Prípravok na spanie GS Dormian RAPID - Recenzia a skúsenosti

GS Dormian Rapid
 • 40 kapsúl
 • pri problémoch so spánkom
 • cena od 7 

Počas noci sa bežne prebudíme až niekoľkokrát, väčšinu prebudení si však ráno nepamätáme. Problém nastáva až vtedy, keď sa v noci prebudíme a nemôžeme zaspať. Alebo, keď si večer ľahneme do postele a nie a nie zaspať. 

Ak sú problémy so spánkom na dennodennom poriadku, môžeme hovoriť o nespavosti. Tá je často sprevádzaná únavou, nedostatočným sústredením, nervozitou či výkyvmi nálad.

Nespavosť môže byť krátkodobá a odznieť po pár prebdených nociach. Nezriedka však môže byť aj dlhodobá či dokonca chronická a negatívne ovplyvňovať náš každodenný život a bežne vykonávané činnosti.  

V takejto situácii je však už potrebné nespavosť riešiť, pretože sa ľahko môže podpísať nielen na duševnom, ale aj fyzickom zdraví človeka. 

Spôsobov, ako zatočiť s nespavosťou je mnoho. Pokiaľ hneď nechcete hltať tabletky na predpis, mali by ste sa poobzerať po prírodných produktoch. Jedným z nich je aj výživový doplnok GS Dormian RAPID s rýchlym nástupom účinkov. Funguje? Prečítajte si naše skúsenosti v nasledujúcej recenzii.

GS Dormian RAPID recenzia

 O produkte

Výživový doplnok GS Dormian RAPID je určený pri problémoch so spánkom. Ide o prípravok na prírodnej báze, ktorý je vhodný pre ľudí trpiacich nespavosťou či nepokojným, nekvalitným spánkom. 

Prípravok patrí pod spoločnosť Green Swan Pharmaceuticals, ktorá vyrába a distribuuje lieky, doplnky výživy a rôzne zdravotnícke pomôcky. 

Aké účinky prípravku GS Dormian RAPID uvádza výrobca?

 • Rýchlejšie a príjemnejšie zaspávanie
 • Pokojný spánok
 • Prirodzené prebúdzanie sa
Skúsenosti GS Dormian RAPID

GS Dormian RAPID sľubuje rýchly nástup účinku. 

  Zloženie GS Dormian RAPID

Prípravok GS Dormian RAPID je produkt na prírodnej báze, ktorý pozostáva zo 4 účinných látok, a to valeriána lekárska, medovka lekárska, chmeľ otáčavý a mučenka opletavá. 

Valeriána lekárska (100 mg)

Valeriána lekárska známa aj pod označením Kozlík je už po stáročia považovaná za všeliek. K jej hlavným účinkom patrí pozitívny vplyv na nespavosť, urýchľuje zaspávanie a podporuje hlboký a kvalitný spánok. 

Je nápomocná aj pri chronických poruchách spánku, upokojuje, pôsobí na nervový systém a je účinná aj pri depresiách. 

Medovka lekárska (50 mg)

Medovka lekárska má všestranné využitie. Upokojuje, pomáha zaspať, zmierňuje výkyvy nálad.

Okrem toho tiež pomáha aj pri menštruačných bolestiach či pri nadúvaní. Priaznivo pôsobí aj pri vysokom krvnom tlaku a búšení srdca. 

Mučenka opletavá (25 mg)

Bylinka s názvom mučenka opletavá je bohatá na flavonoidy, glykozidy, silice či minerálne látky. Pozitívne vplýva na nervový systém a možno ju označiť za prírodné antidepresívum. Má sedatívne a relaxačné účinky. 

Dokáže tlmiť i bolesti pri migréne či menštruácii. 

Chmeľ otáčavý (25 mg)

Chmeľ otáčavý je využívaný kvôli svojim sedatívnym účinkom, upokojuje, pomáha pri nespavosti, napätí či vyčerpaní.  

Prípravok GS Dormian RAPID ďalej obsahuje objemové činidlo (ryžová múka), protihrudkové činidlá (mastenec, kremičitan vápenatý, stearan horečnatý) a farbivo oxid titančitý. 

GS Dormian RAPID výživové zložky

Zloženie pozostáva zo 4 prírodných látok. 

  Dávkovanie

GS Dormian RAPID je dostupný vo forme kapsúl. Užíva sa podľa potreby - najčastejšie jedna alebo dve kapsuly, cca pol hodinu pre spaním. 

Kto by prípravok GS Dormian RAPID nemal užívať? 

 • Deti do 12 rokov
 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Osoby s alergiou na niektorú zo zložiek

Výživový doplnok je bez laktózy, lepku a cukru.  

GS Dormian RAPID dávkovanie

Prípravok GS Dormian RAPID sa užíva v množstve jedna až dve kapsuly denne. 

GS Dormian RAPID veľkosť kapsúl

Kapsuly majú malú veľkosť a ľahko sa prehĺtajú. 

  Cena

Balenie 40 kapsúl, ktoré pri odporúčanom dávkovaní vydrží približne mesiac a pol, sa momentálne predáva za sumu 7 €.

V ponuke je aj balenie 20 kapsúl za 4,50 € a tiež aj balenie 2 x 40 kapsúl za 14 €.  

GS Dormian RAPID skúsenosti

V balení sa nachádza 40 kapsúl. 

  Skúsenosti s GS Dormian RAPID

Výživový doplnok GS Dormian RAPID láka, v porovnaní s inými podobnými prípravkami na nespavosť, rýchlejším nástupom účinkov.

Dôvodom je jednak zvýšený obsah účinných látok, ale aj inovovaná forma kapsuly. Tá stojí za rýchlejším rozpadom obalu kapsuly v žalúdočnej tekutine a následne vedie k rýchlejšej absorpcii účinných látok. Rozpad kapsuly po prehltnutí a po kontakte so žalúdočnou tekutinou prebieha do 4 minút. 

Na to, aby bolo možné pocítiť účinky prípravku v plnej sile, je ale nutné pravidelné a dlhodobejšie užívanie.

Vo veľkej miere môže pomôcť aj dodržiavanie tzv. spánkovej hygieny. A čo to znamená? 

Veľmi dôležité je vytvorenie akejsi spánkovej rutiny. Podľa možností by ste mali ísť spať každý večer v rovnakú hodinu. Do postele by ste si mali líhať až vtedy, keď sa cítite unavení. Je síce pravdou, že poobedný šlofík počas dňa dokáže pomôcť a nabudiť, z hľadiska vytvorenia spánkovej rutiny ale nie je práve najvhodnejší. 

Pred spaním by ste rozhodne nemali piť kávu či iné nápoje s obsahom kofeínu. Podobne je to s aj nikotínom, ktorý pôsobí povzbudzujúco. 

Pozreli sme sa aj na skúsenosti iných používateľov s prípravkom GS Dormian RAPID (zdroj: Heureka.cz). Tie sú prevažne pozitívne, no objavujú sa aj také recenzie, podľa ktorých prípravok neúčinkuje až tak dobre. 

Dôvodov môže byť viacero - od nedôsledného či krátkodobého užívania, cez rôzne zdravotné problémy až po rezistenciu na niektorú zo zložiek nachádzajúcich sa v prípravku. 

Výhody a nevýhody GS Dormian RAPID

Výhody

 • zloženie na prírodnej báze
 • kombinácia 4 účinných látok
 • inovovaná forma kapsuly
 • rýchly nástup účinkov
 • bez vedľajších účinkov
 • pomoc pri problémoch so spánkom
 • prijateľná cena

Nevýhody

 • potreba pravidelného a dlhodobého užívania
 • individuálny účinok
GS Dormian RAPID recenzia skúsenosti

 Celkové hodnotenie

Najväčším plusom výživového doplnku GS Dormian RAPID je jeho prírodné zloženie, ktoré so sebou nesie viacero ďalších výhod.

Tieto tabletky na spanie možno užívať i dlhodobo, bez obáv z rizika návyku. Možné vedľajšie účinky sú minimálne a zväčša vychádzajú len z precitlivenosti na niektorú zložku nachádzajúcu sa v doplnku. 

Prípravok je vhodný pre dospelých i pre deti už od 12 rokov. Účinná kombinácia 4 prírodných zložiek upokojuje a pomáha urýchliť zaspávanie, ale aj uľahčiť prebúdzanie. Pozitívne vplýva i na kvalitu spánku. 

Za zmienku rozhodne stojí aj rýchly nástup účinkov. Účinné látky sa z kapsuly uvoľňujú už do 4 minút a postupne začínajú pôsobiť. Spánok spravidla prichádza najneskôr do pol hodiny od užitia, čo z prípravku GS Dormian RAPID robí jeden z najrýchlejšie účinkujúcich prírodných doplnkov na nespavosť na trhu.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar