Čistiaca kefa Clatronic GM 3669 - Recenzia a skúsenosti

Čistiaca kefa Clatronic gm 3669 recenzia
 • čistiaca kefa na tvár
 •  využitie 3 v 1
 • 2 x 1.5V batérie
 • cena od 16 

Ak sa niekto pýši krásnou a čistou pleťou, je to znak toho, že sa o ňu dôkladne stará. A práve masážny čistiaci prístroj môže v starostlivosti o pleť veľmi pomôcť.

V súčasnosti môžeme na trhu vidieť nespočetné množstvo masážnych čistiacich prístrojov na tvár. Ceny sú naozaj rozdielne, pričom nájdete aj veľmi lacné prístroje v sume pohybujúcej sa už okolo 10 € a samozrejme aj také, ktoré nie sú cenovo príliš najvýhodnejšie, teda aspoň nie pre každého.

Pri kúpe tých lacnejších je ale otázne, ako dlho vydržia a či vôbec budú pre pleť prospešné. Ja som sa preto rozhodla vyskúšať čistiacu kefu Clatronic GM 3669, ktorá je cenovo dostupná pre všetkých. A či bude stáť zato, sa dočítate v tejto recenzii.

Čistiaca kefa Clatronic GM 3669 recenzia

 Prvý dojem

Ak rozbalíte škatuľku s čistiacou kefou, čaká na vás pohľad na dokonale uložené a oddelené príslušenstvo i kefu, čo zabraňuje prípadnému poškodeniu na ceste od predajcu k vám domov. 

Samotná kefa pôsobí na prvý dojem naozaj luxusne a perfektne padne do ruky. Nie je zbytočne veľmi ťažká a to ani s batériami.

V balení nájdete tri nadstavce - prvý slúži na hĺbkové čistenie pleti, druhý je určený na masáž tváre a posledný je pripravený na konečnú starostlivosť o pleť. Všetky nadstavce sú na dotyk veľmi jemné a tak sa nemusíte obávať drsného čistenia.

Hneď na začiatok by ste mali vedieť, že do prístroja je potrebné kúpiť baterky, konkrétne 2 x AA 1,5 V, pretože, ako to už býva zvykom, nie sú súčasťou balenia. Prístroj sa rozoberá pomerne veľmi jednoducho a označenie ako batérie správne vložiť, je jasne vyznačené z vnútra. Samozrejmosťou je aj návod na použitie, ktorý vám poradí, ako s kefou správne zaobchádzať.

Musím konštatovať, že v balení sa nachádza všetko dôležité, nič nechýba.  

Čistiaca kefa Clatronic GM 3669 príslušenstvo

V balení sa nachádza všetko dôležité, vrátane návodu na použitie. 

Čistiaca kefa Clatronic GM 3669 batérie

Do prístroja je potrebné vložiť dve klasické tužkové baterky. 

 Čo by ste mali vedieť? 

Čistiaca kefa má dve rýchlosti, pričom stupeň 1 je minimálna rýchlosť a stupeň 2 je maximálna rýchlosť. Stupeň rýchlosti voľte podľa potreby, no na začiatok odporúčame začať vždy s miernejšou intenzitou, teda stupňom 1. 

V návode na použitie výrobca uvádza, že použitie kefky na citlivú pleť môže spôsobiť jej podráždenie. Preto odporúčam vyskúšať kefu najprv na inej časti tela ako na tvári, avšak malo by ísť o mieste, kde je taktiež citlivejšia pokožka. 

Prístroj by ste nemali tiež používať v blízkosti očí, pretože tam je obzvlášť jemná a citlivá pokožka a mohlo by ľahko nastať jej podráždenie. Masážnym prístrojom taktiež priveľmi netlačte na pleť, aby zbytočne neprišlo k poraneniu pokožky. Pri výmene nadstavca je vždy potrebné prístroj vypnúť. 

Čistiaca kefa Clatronic GM 3669 nadstavce

Prístroj je dodávaný s troma nadstavcami na starostlivosť o pleť. 

 Použitie čistiacej kefy Clatronic GM 3669

Tak a dostali sme sa k najpríjemnejšej časti recenzie a to k samotnému skúšaniu tejto čistiacej kefy a masážneho prístroja v jednom. Prinášam vám návod, ako s masážnou kefkou pracovať a postupovať v troch bodoch, ktoré sa naozaj oplatí dodržiavať, pokiaľ chcete dosiahnuť vytúžený efekt.


1. Čistenie pleti

Na začiatok je najlepšie vyčistiť si pleť ako obvykle, napríklad pleťovou vodou (nie je to však nevyhnutné, pleť sa ale lepšie vyčistí a prípadný make up sa vám tak pri hĺbkovom čistení nebude zanášať do pórov) a následne naniesť čistiaci gél či penu a s prvým nadstavcom (kefkou) si dôkladne vyčistiť tvár. 

Optimálna doba čistenia je 60 sekúnd, ale pokojne pleť môžete čistiť aj o niečo dlhšie. Prvý nadstavec, teda kefa, je určený najmä pre dôkladné a hĺbkové čistenie pleti. Ďalšia veľká výhoda tejto kefky je to, že pleť krásne revitalizuje, dodáva jej svieži vzhľad (odstraňuje unavený výzor), uvoľňuje zanesené póry a spevňuje pleť.

 

2. Masáž tváre

Ďalší nadstavec je masážna hlavica a teda je určená pre masáž tváre. Vaša pleť si zaslúži naozaj len to najlepšie a práve táto masáž jej to najlepšie naozaj aj dá. Nielenže vašu pleť rozmaznáva, ale aj uvoľňuje z celej tváre napätie, podporuje prekrvenie pleti a dokonca i redukuje vrásky.

 

3. Konečná starostlivosť o pleť

Posledný nadstavec je určený pre konečnú starostlivosť o pleť. Na tvár si naneste denný, nočný krém, alebo pleťové mlieko a masírujte dovtedy, kým sa krém nevstrebe. Vďaka tomuto nadstavcu sa krém správne vsiakne do pokožky a tak pleť ostáva krásna, čistá, svieža, jemná a zregenerovaná.

 

Čistiacu kefku môžete používať každý deň, ja osobne ju využívam v rámci večerného čistenia. Môžete ju používať aj na sucho, pre mňa je však čistenie príjemnejšie spolu s čistiacim gélom a krémom.

Keďže mám veľmi citlivú pokožku, na výsledok som bola veľmi zvedavá a popravde som sa aj trošku obávala. Doma už jednu čistiacu kefku od inej firmy mám a tá ma teda veľmi sklamala, keďže je drsnejšia, hlučnejšia a ťažšia.

S výsledkom Clatronic GM 3669 som však naozaj veľmi spokojná a túto kefu môžem ďalej len odporúčať. Pleť bola čistá, hebká a jemná nielen na dotyk, ale i na pohľad. Nevýhodou je pre mňa prevádzka na batérie, ktoré sa navyše ešte aj veľmi rýchlo vybíjajú. Na druhej strane, však páve vďaka baterkám, kefu môžete použiť aj pri cestovaní či všade tam, kde nebudete mať k dispozícii elektrickú zásuvku. 

Čistiaca kefa Clatronic cm 3669

Čistiaca kefa má pekný dizajn, dobrý tvar a príjemnú hmotnosť. 

  Cena

Cena čistiacej kefy Clatronic GM 3669 sa pohybuje okolo sumy 17 €, čím ju možno zaradiť k tým lacnejším na trhu. Ceny najdrahších zariadení v tejto kategórii sa totiž šplhajú až na sumu 200 €, čo teda rozhodne nie je zanedbateľný rozdiel. 

Aj napriek svojej nízkej cene ma však táto čistiaca kefa počas testovania nesklamala a tak môže svedomito konkurovať aj drahším modelom. 

Výhody a nevýhody čistiacej kefy Clatronic GM 3669

Výhody

 • dobrá cena
 • dôkladne čistí a masíruje pleť
 • tri nadstavce
 • príjemný dizajn
 • nízka hlučnosť
 • ľahká
 • šikovná, padne presne do ruky

Nevýhody

 • nutnosť prevádzky na batérie
Čistiaca kefa Clatronic gm 3669

Kefa má ergonomickú rukoväť, vďaka ktorej sa v ruke drží pohodlne. 

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Čistiaca kefa Clatronic GM 3669 si odo mňa v hodnotení vyslúžila 4,5 hviezdičky z maximálneho počtu 5. Musím priznať, že celkovo som bola s týmto prístrojom veľmi spokojná.

Kefa neponúka len samotné čistenie, ale aj masáž, čo hodnotím veľmi pozitívne. Veľmi dobre sa s ňou manipuluje a vďaka ergonomickej rukoväti sa príjemne drží v rukách. A čo je pre mňa najdôležitejšie, pleť naozaj dôkladne vyčistí a zanechá ju príjemnú a hladkú na dotyk. Aj napriek tomu, že mám citlivejšiu pleť, po použití kefky som nespozorovala jej podráždenie či akékoľvek iné problémy. 

Takéto čistenie i masáž pleti sú omnoho účinnejšie a lepšie ako manuálna starostlivosť, najmä z dlhodobého hľadiska. Pleť sa vám odvďačí krajším a mladistvým vzhľadom. Čistenie a masáž pleti za pomoci čistiacej kefy Clactronic GM 3669 môžem pokojne priradiť aj k profesionálnej starostlivosti v kozmetickom salóne, akurát že nemusíte nikam chodiť a užiť si ju kedykoľvek, v pohodlí domova. 

Ak sa teda momentálne rozhodujete pre kúpu nejakého čistiaceho a masážneho prístroja na tvár a nechcete do neho investovať veľké peniaze, kúpu čistiacej kefy Clatronic GM 3669 určite neobanujete. Prinesie vám dobré výsledky a vašej pleti rozhodne pomôže.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar