Funkčné potraviny od Powerlogy - Recenzia a skúsenosti

Powerlogy potraviny skúsenosti recenzie

V oblasti stravovania existuje nespočetné množstvo mýtov. Jedným z nich je aj presvedčenie, že čo je zdravé, nie je chutné. Veď uznajte sami.

Možno si aj vy pod zdravou stravou automaticky predstavíte jedlo, ktoré ste ochutnali v domnení, že zjete niečo zdravé, no vašim chuťovým pohárikom to až tak nechutilo. Alebo si vybavíte horkú chuť špenátu, ktorou nás "mučili" doma či v školských jedálňach.

A pritom môže ísť len o kvapku v mori, ba dokonca v oceáne. Veď nie nadarmo sa hovorí: "Sto ľudí, sto chutí".

Pravda je totiž taká, že jesť zdravo dnes už ani zďaleka neznamená jesť nechutné jedlo. Práve naopak. V prípade, že sa rozhodnete pre zdravé stravovanie, máte na výber z množstva chutných, zdravých, tzv. funkčných potravín, ktoré vám okrem pôžitku z dobrého jedla toho poskytnú omnoho viac.

My sme uplynulé dni ochutnali funkčné potraviny z eshopu Powerlogy, kde to láskou k zdravému jedlu doslova žije.

Powerlogy skúsenosti

Zásielka z eshopu Powerlogy. 

A čo si pod pojmom "funkčné potraviny" predstaviť? 

Funkčné potraviny, ako napovedá už aj samotný názov, dokážu ovplyvňovať nejakú funkciu, resp. funkcie v ľudskom organizme. Majú pozitívny vplyv na mentálne, ale aj fyzické zdravie človeka. Môžu pozitívne pôsobiť na srdce, imunitný systém či konkrétny zdravotný problém.

Sú to potraviny, ktoré okrem bežných zložiek obsahujú i zložky s preukázateľnými priaznivými zdravotnými účinkami. Práve na výrobu a predaj takýchto produktov sa zameriava spoločnosť Powerlogy. 

Pod značkou Powerlogy v súčasnosti nájdete množstvo funkčných potravín, od rôznych masiel, olejov, čokolád, až po korenie, víno, výživové doplnky či potraviny pre tých najmenších, a to všetko za zachovania filozofie, že jedlo nie je iba na spotrebu, ale mení myslenie, je to investícia do nás samotných. 


Recenzie funkčných potravín od Powerlogy

Deortegas BIO Extra Virgin Olive Oil skúsenosti
Deortegas BIO Extra Virgin Olive Oil recenzia

Olej je dodávaný v krásnej kvetinovej krabici. 

Extra panenský olivový olej Deortegas skúsenosti

Deortegas olivový olej spĺňa všetky dôležité kritériá, ktoré by mal mať kvalitný olivový olej. 

Olivový olej Powerlogy skúsenosti

Najviac z oleja vyťažíte pri príprave studených jedál. 

Olivový olej, nazývaný aj elixír života, je považovaný za jeden z najkvalitnejších rastlinných olejov s množstvom benefitov pre ľudský organizmus. Obsahuje dôležité mononenasýtené tuky, vďaka ktorým pomáha znižovať hladinu zlého cholesterolu. Znižuje aj krvný tlak, pozitívne vplýva na glukózový metabolizmus, má významné antioxidačné účinky. Nie je však olivový olej ako olivový olej a toto všetko nemožno očakávať od každého olivového oleja dostupného na trhu. A tu platí, že je veľmi dôležité vedieť si vybrať ten správny a staviť na kvalitu. 

Deortegas BIO Extra Virgin Olive Oil spĺňa všetko to, čo by mal mať kvalitný olivový olej. Prívlastok Extra Virgin, teda extra panenský značí, že ide o olej lisovaný za studena. Práve tento spôsob spracovania sa považuje za ten najlepší, počas ktorého si olej zachová všetky dôležité látky. Tento druh oleja je odporúčaný na využívanie v studenej kuchyni, aby bolo možné užiť si naplno všetky jeho benefity. Používať ho však možno, samozrejme, aj pri príprave teplých jedál. Deortegas olivový olej sa môže pochváliť aj nálepkou BIO a španielskym pôvodom. Je vyrábaný z olív pestovaných metódou "dry farming" na malej rodinnej farme Deortegas. Táto metóda z nich robí olivy s vysokou nutričnou hodnotou.

Ďalším dôkazom kvality tohto olivového oleja je jeho kyslosť s hodnotou 0,14%, ktorá prestavuje množstvo voľných mastných kyselín nachádzajúcich sa v danom oleji. Všeobecne by mala byť kyslosť olivových olejov čo najnižšia. Tu je dobré tiež vedieť, že kyslosť si netreba zamienať s kyslou chuťou. Kyslosť oleja možno zistiť len laboratórne pri jeho rozbore. 

A čo chuť a vôňa tohto výnimočného olivového oleja? Olej má veľmi príjemnú vôňu a zamatovú konzistenciu. Čo sa týka chute, je jemne pikantný, resp. v hrdle spôsobuje štípanie, ktoré má na starosti vysoký podiel polyfenolov, patriacich do skupiny antioxidantov. Skvele sa hodí do rôznych šalátov a dressingov a poslúži ako plnohodnotná náhrada živočíšnych a rastlinných tukov v strave. Olej však možno pre zdravie užívať len tak, na lyžičke, ráno alebo večer. 

Deortegas BIO extra panenský olivový olej sa v tomto roku v súťaži Flos Olei 2020 zaradil s počtom 98 bodov zo 100, medzi najlepšie olivové oleje na svete. Aj mňa presvedčil natoľko, že cenu 18 € za 500 ml balenie, ktorá mi pred testovaním prišla privysoká, teraz považujem za adekvátnu kvalite. Vynikajúci celkový dojem z toho oleja dotvára aj nádherné balenie v krabici. 

Výhody

 • lisovaný za studena
 • BIO
 • nízka kyslosť
 • výborná chuť
 • zdravotné benefity
 • balenie

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

od 18 €

Hodnotenie

Každá miska je jedinečný a originálny unikát.

2. Powerlogy BIO Nougat Cream - Bez rafinovaného cukru

Powerlogy BIO Nougat Cream
Powerlogy BIO Nougat Cream recenzia

Tento krém má všestranné využitie. 

Powerlogy BIO Nougat Cream výživové údaje

Powerlogy Nougat Cream má vysokú výživovú hodnotu. 

Powerlogy BIO Nougat Cream chuť

Voľným okom v ňom možno vidieť malé časti orechov. 

Powerlogy lieskovoorieškový krém skúsenosti
Powerlogy lieskovoorieškový krém recenzia

Ja som Power Nugat Cream použila pri pečení rožkov bez cukru. Zvyšok zmizol záhadne raketovou rýchlosťou. 😀

Chceli by ste si zamaškrtiť bez výčitiek? V tom prípade tu pre vás mám jeden zaujímavý, chutný tip - lieskovoorieškový krém v BIO kvalite od Powerlogy.

Tento krém vznikol ako zdravá náhrada celosvetovo známej Nutelly, ktorá má svojimi výživovými hodnotami od zdravej orieškovej nátierky poriadne ďaleko. Na rozdiel od nej Powerlogy BIO Nougat Cream ponúka sladkú orechovú chuť, bez pridaných umelých konzervantov či palmového oleja. Nenájdete v ňom ani rafinovaný cukor. Krém je sladený trstinovým cukrom, ktorý je rovnako, ako ostatné použité suroviny v BIO kvalite.

Základom tohto krému sú Bio lieskovcové orechy z Talianska a pravá kakáová hmota. Aj napriek talianskemu pôvodu orechov je Powerlogy krém vyrábaný na Slovensku, za čo má odo mňa ďalšie plus. A keďže orechy môžu podliehať oxidácii a rýchlo sa pokaziť, sú laboratórne testované na oxidáciu a kontrolu nežiadúcich látok.

Powerlogy BIO Nougat Cream nie je len sladká dobrota, ale jedna kvalitná oriešková nátierka s vysokou výživou hodnotou. Výživové údaje na 100 g nátierky sú nasledovné: energetická hodnota -
2347 kJ/ 560 kcal; tuky 43,0 g z toho nasýtené mastné kyseliny 7,0 g; sacharidy 32 g z toho cukry 23 gramov; vláknina 10,7 g; bielkoviny 12,6 g a soľ 0 g. 

Pre tento krém je typická lahodná oriešková chuť i vôňa, a garantujem vám, že by ste nemali problém zjesť ho len tak na posedenie lyžičkou a ešte by vám aj 200 gramové balenie bolo málo. Našťastie je krém dostupný aj v 350 g balení. 🙂 Krém má síce na prvý pohľad veľmi tuhú konzistenciu, no pomerne dobre a ľahko sa rozotiera. Sú v ňom viditeľné malé časti orieškov. 

Táto chutná dobrota má všestranné využitie. Možno ju používať pri pečení domáceho pečiva či zdravých koláčikov bez cukru, pridávať do pudingov alebo shakeov. 

Výhody

 • bez umelých konzervantov a palmového oleja
 • bez rafinovaného cukru
 • BIO kvalita
 • vyrobený na Slovensku
 • lahodná oriešková vôňa i chuť
 • ľahko rozotierateľný
 • všestranné využitie

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

od 10 €

Hodnotenie

3. Powerlogy BIO Ghee - Bez laktózy, bielkovín a vody

Powerlogy BIO Ghee
Powerlogy BIO Ghee recenzia

Maslo má vysoký bod oxidácie, neprepaľuje sa a preto je vhodné aj pri varení. 

Powerlogy BIO Ghee chuť

Powerlogy BIO Ghee je absolútne bez obsahu alergénov. 

Powerlogy BIO Ghee konzistencia

Maslo je žlté, príjmne vonia a jeho konzsitencia je tuhá. 

Nájsť v súčasnosti na našom trhu medzi tým množstvom rôznych masiel, margarínov či tukových rastlinných nátierok s maslovou príchuťou kvalitné maslo, nemusí byť vôbec jednoduché. Viete vôbec, čo by také kvalitné maslo malo obsahovať?

V prvom rade ide o podiel mliečneho tuku, ktorý by mal byť minimálne 82%. Maslo by malo mať čistú, príjemnú chuť, mliečnu vôňu a žltkastú farbu. V súvislosti s maslom je neraz za nevýhodu, v porovnaní s margarínmi, považovaná jeho tuhá konzistencia. Len málokto si pritom uvedomuje, že nejde o nedostatok, ale práve naopak - dôkaz kvality. Tuhá konzistencia masla je totiž spôsobená tým, že pri výrobe neboli použité žiadne emulgátory, stabilizátory či viac vody, ako bolo nutné, aby sa docielila lepšia rozotierateľnosť. 

Spĺňa vyššie spomenuté kvalitatívne požiadavky Powerlogy BIO Ghee, ktoré sme uplynulé dni testovali? 

Powerlogy maslo v BIO kvalite je maslo nemeckej certifikácie Demeter, ktorá je medzinárodným označením pre produkty spĺňajúce prísne podmienky v oblasti udržateľného rozvoja, ekológie a etického prístupu. Na výrobu tohto masla je používané mlieko pochádzajúce od alpských kráv pasúcich sa na tráve, ktoré sú krmené iba trávou.

Maslo sa vyrába trojitou filtráciou, pre zabezpečenie čistého zloženia, bez laktózy, kazeínu, vody a akýchkoľvek alergénov. Maslo je preto výbornou voľbou aj pre ľudí trpiacich intoleranciou na laktózu. Je zdrojom dobrého tuku a dôležitých omega-3, prírodnej nenasýtenej mastnej kyseliny CLA i vitamínov A, D, E, K. 

Maslo má žltú farbu, lahodnú vôňu a veľmi tuhú konzistenciu. Tú však možno ľahko ovplyvniť skladovaním mimo chladničky, bez rizika pokazenia sa.  Výrobca na svojej webovej stránke totiž uvádza, že maslo vydrží čerstvé a voňavé až po dobu 8 mesiacov, pričom ho nie je nutné skladovať v chladničke. 

Aj toto maslo možno v kuchyni využiť všestranne. Ja osobne ho používam pri varení i pečení, ale tiež aj ako klasické maslo natreté na pečive. Okrem vyššej ceny, ktorá je ale daň za kvalitu, tomuto maslu nemám čo vytknúť. 

Výhody

 • BIO kvalita
 • vyrobené z mlieka od alpských kráv pasúcich sa na tráve
 • bez laktózy, kazeínu a vody
 • žltá farba
 • príjemná chuť
 • dlhá trvanlivosť

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

14 €

Hodnotenie

4. Powerlogy BIO Trail Mix - Netradičné spojenie chutí

Powerlogy BIO Trail Mix recenzia
Powerlogy BIO Trail Mix skúsenosti

Mix obsahujcú certifikované BIO orechy. 

Powerlogy BIO Trail Mix výživové hodnoty

Výživové hodnoty na 100 g. 

Skúsenosti Powerlogy BIO Trail Mix

Okrem orechov sa v mixe nachádzajú aj bursnice s morskou soľou a kokosové lupienky. 

Posledným produktom, ktorý som zo zásielky od Powerlogy ochutnala bola orechová zmes s morskou soľou a brusnicami - Powerlogy BIO Trail Mix. 

Orechy ako také sú všeobecne považované za zdravú potravinu. Pozor si však pri nich treba dať na kvalitu. Ako som už vyššie spomínala, orechy totiž môžu veľmi rýchlo oxidovať, teda zmeniť svoju štruktúru zo zdravej na nezdravú. Aj práve preto v Powerlogy mixe nájdete výlučne certifikované 100% BIO orechy, laboratórne testované na prítomnosť aflatoxínov a ochratoxínov. 

V znovu uzatvárateľnom obale s objemom 100 g sa nachádzajú orechy - minimálny obsah 60%, konkrétne BIO kešu orechy, BIO mandle, BIO lieskové orechy, BIO pekanové orechy, ďalej sušené brusnice, kokosové lupienky a morská soľ. Výsledkom tejto nevšednej kombinácie je netradičná, no zaujímavá sladko-slaná chuť, ktorá ale nemusí vyhovovať každému.

Tento skvelý, zdravý snack si možno vďaka praktickému baleniu zobrať so sebou kdekoľvek. Pridávať ho môžete do obľúbenej raňajkovej kaše, koláčov a podobne. Je výborným zdrojom energie, ktorý zaručene nakopne.

Výhody

 • certifikované 100% BIO orechy
 • netradičné spojenie chutí
 • praktické balenie

Nevýhody

 • cena
 • chuť nemusí vyhovovať každému

Orientačná cena

od 5 €

Hodnotenie

Video

Moje celkové hodnotenie

Funkčné potraviny od Powerlogy som vo svojej kuchyni nemala prvý a rozhodne nie ani poslednýkrát. 

Všetky hodnotené produkty, či už olivový olej, lieskovoorieškový krém, maslo alebo orechová zmes svojou kvalitou, zložením i chuťou, naplnili moje očakávania do poslednej bodky.

Skrátka, značka Powerlogy je pre mňa synonymum nie len pre zdravú, ale aj chutnú stravu. A to chceme predsa všetci. Jesť zdravo, no zároveň i chutne. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar