Koľko stojí hodinový manžel a ako vám pomôže?

hodinový manžel

Hodinový manžel vyrieši problémy v domácnosti.

Hodinový manžel je domáci majster „na všetko“, čo sa vám doma pokazí a neviete si s tým poradiť. Podľa pomenovania by ste si mohli myslieť, že jeho služby využívajú len slobodné ženy, ale nie je to pravda.

Pomoc šikovných chlapov ocenia aj manželské páry, rodiny, mladí ľudia aj seniori, ženy a muži na rodičovskej dovolenke aj pracovne vyťažení – skrátka ktokoľvek, kto potrebuje rýchlo a kvalitne vyriešiť problém v domácnosti.

Aké práce zahŕňa služba hodinového manžela?

Práce, ktoré vám pomocníci ponúknu, sa môžu líšiť podľa skúseností a zručností konkrétneho majstra. Aby ste získali istotu, že vyrieši práve váš problém, je nutné ho pri objednávaní podrobne popísať.

K bežným opravám patria:

  • vodoinštalačné práce, napríklad montáž nových batérií a kohútikov, oprava či výmena WC atď.;
  • kúrenárske práce: výmeny a opravy radiátorov, kotlov, čistenie kotlov;
  • maľovanie a natieranie;
  • rekonštrukcie bytov a domov;
  • elektroinštalačné práce, opravy pri výpadkoch elektriny, výmena svetiel, opravy zásuviek, výmena rozvodových skríň atď.
opravár

Pomocník do domácnosti si poradí aj s výmenou vodovodnej batérie.

V ponuke pomocníkov domácnosti môžete nájsť aj:

  • záhradkárov a pilčíkov;
  • opravárov elektrospotrebičov, televízorov a počítačov;
  • odborníkov na montáže satelitných zariadení, pripojenia na internet atď.;
  • montážnikov bleskozvodov a mnoho ďalších, šikovných majstrov.

Dobrý hodinový manžel by si mal poradiť s čímkoľvek, čo sa v domácnosti pokazí. Takto predstavuje prácu hodinových manželov Robert Uhrín, konateľ spoločnosti Hodinový manžel v Bratislave.

Tip od experta

Pomáhame prakticky so všetkým, s čím si ľudia nevedia poradiť sami. Od výmeny vodovodných batérií, vŕtanie dier, montáž garníž, montáž nábytku, montáž svietidiel či zásuviek, zapájanie elektrických či plynových sporákov, opravy práčiek, umývačiek až po remeselné práce ako maľovanie, stierkovanie, obklady, dlažby a celé rekonštrukcie bytov či domov. Stačí zavolať a vyriešime všetko, čo si budete priať.


Robert Uhrín

Kde nájdete hodinového manžela?

Zohnať majstra vo väčších mestách by nemal byť problém. Všetky druhy opráv ponúkajú firmy so skúsenými majstrami, ako je hodinovymanzel.sk. Tieto firmy však majú zväčša regionálnu pôsobnosť a nepokrýva celé územie Slovenska.

Konkrétne hodinovymanzel.sk opravuje v Bratislave a jej okolí do 30 km. V Bratislave a v okolí ich pôsobí niekoľko, avšak na východe Slovenska zohnať majstra nemusí byť jednoduché. Preto si pri vyhľadávaní skontrolujte, či hodinový manžel poskytuje služby práve vo vašom meste alebo obci. 

Ďalšia možnosť, kde nájdete hodinového manžela je willio.sk. Služba zahŕňa vyše 23 tisíc overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu alebo remeslo. Nájdete tu elektrikárov, vodárov, sťahovačov nábytku, murárov, záhradníkov, stolárov.

opravar

Drobné práce či montáž nábytku zvládne každý hodinový manžel.

Aby ste našli majstra aj v oblastiach, kam firmy, ponúkajúce služby majstrov nezasahujú, využite inzertné portály, ako je domelia.sk. Tento web sa zameriava na pomoc v domácnosti každého druhu: opravy, rôzne práce v domácnosti či v záhrade, ale aj opatrovanie detí a seniorov, upratovanie, či dokonca masáže alebo kozmetiku. Výhodou je celoslovenská pôsobnosť a majstri z rôznych kútov krajiny. Podobne je na tom aj inzertný portál bazos.sk.

Môžete tu nájsť aj elektrikárov, mužov o skúsenosťami s rekonštrukciami bytov, vodárov, a plynárov, maliarov, omietkárov, alebo pomocníkov so sťahovaním nábytku.  

Z ponuky domácich majstrov si môžete vybrať podľa toho, o aké práce máte záujem. Svoje služby tu ponúkajú aj pomocníci bez skúseností a študenti: väčšinou ide o kosenie trávnika, upratovanie či drobné opravy.

NÁŠ TIP: Ak chcete ušetriť, vyberte si z ponuky na portáloch študentov alebo čerstvých absolventov, ktorí sú šikovní a zbierajú svoje prvé referencie. Výrazne tak ušetríte, a zároveň pomôžete mladým ľuďom v ich rozvoji.

maliar

Šikovných majstrov hľadajte na webe alebo vo svojom okolí.

Práca hodinového manžela je pre majstrov aj koníčkom

Prácu hodinového manžela si vyberajú muži, ktorých baví riešiť stále nové úlohy. Predstavuje pre nich určitú slobodu, majstri sú sami sebe pánmi. Rozhodne nejde o žiadny stereotyp s 8 – hodinovou dennou dochádzkou.

Každý problém im prinesie nové skúsenosti. K nim patria aj zvláštne a vtipné situácie. Tie vyvoláva napríklad názov služby „hodinový manžel“, ktorú si slobodné panie môžu občas vysvetliť po svojom:

„Stalo sa nám raz, že k nám zavolala jedna (podľa hlasu) staršia pani a ostýchavo sa nás opýtala: Vy ste ten hodinový manžel, ktorý sa so mnou akože vyspí?… My sme jej samozrejme s plnou vážnosťou odpovedali, že my poskytujeme služby v oblasti drobných a stredných stavebných prác, ako voda, plyn, kúrenie, elektrika a podobne. Ona na to odpovedala: "Ahaa, tak to si zo mňa vystrelili, prepáčte.” Poďakovala a už sme o nej viac nepočuli. Každopádne to bola vskutku nevšedná a trošku aj humorná situácia,“ rozpráva príhodu Robert zo spoločnosti Hodinový manžel v Bratislave.

nástroje

Ceny za hodinu práce sa pohybujú medzi 10 - 20 € za hodinu.

Cenníky služieb hodinového manžela

Firmy, ktoré poskytujú služby hodinového manžela, si zvyčajne účtujú poplatky za hodinu jeho práce. Ceny sa pohybujú od 10 do 20 € za hodinu. Za nasledujúce hodiny práce si účtujú nižšiu sumu.

Ceny majstrov z domelia.sk sa líšia najmä podľa druhu prác, na ktoré sa zameriavajú. Za pomoc študenta bez zvláštnych skúseností zaplatíte približne od 3 do 10 €. Ceny skúsených elektrikárov sa pohybujú v rozmedzí od 10 do 30 € za hodinu. Inštalatéra si môžete objednať za 10, 20 až 30 €/hod.

Ceny hodinových manželov na bazos.sk sa pohybujú okolo 10 €. Cena sa tiež odvíja od náročnosti opravy. 

Suma, ktorú zaplatíte za služby hodinového manžela, sa odvíja aj od priemernej ceny služieb v oblasti, kde sa nachádzate.

Porovnali sme si ceny hodinových manželov na vyššie spomínaných webstránkach a pripravili ich priemer podľa slovenských krajov: 

Sadzby hodinových manželov infografika

Suma záleží aj od kraja, v ktorom pomoc hľadáte.

K cene služby si nezabudnite pripočítať cenu použitého materiálu. Poplatok za služby pomocníka, ak je potrebný, je 5 až 8 €. Ďalšou pohyblivou položkou býva doprava – vyjde vás od 0,50 € až do 10 €. Ceny materiálu a dopravy si vopred overte u vami vybraného majstra.

Obráťte sa na odborníka, ktorý vyrieši vaše problémy v domácnosti

Nezáleží na tom, v ktorej časti Slovenska bývate. Šikovní inštalatéri, elektrikári, záhradkári a iní pomocníci do domácnosti sa nájdu kdekoľvek.

Nájdete ich na inzertných portáloch, na sociálnych sieťach, alebo pomocou vyhľadávača, ak majú vlastný web. Váš problém môže byť tak už do hodinky vyriešený.

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar