Recenzia: Oplatí sa kúpa hriankovača Sencor STS 2651 za 18 €? 

Hriankovač Sencor STS 2651
 • hriankovač
 • výkon 850 W
 • s rozmrazovaním
 • cena od 18 

Veľmi rada skúšam nové veci. Práve v oblasti domácich spotrebičov ma vždy zaujmú predovšetkým tie, ktoré sa môžu pochváliť dobrým pomerom cena/výkon. Tie sú na rozdiel od svojich špičkových "kolegov", ktorí do tejto kategórie nespadajú, neraz omnoho cenovo výhodnejšie, a tak sú dostupné pre kohokoľvek. 

Vezmime si napríklad také hriankovače. Tie najdrahšie modely možno na našom trhu nájsť až za neuveriteľných 400 €. A potom sú tu tie hriankovače, ktorých cena sa pohybuje už okolo 10 €. Asi väčšine hneď napadne otázka, čím sa navzájom od seba jednotlivé hriankovače odlišujú, že ich cenový rozdiel je tak výrazný? Veď hriankovač má predsa jediný účel, a to prípravu hrianok. Alebo, žeby nie? 

Aj vás zaujíma odpoveď na túto otázku? V tom prípade sa poďte spolu so mnou pozrieť na to, ako dopadlo testovanie hriankovača Sencor STS 2651, ktorý sa na trhu predáva približne za sumu 18 €, a tak ho možno zaradiť k tým lacnejším modelom. Oplatí sa jeho kúpa? 

Hriankovač Sencor STS 2651 recenzia

 Prvý dojem

Hriankovač dorazil ku mne domov v pomerne malej krabici, a tak ma hneď na začiatok prekvapila jeho veľkosť. V krabici sa okrem hriankovača nachádzal aj záručný list a používateľský manuál. Musím na seba povedať, že kým kedysi som zvykla všetko priamo skúšať bez toho, aby som do návodu na použitie čo i len nazrela, teraz je používateľský manuál prvé, čo beriem do rúk.

Tento manuál je veľmi podrobný a nechýbajú v ňom všetky dôležité údaje o prevádzke hriankovača. Ak náhodou patríte k tým ľuďom, ktorí návody na použitie nečítajú, nezabudnite na to, že hriankovač rovnako ako ostatné zariadenia tohto typu, je potrebné pred samotným použitím pustiť niekoľkokrát naprázdno, teda bez jedla. V opačnom prípade vás môže nepríjemne prekvapiť zápach. 

Zo začiatku som mala obavy, že hriankovač bude primalý. Tie sa však rozplynuli s otvorením krabice. Hriankovač má rozmery cca 25 x 15 x 17 cm a jeho umiestnenie tak nebude problém ani v menšej kuchyni. Výborne hodnotím aj jeho nízku hmotnosť. Celkovo je hriankovač veľmi skladný, ľahký a má kvalitné spracovanie. 

Hriankovač je vyrobený z kovu a plastu. Antikórové nerezové prevedenie zaručuje dlhú životnosť a odolnosť zariadenia, na druhej strane si však dokonale pamätá odtlačky prstov. 

Hriankovač Sencor STS 2651 obsah balenia

V balení sa nachádza záručný list a návod na použitie. 

 Funkcie

Hriankovač Sencor je vybavený dvoma otvormi. To znamená, že v ňom možno naraz pripraviť dve hrianky. Hriankovač je teda vhodný skôr pre jednotlivca alebo menšie rodiny. Samozrejme, poslúži aj viacčlenným rodinám, avšak v tom prípade je potrebné rátať s opakovanou prípravou. 

Hriankovač má ďalej vo výbave aj pár veľmi užitočných funkcií. Najväčšou výhodou je podľa mňa rozmrazovanie. Vďaka nemu možno do hriankovača vložiť aj zmrazené pečivo. Táto funkcia je užitočná pre každého, kto zvykne skladovať pečivo v mrazničke, z dôvodu predĺženia jeho trvanlivosti. Túto funkciu ja osobne využívam veľmi často. Pokiaľ ale nezvyknete pečivo uskladňovať v mrazničke, táto vlastnosť pre vás zrejme nebude dôležitá. 

Okrem funkcie rozmrazovania hriankovač ponúka aj funkciu Stop, ktorú využívam najmä vtedy, ak opekám zmrazené pečivo. Iba stlačím stop, následne vyskočia hrianky z otvorov a skontrolujem, či už sú hotové alebo si ešte vyžadujú chvíľu opekania.

Obľúbenou vlastnosťou pri hriankovačoch býva opätovný ohrev. V prípade, že pripravené hrianky nezjete naraz, možno ich neskôr znova vložiť do hriankovača, stlačiť tlačidlo pre opätovný ohrev a hrianky budú chutiť ako čerstvo pripravené. 

Na hriankovači sa nachádza i elektronický časovač so 7 stupňami intenzity opekania, ktorý slúži na prípravu jemne zohriatych mäkučkých hrianok až po chrumkavo opečené. 

Hriankovač STS 2651 funkcie

Hriankovač Sencor má v ponuke viacero praktických funkcií. 

 Technické parametre

Hriankovač Sencor STS 2561 disponuje výkonom 850 W. Výkon, ako taký, je dôležitých hneď z viacerých dôvodov. V kombinácii s veľkosťou hriankovača totiž výrazne ovplyvňuje to, ako dlho sa hrianky budú pripravovať. 

Najpomalšie hriankovače majú zvyčajne výkon okolo 700 W.  Sencor STS 2561 s výkonom 850 W tak možno zaradiť k akejsi zlatej strednej ceste. Hrianky sú s týmto hriankovačom pripravené približne do dvoch, troch minút. A to je pomerne slušný čas, a to aj v prípade, že si hrianky zvyknete pripravovať v rannom zhone. 

Hriankovač Sencor STS 2651 reenzia a skúsenosti

Hriankovač má dva otvory, teda možno na ňom súčasne pripraviť dve hrianky.

 Použitie hriankovača Sencor STS 2651

Ráno akosi nikdy nemám čas, no aj napriek tomu musím vždy raňajkovať. Tento zvyk si držím už od detských čias, keď mi mamina pravidelne opakovala, že raňajky sú základ dňa. A tak sa toho držím. Keďže často nestíham, uprednostňujem predovšetkým niečo rýchle, nenáročné, no zároveň aj chutné, čo rozhodne spĺňajú hrianky. Teda aspoň u mňa. 

Hriankovač Sencor STS 2651 tieto moje nároky na rýchlu a nenáročnú prípravu spĺňa taktiež. Stačí zapojiť do elektrickej zásuvky, vložiť pečivo, vybrať požadovaný stupeň opekania a zatlačiť páčku smerom dolu. Čo sa týka prívodného káblu, aj tu treba počítať s jeho krátkou dĺžkou, tak, ako to v súčasnosti pri spotrebičoch už býva zvykom. Ja si na to pomaly, ale isto už aj začínam zvykať. 

S čím som mala pri tomto hriankovači zo začiatku najväčší problém, bolo odhadnutie vhodného stupňa opekania. Prvýkrát som to skúsila na pätke a výsledok bol až priveľmi pripečná hrianka. Odporúčam teda na úvod skúsiť opiecť hrianku na trojke. Mne tento stupeň opekania vyhovuje úplne najviac. Vlastne, neviem si ani predstaviť, ako by vyzerala hrianka opečená na stupni 7. 

Pri rozpekaní zamrazeného pečiva je spôsob použitia takmer rovnaký. Po stlačení páčky na začatie opekania je však potrebné stlačiť tlačidlo na rozmrazenie, resp. tlačidlo na opätovný ohrev, pokiaľ chcete dodatočne opiecť už raz opečenú hrianku.

Po tom, čo uplynie čas pre opekanie, hrianky z otvorov jednoducho vyskočia. Tu však vidím najväčšiu nevýhodu tohto zariadenia, keďže hrianky vyskakujú veľmi málo, teda skôr sú len povysunuté a ťažko ich môžno vybrať, iba tak, rukou. Tu teda do hry vstupuje bezpečnosť. Rozhodne do hrianok netreba pichať vidličkou, alebo ich vyberať nožom a podobne. Ja som si na to našla jednoduchú fintu. Do už pripravenej hrianky vopchám špáradlo a vytiahnem.  

Pri hriankovačoch vyrobených z kovu býva zároveň aj akýmsi nepísaným pravidlom, že sa rýchlo nahrievajú a teda sú horúce aj na dotyk. Pri tomto hriankovači to však neplatí, čo vnímam ako plus. Samozrejme, otvory kam sa hrianky vkladajú sú horúce a určite sa ich netreba dotýkať. Po bokoch je však hriankovač iba jemne teplý a žiadne popálenie pri náhodnom uchopení nehrozí. 

Výhodou tohto hriankovača je aj jednoduchá údržba. V spodnej časti sa nachádza výsuvná miska na omrvinky, ktorá sa po dopečení iba vysunie, vysype jej obsah a zasunie naspäť. 

Hriankovač Sencor STS 2651 obsluha

Otvory majú ideálnu veľkosť na klasický toustový chlieb. 

Hriankovač Sencor STS 2651 použitie

Po stlačení páčky sa spustí opekanie hrianok. 

Použitie hriankovač Sencor STS 2651

A takto vyzerajú hrianky opečené na treťom stupni. 

recenzia hriankovač Sencor STS 2651

Misku na omrvinky stačí po dopečení vysunúť, vysypať a zasunúť naspäť. 

  Cena

Veľkým plusom hriankovača je bezpochyby aj jeho cena. V súčasnosti sa tento model predáva za cenu cca 18 €, ktorá je podľa mňa viac ako výhodná.

Video

Výhody a nevýhody hriankovača Sencor STS 2651

Výhody

 • kvalitné prevedenie
 • jednoduchá obsluha
 • funkcie
 • výkon
 • rýchlosť opekania
 • výhodná cena
 • ľahká údržba

Nevýhody

 • hrianky málo vyskakujú
 • vidno odtlačky prstov

Tip: Pozrite si aj naše podrobné hodnotenie najlepších hriankovačov na trhu. 

Hriankovač Sencor STS 2651 recenzia skúsenosti

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Hriankovač Sencor STS 2651 sme si u nás doma veľmi obľúbili, a to predovšetkým kvôli nenáročnej obsluhe, rýchlej príprave a v neposlednom rade aj samotnému výsledku. Hrianky pripravené týmto hriankovačom chutia veľmi dobre, a tým, že ich možno pripraviť na slano aj na sladko, si zaručene nájdu svojich priaznivcov tak ako u milovníkov slaného, tak aj u tých, ktorí preferujú sladké. 

Hriankovač má praktické rozmery, veľmi nízku hmotnosť, je šikovný a ľahko skladný. Páči sa mi aj jeho celkové prevedenie, aj keď na ňom celkom dosť vidno odtlačky. Veľmi jednoducho sa ovláda a vďaka nenáročnej obsluhe s ním môžu manipulovať aj deti. Tu by som však zároveň dodala, že netreba podceňovať bezpečnosť, a vzhľadom na to, že ide o prístroj, ktorý sa zapája do elektriny, práca dieťaťa s hriankovačom by mala prebiehať výlučne pod dozorom dospelej osoby. 

Tento model má vo výbave všetky podstatné funkcie, ako rozmrazovanie, opätovný ohrev či funkciu stop. Samozrejme, na trhu nájdete i hriankovače, ktoré ponúkajú aj iné pokročilejšie funkcie, za tie si však treba priplatiť. Pokiaľ teda od hriankovača očakávate prípravu rôzne opečených hrianok aj z mrazeného pečiva, pričom si intenzitu opekania chcete skontrolovať aj počas prípravy a zároveň nie vždy naraz zjete to, čo pripravíte, a tak sa vám zíde aj funkcia opätovného ohrevu, hriankovač Sencor STS 2651 za cca 18 € je pre vás ideálnou voľbou. 

Nevýhodu v podobe málo vyskakujúcich hrianok vyriešite jednoducho, napríklad aj špáradlom, tak, ako to robím ja. Inak len ťažko niečo tomuto cenovo výhodnému zariadeniu vytknúť. Snáď len to, ako uvádza vo svojej recenzii na portáli Alza.sk jeden z používateľov, že hriankovač nedokáže skočiť sám do obchodu po chlieb, ak sa minie. 🙂 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar