Prípravok na imunitu Imunoglukan PH4 - Recenzia a skúsenosti

prípravok na imunitu Imunoglukan P4H 100 mg
 • výživový doplnok
 • 60 kapsúl v balení
 • podpora imunitného systému
 • cena od 18

Odmala bojujem s častými prechladnutiami, chrípkami, virózami či rôznymi alergiami. Pri pátraní po príčine, prečo je to tak, znel verdikt lekárov takmer zakaždým rovnako – oslabená imunita. Skúsila som množstvo liekov, výživových doplnkov, sirupov či homeopatík určených na podporu imunitného systému. Niektoré nezaberali vôbec, iné trochu, niektoré len krátkodobo v čase užívania. Skrátka, nenašla som prípravok, s ktorým by som bola spokojná a ktorý by si s mojím problém dokázal poradiť raz a navždy, alebo teda aspoň dlhodobo.

Posledný prípravok, ktorý sa mi na odporúčanie mojej lekárky dostal do rúk bol výživový doplnok Imunoglukan. Užívam ho už niečo vyše pol roka.

A ako som s ním spokojná? Ako funguje a čo jeho účinky? To vám prezradím v dnešnej recenzii.

Prípravok na podporu imunity Imunoglukan recenzia

Na začiatok by ste mali určite vedieť, že existuje viacero prípravkov s týmto názvom. V lekárňach môžete nájsť Imunoglukan PH4 vo forme sirupu a tiež sirup Imunoglukan P4 ACUTE!. Výrobca taktiež ponúka Imunoglukan krém i telové mlieko. Pokiaľ patríte k zástancom kapsúl, na výber máte z prípravkov Imunoglukan P4H ACUTE, Imunoglukan P4H SynBio a poslednou možnosťou je doplnok Imunoglukan P4H, ktorý užívam ja.

Poďme si teda o ňom povedať viac.

Imunoglukan PH4 je výživový doplnok, ktorého cieľom je dlhodobá podpora imunitného systému i jeho správneho fungovania. Je určený na dlhodobé užívanie, bez nežiadúcich vedľajších účinkov.

Okrem toho chráni ľudský organizmus pred oxidačným stresom, ktorý je v súčasnej dobe rozšírený viac ako kedykoľvek predtým a je pôvodcom mnohých vážnych ochorení, ako napríklad Alzheimerova choroba, cukrovka či rôzne typy rakoviny.

Prípravok ďalej pomáha aj pri tvorbe kolagénu, ktorý tvorí štruktúru kostí, vlasov, chrupaviek, šliach, kĺbov a v neposlednom rade aj pokožky. Jeho dostatočné množstvo v ľudskom tele je tak dôležité nielen pre krásu, ale aj pre samotné zdravie.

  Zloženie

Imungolukan je výživový doplnok s prírodným zložením. Jeho najhlavnejšou účinnou zložkou je prírodná látka Imunoglukan, ktorá sa radí medzi tzv. betaglukány. Ich sila spočíva v schopnosti aktivovať zložky imunitného systému. Práve už spomínaný Imunoglukan dokáže priamo aktivovať leukocyty, vplýva na produkciu cytokínov a iných zápalových mediátorov, ktoré hrajú dôležitú úlohu v imunitnom systéme. 

Kým o Imunoglukane ste doteraz toho možno veľa nevedeli, nepochybne ste už niekedy počuli o hube s názvom Hliva ustricová i o jej zázračných účinkoch. Práve z tejto huby sa totiž získava látka Imunoglukan. Hliva ustricová sa môže pochváliť predovšetkým imunomodulačným a protirakovinovým účinkom. Dokáže tiež znížiť tvorbu cholesterolu a chrániť ľudské telo pred vírusmi a baktériami, ale i oxidačným stresom. 

V prípravku Imunoglukan môžete nájsť okrem látky Imunoglukan i minerály a stopové prvky. Medzi najvýznamnejšie patrí zinok, selén, sodík, železo, chróm, meď, jód či bróm. 

Taktiež nechýba vitamín C, vitamíny skupiny B - B1, B2, B5, B6, B7 a B9 a v menšom množstve i vitamín D, K a P.

Veľmi dôležitú súčasť zloženia tvorí pleuran, ktorý dokáže modulovať imunitný systém, stimulovať jeho bunky a zvyšovať jeho protizápalovú aktivitu. 

V prípravku Imunoglukan ako aj v samotnej Hlive ustricovej sa nachádza i vláknina. Tá je známa svojim priaznivým účinkom na trávenie a schopnosť prečistiť črevá od usadených baktérií a škodlivín.

Zloženie tohto prípravku hodnotím veľmi dobre a po tejto stránke nevidím dôvod prečo mu neveriť. 

Hliva ustricová Imunoglukan

Prírodná látka Imunoglukan sa získava z huby s názvom Hliva ustricová. 

  Dávkovanie

Už ako prezrádza aj samotné balenie, zvyčajne sa užíva jedna tableta jedenkrát denne, pričom maximálna denná dávka môže byť až tri tablety.  Ja osobne užívam denne jednu tabletu, no v náročnejšom období, keď mám toho veľa zvyknem zvyčajne siahnuť po dvoch kapsulách.  

Tablety majú veľmi dobrú veľkosť i tvar a s ich prehĺtaním tak nie je žiaden problém. V prípade potreby je možné obsah kapsuly vysypať na lyžicu a následne užiť. 

Pri tomto prípravku výrobca uvádza, že by ste ho mali užívať dlhodobo, minimálne 2 až 3 mesiace. 

A aké sú moje skúsenosti? 

Prípravok na podporu imunity tablety

Tablety majú malú veľkosť a ľahko sa prehĺtajú. 

  Účinok

Výživový doplnok Imunoglukan ma veľmi prekvapil, na moje šťastie, v tom pozitívnom zmysle slova. Ale nebolo to tak úplne od začiatku.

Keď som začala s jeho užívaním, približne po dvoch týždňoch som ochorela, pomerne dosť a nezaobišlo sa to ani bez vysokých teplôt. Vzhľadom na to, že vonku bolo práve horúco, teda nešlo o žiadne prechladenie, ktoré by som si sama zapríčinila, mala som chuť Imunoglukan vyhodiť do koša. Avšak bolo mi jasné, že nemôžem očakávať zázraky po tak krátkej dobe, dala som mu šancu a pokračovala naďalej v jeho užívaní.

A musím povedať, že od tej doby som bola chorá len raz. Bez teplôt, stratila som iba hlas, po návrate z výletu v Prahe. Musím tiež však priznať to, že často mávam s dodržiavaním užívania tabliet problém a nie raz som na to jednoducho zabudla. Či bol toto dôvod straty môjho hlasu alebo nie, neviem. Možno ste si teraz povedali, že byť počas pol roka raz chorý, nie je až tak dobrý výsledok. Pre mňa je to však veľký úspech. Do tohto obdobia ma totiž prechladnutie trápilo pravidelne - raz do mesiaca. 

Ako som už spomínala, Imunoglukan užívam niečo vyše pol roka, no po dobratí prvej krabičky som mala pauzu cca dva týždne. Počas celej doby užívania som nespozorovala žiadne vedľajšie účinky, celkovo som sa cítila veľmi dobre a to aj počas náročnejšieho obdobia. 

Keď som si o tomto prípravku zisťovala viac, pozitívne ma prekvapila informácia o tom, že ako jeden z mála prípravkov na imunitu ho môžu užívať aj tehotné ženy. Doplnok je taktiež vhodný i pre deti od troch rokov. Opatrní by ste však mali byť v prípade, že máte transplantovaný niektorý z orgánov. V takejto situácii sa o užívaní tohto prípravku poraďte s vašim lekárom. 

Imunoglukan tablety skúsenosti

Moja dnešná denná dávka. 🙂

  Cena

Prvé balenie Imunoglukanu 60 kapsúl som si kupovala v kamennej lekárni, bez toho aby som sa po ňom poobzerala na internete. Moja chyba. Zaplatila som za neho totiž cca o 4 € viac, akoby som zaplatila v internetovej lekárni.

Druhé balenie som si už objednávala z internetovej lekárni Dr. Max a vyšlo ma na sumu 17 €. Navyše, s dopravou zdarma. Rozhodne teda odporúčam nakupovať online. Nielenže prípravok kúpite za výhodnejšiu cenu, ale bude vám doručený priamo domov. 

Výhody a nevýhody prípravku Imunoglukan PH4

Výhody

 • podpora imunitného systému
 • ochrana pred oxidačným stresom
 • znižovanie cholesterolu
 • priaznivý vplyv na trávenie
 • vhodný aj pre tehotné ženy
 • zaberá aj pri prvých príznakoch prechladnutia
 • jednoduché užívanie

Nevýhody

 • potreba dlhodobého užívania
Prípravok na imunitu Imunoglukan recenzia

Imunoglukan je vhodný aj pre tehotné ženy. 

  Môj celkový dojem a hodnotenie

S prípravkom Imunoglukan som veľmi spokojná. Naozaj sa mi zlepšila imunita a čo je pre mňa dôležité, netrápia ma prechladnutia a iné virózy, na ktoré som už bola takmer zvyknutá. Imunoglukan plánujem užívať dovtedy, kým sa neoteplí. Hneď potom si však v užívaní dám dlhšiu prestávku a už teraz som zvedavá na výsledky a na to, ako sa moja imunita bude držať. Určite vás budem informovať. 🙂 

Za mňa vám môžem výživový doplnok Imunoglukan len a len odporučiť. Samozrejme, účinok prípravku môže byť individuálny, a kým u mňa funguje, u niekoho iného zas nemusí. Za vyskúšanie na vlastnom tele však určite stojí. Pokiaľ sa rozhodnete pre jeho vyskúšanie a siahnete po ňom, určite nezabudnite na dodržiavanie dôsledného užívania. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar