Kamedis AC-CLEAR - kozmetika na akné, funguje? Recenzia

Kamedis kozmetika na akné

Tak, ako každá jedna z nás túži po dokonale čistej pleti, tak aj ja som vždy snívala o tom, aby som nemusela používať veľa dekoratívnej kozmetiky a make up. Ten pocit hladkej pleti je na nezaplatenie pre našu dušu aj sebavedomie. 

Faktorov, ktoré ovlyvňujú kvalitu pleti je viacero - hormóny, stres, strava, ale aj správna starostlivosť a pravidelné čistenie pleti. Odskúšala som veľké množstvo produktov na akóznu pleť, s ktorou som od určitého obdobia začala ať problém. Keďže sama nie som odborníkom na pleť, tak som si častokrát nechala od niekoho poradiť.

Preverené používateľmi

produkty preverené užívateľmi

Určite nám dáte za pravdu, že rozhodovanie pri nákupe môže byť niekedy zložité.

Toto rozhodnutie nám však môžu značne uľahčiť odporúčania a referencie od blízkeho, priateľa či suseda, skrátka niekoho, kto daný produkt reálne otestoval a používal. Áno, skúsenosti iných užívateľov sú totiž to, čomu pri nákupe dôverujeme a čo nám pomáha správne sa rozhodnúť. Aj preto u nás na webe nájdete reálne recenzie od reálnych zákazníkov, ktorí dané produkty skutočne poriadne preverili.

Kozmetickú radu na aknóznu a problematickú pleť od izraelskej značky Kamedis testovala Veronika Lihanová.

Mnohokrát sa mi stalo, že mi z nejakej rady vyhovoval gél na čistenie, ale nevedela som si nájsť vhodný krém. Krémy, ktoré som skúšala, boli buď veľmi mastné, alebo zložením veľmi ťažké na pleť. Keď som pátrala na internete, čo by mohlo pomôcť viac môjmu problému s akné, natrafila som na recenie na argánové oleje. Argánový olej som používala každý deň a moja pleť sa zhoršila výrazným spôsobom. Dozvedela som sa, že oleje ešte viac vyživujú akné.

Za čo som veľmi vďačná je, že som mala možnosť vyskúšať kozmetickú radu na akné a problematickú pleť od značky Kamedis. Úprimne, už som veľmi nedôverovala a ani nedúfala v žiadny zázrak. Prečítajte si, ako milo ma táto kozmetika izraelského pôvodu potešila.

Kamedis gél na lokálne použitie na akné

Kamedis je prírodná kozmetika, ktorá nie je testovaná na zvieratách.

Zloženie 

Kozmetika Kamedis je navrhnutá tak, aby ponúkala podpornú liečbu pri problémoch s akné, atopickou dermatitídou, psoriázou, lupinami, seboroickou dermatitídou, pri svrbení, podráždení a začervenaní kože. V produktoch sa spájajú múdrosti tradičnej čínskej medicíny s inováciami vedy a techniky 21. storočia.

Všetky kozmetické rady sa vyrábajú bez benzoylperoxidu, sódium lauryl sulfátu (SLS), parabénov, steroidov, farbív, uhoľného dechtu a akýchkoľvek iných zbytočných prísad, ktoré môžu pleť ešte viac dráždiť. Skrátka, v kozmetike Kamedis nájdete len to, čo vytvorila sama príroda. A to sa v dnešnej dobe veru ráta.

Kamedis rada na aknóznu pleť, ktorú som testovala, obsahuje prírodné zloženie z bylín, ktoré hydratujú a upokojujú podráždenú a mastnú pleť. Taktiež znižujú nadmernú tvorbu a vylučovanie kožného mazu, čo môžem potvrdiť z osobnej skúsenosti.

Kamedis čistiaci gél na akné

Všetky produkty značky Kamedis sú založené na prírodnej báze a neobsahujú parabény, farbivá, SLS.

Kozmetika podrobená klinickému testovaniu

Čo sa mi nesmierne páči je, že Kamedis investuje do klinických štúdií a overovania produktov a botanických materiálov. Produkty sa podrobujú neustálemu klinickému testovaniu a validácii pre udržanie najvyšších štandardov. Kozmetika je preto maximálne bezpečná a vhodná pre všetky typy pokožky a poskytuje dlhodobé riešenia pre rôzne kožné symptómy.

Aj AC-CLEAR gél na lokálne použitie, ktorý som skúšala aj ja, bol testovaný v klinickej štúdii. Jeho účinky boli viditeľné výsledky už do 12 hodín po použití. Celú štúdiu si môžete pozrieť tu.

Kamedis gél na lokálne použitie na akné

Spoločnosť Kamedis uskutočnila dermatologické testy podľa prísnych predpisov a v dôsledku toho sú všetky výrobky schválené a predávané na medzinárodnej úrovni ako dermatologicky testované produkty.

Používanie

Kamedis AC-CLEAR rada na mastnú pokožku so sklonom k akné, čiernym bodkám a vyrážkam obsahuje 3 produkty. Čistiaci gél na tvár, krém na tvár a gél na lokálne použitie. Tieto produkty sú vhodné na všetky problematické miesta s výskytom vyrážok a akné - na chrbát, tvár, hrudník.

AC-CLEAR - ČISTIACI GÉL NA TVÁR

Tento gél som používala každé ráno a večer. Hĺbkovo čistí mastnú pokožku, nevysušuje. Po čistení mám pleť vždy jemnú a sviežu. Je jemne penivý a veľmi mi pomohol aj v T-zone, ktorá sa mi často mastnila. Čistiaci gél som používala v kombinácií s krémom AC-CLEAR krémom na tvár.

AC-CLEAR - KRÉM NA TVÁR

Po vyčistení pleti čistiacim gélom som naniesla malé množstvo krému. Krém mi veľmi vyhovuje, pretože hydratuje, ale nemastí pleť a neupcháva póry. Má veľmi ľahkú konzistenciu. Pokožka je pružnejšia. Tento krém je odporúčané aplikovať 1-3 krát denne, osobne ho používam ráno a večer po vyčistení gélom. Je možné ho aplikovať aj pod make-up a opaľovací krém, čo mi veľmi vyhovuje, kedže žijem v slnečnej krajine.

AC-CLEAR - GÉL NA LOKÁLNE POUŽITIE

Ak sa mi objaví malá nedokonalosť na pleti, na to je vytvorený špeciálny gél na lokálne ošetrenie. Vyskúšala som použiť menšie množstvo, ale nevidela som výrazné zmeny. Pri aplikovaní gélu vo vačšom množstve som zaznamenala oveľa výraznejší účinok. 

Kamedis krém na aknóznu pleť

AC-CLEAR krém na tvár má veľmi ľahkú konzistenciu, pokožku hydratuje, ale nemastí. 

Výsledky po mesiaci používania

Po mesiaci používania kozmetiky Kamedis sa moja pleť zneutralizovala a hlavne upokojila. Je oveľa menej začervenaná a podráždená. Akné som sa ešte úplne nezbavila, ale moja pleť je výrazne lepšia

Veď posúďťe sami z priložených fotografií pred a po.

Pred používaním Kamedis kozmetiky

Pred používaním kozmetiky Kamedis bola moja pleť náchylná k začervenaniu a posiata jasne viditeľnými vyrážkami.

Po používaní Kamedis kozmetiky

Po mesiaci používania rady AC-CLEAR je moja pleť výrazne lepšia, hladšia, krajšia.

Celkovo som s touto kozmetikou veľmi spokojná a odporúčam ju vyskúšať tým, ktorí sa trápia s rôznymi kožnými problémami. Pokiaľ máte aknóznu pleť, radím vyskúšať kombináciu všetkých troch produktov z tejto rady, nakoľko sa výborne dopĺňajú a zaručujú tiež oveľa výraznejší účinok.

Možno však nebude vyhovovať ľuďom, ktorí preferujú výrazne parfumovanú kozmetiku. Pretože Kamedis produkty sú vyrábané z byliniek a ich vôňa nemusí byť pre každého príjemná. Neobsahujú žiadne aditíva ako farbivá či vône. Mne je to však sympatické a kozmetika splnila svoj účel.

A tiež sa mi páči, že kozmetika nie je len účinná a pekne zabalená, ale nie je testovaná na zvieratách a je 100% prírodná.

Kamedis na akné

S výsledkami rady AC-CLEAR na akné som veľmi spokojná.

Výhody a nevýhody kozmetiky Kamedis AC-CLEAR na mastnú aknóznu pleť

Výhody

  • prírodné zloženie
  • jasne viditeľný účinok po mesiaci používania - hladšia, jemnejšia pleť, oveľa menej vyrážok
  • nie je testovaná na zvieratách
  • vhodná pre mastný typ pleti
  • hydratuje, ale neupcháva póry
  • priaznivá cena
  • produkty stačí nanášať v tenšej vrstve a preto vám vydržia dlhšiu dobu

Nevýhody

  • bylinková vôňa, ktorá nemusí sadnúť každému

Orientačná cena

od 12 €

Hodnotenie

Pozrite si aj videorecenziu Kamedis AC-CLEAR rady

Vyskúšala som už množstvo rôznych kozmetických produktov, ktoré sľubovali zlepšenie kvality mastnej aknóznej pleti. Neúspešne som však s nečistou pleťou bojovala niekoľko rokov. Nepomohlo mi nič. Neváhala som preto vyskúšať izraelskú kozmetiku Kamedis, ktorá dokazuje výrazné zlepšenie kožných problémov na viacerých klinických štúdiách.

Spočiatku som bola skeptická, ale čistiaci gél, krém a gél na lokálne použitie z rady AC-CLEAR som používala pravidelne po dobu 1 mesiaca. Výsledok ma príjemne prekvapil. Moja pleť je čistejšia, sviežejšia, menej vyrážková. Aj keď mi akné ešte nezmizlo úplne, som veľmi spokojná. Určite budem pokračovať v používaní tejto rady aj naďalej.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar