Hračky Maileg: Roztomilosť, škandinávsky dizajn a originalita

Maileg kolekcia hračiek

Aj takto môže vyzerať hranie s hračkami Maileg. Zdroj: maileg.com

Dánska značka kvalitných a dizajnových hračiek Maileg očarila už nejedno dieťa aj dospelého po celom svete.

Maileg ponúka plyšové hračky v podobe zvieratiek – najznámejšie a najobľúbenejšie sú myšky a zajačiky v rôznych veľkostiach.

Okrem toho sú k dispozícii rozkošné miniatúry oblečenia a rôznych predmetov, pomocou ktorých možno vytvoriť úžasné doplňujúce prostredie pre spomínané zvieratká.

Hračky sú dokonale prepracované, kvalitné, týka sa ich nadčasový dizajn a originalita – môžete si byť istý, že podobné, prípadne úplne rovnaké by ste hľadali márne. 

Takže ak hľadáte hračku, ktorá je nevšedná a zaujme, tá od značky Maileg toto želanie do bodky spĺňa. 

Pár slov o vzniku a filozofii značky

Značka Maileg má svoj pôvod v Dánsku. Nie je to žiadna novinka, už v roku 1999 ju spolu so svojím manželom založila dizajnérka a ilustrátorka  Dorthe Mailil. 

Názov Maileg predstavuje spojenie priezviska uvedenej zakladateľky a dánskeho slova "leg", ktoré znamená "hrať sa" – tento názov sa správne vyslovuje Maj-laj.

Hlavným cieľom značky je vyrábať rozkošné, nadčasové hračky jedinečnej kvality s estetickým dizajnom a taktiež s dôrazom na udržateľnosť – hračky obsahujú prírodné materiály a sú vyrábané tak, aby vydržali dlhé roky a mohli byť zdieľané v rámci generácií. Cieľom je taktiež rozdávať radosť a inšpirovať deti ku kreatívnej hre.

Hračky sú vyrábané ručne, prípadne sú pri výrobe ručne dokončené ich detaily, čoho výsledkom je to, že každá z nich je jedinečná a originálna. Vyrábajú sa aj v limitovaných edíciách, a práve to je impulz smerom k zberateľstvu. 

Filozofiu tejto značky predstavuje myšlienka, že s menším počtom kvalitne vyrobených hračiek sa detská myseľ dokáže lepšie otvoriť novým príbehom a inovatívnym spôsobom hry.

Čo všetko si môžete zaobstarať?

Ako sme už v úvode spomenuli, gro z ponúkaných hračiek tvoria postavy – zajačiky a myšky.

Postavičky sú dostupné v rôznych veľkostiach (od micro po mega maxi) a taktiež v rôznom oblečení alebo kostýme, takže z nich môžete vyskladať celé rodinky s unikátnym príbehom.

Zajačik ako chlapec alebo dievča v krásnom, štýlovom oblečení, v šatách, v nočnej košeli, v pyžame, v postieľke, ako balerína... To je len zopár možností, z ktorých môžete vyberať. Takáto hračka na 100 % poteší každé dieťa, ktorého najobľúbenejším zvieratkom je práve zajac. A nielen to, ona vlastne poteší každé dieťa, ktoré bude mať možnosť vziať ju do rúk. 🙂

Zajačiky sú vyrábané z mäkkého ľanu a bavlny, a v prípade potreby je možné ich bez problémov vyprať, odporúča sa pri 30 °C.

Tak, ako pri zajačikoch, aj v prípade myšiek môžete vyberať z rôznych veľkostí a prevedení od výmyslu sveta. 

Mimoriadne obľúbené sú myšky v (zápalkových) krabičkách, ktorá predstavuje ich posteľ, no určite zaujme aj myška ako princ, princezná, šéfkuchár, balerína, víla, tanečník...  Ako je zrejmé, aj myšky sú dostupné ako chlapec alebo dievča, a všetky sú, samozrejme, krásne prepracované. 

Ani v tomto prípade sa nemusíte báť, keď sa náhodou vplyvom hry zašpinia – môžete ich vyprať pri 30 °C.

To ale rozhodne nie je všetko. K dispozícii sú rôzne miniatúrne doplnky a kúsky oblečenia, ktoré nádherne doplnia prostredie, teda príbeh myšiek alebo zajačikov. 

Konkrétne sa jedná napríklad o nádherné miniatúrne kúsky nábytku, doplnky do domácnosti (vedro, mop, žehliaca doska), spotrebiče, dekorácie, oblečenie, kočíky, korčule, potraviny... Skrátka takmer všetko, čo nám v bežnom živote robí spoločnosť.

K dispozícii je taktiež prázdny drevený domček s dvoma poschodiami a podkrovím, ktorý možno spomínanými miniatúrnymi doplnkami zaplniť podľa fantázie a vytvoriť tak krásnu domácnosť pre zajačiky alebo myšky.

V rámci ponúkaných doplnkov od značky Maileg je milým produktom pre deti aj krabička na zúbky, do ktorej si možno odložiť vypadnuté mliečne zúbky pre zúbkovú vílu. 

Zakúpiť si môžete aj iné zvieratká, a to napríklad potkana, medvedíka alebo nosorožca.

Kto si hračky Maileg zamiluje?

Ponúkané hračky a doplnky si určite zamilujú chlapci i dievčatká. Vek v podstate nehrá rolu, stačí len vybrať z ponúkaných produktov taký, ktorý sa do vekovej skupiny bude hodiť najlepšie. 

Na úplné využitie ich potenciálu sa skôr odporúča zaobstarať ich škôlkarom alebo školákom, ktorí si pri hre s nimi môžu naplno rozvíjať svoju fantáziu, slovnú zásobu, pocity porozumenia, starostlivosti a ďalšie pozitívne vlastnosti, a taktiež už môžu začať s vedomým rozširovaním svojej zbierky. 

A áno, očaria aj dospelých. 🙂

Do akých hier možno hračky Maileg zakomponovať?

Do hry s myškami alebo zajačikmi Maileg sa môže zapojiť celá rodina. Napokon, to je ten najideálnejší scenár a krásne spoločne strávený čas pri hre bude na svete.

Vytvorte spolu s deťmi rodinku s postavičkami podobnú tej vašej. Alebo celkom odlišnú. Aj takýmto spôsobom môžu deti krásne porozumieť tomu, čo je to starostlivosť, láska, vzťahy, prípadne sa takto stretnúť s niektorými životnými situáciami. Alebo si takto hravo môžu vyskúšať niektoré z povolaní. 

Deti si pri hre s týmito hračkami môžu rozprávať a realizovať rôzne situácie a príbehy, čo krásne rozvíja ich predstavivosť, kreativitu, ale aj trpezlivosť a sústredenie.

Myšky Maileg

Hra s myškami Maileg vo väčšej veľkosti. Zdroj: maileg.com

Hra sa, samozrejme, môže realizovať aj v exteriéri.

A to len tak, v rámci voľného času, alebo ak sa chystáte na nejaký výlet či dovolenku, na túto udalosť môžu deti zobrať aj svoje myšky alebo zajačiky spolu s miniatúrnymi cestovnými kuframi – no nie je to roztomilé? 🙂

Maileg myška v exteriéri

Maileg ponúka viac ako len hračky – sú to malé hračky s veľkými príbehmi, možno prostredníctvom nich vnímať minulosť v prítomnosti, a v podstate sa jedná o zberateľské kúsky, ktoré môžu robiť radosť po dlhé roky. 

Jednotlivé produkty taktiež môžu perfektne poslúžiť ako prekrásne dekorácie v detskej izbe.

Či už nejakú hračku Maileg zaobstaráte vašim deťom, alebo ju zvolíte ako darček pre vašich blízkych, určite neurobíte krok vedľa. 

O autorovi

Iveta Mencáková
 

Ivet sa zanietene venuje marketingu a písaniu, pri ktorom môže využívať svoju kreativitu. Zaujíma ju aj svet kozmetiky a módy, a vždy jej ulahodí šálka kávy, dobrá detektívka, umenie, akákoľvek sladkosť a vôňa dobrého parfému.

Pridajte komentár ku článku

avatar