FitStream: Šikovný pomocník alebo iba zbytočnosť? Recenzia

Fitstream
 • smoothie mixér na prípravu smoothie, zdravých drinkov a kaší
 • príkon 7,4 W
 • USB dobíjateľný
 • cena od 35 

V posledných rokoch sa slovko smoothie stalo synonymom pre zdravý životný štýl. A niet sa čomu čudovať. Je chutné, ľahké, zdravé, osviežujúce a nabité vitamínmi i energiou

Možno si ho pripraviť jednoducho a rýchlo, už v priebehu pár minút. Potrebujete iba suroviny, ktoré chcete zmixovať a, samozrejme, kvalitný smoothie mixér. 

V dnešnej recenzii sa pozrieme na zariadenie určené práve na prípravu smoothie - mixér FitStream. Môžete ho poznať predovšetkým zo sociálnych sietí, ktoré v poslednej dobe doslova zaplavili pozitívne recenzie influencerov na tento prístroj.

Aká je ale skutočnosť? Naozaj ide o užitočného pomocníka alebo iba o zbytočnosť? Prečítajte si naše osobné skúsenosti so smoothie mixérom FitStream v nasledujúcej recenzii. 

Fitstream recenzia

 Prvý dojem

Smoothie mixér FitStream ku mne dorazil dôkladne zabalený v menšej krabici už do jedného dňa od objednania. 

Po rozbalení krabice príjemne prekvapil. Malý, spratný, šikovný a padnúci presne do ruky. S rozmermi 75 x 75 x 230 mm a s objemom fľaše 380 ml však padne nielen do ruky, ale aj do každej kabelky či tašky. 

FitStream som si objednala v ružovej farbe, ktorá mu rozhodne pridáva na atraktívnosti, no dostupný je vo viacerých pastelových farebných prevedeniach. Okrem ružovej môžete vyberať i z bielej, čiernej, červenej, fialovej, slaboružovej, modrej, zelenej a žltej.

Hlavným materiálom, z ktorého je FitStream vyrobený je bezpečný certifikovaný potravinársky ABS plast BPA Free, ktorý nevyzerá lacno a navyše, mixéru dodáva potrebnú odolnosť aj na cestách. Všetky materiály, ktoré boli na výrobu mixéra použité spĺňajú tie najprísnejšie normy Európskej únie a môžu sa pochváliť certifikátmi CE, ROHS a BPA FREE. 

FitStream pozostáva z viacerých častí, ktoré do seba bez problémov zapadajú, a to aj po rozložení a opätovnom poskladaní. 

Mixér je dodávaný spolu s návodom na použitie, ktorý je však pomerne stručný. Keďže ale ide o jednoduché zariadenie, ktoré sa ovláda iba jediným tlačidlom, nevidím to ako veľké mínus. 

Okrem používateľského manuálnu nechýba tiež príslušenstvo na čistenie mixéra a USB-C nabíjateľný kabel bez adaptéra - to ale ľahko vyriešite klasickým adaptérom na nabíjanie telefónu. 

Mixér si môžete objednať buď samostatne alebo si k nemu vybrať ešte ďalšie produkty, či už mrazom sušené ovocie, výživové doplnky alebo raňajkové kaše.

Ja som sa rozhodla pre raňajkové kaše, ktoré sú zárukou rýchlych, zdravých a chutných raňajok nenáročných na prípravu (viac si o nich môžete prečítať na tomto odkaze).

Fitstream balenie

Zásielka z eshopu Fitstream.eu.

Fitstream balenie skúsenosti

K smoothie mixéru FitStream som si objednala i fit raňajkové kaše. 

 FitStream produkty - kaše, mrazom sušené ovocie i výživové doplnky pre zdravie

FitStream - to nie je len mixér určený na prípravu smoothie. Pod touto značkou totiž môžete nájsť i viacero výživových doplnkov, ktoré výrobca ponúka - Slimming Coffee, Premium Pure Collagen, Premium Bio Matcha, Premium Bio Cacao, Bio Vegan Protein, Beauty and Vitality Collagen. 

Vďaka FitStreamu si s týmito výživovými doplnkami pripravíte chutný nápoj pre vaše zdravie, krásu či štíhlu figúru rýchlo a jednoducho. 

Vybrať si však môžete i rôzne balíčky mrazom sušeného ovocia, ako napríklad banány, jahody, maliny, černice, ananás či kombinácie viacerých druhov ovocia. Rozmixovaním ovocia a vody vo FitStreame si môžete pripraviť chutný a výživný nápoj kdekoľvek. 

A do tretice tu máme raňajkové kaše Quick Oats v balení po 5 alebo po 30 kusov, v ktorých nájdete kaše BOOST, ACTIVATE, REST and RECOVER, RENEW a FOCUS. 

Ja som sa na začiatok rozhodla pre menšie balenie kaší po 5 kusov na skúšku, keďže som nevedela, ako, a či mi vôbec raňajkové kaše budú chutiť. 

Na stránke FitStream si tiež môžete objednať praktický neoprénový ochranný obal, ktorý nielenže udrží teplotu pripraveného nápoja, ale zároveň chráni fľašu aj pred poškodením a škrabancami. 

Celú ponuku produktov si môžete pozrieť na tomto odkaze

Fistream kaše

K Fistreamu som si objednala aj raňajkové kaše QUICK OATS.  

Fitstream kaše skúsenosti

Vybrala som si menšie balenie po 5 kusov kaší na skúšku. 

Kaše Fitstream

V balíčku sa nachádzala kaša BOOST, ACTIVATE, REST and RECOVER, RENEW a FOCUS. 

 Ako FitStream funguje? Technické parametre

A teraz už poďme k samotnému fungovaniu mixéra FitStream a k jeho technickým parametrom. 

Mixér pozostáva z viacerých častí - základňa s nerezovými nožmi, priehľadná PVC fľaša a uzáver s odnímateľným filtrom a silikónovým pútkom.

Na základni mixéra sa nachádza vypínač a pod ním napájací konektor USB - C, keďže ide o prenosný batériový mixér. Napájanie na plný stav trvá približne 3 hodiny, pričom prístroj vydrží na jedno nabitie podľa slov výrobcu 8 až 12 mixovaní. 

Príkon motora je 7,4 W, čo síce nie je veľa, avšak vzhľadom na veľkosť, ako aj ostatné parametre a tiež účel mixéra, by mohol postačovať. Otáčky motora pri naplnenom mixéri dosahujú 15 000/min. 

Mixér sa veľmi jednoducho používa. Stačí naliať do fľaše tekutinu, či už vodu, mlieko alebo džús a následne pridať ingredience - sušené alebo čerstvé ovocie nakrájané na malé kúsky, zmes na raňajkovú kašu alebo výživový doplnok v prášku, uzatvoriť fľašu a stlačiť tlačidlo na začatie mixovania.

Výhodou tohto mixéra je, že sa spustí vždy iba vtedy, keď je poskladaný správne. Ak nádoba dobre nesedí na základni, začne blikať červené a modré svetlo. Je nutné nádobu dotiahnuť na základňu tak, aby sedeli obe šípky vyznačené na základni a nádobe. 

Pred prvým použitím nezabudnite mixér vyčistiť - nalejte do nádobky vodu, pridajte trochu saponátu a spustite. Potom postup zopakujte ešte raz s čistou vodou, bez pridania saponátu. 

Recenzia Fitstream

FitStream mixér je malý, spratný a ľahko uskladniteľný. 

Mixér Fitstream

Mixér je vyrobený z nezávadného, certifikovaného potravinárskeho ABS plastu bez obsahu BPA.

Smoothie mixér Fitstream skúsenosti

V balení mixéra nájdete i príslušenstvo na uľahčenie čistenia. 

Smoothie mixér Fitstream recenzia

Hlavnou časťou je základňa, na ktorú sa nasúva fľaša vyrobená z PVC. 

 Ako FitStream používať? Tipy na bezproblémovú obsluhu

Aby vám FitStream slúžil čo najlepšie a čo najdlhšie, je dôležité správne ho používať. V tejto časti vám prinášam pár tipov od výrobcu, ktoré sa mne osobne pri používaní mixéra osvedčili najviac. 

Mixovanie pôjde ľahšie a rýchlejšie, ak do nádobky vždy pridáte najprv tekutinu, teda vodu, mlieko alebo džús. Pozor ale na teplotu tekutiny. Tá by nemala presiahnuť 40 °C, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu prístroja. 

Ingrediencie, napríklad ovocie, ktoré do mixéra budete pridávať, nakrájajte na malé kúsky, približne vo veľkosti 1,5 cm. Zaručíte tým taktiež jednoduchší a hladší priebeh mixovania.

FitStream nikdy neprepĺňajte. Po tom, čo doň nalejete vodu, pridajte ingredience približne do 60% objemu fľaše. 

Nezabúdajte tiež na údržbu po každom použití. Nádobku opláchnite a nechajte odkvapkať. Aspoň raz za dva týždne mixér umyjte hĺbkovo, teda rozoberte ho, vyberte aj silikónové krúžky a pomocou priloženej kefky všetky časti opláchnite a vyčistite pod vodou.

Základňu neponárajte pod vodu, lebo by sa mohla poškodiť. Mixér taktiež nie je vhodný do umývačky riadu. 

Keď mixér umyjete, nechajte ho vysušiť minimálne po dobu jednej hodiny. 

Fistream tiež nikdy nepúšťajte na prázdno.

Keď kontrolná dióda začne svietiť nepretržite na červeno, je čas na nabitie.

Smoothie mixér Fitstream

Mixér pozostáva zo základne, nádobky a uzáveru. 

Fitstream nabíjanie

Na základni sa nachádza kontrolná dióda a  konektor USB - C na nabíjanie.

Mixér Fitstream recenzia skúsenosti

FitStream je navrhnutý v Európe a vyrábaný v Číne. 

 Príprava kaší vo FitStream a moje skúsenosti

V mixéri FitStream som ako prvé skúšala pripraviť raňajkovú kašu. 

Najprv som do základne naliala cca 150 ml teplej vody a potom pridala zmes na prípravu kaše. Stlačila som tlačidlo a o pár sekúnd bola kaša hotová. Mixér všetko dôkladne rozmixoval a ak by si aj s niečím neporadil, zvyšky zostávajú zachytené v dierkovanom sitku. 

Vďaka tomu môže byť FitStream vhodnou voľbou aj na prípravu pokrmov pre tých najmenších.

Rovnako jednoducho to šlo pri všetkých kašiach. Navyše, ich chuť je vynikajúca. Siahnuť však môžete aj po iných vami preferovaných ovsených či iných kašiach a pripraviť si ich za pomoci tohto smoothie mixéra. 

Vo FitStream som tiež skúšala pripravovať rôzne ovocné smoothie či mliečne koktaily. 

V prípade použitia mäkších ingrediencií, FitStream nemal s ich spracovaním žiaden problém. S tvrdšími prísadami, ako napríklad oriešky alebo ľad, to už bolo inak a výsledok nebol úplne 100%-ný, čo je teda zrejme dôsledkom nižšieho výkonu motora. 

FitStream preto hodnotím ako mixér vhodný najmä na jemnejšie a mäkšie ovocie a prísady, či prípravu drinkov z práškových proteínov. 

Fistream príprava kaše

Do mixéra som pridala cca 150 ml teplej vody. 

Ako sa ovláda Fitstream?

Potom som pridala zmes na prípravu kaše . 

Príprava kaše Fitstream

Stlačením tlačidla som spustila mixovanie. 

Fistream kaša

A takto vyzerá rozmixovaná kaša. 

  Cena, zákaznícky servis a komunikácia

FitStream aktuálne kúpite za cenu pohybujúcu sa okolo 35 €, čo je v porovnaní s podobnými zariadeniami tohto typu nie práve najvýhodnejšia cena. 

FitStream však ponúka i rôzne výživové doplnky pre zdravie či kaše, ktoré u iných predajcov nenájdete. 

Spomenúť tiež treba skvelý zákaznícky servis, čo dnes taktiež nie je samozrejmosťou. K dispozícii je kontaktný formulár na ich webovej stránke , ale i zákaznícka infolinka. Akýkoľvek problém, pripomienku či reklamáciu riešia rýchlo a promptne. 

Niekedy teda nie je na škodu priplatiť si a v prípade potreby dostať vynikajúci servis. 

Výhody a nevýhody mixéra FitStream

Výhody

 • kompaktné, praktické vyhotovenie
 • skladný
 • ľahko prenosný
 • bezkáblová prevádzka
 • nabíjateľný
 • tichý
 • dostupný vo viacerých farebných prevedeniach
 • príslušenstvo
 • zákaznícky servis a komunikácia

Nevýhody

 • nižší výkon, mixovanie tvrdších prísad je náročnejšie
 • cena
recenzia skúsenosti mixér Fitstream

  Celkový dojem a hodnotenie

FitStream je malý, praktický a kompaktný smoothie mixér, ktorý si so sebou možno zobrať na cesty, do posilky, do školy či na výlet a vychutnať si tak vďaka nemu zdravé smoothie, kašu či chutný nápoj kedykoľvek a kdekoľvek. 

Kompaktnému vyhotoveniu však zodpovedá i jednoduchšia výbava a nižší výkon, s čím je potrebné pred kúpou počítať.

Od tohto zariadenia preto netreba očakávať, že plnohodnotne zastúpi domáci mixér za stovky eur a poradí si so všetkým čo doň vložíte, pretože to nie je ani jeho zámer, ani účel. 

Skvele vám však poslúži ako spoľahlivý pomocník všade, kde si budete chcieť vychutnať svoj zdravý nápoj, ktorý v ňom pripravíte v priebehu pár sekúnd. 

Poteší aj pekné prevedenie a viacero pastelových farieb, z ktorých máte pri kúpe na výber či produkty, ako kaše, sušené ovocie či výživové doplnky pre zdravie a krásu. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar