Foreo Luna Play vydrží iba 100 použití? – Recenzia a skúsenosti

Foreo Luna Play
 • sonická čistiaca kefka na pleť
 • 100 použití, nedobíjateľná batéria
 • hypoalergénny zdravotne bezpečný silikón  
 • cena od 39 

Hĺbkové čistenie pleti nebolo nikdy jednoduchšie ako dnes. Na trhu je množstvo prístrojov, masážnych, sonických kefiek a hlavíc. Niektoré zoženiete doslova už za pár drobných a ceny iných sa šplhajú až do stoviek eur. 

Mne padla do oka sonická čistiaca kefka Foreo, ktorá je veľmi obľúbená nielen medzi beauty blogerkami. Vybrala som si tú najmenšiu z rady - Foreo Luna Play - ktorá má z pleti odstrániť až 99,5% nečistôt, rozjasniť a vyhladiť pleť. 

Oplatí sa jej kúpa za necelých 40€? Presvedčte sa v našej recenzii.

Foreo Luna Play

Foreo Luna Play je hĺbková čistiaca kefka s technológiou T-Sonic pulzovania. Až 8000 sonických pulzov za minútu prechádza do jemných silikónových štetiniek prístroja, čím dokáže takmer dokonale odstrániť nečistoty, mejkap a maz z pokožky. Pleť zanecháva jasnú a vypnutú.

Je vyrobená z nezávadného hypoalergénneho neporézneho silikónu, ktorý sa jednoducho čistí a zabraňuje vzniku baktérií. Má nízku hmotnosť, veľkosť bežného odličovacieho tampónu a je teda vhodná napríklad na cestovanie. Foreo Luna Play vydrží 100 použití a nie je dobíjateľná. Po vybití batérie ju nie je možné viackrát vymeniť.

 • 2 - zónová čistiaca kefka určená pre všetky typy pleti
 • vyrobená z hypoalergénneho silikónu, ktorý sa ľahko čistí
 • vodotesná
 • Batéria: vydrží 100 použití, je jednorázová nedobíjateľná
 • Farby: mätová, ružová, čierna, oranžová, cyklámenová
 • Rozmery: 40 x 45 mm
 • Hmotnosť: 43 g
 • Frekvencia: 120 Hz
FOREO LUNA play Kefka na čistenie pleti

Foreo Luna Play ja balené v malom praktickom obale.

Foreo Luna Play mi dorazilo domov v malom plastovom balení, v ktorom sa nachádzal iba malý papierik s nákresom. Chýbal akýkoľvek, nielen slovenský, návod ako výrobok používať. Podľa pokynu na papieriku som si ho však vygooglila a dopátrala som sa, že Foreo mám používať nasledovne:

 1. Navhlčite si tvár a naneste svoj obľúbený čistiaci prípravok.
 2. Namočte Foreo Luna Play a zapnite ho tlačidlom na zadnej strane.
 3. Krúživými pohybmi prechádzajte prístrojom po pleti po dobu 1 minúty.
 4. Opláchnite a vysušte pleť. Aplikujte ďalšiu pleťovú starostlivosť podľa potreby.

Foreo Luna Play sa zmestí akurát do ruky, je podobnej veľkosti ako čistiaci vatový tampónik a je veľmi ľahké. Má dva typy silikónových výbežkov. Na väčšine plochy sú jemnejšie, navrchu kefky hrubšie. Práve tie sú určené na T-zónu, teda tam, kde sa pleť prirodzene viac mastí a je problémovejšia - čelo, nos a brada. Ak mám však pravdu povedať, žiadny rozdiel som na pleti necítila.

Na zapnutie prístroja stlačíte tlačidlo, ktoré je potrebné zatlačiť trošku silnejšie, ako by som očakávala. Pleť si máte krúživými pohybmi čistiť 1 minútu a teda som predpokladala, že po minúte sa kefka sama vypne. No nestalo sa tak. Nič to, Foreo som vypla sama, a umyla pod prúdom vody. Nemusíte sa báť, je vodotesné a môžete ho používať aj napríklad priamo v sprche. Pleť som si opláchla, vysušila a naniesla svoj pleťový krém. Použitie je veľmi jednoduché, praktické, šetrí čas aj napriek tomu, že perfektne odstráni nečistoty z pleti. 

Za praktickosť by som výrobku udelila aj 9 bodov z 10, avšak ma veľmi nemilo prekvapilo, že Foreo Luna Play sa dá používať iba dovtedy, kým sa nevybije batéria. Tá je nedobíjateľná a nemeniteľná. Po 100 použitiach môžete prístroj doslova vyhodiť do koša. A s ním aj 39€ za 100 minút používania výrobku.

FOREO LUNA play Kefka na čistenie pleti

Foreo Luna Play prišlo bez návodu, iba s nákresom na použitie a internetovým odkazom, kde nájdete celý popis.

FOREO LUNA play Kefka na čistenie pleti

Kefka má dve zóny - s jemnejšími a hrubšími silikónovými výčnelkami.

Foreo vyrába svoje silikónové čistiace aj zubné kefky s veľkým dôrazom na dizajn. Pri všetkých ich produktoch si môžete vybrať z mnohých pastelových farieb, ktoré ženy očaria už na prvý pohľad.

Táto najmenšia čistiaca kefka Luna Play má nielen krásnu mätovú farbu, ale aj veľmi praktickú veľkosť. Zmestí sa do dlane, pohodlne ju vložíte do akejkoľvek taštičky, je ideálna na cestovanie a vyzerá ako obľúbená cukrovinka - makrónka. Je vyrobená z nezávadného, hypoalergénneho a bezpečného silikónu, ktorý sa veľmi ľahko čistí a zabraňuje vzniku baktérií.

Na prednej strane sa nachádzajú čistiace silikónové štetinky a zo zadnej strany má minimalistický hladký povrch a iba jedno tlačidlo.

FOREO LUNA play Kefka na čistenie pleti

Foreo Luna Play sa zmestí do dlane.

Čistiaca kefka Foreo Luna Play vďaka 8000 T-Sonic pulzáciám za minútu naozaj hĺbkovo prečistí pleť. Príliš sa mi tomu nechcelo veriť, veď čo už by jeden mini vibrujúci prístroj mohol dokázať. Príjemne ma ale prekvapil. Musím však podotknúť, že moja pleť je síce suchá citlivejšia a so sklonom k tvorbe vrások, ale netrpím rozšírenými pórmi, čiernymi bodkami ani akné. Je samozrejmé, že každá pokožka reaguje ináč. 

Pleť si kefkou čistím vždy iba večer, po použití nanesiem pleťové sérum a krém. Mám dlho pocit vypnutej, prekrvenej pokožky, nie však začervenalej a citlivej. Priam cítim, ako mi Foreo šetrne odstránilo nielen mejkap a nečistoty, ale aj odumreté kožné bunky. Cítim sa sviežo a čisto 🙂 

FOREO LUNA play Kefka na čistenie pleti

Sonické impulzy prostredníctvom silikónových výbežkov dokonale čistia pleť a odstraňujú odumreté bunky kože.

Pri objednávaní Foreo Luna Play som si nepozorne prečítala popis a až po doručení produktu som zistila, že vám vydrží iba 100 použití. A to stojí neuveriteľných 39€. To mi príde nehorázna cena za výrobok, ktorý po rannom a večernom používaní zahodíte po 50 dňoch do koša. 

Výhody a nevýhody

 • perfektné vyčistenie každého typu pleti
 • malá veľkosť vhodná na cestovanie
 • dizajn a hypoalergénny silikón
 • svieža vypnutá pleť bez odumretých buniek
 • vodotesná
 • cena
 • vydrží iba 100 použití
 • je nedobíjateľná
 • tlačidlo zapnutia je potrebné stlačiť silnejšie
 • po odporúčanej 1 minúte čistenia sa prístroj sám nevypne 
 • chýba návod na použitie
FOREO LUNA play Kefka na čistenie pleti

Na zadnej strane sa nachádza tlačidlo na zapnutie a vypnutie.

Na Foreo Luna Play som sa veľmi tešila. Všade som čítala na Foreo produkty samé chvály a ja rada skúšam rôzne kozmetické vychytávky. Už na prvý pohľad sa mi veľmi páčila farba, vzhľad, materiál a veľkosť. Často cestujem a kefka sa zmestí aj do tej najmenšej hygienickej tašky.

Po otestovaní výrobku som bola veľmi nadšená, pleť mám vypnutú, prekrvenú, sviežu. Nedráždi, nezanecháva ju začervenalú ani citlivú. Odstraňuje nečistoty, mejkap, maz aj odumreté kožné bunky.

Dve najväčšie nevýhody, ktoré má, ma však nedokázali presvedčiť, aby som produkt odporúčala ďalej. A to cena a nedobíjateľná batéria. Za 39€ som nečakala výrobok, ktorý po 100 použitiach môžete vyhodiť do koša.

S výsledkom a používaním som ale veľmi spokojná a možno by som tak zvážila kúpu vyššej rady Foreo Luna Play Plus, ktorú zoženiete od 50€ a má meniteľnú batériu.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar