Inca Collagen - recenzia a skúsenosti

Inca Collagen

S pribúdajúcim vekom sa mení celý náš organizmus, vrátane pokožky. Na tvárach sa nám začínajú objavovať prvé vrásky a klesá i pružnosť pleti. Vlasy sa stávajú čoraz redšími a v mnohých prípadoch sa k nim pridružia i krehké či lámavé nechty. Zmeny pociťujeme aj v samotnej pohyblivosti nášho tela, ktorá už nie je to, čo kedysi.

Práve za spomenutými problémami neraz stojí nedostatok bielkoviny zvanej aj kolagén. No čo to kolagén vlastne je? 

Kolagén možno označiť za základnú stavebnú časticu podporných tkanív a tvorí až 25-30% všetkých proteínov v našom tele. Kolagén je dôležitý pri tvorbe alebo obnove kostí, chrupaviek a dokonca aj väzov a šliach. Naše telo si kolagén dokáže vyrobiť samo, no rok čo rok sa jeho produkcia znižuje, začnú sa objavovať už spomínané sprievodné znaky a my si všímame, že starneme. 

A keďže starnutie je prirodzená vec a týka sa nás všetkých, rozhodli sme sa otestovať prípravok Inca Collagen, ktorý dokáže prinavrátiť telu stratený kolagén a udržať ho v čo najlepšej forme. 

O produkte

Inca Collagen je výživový doplnok, ktorý obsahuje 100% čistý morský kolagén, do ktorého nebolo pridané nič navyše. Okrem toho, že napomáha bunkovej obnove, dokáže regenerovať vlasy, pleť a nechty.

V dnešnej dobe poznáme viac než 27 druhov kolagénu, pričom Inca Collagen obsahuje kolagény I., II. a III. typu. V odporúčanej dennej dávke sa nachádza až 3 000 miligramov týchto kolagénov. Produkt sa vyrába z hydrolyzovaného kolagénu z rýb, a je určený naozaj pre všetkých, či už pre športovcov alebo ľudí so sedavým zamestnaním. 

Jeho užívanie sa neodporúča tehotným ženám, no pokiaľ už dojčíte, Inca Collagen užívať smiete. Denná dávka je jedno vrecúško, ktorého obsah je ľahko rozpustný vo vode, v džúse alebo dokonca aj v mlieku. Pridať ho môžete aj do jedla. Je na vás, či produkt budete užívať ráno alebo večer. Športovcom sa odporúča užívať kolagén pred spaním, pretože v noci dokáže podporiť regeneračné procesy, ktoré sú najaktívnejšie, ak spíte.

Vrecúška majú praktickú veľkosť, takže si ich môžete pribaliť na cesty bez toho, aby vám zabrali veľa miesta. Tým, že sa Bio-aktívny kolagén spracováva studenou technológiou, ostávajú všetky jeho biologické hodnoty zachované. Molekula tohto kolagénu, ktorý je najviac podobný ľudskému kolagénu, je tvorená tromi prepojenými reťazcami proteínov, ktoré dokopy tvoria štruktúru trojitého helixu. Ten je dôležitý pre odolné a pevné tkanivá chrupiek.


Účinky kolagénu

 • vyživuje kĺby, kosti, šľachy a spojivové tkanivá i svaly
 • pomáhá pri regenerácii
 • pozitívne vplýva na kvalitu zubov i nechtov
 • zmierňuje bolesti kolien, chrbtice a kĺbov
 • zvyšuje pružnosť pleti a udržiava jej mladistvý vzhľad
 • vyhladzuje vrásky
 • blahodárne vplýva na rast i kvalitu vlasov

Zloženie

Jedným z najväčších plusov tohto prípravku je jeho 100% čisté zloženie, bez zbytočných prímesí, ktoré naozaj oceňujeme. Konkrétne ide o: 

Kolagén typ I: 80.0 %

Kolagén typ II: 19.5 %

Kolagén typ III: 0.5 %

Prvý spomenutý kolagény typu I. sa nachádza v ľudských tkanivách, pričom má najväčšie zastúpenie v koži a kostiach. 

Kolagén typu II. je nevyhnutný pre správne fungovanie chrupavkových tkanív a práve tam ho nájdeme v najväčšej miere. 

Tretí kolagén typ III. klesá v našom tele s pribúdajúcim vekom a postupne je prirodzene nahrádzaný kolagénom typu I.

Dávkovanie

Užívanie tohto prípravku je nenáročné a počas dňa vás nijako nebude obmedzovať. Pokiaľ ste Inca Collagen doteraz ešte nikdy neužívali, je potrebné absolvovať úvodnú dvojmesačnú kúru, počas ktorej sa užíva jedno vrecúško denne. 

Po uplynutí dvoch mesiacoch sa spôsob užívania mení na jedno vrecúško, približne každý tretí deň.

V prípade akútnych nedostatkov kolagénu v organizme je možné užívať 3 vrecúška denne. Nepresahujte však odporúčanú dennú dávku kolagénu, ktorá predstavuje 10 000 miligramov.

Pri tomto prípravku sa nemusíte obávať nepríjemného rybieho zápachu. Inca Collagen je tak pre vás vhodný aj vtedy, ak máte citlivejší čuch. 

Cena

O prípravku Inca Collagen možno povedať, že sa teší naozaj priaznivým skúsenostiam užívateľov. V súvislosti s negatívami je však najčastejšie spomínaná práve jeho vyššia cena, ktorá sa pohybuje na sume cca 45 € za balenie obsahujúce 30 vrecúšok.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • smile-o
  dobrá rozpustnosť
 • smile-o
  bez chute a zápachu
 • smile-o
  jednoduché užívanie
 • smile-o
  čisté zloženie bez zbytočných prímesí
 • smile-o
  široké spektrum priaznivých účinkov na ľudské telo

Nevýhody

 • frown-o
  pri predčasnom ukončení užívania počas prvých dvoch mesiacov výsledky vyprchajú
 • frown-o
  vyššia cena

Skúsenosti užívateľov

„Kolagén si dopĺňam hlavne kvôli vlasom a nechtom, a zdá sa mi, že má lepšie účinky ako živočíšny kolagén.“ Overený zákazník

„Po operácii kolena som tento produkt dostal od manželky. Myslím si, že kĺb sa regeneruje lepšie a rýchlejšie.“ Peter

„Čakala som, že bude smrdieť po rybách, no nemá žiadnu vôňu a ani chuť.“ Mária

„Užívam už druhé balenie a pociťujem zlepšenie pohybovej sústavy.“ Anka


Inca Collagen prípravok

Naše hodnotenie

Na trhu existuje naozaj veľa produktov, ktoré obsahujú kolagén, no takých, čo ho majú v takomto veľkom množstve ako prípravok Inca collagen je málo. Tento prípravok vám pomôže nielen dobre vyzerať, ale hlavne sa aj dobre cítiť. Pred kúpou vás síce môže odradiť vyššia cena, ktorá sa pohybuje približne na sume 45 €, avšak treba povedať, že investícia do zdravia sa vždy oplatí.


Produkt sa dá kúpiť vo viacerých e-shopoch, dokonca ho môžete nájsť aj v niektorých lekárňach. Ak si ho však objednáte priamo z oficiálnej stránky, dostanete k nemu aj balenie vitamínu C, ktoré rozhodne nie je na škodu.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok