Kĺbová výživa Arthro Plus - Recenzia a skúsenosti

Kĺbová výživa Arthro Plus
 • kĺbová výživa
 • 120 kapsúl v balení
 • podporuje kosti, kĺby, chrupavky
 • pomáha pri zápaloch a opuchoch
 • cena od 9,95

Opotrebenie kĺbov a kĺbových tkanív sa väčšine v prvom momente spája s pribúdajúcim vekom. Nie je to však problém iba starších ľudí. Týka sa často aj športovcov či aktívnych milovníkov pohybu a rozhodne ho netreba brať na ľahkú váhu. Regenerácia tkanív a kĺbov sa zhoršuje vekom, ale aj nadmernu záťažou a nedostatočnou výživou.

Ak vás trápi bolesť kĺbov a rozhodnete sa navštíviť lekára, môže vám predpísať lieky, ktoré bolesť iba na nejaké obdobie utíšia. Skvelou voľbou je doplniť ich doplnkami výživy, ktoré sú voľnopredajné. Kĺbová výživa zlepšuje stav a opotrebenie väzív, kĺbových spojov, chrupaviek a prispieva k lepšej schopnosti pohybového aparátu.

Ja som človek veľmi aktívny, športujem často a veľa, behám, chodím na crossfit a aj napriek mladému veku ma zvykne pobolievať bedrový kĺb. Nie je to neznesiteľná bolesť, ktorá by ma dohnala až k odbornému lekárovi, avšak cítim, že ak to s fyzickou aktivitou preháňam, bolesť mi v pohybe bráni. Rozhodla som sa vyskúšať komplexnú výživu Arthro Plus. Zaujíma vás jej hodnotenie? Čítajte ďalej.

Arthro Plus

Arthro Plus je komplexná kĺbová výživa, ktorá pomáha udržiavať zdravý pohybový aparát a slúži ako prevencia proti úrazom, bolestiam a zápalom. Obnovuje a regeneruje športom, poraneniami a vekom namáhané väzivá, kĺbové spoje, chrupavky a predlžuje ich vitalitu. Potláča bolesť, pomáha pri zápaloch a opuchoch.

Obsahuje účinné látky, ktoré sa používajú v kvalitných kĺbových výživách a osvedčili sa ako veľmi účinné. Patrí medzi ne MSM (metylsulfonylmetán), Chondroitín, Glukosamín a Kyselina L-askorbová. 

  Účinok: 7 / 10

Na úvod musím uviesť, že bolesť v bedrovom kĺbe, ktorú občas pociťujem nie je neznesiteľná. Pri behu je bodavá a nepríjemná, ale mimo toho ma v bežnom živote priveľmi nelimituje. Vyskytuje sa z času na čas, najmä keď behávam 3 krát do týždňa a dopĺňam to dvíhaním ťažkých váh 2-3 krát týždenne. Rozhodla som sa preto z pohybu nepoľaviť, aby som objektívne otestovala, či bolesť ustúpi.

Arthro Plus som brala ako je predpísané, teda 4 tablety denne. V balení sa nachádza 120 tabliet, vydrží vám tak na 30 dní. Po mesiaci užívania musím skonštatovať zlepšenie. Nebudem však tvrdiť, že kĺb už vôbec necítim a som zdravá ako rybička, ale rozdiel tam je. Niektoré dni sa ešte jemná bolesť ozve, ale je značne menšia.

Myslím si však, že jedným balením sa nič nekončí. Výživové doplnky treba užívať na pravidelnej báze, najmä ak kĺby zaťažujete pravidelným a náročným pohybom. 

Kĺbová výživa Arthro Plus

5 tipov na zdravé kĺby

Aj napriek tomu, že doplnky výživy vám môžu pomôcť pri bolesti kĺbov a kĺbových spojív, pri regenerácii a udržaní vitality, ponúkame vám aj ďalšie tipy, ako si kĺby zachovať čo najdlhšie zdravé:

 • Schudnite: Ak máte nadváhu, spôsobujete si nadmernú záťaž kĺbov, ktorá vedie k ich postupnému ničeniu. Výsledkom potom môže byť výrazne horšia funkcia pohybového aparátu.
 • Vyživujte kĺby stravou: Zaraďte do vášho jedálnička stravu bohatú na vápnik, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny D a K. Nájdete ich napríklad v rybom oleji, losose, makrele.
 • Hýbte sa: Všetkého veľa škodí, s pohybom to preto nepreháňajte, ale fyzická aktivita je pre zachovanie si zdravých kĺbov nesmierne dôležitá. Dobre vyvinuté svaly môžu čiastočne nahradiť zníženú výkonnosť kĺbov.
 • Dodržiavajte pitný režim: Postavte si na svoj pracovný stôl fľašu s čistou vodou a kontrolujte si, koľko jej denne vypijete. Málo vody spôsobuje únavu, poruchu obličiek, ale aj bolesti kĺbov. 
 • Pozor na podpätky: Dámy, aj keď vám vysoké podpätky krásne zvýraznia ženskosť, dávajte si pozor a obmieňajte ich za nízke. Menia totiž ťažisko trupu a zaťažujú prednú časť nôh, čoho dôsledkom môže byť aj bolesť kĺbu.

   Zloženie: 7 / 10

Arthro Plus obsahuje 4 účinné zložky - MSM, glukosamín, chondroitín a kyselinu L-askorbovú (vitamín C). 

MSM (metylsulfonylmetán) je organická a biologicky najlepšie vstrebateľná forma síry. Pomáha vyživovať väzivové a chrupavkové tkanivá, zvyšuje zdravie kĺbov, ich flexibilitu a pohyblivosť, zmierňuje zápal a redukuje bolesť. Jeho účinky zlepšuje prítomnosť glukosamínu, chondroitínu a kolagénu. V Arthro Plus ho je v dennej odporúčanej dávke 400 mg.

Glukosamín je základnou stavebnou zložkou kĺbovej chrupavky. Ochraňuje nielen chrupavku, ale aj šľachy a väzy prispieva k ich ochrane pred poškodením. Stará sa o rast nových chrupavkových tkanív, lieči zápal, uvoľňuje stuhnutosť kĺbov. V doplnku výživy ho nájdeme v objeme 780 mg na 1 dávku.

Chondroitín vyživuje a stimuluje produkciu dôležitých látok pre chrupavky kĺbov.  priaznivé účinky proti bolesti a zápalu pri artróze kĺbov. V Arthro Plus ho nájdeme v dennej dávke 800 mg.

Kyselina L-askorbová, alebo vitamín C, patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode. Jeho funkcia nie je iba obrana imunitného systému, na čo ho väčšinou vedome užívame. Urýchľuje tiež hojenie rán, udržiava tkanivá a kosti v kondícii a napomáha pri tvorbe a regenerácii kolagénu. Výrobok jej obsahuje 16 mg.

Arthro Plus obsahuje hneď niekoľko efektívnych zložiek, ktoré sa používajú v kĺbových výživách. Čo sa týka ich obsahu, na trhu nájdete výrobky, ktoré ich majú zastúpené vo väčšom množstve a ich účinok je preto rozhodne značnejší. Najsilnejším takýmto produktom je kĺbová výživa Alavis Triple Blend, ktorá je primárne určená pre kone. Nenechajte sa tým však odradiť. Bez problémov ju môžu užívať aj výkonní športovci, pretože obsahuje to, čo bežné kĺbové výživy pre ľudí, akurát vo vyššej koncentrácii.

Arthro Plus zloženie

   Dávkovanie: 7 / 10

Užívajte 4 kapsuly denne. Zapíjajte ich dostatočným množstvom vody. 

Kapsule sú trochu veľké a bolo pre mňa nekomfortné zapíjať ich denne až 4.

Dávkovanie kĺbovej výživy

  Cena: 9 / 10

Za 120 kapsulové balenie, ktoré vám pri pravidelnom užívaní vyjde na 30 dní zaplatíte od 9,95€. Myslím si, že je to výhodná cena v porovnaní s inými výrobkami, ktoré sú na trhu. 

Výhody a nevýhody

 • po 30 dňoch užívania citeľné zlepšenie
 • chráni, obnovuje a podporuje kosti, kĺby a chrupavky
 • pomáha pri zápaloch a zmierňuje bolesť
 • zlepšuje pružnosť a vitalitu tkanív a kĺbov 
 • priaznivá cena
 • veľké kapsule
Kĺbová výživa Arthro Plus

  Môj celkový dojem a výsledok: 8 / 10

Po kĺbovej výžive som sa rozhodla siahnuť, pretože síce nie som profesionálna športovkyňa, ale šľachy a kĺby sa opotrebovávajú aj pravidelným nadmerným cvičením. Mňa zvykne pobolievať pravý bedrový kĺb, najmä keď často behám a dvíham ťažké váhy. Arthro Plus mi po mesiaci nepretržitého užívania pomohol a občasnú bolesť znížil takmer na minimum.

Obsahuje účinné zložky v dobrom pomere, jeho cena je tiež priaznivá. Ja si ho ešte v jednom balení zadovážim, aby som zvýšila jeho účinok. Odporúčam 🙂

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar