Tieto kolaudačné dary budú zárukou úspechu

Blíži sa kolaudácia známych a vy ešte neviete, s čím sa ich rozhodnete potešiť? Zabudnite na prehnané a robustné dekoratívne prvky, pokiaľ dotyčných štýl dôkladne nepoznáte, vsaďte radšej na niečo, s čím nič nepokazíte.

Krikľavá váza, gýčový set riadu či nevhodný darček, ktorý ste dostali prvotne vy. Aj s týmito nápadmi sú mnohí schopní prísť, no niektorí sa púšťajú do ešte väčších extrémov. Menovať by sme si mohli mnohé, zamerajme sa však, aké užitočné kolaudačné dary sú vďačným darčekom a natoľko univerzálnym, že ich výber môžete v prípade zúfalých situácií praktizovať takmer neustále.

Obraz do obývačky môže potešiť, no ak sú vlastníci zástancom konkrétneho umeleckého smeru a vy vyberiete niečo diametrálne odlišné, nevhodne zvolený darček by mohol byť sklamaním pre obe strany. Skúsme sa preto pozrieť aj na iné možnosti, no zavrhovať by sme nemali ani samotný obraz.

Vsaďte na niečo univerzálne

Poznáte svojich známych perfektne a viete, že sa potešia aj rôznym výstrelkom doby? Možno spočiatku ocenia humorné dekorácie, no reálne ich pri budúcej návšteve nikde nenájdete. Rámček s vtipnou tematikou, v ktorom je odfotografovaná momentka, rozhodne nie je ideálna dekorácia do obývačky ani k nočnému stolíku. Je viac ako pravdepodobné, že skončí v kope s ostatnými nevhodnými darčekmi a obdarovaní sa k nej vrátia len v prípade hĺbkového upratovania.

Kolaudačné dary, čo potešia

Prvotný nápad darčeka v podobe kvetiny sa môže javiť ako vhodný, no skúste pátrať po niečom originálnejšom. Takáto myšlienka nenapadne totiž len vás. (WAYHOME studio / Shutterstock.com)

Pýtať sa je ľudské

Určite to vyznie na prvý dojem zvláštne, ale jednou z najpraktickejších rád ohľadom kolaudačných darov je spýtať sa dotyčných, čo reálne potrebujú a čo im ešte chýba. Vhodné je navštíviť konkrétne kolaudačné priestory ešte pred samotným aktom kolaudácie. Máte tak jedinečnú príležitosť poobzerať sa, v akom štádiu bývanie reálne vyzerá, do akého štýlu ho majitelia zariaďujú a čo tomu ešte nevyhnutne chýba. Budete si tak istí, že vami zvolený dar rozhodne nebude žiadnym krokom vedľa.

Ak vás je však viac, určite nepodceňte aj organizáciu. Štyri izbové rastliny, tri takmer identické vázy a dva rovnaké sety pohárov určite nových obyvateľov priveľmi neoslovia. V takom prípade je ideálnejšie zložiť sa na niečo hodnotné a ako celá skupina potom dotyčných obdarovať. Technické zariadenia, kuchynské spotrebiče alebo dizajnové prvky vhodné do akéhokoľvek interiéru sú jasnými príkladmi na záruku úspechu.

Zabudnite na rastliny a poukážky

Kvetiny sú prvoradou voľbou takmer u každého, no aj napriek tomu, že s nimi nič nepokazíte, ani nijako extrémne neohúria. Rovnaký prípad sa týka aj poukážok do rôznych obchodných sietí. Kto vie, či dotyčný vôbec chodí nakupovať do tohto typu obchodu a či takúto poukážku aj reálne využije. Veď nebola by škoda, ak by náhodou prepadla a vám by danú sumu už nevrátili? Vsaďte preto v otázke kolaudačných darov na tie, ktoré sú typické ako svojou praktickosťou, tak aj univerzálnosťou.

Nevyhnutné v každej domácnosti

Jedným z ideálnych darčekov sú posteľné obliečky. Potrebuje ich každý a jedny rozhodne nestačia. Viaceré alternatívy sa v tomto prípade jednoznačne hodia, staviť by ste však mali na jemné odtiene a kvalitné spracovania. Obliečky by nemali byť prekombinované farbami, viacerými vzormi či prehnanými ozdobami. Nie každému môže takéto prevedenie obliečok pasovať, minimalizujte riziko tým, že siahnete po niečom osvedčenom. Vítané sú taktiež aj sady uterákov, osušiek či stojan so sadou kvalitných nožov.

Kolaudačné dary, čo potešia

Posteľné obliečky nebudú nikdy zlou voľbou. (Photographee.eu / Shutterstock.com)

Estetika prispôsobená priamo na mieru

Ak vyberáte darček pre zanietených fanúšikov umenia, v tomto prípade môžete siahnuť aj po dekoráciách väčších rozmerov. Prvoradé je však poznať vkus daného človeka a vybrať niečo, čo podnieti jeho estetické cítenie. Či už to bude obraz surrealizmu, kubizmu alebo impresie, každý dekoratívny doplnok by mal podčiarknuť konečný dizajn miestnosti. Pokiaľ sa však noví obyvatelia nejavia ako obľúbenci umenia alebo majú všetko zariadené výlučne v jednom konkrétnom štýle, nemali by ste voliť iné alternatívy. Nielenže budú v interiéri pôsobiť rušivým dojmom, ale obdarovaných určite nepotešia.

Vďačný minimalizmus

Dekoratívne prvky malých rozmerov nijako priestor nezaplnia, ba naopak svojim pôsobením doprajú interiéru nový nádych a vynovia ho. Obzrite sa po predmetoch so spojením estetiky a praktickosti. Napríklad také vázy potrebuje každá domácnosť a vždy prijde vhod, ak je ich na výber hneď niekoľko.

Kolaudačné dary, čo potešia

Váza je vďačným kolaudačným darom a práve s takým krok vedľa neurobíte. (New Africa / Shutterstock.com)

Ak ste však aj naďalej presvedčení, že jedinou vhodnou možnosťou bude aj naďalej kolaudačný dar v podobe rastliny, obdarte nových prisťahovalcov aspoň tým, že ku konkrétnej rastline nájdete zaujímavý kvetináč. Ten bude vhodným doplnkom interiéru a v prípade, že rastlina nebude patriť k tým trvácnym, zostane im aspoň dizajnový kus kvetináča, ktorému nájdu iné využitie.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar