INTELLIGENT FOOD: Tekuté jedlo zo superpotravín - Recenzia

Intelligent food
 • tekutá forma jedla
 • na výber z viacerých balení
 • cena od 22 

Možno, že patríte k tým, ktorí si chvíle strávené v kuchyni naplno užívajú. A možno, že sa namiesto vystávania pri sporáku omnoho radšej venujete svojej rodine či záľubám. 

Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, určite sa zhodneme na tom, že nie vždy je možné dopriať si, či už kvôli nedostatku času, práci alebo iným povinnostiam, plnohodnotné jedlo, aké by si naše telo zaslúžilo. 

Aj preto sa v súčasnosti začína čoraz viac skloňovať pojem “inteligentné jedlo”. A čo si pod ním predstaviť? Nič zložité, len plnohodnotnú náhradu jedla v prášku, bohatú na vitamíny, minerály a všetko to, čo telo potrebuje. 

Uplynulé dni sme túto vychytávku pod názvom INTELLIGENT FOOD testovali, aby sme vám dnes mohli priniesť naše osobné skúsenosti. Tak poďme na to. 

recenzia skúsenosti intelligent food

 O INTELLIGENT FOOD

Musím povedať, že o tekutom jedle v prášku ako o plnohodnotnej náhrade jedla som nepočula po prvýkrát a dokonca som mala už aj tú možnosť osobne ho vyskúšať (od iného výrobcu). Aj to je dôkazom toho, že inteligentné jedlo ako také má dobre našliapnuté a má predpoklad stať sa budúcnosťou v stravovaní. 

INTELLIGENT FOOD predstavuje produkt z rúk českého výrobcu, ktorý tento pokrm vyvinul s cieľom ušetriť ľuďom čas, peniaze a celkovú námahu spojenú s prípravou jedla - od nákupu potravín, cez ich spracovanie až po umývanie riadu. Dôraz ale pritom kladie na posilnenie úrovne zdravia a imunitného systému ľudí. 

Tento projekt sa v Čechách zrodil v roku 2010 a do dnešného dňa si ho obľúbilo už viac ako štvrť milióna Čechov. V poslednej dobe čoraz viac preniká nielen na náš trh, ale i do zahraničia. 

A pre koho je INTELLIGENT FOOD určený? 

 • Pre časovo vyťažených ľudí
 • Pre športovcov
 • Pre ľudí s vysokým energetickým výdajom
Intelligent food balenie

Balenie INTELLIGENT FOOD. 

Intelligent food recenzia skúsenosti

Balenie obsahovalo dve vrecúška inteligentného jedla a fľašu na prenášanie. 

Recenzia intelligent food

Fľaša je vyrobená z odolného materiálu tritán, bez obsahu BPA. 

 Zloženie INTELLIGENT FOOD

INTELLIGENT FOOD predstavuje tekuté jedlo vo forme prášku, ktoré pozostáva zo 16 kvalitných prísad, bez prídavku rafinovaného cukru, konzervantov, chémie a iných podobných látok. 

Nachádza sa v ňom vysoký obsah proteínov, vrátane konopného, ryžového, sójového, mandľového či hrachového proteínu a tiež aj nasledujúce zložky:

Ovos - obsahuje množstvo sacharidov a vlákniny, telu dodáva potrebnú energiu a blahodárne pôsobí aj na imunitný systém. 

Kokos - v tomto produkte nájdete aj kokos v BIO kvalite, ktorý je bohatým zdrojom dôležitých minerálov a vitamínov. Pripravenému jedlu dodáva skvelú kokosovú arómu i jemnú chuť. 

Slnečnicový olej - tento olej je zdrojom omega-6 mastných kyselín, vitamínu E a vďaka obsahu mastných kyselín má tiež pozitívny vplyv na imunitný systém. 

Repkový olej - má vysoký podiel omega-3 mastných kyselín i antioxidantov pre zdravé srdce i mozog.

Palatinóza - predstavuje zdroj fruktózy a glukózy. Má nízky glykemický index a je obzvlášť vhodná na sladenie pri pečení či varení. 

Sójový lecitín - sójový lecitín obsahuje viacero zdraviu prospešných látok, ktoré podporujú dobrú fyzickú i duševnú kondíciu. Pozitívne vplýva aj na znižovanie hladiny zlého cholesterolu. 

BIO RAW Carob - čoraz viac populárna nízkotučná náhrada kakaa, ktorá obsahuje množstvo vápnika a vlákniny, vitamíny skupiny B, železo, chróm, mangán, meď, draslík, horčík. 

Lahôdkové droždie - tento druh droždia je známy predovšetkým u ľudí, ktorí sa snažia dodržiavať zdravý životný štýl. Je bohaté na bielkoviny a telu dokáže dodať dôležité esenciálne aminokyseliny.

Výťažok z koreňa čakanky - čakanka je síce používaná ako náhrada kávy, no má pozitívne účinky aj na trávenie, pomáha prečisťovať krv či podporovať chuť do jedla. 

Raw koreň Maca - táto superpotravina je bohatá na množstvo vitamínov a minerálov, dodáva energiu, zlepšuje celkový zdravotný stav a pozitívne vplýva aj na plodnosť a libido. 

Mladý zelený jačmeň - je výborným antioxidantom, ktorý je získavaný z čisto prírodných a rastlinných zdrojov. Obsahuje dôležité minerály ako sodík, horčík, vápnik či draslík. 

Intelligent food výživové údaje

Výživové údaje na 100 g.

 Príprava a užívanie

Príprava tohto inteligentného jedla je rýchla a jednoduchá, čo hodnotím ako jednu z najväčších výhod. Práve preto je ideálny pre všetkých zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas variť a na zahnatie hladu nechcú siahnuť po snacku nabitom kalóriami. 

Príprava prebieha nasledovne - do cca 250 ml vody stačí pridať približne 5 lyžíc prášku (82 g), poriadne pretrepať a nápoj je na svete. Plusom je, že si vystačíte aj bez šejkra, nakoľko je tento kokteil veľmi dobre rozpustný. 

A kedy možno INTELLIGENT FOOD užívať? V podstate kedykoľvek, teda výrobca neudáva žiadne obmedzenia. Za nás by sme však túto vychytávku odporučili asi skôr ako náhradu jedla počas situácií, kedy si nemôžete dopriať klasické jedlo. Nielenže tekutá forma jedla v prášku nemusí vyhovovať každému, ale treba mať na pamäti aj to, že pri pravidelnej konzumácii práškovej náhrady stravy môže byť náš tráviaci trakt menej pripravený na prijatú potravu. 

Ja osobne som po INTELLIGENT FOOD siahala vtedy, keď som nemala čas na prípravu normálneho jedla. 

Intelligent food príprava

Návod na prípravu INTELLIGENT FOOD nájdete aj na balení. 

Príprava Intelligent food
Intelligent food užívanie

Príprava je jednoduchá a rýchla, do cca 250 ml vody stačí pridať 5 lyžíč prášku a poriadne pretrepať. 

Skúsenosti Intelligent food recenzia
Intelligent food skúsenosti

Hotovo. 🙂 

 Moje skúsenosti s INTELLIGENT   FOOD

Rozrobením inteligentného prášku vo vode získate kokteil podobný proteínovému nápoju, a to ako vzhľadom, tak aj konzistenciou. Zo všetkých použitých surovín v kokteile najviac cítiť kokos, chuť je jemná, neutrána a krémová. Určite vám však neprinesie nezabudnuteľný gurmánsky zážitok. Na druhej strane to však máloktorý proteínový nápoj. Možno by nebolo na škodu, ak by výrobca do ponuky zaradil viacero príchutí. 

Pozitívne však hodnotím výbornú rozpustnosť prípravku, jeho príjemnú vôňu a nenáročnú, rýchlu prípravu. Navyše, prášok ako taký možno pridať aj do rôznych kaší, koláčov či smoothies.

Prášok je balený do menších znovu uzatvárateľných vreciek s obahom 290 g. Každé vrecko má minimalistický dizajn, okrem názvu produktu na ňom nenájdete nič iné. Všetky potrebné info, ako zloženie či výživové údaje, nájdete uvedené na krabici. 

K dispozícii je aj inteligentná fľaša, šejker vyrobený z odolného tritanu, bez obsahu BPA, v objeme 875 ml.  Fľaša je ideálna na cesty. 

Toto inteligentné jedlo dokáže veľmi dobre nasýtiť na niekoľko hodín a plnohodnotne nahradiť jednu porciu hlavného jedla. 

Skúsenosti Intelligent food

Inteligentné jedlo dostupné v prášku s výbornou rozpustnosťou. 

 Cena

INTELLIGENT FOOD je dostupný vo viacerých variantoch.

Štartovací balíček sa predáva za sumu pohybujúca sa okolo 11 €. Cena Biznis balíčka je 22 €. V ponuke je aj ekonomický balíček za zvýhodnenú cenu 69 €.

Na stránkach ehsopu nájdete aj inteligentné proteínové tyčinky.

Video

Výhody a nevýhody INTELLIGENT FOOD

Výhody

 • jednoduchá a rýchla príprava
 • vynikajúca rozpustnosť
 • transparentné zloženie
 • bez pridaného cukru
 • bez umelých látok
 • zvýšenie energie
 • náhrada jedla
 • pocit nasýtenia na niekoľko hodín

Nevýhody

 • bez možnosti výberu príchute
 • chuť nemusí vyhovovať každému


Recenzia a skúsenosti Intelligent food

 Celkové hodnotenie

Zaujímavá vychytávka INTELLIGENT FOOD osloví a svoje uplatnenie nájde predovšetkým u ľudí žijúcich aktívny život, s nedostatkom času na zdĺhavú prípravu jedla. Z 250 ml tohto nápoja získate energiu na niekoľko hodín i dôležité minerály a vitamíny.

Jedlo je nenáročné na prípravu a hotové už behom jednej minúty. Veľmi dobre sa rozpúšťa, má krémovú konzistenciu a neutrálnu chuť, ktorou zrejme neohúri žiadneho gurmána. Je však veľmi ľahko a dobre stráviteľné a rovnako dobre plní aj svoj účel - plnohodnotne zastúpi klasické jedlo.

Ak žijete aktívny život, pričom dennodenne bojujete s nedostatkom času, INTELLIGENT FOOD bol stvorený práve pre vás. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar