Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 - Recenzia a skúsenosti

Multifunkčný hrniec Delimano 18 v 1
 • multifunkčný hrniec
 • 700 W
 • objem 4 l
 • cena od 50 

Patríte ku gazdinkám, ktoré nemajú času na zvyš a namiesto státia pri sporáku by ste si radšej užívali chvíle strávené s rodinou? Alebo ste zanietená gazdinka, pre ktorú je varenie relaxom a rada skúša stále niečo nové?

Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, Delimano prináša riešenie pre každého - multifunkčný hrniec Delimano 18v1ktorý podľa slov výrobcu šetrí čas, energiu a v neposlednom rade i peniaze. Je to ale naozaj tak? My sme tohto pomocníka otestovali a dnes vám prinášame naše skúsenosti. 

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 recenzia

Prečo sa rozhodnúť pre multifunkčný hrniec?

Multifunkčné hrnce sú obľúbené vďaka svojej všestrannosti, praktickosti i jednoduchosti. V kuchyni nahradia nejedného pomocníka a ušetria aj nejaké to miesto pre ďalší spotrebič. Väčšinou umožňujú variť, piecť, grilovať či dusiť.

Niektoré modely dokážu zvládať až okolo 7 či 8 funkcií, no nájdu sa aj takí velikáni, ktorý vo výbave ponúkajú až 18 funkcií. Nie vždy však musí ísť o vydarené spojenie a ľahko sa môže stať to, že všetky úlohy multifunkčný hrniec skrátka nebude spĺňať rovnako dobre. Tu preto treba vyberať aj podľa toho, aký spôsob prípravy jedla preferujete. 

A aké výhody vám prinesie multifunkčný hrniec vo vašej domácnosti?

 • Viacero spôsobov prípravy jedál
 • Šetrenie času
 • Jednoduché použitie
 • Praktickosť
 • Šetrí priestor
 • Zdravá príprava jedál

Teraz, keď sú vám už známe plusy multifunkčného hrnca, poďme sa pozrieť na konkrétny model Delimano 18v1. 

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 - Prvý dojem

Multifukčný hrniec Delimano 18v1 zaujme hneď na prvé počutie prívlastkom 18v1, ktorý značí, že ide o všestranné zariadenie, ktoré v sebe kombinuje až 18 prednastavených funkcií, vrátane:

 • varenie na pare, dusenie, polievky, smaženie, ryža, cestoviny, koláč, chlieb, rýchle pečenie, rizoto, knedľa, víno, prihrievanie, ovsená kaša, mäso, pomalé varenie, udržiavanie teplého jedla a vlastný program. 

Jedno zariadenie teda dokáže všetko to, pri čom by sa nejeden poriadne zapotil.  

Hrniec má štandardný okrúhly tvar. V prednej časti sa nachádza ovládací panel s malým displejom. Na tomto paneli sú uvedené jednotlivé programy, z ktorých máte pri príprave jedla na výber. Nechýba ani pokrievka. Rozmerovo ide o pomerne kompaktné zariadenie, ktoré sa vmestí do každej kuchyne. Hrniec má nerezové vyhotovenie a je doplnený o plastové časti. 

Samozrejmosťou je aj nepriľňavý povrch vo vnútri hrnca, ktorý zvyšuje komfort pri jeho používaní, ale zároveň zabezpečuje aj jednoduchú údržbu. A navyše, stará sa aj o rovnomerné rozloženie tepla. Hrniec ponúka kapacitu 4 l, ktorá je postačujú pre priemernú štvor až päťčlennú rodinu. 

V balení sa okrem hrnca nachádza i príslušenstvo - odmerka, nadstavec na naparovanie, lyžica, naberačka a návod na použitie. Hneď na začiatku musím povedať, že návod na použitie je veľmi stručný a určite by nebolo na škodu, ak by v ňom boli jednotlivé programy viac rozpísané, prípadne doplnené aj o nejaké recepty.

Multifunkčný hrniec Dellimano 18v1 recenzia a skúsenosti

Hrniec je dodávaný vo veľkej krabici. 

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 balenie

Nechýbajú základné údaje, aj keď prevažne v anglickom jazyku. 

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 obsah balenia

V balení sa nachádza hrniec, parník, odmerka, lyžica, naberačka a návod na použitie.  

Vlastnosti multifunkčného hrnca Delimano 18v1

Základnou vlastnosťou tohto Delimano hrnca je jeho multifunkčnosť a teda to, že v ňom pokrmy možno pripravovať až 18 spôsobmi. To však nie je všetko a hrniec toho ponúka viac. 

Súčasná príprava dvoch jedál naraz

Hrniec umožňuje i súčasnú prípravu dvoch jedál naraz. V spodnej časti možno pripravovať napríklad hlavné jedlo a vo vrchnej časti v parníku zeleninovú prílohu. Tá na svoju prípravu bude využívať paru vychádzajúcu z hlavného jedla. 

Časovač s odloženým štartom

Veľmi obľúbenou funkciou je aj možnosť odloženého štartu až o 24 hodín, vďaka ktorej môžete raňajkovať čerstvú ovsenú kašu alebo si po príchode z práce pochutnať na teplej večeri. 

Detská poistka

Detská poistka sa nachádza na uzatvárateľnom veku a ocenia ju najmä rodiny s malými deťmi. 

Ochrana proti prehriatiu

Ochrana proti prehriatiu zabráni prehriatiu a teda aj následnému poškodeniu prístroja.

Delimano multifunkčný hrniec

Hrniec má pevnú pokrievku s poistkou. 

Multifunkčný hrniec Delimano

Vnútro pozostáva z dvoch častí. 

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 vnútro

Vnútro hlavného hrnca. 

Technické parametre

Príkon

700 W

Objem

4 l

Hrúbka hrnca

1 mm

Počet programov

18

Použitie multifunkčného hrnca Delimano 18v1

Použitie multifunkčného hrnca Delimano 18v1 sa môže zdať ako hotová veda každému, kto toho ešte nemá toľko odvareného alebo vystávanie pri sporáku skrátka nie je jeho silnou stránkou. K hrncu síce dostanete aj návod na použitie, no ten je podľa mňa veľmi slabý, navyše, neobsahuje ani jeden recept a programy sú v ňom popísané veľmi stručne. Hrniec je teda vhodný skôr pre skúsenejšie gazdinky, ktoré majú s varením už nejaké tie skúsenosti. A teraz už poďme k samotnému použitiu. 

K hrncu je potrebné pripojiť napájací kábel a zapojiť do elektrickej zásuvky. Kábel je pomerne dlhý, čo sa pri dnešných spotrebičoch už len tak nevidí. Hneď po zapojení do elektriny zaznie zvukový signál, rozsvieti sa LED displej i názvy jednotlivých funkcií. Hrniec je teraz v pohotovostnom režime, počas ktorého sa na malom displeji zobrazuje spodná teplota a ľavá LED kontrolka ukazuje "00:00".

Do hrnca je potrebné pridať vybrané suroviny, zavrieť pokrievku a vybrať funkciu, teda spôsob prípravy vami požadovaného jedla. Po výbere funkcie sa na displeji zobrazí aj prednastavený čas prípravy jedla, ten si v prípade potreby môžete upraviť stlačením tlačidla "Temperatue/Time". Následne stlačte "Hour" alebo "Min" a upravte teplotu. Na zníženie teploty slúži "Min", na zvýšenie zas "Hour". Dobu varenia ako aj teplotu teda nastavíte tým istým tlačidlom. Prvým stlačením tlačidla nastavíte čas varenia, druhým stlačením zas teplotu. Potom už iba stlačte tlačidlo "Start" a o všetko ostatné sa postará hrniec. 

Po ukončení zvoleného programu opäť zaznie krátka zvuková signalizácia. Zatlačením poistky na pokrievke otvoríte hrniec. Pokrievka po celú dobrú prevádzky zariadenia ostáva chladná a telo hrnca sa nahrieva len mierne. 

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 recenzia skúsenosti

Jednotlivé funkcie na ovládacom paneli sú v anglickom jazyku. 

Moje skúsenosti s multifunkčným hrncom Delimano 18v1 

Ak mám byť úprimná, nepatrím k ľuďom, ktorí varia neustále a s varením majú kopec skúseností. Skôr by som sa zaradila k ženám, ktoré si chcú popri práci a starostlivosti o domácnosť nájsť nejaký ten čas aj na seba. Pri varení preto dávam prednosť ľahkým, zdravým jedlám s nenáročnou prípravou. Rada skúšam i nové recepty, no inšpirácie na ne hľadám zvyčajne na internete. 

Aj preto, keď sa mi do rúk dostal multifunkčný hrniec s hromadou funkcií, a k tomu ešte aj bez receptára, nevedela som čo s ním. Popravde, bála som sa experimentovať, keďže som nevedela čo od neho môžem očakávať a preto som pri prvom testovaní vsadila na klasiku a rozhodla sa pripraviť moju obľúbenú zeleninu na pare a rybu. 

Najprv som začala so zeleninou na pare. Do spodnej nádoby som pridala vodu. Prvý problém nastal hneď po tom, čo som zeleninu vysypala do parníka, ktorý sa spolu s hrncom nachádzal v balení. Parník má totiž priveľké dierky a tak väčšia časť hrášku a kukurice skončili v spodnom hrnci. Nevadí, nabudúce siahnem po zelenine s väčšími kúskami. Uzavrela som pokrievku, ktorá je inak namontovaná na pevno, teda po celý čas ostáva na hrnci a vybrala funkciu "Steam". Zobrazil sa prednastavený čas, ktorý je možné v prípade potreby meniť, rovnako aj teplotu. Tu inak vidím ďalší nedostatok. Ovládanie v angličtine totiž nemusí vyhovovať každému. Príprava zeleniny však bola rýchla a bezproblémová.

Okrem zeleniny som v hrnci skúsila pripraviť aj rybu. Zvolila som funkciu "Bake" a stlačila tlačidlo "Start". Plusom je, že si môžete upravovať teplotu, ale aj čas pečenia v závislosti od pripravovaného jedla. Zároveň môžete počas prevádzky skontrolovať jedlo a to jednoducho, zdvihnutím pokrievky, čím sa pozastaví aktuálny program. Po zatvorení pokrievky stačí stlačiť "Start" a hrniec bude ďalej pokračovať v programe. Čo sa týka samotnej rybky, tá bola voňavá a dokonale, rovnomerne prepečená.

V hrnci som pripravovala už aj polievku. Tu mi však znova chýbali recepty na inšpiráciu. Pokiaľ teda nemáte nejaké tie kulinárske zručnosti, v multifunkčnom hrnci si navaríte len takú polievku, na ktorú si sami nájdete recept na internete či v nejakej kuchárskej knihe. 

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 použitie
Multifunkčný hrniec Delimano použitie

Príprava rýb v parnom hrnci za pomoci funkcie "Bake", teda pečenie.

Multifunkčný hrniec 18v1 príprava zeleniny

Príprava zeleniny na pare.

Kombík radí

Kombík radí: Vedeli ste, že v eshope Topshop.sk si môžete objednať predĺženú záruku až na 3 roky? V prípade poruchy tovaru tak budete krytí aj po uplynutí povinnej dvojročnej záručnej lehoty. 


Určite odporúčame.

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1

Dobrú chuť 🙂 

Tipy pre bezproblémové používanie multifunkčného hrnca Delimano 18v1

 • Pred každým použitím hrniec skontrolujte a uistite sa, že nie je poškodený. 
 • Vnútorný hrniec musí byť v elektrickom variči vždy správne umiestnený v čo najtenšom kontakte. 
 • Horné veko je potrebné pevne zatlačiť, aby nedochádzalo k zlej tepelnej izolácii a k slabému výkonu počas varenia.
 • Do hrnca nevkladajte lyžicu, aby sa neznižoval výkon pri zohrievaní.
 • Nepoužívajte kefy alebo tvrdé či kovové náčinie, aby sa nepoškodil neprilňavý povrch. 
 • Po každom použití hrniec očistite navlhčenou handričkou a jemným čistiacim prostriedkom.
Multifunkčný hrniec Delimano 18v1

Hrniec v prevádzke počas pečenia. 

Video

Výhody a nevýhody 

Výhody

 • multifunkčnosť
 • kompaktné rozmery
 • dizajn
 • skladnosť
 • neprilňavé materiály
 • detský zámok
 • odložený štart
 • príslušenstvo

Nevýhody

 • veľmi stručný návod
 • bez receptáru
 • komplikované ovládanie
 • ovládací panel v angličtine
Multifunkcny-hrniec-Delimano-18v1

Môj celkový dojem a hodnotenie

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 je praktický pomocník, no nie pre každého. Vhodný je najmä do domácností, kde sa veľa a často varí a pre všetky skúsené gazdinky, ktoré si so sebou v hlave nosia nejeden recept. Pokiaľ toho ešte nemáte veľa odvareného, môže sa ľahko stať to, že nebudete vedieť čo s ním. 

Za mňa mi teda pri tomto hrnci veľmi chýba nejaký šikovný receptár. Práve najideálnejším riešením nie je ani ovládací panel v angličtine či veľmi stručný návod na použitie, bez detailnejšieho popisu jednotlivých funkcií. Aj napriek týmto nedostatkom, však hrniec má čo ponúknuť.

Obľúbite si ho predovšetkým vďaka multifunkčnosti. Spája v sebe hneď niekoľko samostatných zariadení, ako parný hrniec, rúra či remoska. Aj preto sa môže stať vhodnou voľbou na chatu či na dovolenku. Umožňuje pripravovať jedlo až na 18 spôsobov a dokonca v ňom pripravíte i dva pokrmy súčasne. Má kvalitné prevedenie a vnútro z neprilňavých materiálov, vďaka čomu sa jednoducho čistí. Cenovka pohybujúca sa okolo sumy 50 € je vzhľadom na multifunkčnosť, prevedenie či dizajn tohto spotrebiča viac ako prijateľná.

Ak je kuchtenie vaším koníčkom a v kuchyni sa cítite ako doma, s multifunkčným hrncom Delimano 18v1 si budete zaručene rozumieť. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

3
Pridajte vašu recenziu

avatar
Miso
Komboš
Miso

toto je nejaka luxusna verzia elektrickeho hrnca 🙂
ja mam ovela jednoduchsiu ale varim na tom velmi rad pretoze nahadzem ingrediencie, stlacim tlacitko a nestaram sa
takze odporucam
idealne je vsak kupit drahsie – hrniec nie s teflonovym povrchom ale s keramickym povrchom varnej nadoby (viac vydrzi)
Ja som sa o tom dozvedel na predajnej akcii smejdov kde za to chceli 1500€ (co je predrazene) ale na druhy den som zistil ze sa to da kupit za 50-100€ (kupil som) a odvtedy ho pravidelne pouzivam

Daša
Komboš
Daša

Dobry den,tento hrniec mam aj ja ale 20v1. Kupila som ho dcere,s tym že vyskusam.Zatial nevyskusane,hrnec najmenej pol roka doma.Neviem ako v nom varit.Podla receptov bych zvladla asi tu ryžu.Chybaju mi aspon zakladne recepty.Napr ako na polievku,ako na maso ,a aj kolač chleba ake množstvo sa da upiecť.Možno sa odvažim niekedy varit v nom.(Dcera ho zatial nedam,asi by ma s nim vyhodila)

Čo sa vám na produkte páči?
je faj uvarit cely obed v jednom hrci
Čo sa vám na produkte nepáči?
Chybaju Recepty,nie tie co sa daju stiahnut zo stranky.Niaky zaklad.A ešte mi vadia tlacidla v anglictine,bohužial mi sme sa kedysi učili rustinu
Mária
Komboš
Mária

Kúpili sme hrniec delimano 18 v jednom. Dôvodom bolo, že chodíme na chatu a to sa mi zdalo, že bude hrniec výhodou.
Smažené hranolky sme robili už 4x ale nevieme prísť na systém. Čo ma veľmi zarazilo a chýba k tomuto produktu aspoň 1 recept ku každej funkcii. Zatiaľ nie som spokojná s týmto produktom. Čo sa dobre uvarila zeleninová polievka.
Mám podobný hrniec už 20 rokov s ktorým som veľmi spokojná a ku ktorému bol podrobný popis ku každej funkcii preto som si objednala Váš výrobok. Ale zatiaľ je neporovnateľné.