Prípravok na podporu imunity Imunax - Recenzia a skúsenosti

Imunax skúsenosti recenzia
 • výživový doplnok
 • 60 kapsúl v balení
 • podpora imunitného systému
 • cena od 12 

Imunita býva často označovaná aj ako základ zdravia. Keď imunitný systém nefunguje tak, ako by mal, sme náchylnejší na rôzne vírusové ochorenia, nádchu či prechladnutia, ale nielen na ne. Oslabená imunita si môže vypýtať svoju daň i v podobe zvýšenej únavy a pocitu vyčerpanosti, pomalým hojením rán, bolesťami kĺbov a mnohými ďalšími i závažnejšími zdravotnými komplikáciami. 

Aj práve preto z každej strany neustále počúvame, aké dôležité je posilňovať imunitný systém. Spôsobov ako na to je viac ako dosť. Niekto nedá dopustiť na domáce recepty našich starých mám a imunitu posilňuje výlučne prírodnými prostriedkami. Nie každému však tento spôsob postačuje a tak do hry vstupujú aj voľnopredajné výživové doplnky, určené na podporu imunitného systému. Jedným z takýchto prípravkov je aj Imunax, ktorý sme uplynulé dni testovali. 

Prípravok na imunitu Imunax skúsenosti

 O produkte

Výživový doplnok stravy Imunax je voľnopredajný prípravok určený na podporu imunity a obranyschopnosti ľudského organizmu. Okrem toho tiež pomáha znižovať únavu a predchádzať pocitu vyčerpania. Pôsobí aj ako antioxidant, ktorý sa podieľa na ochrane buniek pred čoraz viac rozšírenejším oxidačným stresom. 

Ide o produkt spoločnosti ADVANCE nutraceutics, ktorá na trhu prírodných prípravkov na podporu zdravia pôsobí už viac ako 10 rokov. V ich portfóliu sa nachádza viacero výživových doplnkov vyrobených len z certifikovaných surovín a vysoko koncentrovaných extraktov. Všetky doplnky sú vyrábané v dvoch závodoch nachádzajúcich sa v Českej republike, pričom podliehajú HACCP - analýze a kontrole kritických bodov výroby. 

Poďme ale späť k samotnému prípravku.

Imunax skúsenosti

Viac sa o prípravku dočítate na webovej stránke www.imunax.sk. 

  Zloženie

Výživový doplnok Imunax tvorí 11 prírodných látok, ktoré spolu zabezpečujú maximálny synergický efekt. V zložení sa nachádzajú tieto látky: hliva, echinacea, ženšen, šišiak, rakytník, reishi, vitamín C a vitamín B6, laktobacily, zinok a kyselina listová. 

Echinacea 

V súvislosti s imunitou sa veľmi často zvykne skloňovať rastlina s názvom echinacea, ktorá pochádza zo Severnej Ameriky. Pomáha podporovať imunitný systém a zároveň pozitívne vplýva aj na zdravie horných dýchacích ciest a vôbec celého dýchacieho systému. 

Hliva 

Rovnako známym pomocníkom ako echinacea je pri podpore imunity aj huba Hliva ustricová, ktorá sa môže pochváliť liečivými účinkami. Rastie na stromoch, pričom ju možno nájsť aj v našich končinách. Konzumuje sa celá. 

Obsahuje viacero dôležitých látok, ako napríklad vitamíny a minerálny, proteíny, esenciálne aminokyseliny, uhľohydráty i glukán. Posilňuje imunitný, ale aj nervový systém, ochraňuje pred voľnými radikálmi a taktiež sa podieľa aj na udržiavaní hladiny cholesterolu. 

Ženšen

Ženšen je známy predovšetkým vďaka svojim povzbudzujúcim účinkom. Taktiež podporuje aj imunitu a pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi. 

Šišiak

Šišiak bajkálsky podporuje správne fungovanie imunitného systému a posilňuje ho. Môže sa tiež pochváliť antioxidačnými vlastnosťami i schopnosťou udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi. Priaznivý účinok má aj na pečeň. 

Rakytník

Rakytník rešeliakový vyniká vysokým obsahom vitamínov, predovšetkým vitamínu C. Podporuje obranyschopnosť ľudského organizmu a dopĺňa telu potrebné vitamíny.

Reishi

Reishi je ďalšou hubou nachádzajúcou sa v zložení Imunaxu, ktorá pozitívne vplýva na podporu imunitného systému. Podporuje však aj správne funkcie obehového systému a pomáha s udržiavaním normálnej hladiny cholesterolu. 

Vitamín C, vitamín B a kyselina listová

Oba tieto vitamíny sa podieľajú na správnom fungovaní imunitného systému a podporujú ho. Vitamín C chráni bunky pred oxidačným stresom a znižuje únavu i vyčerpanie. Vitamín B6 zas okrem podpory imunity podporuje aj činnosť nervovej sústavy a prispieva k psychickej pohode.  

Kyselina listová znižuje únavu a prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému. 

Zinok

Zinok má v ľudskom tele viacero dôležitých úloh. Okrem toho, že podporuje správne fungovanie imunitného systému, ochraňuje aj bunky pred pôsobením voľných radikálov. 

Laktobacily

Laktobacily patria medzi zdraviu prospešné baktérie, ktoré pozitívne pôsobia na črevnú mikroflóru i trávenie.

Imunax zloženie

Spomedzi všetkých látok má najvyššie zastúpenie Hliva ustricová. 

Zloženie Imunax

Imunax neobsahuje lepok. 

  Dávkovanie

Na začiatku užívania výrobca odporúča jednu kapsulu 3-krát denne, najlepšie po jedle a zapiť dostatočným množstvom vody. Pri dlhodobom užívaní je potrebné znížiť dennú dávku na jednu kapsulu denne. 

Prípravok Imunax nie je vhodný pre deti a tiež tehotné alebo dojčiace ženy. Práve táto skutočnosť môže byť vnímaná ako nevýhoda, keďže na trhu sa nájdu aj konkurenčné prípravky na podporu imunity vhodné i pre tehotné ženy. 

Imunax nesmú užívať ani osoby s kardiovaskulárnymi ochoreniami či osoby s alergiou na niektorú zo zložiek. Pre alergikov je dôležitou informáciou aj to, že Imunax neobsahuje lepok. 

Imunax dávkovanie

Prípravok sa na začiatku užíva v množstve 1 kapsula 3-krát denne. 

Imunax kapsule

Kapsuly majú primeranú veľkosť, teda pohodlne sa prehĺtajú. 

  Účinok

Imunax som začala užívať približne v polovici októbra, teda v čase, keď si už zvykne na mňa sadnúť kadečo a väčšinou už mám minimálne jedno prechladnutie za sebou. Ani tento rok nebol výnimkou a tak som bola zvedavá, aké účinky bude mať na mňa Imunax. 

Prípravok som začala užívať trikrát denne - ráno po raňajkách, po obede a po večeri (neskôr som dávku znížila na jednu kapsulu dvakrát denne). Balenie obsahuje 60 kapsúl, teda pri užívaní trikrát denne, vám jedno balenie, žiaľ, nevystačí ani na mesiac. Odporúčam teda zaobstarať si hneď na začiatku dve balenia, pretože sa pokojne môže stať to, že po dobratí jedného balenia ešte nemusíte pozorovať účinky. Kapsuly majú primeranú veľkosť a ľahko sa prehĺtajú. 

Imunax okrem podpory imunity pomáha bojovať aj s únavou a pocitom vyčerpanosti, a práve tieto dva účinky som spozorovala ako prvé. Už po pár dňoch som cítila viac energie a nemyslela na posteľ už v poobedňajších hodinách tak, ako inokedy. 

Počas prvého mesiaca užívania som neprechladla, ani inak neochorela. Pomaly končím s balením a keďže zima i chrípková sezóna sú ešte len na obzore, v užívaní prípravku Imunax plánujem pokračovať ďalej. Aspoň dovtedy, kým neprídu prvé jarné dni. 

Prípravok na imunitu recenzia skúsenosti

Balenie obsahuje 60 kapsúl. 

  Cena

Jedno balenie Imunaxu s obsahom 60 kapsúl dostanete za cca 12 €. Vyskúšala som už veľké množstvo prípravkov na podporu imunity a tak môžem povedať, že ide o prijateľnú cenu.

Odporúčam ale nakupovať priamo na stránke výrobcu, pretože tu nájdete Imunax za lepšiu cenu ako v internetových lekárňach. Navyše, pri objednávke dvoch balení získate doručenie úplne zdarma.

Videorecenzia

Výhody a nevýhody Imunaxu

Výhody

 • podporuje imunitný systém
 • pozitívne pôsobí na zdravie dýchacích ciest
 • znižuje únavu a pocit vyčerpania
 • dodáva energiu
 • bez obsahu lepku
 • jednoduché užívanie

Nevýhody

 • potreba dlhodobého užívania
 • nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy

Skúsenosti užívateľov

"Mám slabú imunitu, odkedy ho beriem ma choroba obchádza. Za mňa áno." Nikola

"Imunax je neskutočný na podporu imunity. Mala som problémy s imunitou, skúšala som čokoľvek, ale nič mi nepomohlo tak ako Imunax, odporúčam všetkými 10timi." Karin

"Od doby co jsem ho bral jsem nebyl nemocen. Nevím jestli je to tím, jelikož beru více přírodních doplnků." David

"Zázrak to není, ale imunitu částěčně nastartuje." T. K


Zdroj: imunax.sk

Prípravok Imunax recenzia

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Počas môjho testovania Imunaxu ma úspešne obchádzali akékoľvek zdravotné komplikácie, vrátane prechladnutia, upchatého nosa či škriabania hrdla, ktoré sú u mňa pomerne časté. Plusom tohto prípravku bolo pre mňa i nakopnutie, pociťovala som viac energie a menej únavy. Aj skúsenosti iných používateľov s týmto prípravkom sú zvyčajne pozitívne, no rovnako ako pri iných výživových doplnkoch na podporu imunity aj pri Imunaxe hrozí, že oslabená imunita sa po vysadení prípravku môže opäť prejaviť.

Veľkým plusom tohto prípravku je jeho vydarené zloženie, ktoré obsahuje tie najznámejšie a najúčinnejšie látky v boji s oslabenou imunitou. Navyše, ide o vysoko koncentrované extrakty, pričom najvyšší podel má Hliva ustricová - v jednej kapsule až 125 mg. Všetky látky sú prírodného charakteru, bez chémie i bez lepku. Imunax však nie je vhodný pre deti, ani dojčiace či tehotné ženy. 

Pokiaľ hľadáte prípravok na podporu imunity v nachádzajúcom zimnom období, Imunax môže byť pre vás tou správnou voľbou. Samozrejme, je potrebné dbať na dôsledné dodržiavanie dávkovania, mať dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a zdravo sa stravovať. Zabúdať by ste nemali ani na psychickú pohodu, ktorá výrazne ovplyvňuje nielen naše duševné, ale aj fyzické zdravie. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar