Užívali sme Inca Collagen. Ako funguje? (recenzia)

Recenzia Inca Collagen
 • 100 % morský kolagén
 • bez farbív a príchute
 • výborná rozpustnosť a vstrebateľnosť 
 • cena od 54 (+ balenie vitamínu C a D3 ako darček)

S pribúdajúcim vekom sa mení celý náš organizmus, vrátane pokožky. Na tvárach sa nám začínajú objavovať prvé vrásky a klesá i pružnosť pleti. Vlasy sa stávajú čoraz redšími a v mnohých prípadoch sa k nim pridružia i krehké či lámavé nechty. Zmeny pociťujeme aj v samotnej pohyblivosti nášho tela, ktorá už nie je to, čo kedysi.

Práve za spomenutými problémami veľakrát stojí nedostatok bielkoviny zvanej aj kolagén. A čo to kolagén vlastne je a na čom všetkom sa v našom tele podieľa? 

Kolagén možno označiť za základnú stavebnú časticu podporných tkanív a tvorí až 25-30 % všetkých proteínov v našom tele. Je dôležitý pri tvorbe alebo obnove kostí, chrupaviek a dokonca aj väzov a šliach. Telo si síce kolagén dokáže vyrobiť samo, no rok čo rok sa jeho produkcia znižuje, začnú sa objavovať už spomínané sprievodné znaky a my si všímame, že starneme. 

Jedným zo spôsobov ako tento proces spomaliť je pravidelne zásobovať telo kolagénom. Ale kde ho nájsť? Spoľahlivým zdrojom kolagénu môže byť strava bohatá na túto zázračnú bielkovinu, ako napríklad vajcia, vitamín C, listová zeleň, losos, cesnak či paradajky. Pokiaľ ale váš jedálniček v tomto smere nepatrí k ukážkovým, siahnuť môžete aj po kolagéne vo forme voľnopredajného výživového doplnku. Takýmto prípravkom je aj Inca Collagen, ktorý podľa slov výrobcu dokáže prinavrátiť telu stratený kolagén a udržať organizmus v čo najlepšej forme. Je to ale naozaj tak? Dozviete sa v našej recenzii. 

Inca Collagen recenzia

 O produkte

Inca Collagen je výživový doplnok, ktorý obsahuje 100 % čistý morský kolagén, do ktorého nebolo pridané nič navyše. Je prémiovým spojením kolagénu typu I., II. a III., pričom v odporúčanej dennej dávke sa nachádza až 3 000 miligramov týchto kolagénov. Prípravok je určený naozaj pre každého, či už pre športovcov, aktívnych ľudí alebo aj pre osoby so sedavým zamestnaním. 

Vrecúška majú praktickú veľkosť, takže si ich môžete pribaliť na cesty bez toho, aby vám zabrali veľa miesta. Tým, že sa Bio-aktívny kolagén spracováva studenou technológiou, ostávajú všetky jeho biologické hodnoty zachované. Molekula tohto kolagénu, ktorý je najviac podobný ľudskému kolagénu, je tvorená tromi prepojenými reťazcami proteínov, ktoré dokopy tvoria štruktúru trojitého helixu. Ten je dôležitý pre odolné a pevné tkanivá chrupiek.

Účinky kolagénu:

 • vyživuje kĺby, kosti, šľachy a spojivové tkanivá i svaly,
 • pomáhá pri regenerácii,
 • pozitívne vplýva na kvalitu zubov i nechtov,
 • zmierňuje bolesti kolien, chrbtice a kĺbov,
 • zvyšuje pružnosť pleti a udržiava jej mladistvý vzhľad,
 • vyhladzuje vrásky,
 • blahodárne vplýva na rast i kvalitu vlasov.
Inca Collagen balenie

Krabička Inca Collagen, v ktorej sú rozdelené a zabalené jednotlivé dávky. 

Inca Collagen balenie

Vo vnútri sú uložené jednotlivé dávky v zlatých obaloch, ktoré vystačia na mesiac.

 Zloženie

Jedným z najväčších plusov tohto prípravku je jeho 100% čisté zloženie, bez zbytočných prímesí, ktorým si ma produkt získal úplne najviac. Konkrétne ide o: 

 • Kolagén typ I: 80.0 %
 • Kolagén typ II: 19.5 %
 • Kolagén typ III: 0.5 %

Prvý spomenutý kolagény typu I. sa nachádza v ľudských tkanivách, pričom má najväčšie zastúpenie v koži a kostiach. 

Kolagén typu II. je nevyhnutný pre správne fungovanie chrupavkových tkanív a práve tam ho nájdeme v najväčšej miere. 

Tretí kolagén typ III. klesá v našom tele s pribúdajúcim vekom a postupne je prirodzene nahrádzaný kolagénom typu I.

Inca Collagen zloženie

Na obale nájdete uvedené všetky podstatné informácie o zložení výrobku aj o dávkovaní. 

 Dávkovanie

Užívanie tohto prípravku je nenáročné a počas dňa vás nijako nebude obmedzovať. Pokiaľ ste Inca Collagen doteraz ešte nikdy neužívali, je potrebné absolvovať úvodnú dvojmesačnú kúru, počas ktorej sa užíva jedno vrecúško denne. 

Po uplynutí dvoch mesiacoch sa spôsob užívania mení na jedno vrecúško, približne každý tretí deň.

V prípade akútnych nedostatkov kolagénu v organizme je možné užívať 3 vrecúška denne. Nepresahujte však odporúčanú dennú dávku kolagénu, ktorá predstavuje 10 000 miligramov.

Pri tomto prípravku sa nemusíte obávať nepríjemného rybieho zápachu, aj keď treba povedať, že môže ísť o individuálnu záležitosť. Ja osobne som s užívaním nemala žiadne problém a Inca Collagen mi nepáchol, no ak som si pozerala skúsenosti iných, medzi nevýhodami sa párkrát objavil aj zápach po rybacine. 

Užívanie Inca Collagenu sa neodporúča tehotným ženám, no pokiaľ už dojčíte, prípravok užívať smiete. Denná dávka je jedno vrecúško, ktorého obsah je ľahko rozpustný vo vode, v džúse alebo dokonca aj v mlieku. Pridať ho môžete aj do jedla. Je na vás, či produkt budete užívať ráno alebo večer. Športovcom sa odporúča užívať kolagén pred spaním, pretože v noci dokáže podporiť regeneračné procesy, ktoré sú najaktívnejšie, keď človek spí.

Inca Collagen dávkovanie

Po otvorení krabičky nájdete pribalenú túto info kartičku. 

Inca Collagen dávkovanie

Inca Collagen je dávkovaný v malých praktických sáčkoch a v jednom balení sa ich nachádza až 30. 

Inca Collagen dávkovanie

V dennej dávke sa nachádza 3000 mg hydrolyzovaného kolagénu. 

Inca Collagen dávkovanie
Inca Collagen ako ho zarobiť

Kolagén si pripravíte tak, že obsah sáčku vysypete do suchého pohára. 

Inca Collagen dávkovanie
Inca Collagen dávkovanie

Prášok zalejte 200 - 300 ml vody, džúsu alebo limonády a rozmiešajte. My sme použili pomarančový džús, nakoľko vitamín C podporuje využiteľnosť kolagénu.

Inca Collagen dávkovanie

Prášok sa rozpustil bez hrudiek. Už ho stačí len vypiť. Výhodou je, že cítite len džús. Inca Collagen nemá žiadnu príchuť. 

 Cena

Prípravok Inca Collagen sa teší veľkej popularite, pozitívnym ohlasom a množstvu spokojných zákazníkov. Nájdu sa však aj negatíva, medzi ktorými býva najčastejšie uvádzaná práve vyššia cena, ktorá sa pohybuje okolo sumy 54 € za balenie obsahujúce 30 vrecúšok.

Výhody a nevýhody prípravku Inca Collagen

Výhody

 • dobrá rozpustnosť
 • bez chute a zápachu
 • jednoduché užívanie
 • čisté zloženie bez zbytočných prímesí
 • široké spektrum priaznivých účinkov na ľudské telo

Nevýhody

 • pri predčasnom ukončení užívania počas prvých dvoch mesiacov výsledky vyprchajú
 • vyššia cena

Skúsenosti užívateľov

„Kolagén si dopĺňam hlavne kvôli vlasom a nechtom, a zdá sa mi, že má lepšie účinky ako živočíšny kolagén.“ Overený zákazník

„Po operácii kolena som tento produkt dostal od manželky. Myslím si, že kĺb sa regeneruje lepšie a rýchlejšie.“ Peter

„Čakala som, že bude smrdieť po rybách, no nemá žiadnu vôňu a ani chuť.“ Mária

„Užívam už druhé balenie a pociťujem zlepšenie pohybovej sústavy.“ Anka


 Naše hodnotenie

Inca Collagen mi pomohol zlepšiť kvalitu vlasov a zmierniť dlhotrvajúce problémy s chrbticou. 

Prípravok má neutrálnu chuť a netreba sa obávať ani rybacieho zápachu. V prípade, že ho budete pociťovať, kolagén si môžete rozrobiť napríklad v džúse či pridať do jedla. Pred jeho kúpou vás môže odradiť vyššia cena, ktorá priamo u výrobcu 54 €. 

Produkt sa dá kúpiť vo viacerých e-shopoch, dokonca ho môžete nájsť aj v niektorých lekárňach. Ak si ho však objednáte z oficiálnej stránky, dostanete k nemu aj balenie vitamínu C a vitamínu D3Vitamín C totiž pomáha k tvorbe prirodzeného kolagénu a zároveň napomáha telu vstrebávať kolagén dodaný prostredníctvom prípravku Inca Collagen. 

Pokiaľ teda zvažujete kúpu prípravku Inca Collagen, smelo do toho. Vaše telo sa vám odvďačí krásnymi a zdravými vlasmi, mlado vyzerajúcou pokožkou a vaše kĺby vám budú spoľahlivo slúžiť.  

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte vašu recenziu

avatar
Lucia
Komboš
Lucia

Ja neviem, ja som sa nevedela preniest cez tu chut kym som si to nezacala miesat do dzusu. Inak to fakt nevypijem, ale podla mna ucinkuje, zda sa mi ze mam lepsie vlasy aj nechty

Čo sa vám na produkte páči?
lepsie vlasy aj nechty
Čo sa vám na produkte nepáči?
chut
Mária
Komboš
Mária

Na pach a chuť kolagénu som si musela dlho zvykať. Som však rada, že som to nevzdala, pretože účinky stoja za to. Celkovo sa cítim lepšie a pozitívne účinky pozorujem aj na vlasoch. Za seba môžem poradiť, primiešať do jedla. Vtedy ho takmer vôbec necítiť. 🙂

Čo sa vám na produkte páči?
super účinky, cítim sa nielen lepšie, ale aj krajšie :)
Čo sa vám na produkte nepáči?
na pach a chuť si treba zvyknúť, chce to čas