Čím by sa mala vyznačovať každodenná starostlivosť o pleť?

Každý typ pleti sa vyznačuje inými charakteristickými znakmi, všetky však spája potreba starostlivosti. Nech už máte akúkoľvek pokožku, je nevyhnutné sa o ňu dennodenne starať a dopriať jej všetko to, čo potrebuje.

Kým niektoré typy starostlivosti sú typické pre konkrétne ročné obdobie, existuje mnoho návykov, ktoré by mali byť našou každodennou rutinou. Sú alfou a omegou správnej starostlivosti a nutnou jazdou každej z nás.

Počas dňa ste vystavená nielen rôznym nečistotám, ale mnohokrát vplýva na pokožku aj počasie či stresové situácie. Poskytnúť tak pokožke všetko to, o čo často prichádza, bude pozornosťou, ktorú vám pleť oplatí svojou jemnosťou a hebkosťou.

Čo všetko by teda malo byť z hľadiska starostlivosti každodenným pravidlom?

Starostlivosť o pleť

Doprajte vašej pleti každodennú starostlivosť, oplatí vám to jemnou a hebkou pokožkou.
(Olena Yakobchuk / Shutterstock.com)

Výber prípravkov podľa typu pleti

Nech by ste robili akékoľvek úkony v prospech vašej pleti, nikdy nepôjde o správnu starostlivosť, ak zvolíte prípravky na nesprávny typ. Ovládať tak, o aký typ pleti ide vo vašom prípade, vás lepšie nasmeruje a pomôže vám pri výbere kozmetických prípravkov.

Pri vlasoch si taktiež nekúpite šampón na farbené vlasy, pokiaľ ich máte prirodzené a nikdy ste nemenili ich odtieň. To isté platí aj pri pokožke a kozmetické prípravky by tomu mali taktiež zodpovedať.

Ekologickejší variant kozmetiky

Ak chcete získať záruku kvalitnej kozmetiky a nijako tým nezaťažiť životné prostredie, voľte spomedzi ekologických dekoratívnych prípravkov. Tie sa vyznačujú nielen recyklovateľným balením, ale sú aj absolútne hygienicky nezávadné a ide o čisté zloženie.

Určite ani vás neobišla diskusia o kozmetike testovanej na zvieratách. S týmito produktmi však máte garanciu toho, že sa žiadne takéto testovanie v tomto prípade nekonalo. Pokiaľ hľadáte vhodného kandidáta, ktorý všetko zmienené spĺňa a dbá na životné prostredie, vyskúšajte značku 100% PURE.

Každodenná večerná rutina

Úspešným štartom večernej starostlivosti je poctivé odlíčenie. Mnohokrát sa však stáva, že niektoré časti neodlíčime dôkladne a zvyšný make-up našu pokožku počas spánku len zaťaží.

Po odlíčení je potrebné pleť vyčistiť vhodným prípravkom. Účinná je v tomto prípade pleťová voda, ale pri mastnej pokožke je vhodnejšia tá micelárna.

Nezanedbateľné ranné návyky

Počas spánku naša pleť nielen odpočíva, ale aj regeneruje. Po vstávaní je tak nevyhnutné čistenie tváre pomocou vhodného čistiaceho prípravku.

Po tomto úkone by ste mali vašu pleť rozjasniť, dôkladne hydratovať a chrániť. Obzvlášť v horúcich letných mesiacoch je dôležité upriamiť sa na výber prípravkov s ochranným faktorom SPF.

Každodenná starostlivosť o pleť

Okrem večernej starostlivosti nezabúdajte aj na rannú rutinu.
(TORWAISTUDIO / Shutterstock.com)

Špeciálna starostlivosť o jemné oblasti

Oblasť očí je jemná, krehká a veľmi citlivá. Starostlivosť o túto časť tváre by ste nemali zanedbávať a dopriať jej každodennú pozornosť.

Je totiž oveľa viac náchylnejšia a ohrozenejšia než zvyšok tváre. Zanedbať by ste však nemali ani svoje pery a aplikovať obnovujúce prípravky zakaždým, keď je to potrebné.

Intenzívna pleťová starostlivosť

Raz za čas treba v otázke starostlivosti podniknúť aj hĺbkové čistenie a raz týždenne si dopriať domáci peeling na tvár. Tento peeling je efektívnym čistiacim prostriedkom, pomáha vám v boji s čiernymi bodkami a účinne odstraňuje odumreté vrstvy pokožky.

Používať by ste ho mali len sporadicky a najčastejšie raz týždenne. Existujú aj výnimky podľa typu pleti či konkrétneho produktu, vždy sa tak oboznámte so všetkým potrebným.

Samozrejme, môžete si tento prípravok bežne aj zakúpiť, jeho výroba doma však nie je náročná a príprava často predstavuje len pár jednoduchých krokov.

Na internete nájdete mnoho postupov a príprav, je len na vás, čo si zvolíte. Nepodceňujte zoznam prísad a priveľmi neexperimentujte, obzvlášť ak máte citlivú pokožku.

Maska na tvár

Nezabúdajte aj na inzentívnu starostlivosť o pleť a pravidelne ju hýčkajte.
(Yuriy Maksymiv / Shutterstock.com)

Okrem peelingu je účinnou voľbou aj maska na tvár. Tá by mala byť taktiež špecificky zameraná podľa typu vašej pleti a už pri kúpe by ste mali myslieť na to, čo s ňou chcete vlastne docieliť. Kým pre suchú pleť bude ideálna hydratačná maska, pre mastnú tvár bude vítaná tá čistiaca.

Faktory, ktoré vplývajú na pleť

Mnoho vonkajších a vnútorných faktorov vplýva na aktuálny stav našej pleti. Výrazne jej neprospievajú extrémne horúčavy, nadmerná konzumácia alkoholu či fajčenie.

Konzumácia potravín hrá taktiež kľúčovú rolu. Kým medzi pozitívne potraviny možno zaradiť tie, čo obsahujú omega-3 mastné kyseliny, betakarotén či antioxidanty, jedlá s vyšším obsahom cukru, soli či tuku vplývajú na našu pokožku pomerne negatívne.

Peeling na pleť

Pri výbere kozmetiky by ste okrem konkrétneho zamerania podľa typu pleti mali zohľadniť aj kvalitu prípravkov a ich zloženie. (popcorner / Shutterstock.com)

Typ kozmetiky taktiež zásadne ovplyvňuje našu pokožku a vybrať by ste si mali kvalitné prípravky so správnym zložením. Okrem vhodného make-upu by ste sa však mali zamerať aj na ďalšiu dekoratívnu kozmetiku.

Kombík radí

Kombík radí

TIP: Ako vybrať najlepšie riasenky vám taktiež konečnú voľbu uľahčí a správna technika líčenia skvalitní zase celkovú vizáž.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)