sa podieľajú na budovaní šliach, tkanív, väzív, chrupaviek. Účinky glukosamín hydrochloridu sa však nepreukázali ako prospešné, narozdiel od druhej formy - glukosamínu sulfátu. Jeho účinok je tak v prípravku trochu otázny.
 • 600 mg Chondroitín sulfátu - chondroitín sulfát je jednou z hlavných zložiek chrupavky. Pomáha pri hojení kostí, pri osteoartritíde, bolestiach kĺbov. Môže tiež zredukovať riziko aterosklerózy a infarktu a tiež predchádzať obličkovým kameňom. 
 • 200 mg vitamínu C - zabraňuje poškodeniu tkanív, zaisťuje pružnosť kostí, ciev, má vplyv na tvorbu kolagénu a celkovú imunitu človeka.
Evris Flex Blend kĺbová výživa recenzia

Odporúčané dávkovanie je 1 odmerka (6 mg), ktorú rozmiešate v 2 dl vody alebo džúsu.

   Účinok: 10 / 10

Celý priebeh testovania už mal len dobrý smer a prvé účinky sa dostavili asi po 2 týždňoch, kedy som si uvedomil, že pri cvičeniach, ktoré boli mierne problémové, sa už cítim oveľa lepšie. Bolesť sa zmierňovala, až celkom zmizla.

V priebehu tretieho týždňa som pociťoval aj zlepšenie pri behu na nerovnom teréne, ktorý je vždy veľmi náročný na celý pohybový aparát. 

Evris Flex Blend kĺbová výživa recenzia

Prvé účinky sa dostavili už po 2 týždňoch, bolesť pri problémových cvikoch ustúpila, až napokon celkom zmizla. 

  Cena: 10 / 10

Cenovo veľmi dostupný produkt, ktorý na svoj účinok nenechá dlho čakať. Myslím si, že 450 g balenie za približne 21€, alebo 850 g balenie za 36€ sa veľmi oplatí. 

Video recenzia

Výhody

 • už po 2 týždňoch viditeľné prvé výsledky
 • bolesti sa zmiernili, až celkom zmizli
 • po 3 týždňoch zlepšenie pri behu na nerovnom teréne
 • komplexná zmes 4 účinných látok
 • príjemná citrusová chuť
 • doplnok stačí užiť 1x počas dňa
 • priaznivá cena

Nevýhody

 • spočiatku mierne tráviace ťažkosti, ktoré časom zmizli

Orientačná cena

36,00 €

Hodnotenie

Evris Flex Blend kĺbová výživa recenzia

S kĺbovou výživou od českej značky Evris som bol veľmi spokojný. 

  Môj celkový dojem a výsledok: 9 / 10

Voči kĺbovým výživám som dávnejšie zvykol byť celkom skeptický. Nikdy som žiadnu ani nepotreboval, nič ma nebolelo, odmalička som športovec, ktorý si dáva pozor na prípadné zranenia a dbá o svoje telo a zdravie. S pribúdajúcim vekom však každému človeku klesá v tele hladina kolagénu aj glukosamínu, ktoré udržujú zdravé chrupavky. Kĺbovú výživu som sa preto rozhodol otestovať aj ja, nakoľko som začal pociťovať bolesti pri niektorých cvikoch a tiež pri behu na nerovnom teréne. 

S výživou Evris Flex Blend zo športového eshopu FITNESS4U.sk som bol veľmi spokojný. Prvý účinok som pocítil už po 2 týždňoch užívania, bolesť začala ustupovať, až celkom zmizla. Doplnok má práškovú formu, veľmi jednoducho sa rozmieša vo vode. Chutí veľmi fajn, osviežujúco citrónovo. Jediné maličké mínus som zaregistroval pri prvotných miernych tráviacich ťažkostiach. Tie však neskôr úplne zmizli, keď si moje telo navyklo na nové zložky, ktoré spracovávalo. Rovnako aj cena produktu je veľmi priaznivá. Dávam 9 bodov z 10.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar