Recenzia: Kusový koberec Toscana z Mujkoberec.cz

Kusový koberec Toscana skúsenosti a recenzia
 • výška vlasu 20 mm
 • celková váha 3800g/m²
 • predĺžená záruka až na 3 roky zdarma
 • cena od 39 

Kým kedysi boli koberce neodmysliteľnou súčasťou našich domácností, dnes ich vytláča trend plávajúcich podláh. Tie sú obľúbené predovšetkým vďaka svojej nenáročnej údržbe, minimalistickému vzhľadu i univerzálnosti.

Pokiaľ ale doma vlastníte práve tento druh podlahy, určite mi dáte za pravdu, že prechádzať sa po nej naboso veru nie je nič príjemné. Studený povrch podlahy nemusí vyhovovať každému, a to dokonca ani počas teplých letných dní. Skôr či neskôr si tak väčšina predsa len zaobstará koberec, ktorý v súčasnosti neslúži len na zvýšenie komfortu, ale aj ako skvelý doplnok na zútulnenie domácnosti. 

Musím na seba priznať, že patrím k ľudom, ktorí s ponožkami na nohách aj spávajú a nevedia sa ich vzdať dokonca ani v lete. Skrátka, nohy musím mať vždy v teple. A keďže lino na podlahe mojej izby túto požiadavku nespĺňa, rozhodla som sa zaobstarať si koberec, ktorým zároveň trochu skrášlim aj priestor okolo mňa. 

Kusový koberec Toscana recenzia

A takto sa v izbe vyníma nový koberec. 

Pri výbere koberca je hádam jednou z najdiskutovanejších otázok farba. Koberec sa snažíme vyberať tak, aby predovšetkým ladil s nábytkom i farbou stien, a aby s celou izbou vytvoril jeden harmonický celok. 

Z výberu farby som si ja osobne nerobila ťažkú hlavu. Už dávnejšie som kdesi o sivej farbe čítala, že svojou univerzálnosťou dokáže zapadnúť do akéhokoľvek prostredia. Keďže mám v izbe steny mentolovej farby a svetlý nábytok, neváhala som a šla práve do šedej. Konečné rozhodnutie tak padlo na kusový koberec Toscana Grey.

Koberec ku mne dorazil z českého eshopu Mujkoberec.cz. Aj napriek tomu, že ide o český internetový obchod, doručujú aj na územie Slovenska, a to dokonca úplne zadarmo a expresne rýchlo. Firma je na trhu už 11 rokov, aj keď do roku 2014 pôsobila pod názvom Kusovky. 

Musím povedať, že asi len ťažko by sa našiel niekto, kto by si v tomto eshope nevybral. Ponuka kobercov je naozaj široká - rôzne rozmery, tvary, vzory, farebné či materiálové prevedenia. Nechýba ani príslušenstvo, umelé trávy, rohožky, sedáky či nášľapy na schody. 

A ako som bola spokojná s vybraným kobercom? 

 O produkte

Možno ste si teraz povedali, že výber koberca predsa nie je žiadna veda, a že väčšina ľudí sa aj tak riadi jednoduchým pravidlom "Páči sa mi - beriem, nepáči sa mi - neberiem". Ok, aj to je jedna z možností. Za seba však môžem povedať, že kúpiť zlý koberec, taký, ktorý sa "schodí", opotrebuje alebo nejako poškodí už po krátkej dobe používania, veru nie je nič neobvyklé a stalo sa to aj mne. Preto si na kvalite dávam záležať. 

Koberec mi doviezol kuriér priamo domov. Bol zrolovaný a kvalitne zabalený do gumovej fólie tak, aby sa na ceste ku mne nemohol nijako poškodiť. 

Po rozbalení potreboval chvíľku, aby sa "usadol". Hneď na prvý pohľad ma zaujal už spomínanou šedou farbou. Aby som však bola úplne presná, ide o šedú farbu v kombinácii so striebornou, ktorá kobercu dodáva nádych luxusu. Veľmi trefne to vystihol predajca, ktorý na stránke pri tomto modeli uvádza, že šedá je nová čierna, a ja musím len súhlasiť. Myslím, že farebne koberec dokonale zapadol k mojím mentolovým stenám a svetlému nábytku. Čo poviete? 🙂 

Veľkou výhodou, ktorú rozhodne musím spomenúť je, že výrobca vám na vaše vyžiadanie pošle dokonca aj vzorku koberca v obálke k vám domov, a to úplne zadarmo. Je to skvelá služba, ktorú určite využije nejeden nerozhodný človek. Môžete sa tak na vlastné oči presvedčiť o kvalite daného modelu, bez akéhokoľvek rizika. 

Kusový koberec Toscana recenzia

Koberec prišiel kvalitne zabalený vo fólii. 

Koberec Toscana skúsenosti

Nechýba ani informačný štítok so základnými údajmi. 

 Materiál

Kusový koberec Toscana Grey je dostupný vo viacerých rozmeroch - 80 x 150 cm, 130 x 200 cm, 160 x 230 cm a 200 x 290 cm. Ja som si vybrala rozmer 130 x 200 cm, pretože mi do mojej izby vyhovoval najviac.

Ďalšou super službou, ktorú výrobca ponúka je vizualizácia toho, ako by koberec vyzeral u vás doma. Stačí, ak predajcovi pošlete cez formulár na webovej stránke fotku miestnosti, do ktorej plánujete koberec umiestniť, môžete uviesť aj nejakú poznámku, napríklad, že chcete, aby bol koberec pod stolom, a do 24 hodín obdržíte email s 3D návrhom. Táto služba je prvýkrát úplne zadarmo. V prípade opakovaného využitia je už spoplatnená sumou 195 Kč, teda cca 7,50 €. 

Koberec má stredne dlhý vlas, konkrétne 20 mm. Je vyrobený zo syntetického, umelého materiálu - Polypropylen (Polypropylen frisé, Polypropylen heatset), ktorý predstavujú najčastejšie používaný materiál na výrobu kobercov. 

Koberec bol vyrobený v Turecku a musím konštatovať, že výrobca materiálom naozaj nešetril. Vyznačuje sa vysokou gramážou - 3,8 kg/m², čo je vzhľadom na dĺžku vlasu naozaj výborne číslo. Koberec je príjemne mäkký nielen na dotyk ruky, ale aj nohy. 

Kusový koberec Toscana grey recenzia skúsenosti

Koberec má šedo-strieborné farebné prevedenie. 

 Moje skúsenosti s kobercom   Toscana 

Nebudem popierať, že okrem kvality je pre mňa naozaj dôležité, aby koberec i dobre vyzeral. Aj preto je pre mňa najväčším plusom tohto modelu krásny, moderný, trendy vzhľad. Ten je nepochybne výsledkom zaujímavej farbenej kombinácie. Všimla som si, že koberec totiž mení svoju farbu aj v závislosti od toho, z akého uhlu sa naň pozerám a tiež od toho, či naň práve dopadajú cez okno slnečné lúče alebo je večer a v izbe mám zažaté svetlo. Za takúto premenu má odo mňa palec hore. 

Nejde však len o vzhľad a koberec má čo ponúknuť aj po kvalitatívnej stránke. Je vyrobený z vlákien polypropylenu, ktoré sú do seba silne zmotané prostredníctvom metódy Frisé, čo znamená, že takýto koberec je veľmi pevný a odolný. A ja musím len a len súhlasiť. Ak by ste predsa len s kobercom neboli spokojní, predajca poskytuje zadarmo predĺženú trojročnú záruku. Nepoškodený koberec dokonca v prípade nespokojnosti môžete zadarmo vrátiť až do 100 dní. 

Plusom sú aj antistatické vlastnosti koberca. Spoľahlivo odvádza elektrostatický náboj, takže po tom, čo po koberci prejdete, môžete pokojne siahnuť na čokoľvek bez obáv z toho, že vás to "kopne". 

Po koberci sa nám u nás doma chodí ako po vatičke. Je mäkký, hladký a neskutočne príjemný na dotyk a tisíckrát príjemnejší ako chladná podlaha. Veľmi rady sa na ňom hrajú i deti. 

Koberec Toscana materiál

Koberec je vyrobený z polypropylenových vlákien, metódou pevného viazania Frisé. 

Koberec Toscana hrúbka

Dĺžka vlasu je 20 mm.

Kusový koberec Toscana recenzia skúsenosti

Koberec má pevné a kvalitné spracovanie. 

 Cena

Koberec Toscana Grey je momentálne vo veľmi výhodnej 30%-tnej zľave a najmenší rozmer možno kúpiť už za cenu cca 39 €. Za rozmer 133 x 200 cm, teda ten, ktorý mám aj ja, zaplatíte približne 85 €, čo je vzhľadom na kvalitu i vzhľad koberca veľmi prijateľná cena. 

Za rovnakú cenu, v akcii, je dostupný aj vo veľmi zaujímavej farbe Lila. 

Koberec Toscana skúsenosti a recenzia

Výhody a nevýhody koberca Toscana

Výhody

 • krásna farba
 • moderný dizajn
 • vysoká gramáž
 • kvalitné prevedenie
 • príjemný na dotyk
 • mäkký
 • antistatické vlastnosti
 • služby, ktoré ponúka predajca

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov
Toscana grey kusový koberec recenzia skúenosti

Koberec mení farbu v závislosti od uhla pohľadu či svetla. 

kusový koberec Toscana skúsenosti

Video

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Kusový koberec Toscana Grey má všetko to, čo by mal mať kvalitný koberec. Pevné a odolné prevedenie, mäkkosť i atraktívny vzhľad, ktorý sa nemení ani pravidelným vysávaním či plynúcim časom. Proste spokojnosť. 

Rovnako pozitívne hodnotím aj samotný eshop Mujkoberec.cz, ktorý zákazníkom ponúka hneď viacero praktických služieb, ako napríklad bezplatnú predĺženú záruku a vrátanie do 100 dní, bezplatné zaslanie vzorky či 3D vizualizáciu úplne zadarmo. Nič nezaplatíte ani za doručenie vašej objednávky v rámci územia Česka a Slovenska. 

Pokiaľ teda hľadáte nový koberec, mnou otestovaný model Toscana Grey vám môžem odporučiť všetkými desiatimi. Rovnako aj predajcu, ktorý má okrem bohatej ponuky kobercov aj špičkový prozákaznícky servis a služby, ktoré sa len tak nevidia. Aj vďaka nim bude pre vás výber toho správneho koberca do vašej domácnosti hračkou. 🙂 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar