Objavte interiérové trendy roku 2021 a inšpirujte sa

interiérové trendy 2021

Nový rok, nové začiatky, nové plány... S rokom 2021 prichádzajú aj nové trendy, a oblasť interiérového dizajnu nie je žiadnou výnimkou. Plánujete sa sťahovať, stavať dom či prerábať byt? 

Objavte najnovšie interiérové trendy pre tento rok a nechajte sa inšpirovať.

Použitie prírodných prvkov

Ekologická situácia vo svete nie je priaznivá, preto sa dnes ľudia v každej oblasti snažia vyprodukovať čo najmenej odpadu. V gastronómii je to zákaz používania jednorazových plastov, v doprave sa sprísňujú emisné normy, no a v interiérovom dizajne sa prechádza na používanie prírodných prvkov.

Prejavuje sa to najmä používaním prírodných materiálov, ako sú drevo, bavlna, vlna či ľan. Zvoliť môžete prírodné textílie v podobe obrusov, závesov či dečiek. Rovnako aj rôzne dekorácie z prírodného materiálu, ktoré dokážu zútulniť interiér vášho domova. Môžete si ich kúpiť, či dokonca sami vyrobiť, na internete nájdete množstvo rôznych návodov.

Aktuálne sú v móde napríklad bambusové hojdačky priamo v obývačke, zelené obrazy na stenách či steny z machu a k tomu veľa zelených rastlín či kvetov v minimalistických črepníkoch.

Prírodné prvky sú nielen hot trendom, ale aj návratom k prírode, k našej podstate, a dokážu v interiéri vytvoriť našu malú oázu pokoja.

prírodné prvky

Prírodné prvky v interiéri sú nielen módnym trendom, ale navyše vyčaria príjemné, útulné prostredie.

Polovičný minimalizmus 

Trend minimalizmu sme zaznamenali v interiérovom dizajne už po minulé roky. Prejavuje sa najmä decentnými farbami, ktorých nie je v rámci jednej miestnosti príliš veľa, menším počtom nábytku, či absenciou zbytočných dekorácií, ako sú napríklad dovolenkové suveníry či gýčové vázy.

Vďaka minimalizmu dokážete opticky zväčšiť priestor v miestnosti. Častokrát je však považovaný za chladný a strohý. Preto sa vyvinul tzv. polovičný minimalizmus, ktorý si zachováva podstatu, no zároveň kombinuje viac dekorácií.

Hovoríme najmä o dekoračných vankúšoch, dekách, nápaditej lampe či jednoduchom koberci. Tieto dekorácie dodajú interiéru šmrnc a príjemnú atmosféru.

minimalizmus

Odtiene bielej a zlatej v minimalistickom prevedení rozžiaria štýlové dekorácie v podobe vankúšov a obrazov.

Farebné kuchyne 

Pamätáte si tie klasické kuchynské linky, ktoré boli zhotovené v typickej bielej a sivej farbe? Možno máte jednu takú dokonca aj doma. Toto však už dnes nie je v móde, pretože kuchynské linky prezliekajú kabát a v roku 2021 sa od nich očakáva viac farebnosti.

Pokiaľ chcete oživiť svoju kuchyňu, vyberte si kuchynskú linku v modrej, zelenej, žltej či dokonca červenej farbe. Na prvý pohľad to môže znieť bláznivo, ale nebojte sa toho. Farebné kuchynské linky sa hodia najmä do menších kuchýň, čím pomôžu opticky zväčšiť ich priestor.

Tmavšie farby sú naopak vhodné, ak máte kuchyňu prepojenú s obývačkou. Tmavá farba zdôrazní a oddelí kuchynskú pracovnú zónu od obytnej časti.

farebné kuchyne

Nebojte sa vpustiť farby do kuchyne! Môže vyzerať veselo a zároveň stále decentne. 

Extravagantné steny

Pokiaľ premýšľate nad tým, že by ste chceli váš byt niečím zvýnimočniť, skúste to novými stenami. Nemáme na mysli obyčajnú maľovku či klasické tapety. Trendom roku 2021 budú tapety najrôznejších textúr a materiálov.

Nebojte sa toho a vyskúšajte techniky, ako sú napríklad valčekovanie, tupovanie alebo linkovanie. Stenám a interiéru vdýchnete úplne nový život. Ak si trúfate na extravaganciu, môžete zvoliť napríklad netradičné textilné tapety, ktoré imitujú krokodíliu kožu.

Ako záverečnú bodku môžete pridať zaujímavé police na stenu či netradičné svietidlá. Fantázii sa medze nekladú.

extravagantné steny

Interiérovým trendom 2021 vládnu aj nápadité steny – zaujímavé tapety, police, svietidlá, obrazy.

Inteligentná domácnosť

V tomto roku sa bude okrem iného klásť čoraz väčší dôraz na technologické novinky. Doba ide vpred, neustále sa vyvíjajú nové technológie, ktoré nám dokážu výrazne zľahčovať život. Na masívnejšom používaní technológií v domácnosti sa výrazne podpísala aj svetová pandémia.

Revolučnou súčasťou interiérového dizajnu sa stanú inteligentné kuchyne a kúpeľne. Bežnou záležitosťou budú bezúchytové skrinky, inteligentné žiarovky, skryté digestory, inteligentné chladničky alebo termostatické batérie, ktoré takmer okamžite nastavia vodu na vyhovujúcu teplotu. S inštaláciou väčšiny podobných zariadení si pritom poradia aj technicky menej zdatní.

smart home

Inteligentná domácnosť sa dostáva čoraz viac do popredia.

Udržateľný nábytok

Opäť sa vraciame k otázke udržateľnosti, ktorá bude v roku 2021 ešte dôležitejšia. Skvelou možnosťou, ktorá sa stále viac a viac dostáva do popredia je nábytok a dekorácie z recyklovaného materiálu. Ak si myslíte, že to pôsobí lacno a nevkusne, mýlite sa.

Výrobcovia neustále vymýšľajú nové dizajny a tak nábytok z recyklovaného materiálu pôsobí štýlovo a moderne. Je jedno či ide o masívne postele alebo vstavanú skriňu. V niektorých prípadoch by ste ho ani nerozoznali od klasického nábytku. 

masívne postele

Postele z masívu sú dominantným prvkom trendových spální.

Industriálny štýl

Ak máte radi drsnú eleganciu a mix rôznych materiálov, industriálny štýl je pre vás ako stvorený. A že vyšiel z módy? V žiadnom prípade, naopak, jeho popularita stále narastie. Odhalené tehly, vysoké stropy, drevené a kovové prvky a neutrálne farby ste si mohli všimnúť najmä v kaviarňach a reštauráciách.

Tento štýl však postupne prechádza i do domácnosti. Ľudia trávia v tomto období veľa času doma, mnohí pracujú  na  homeoffice a potrebujú neustále nejaké podnety k inšpirácii. Industriálny alebo priemyselný štýl je tak skvelou voľbou.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar