Ako upratovať rýchlo a bez námahy? Vyskúšajte kovové regály

Regály Majster regál

Zdroje obrázkov: www.majster-regal.sk

Uprataná domácnosť je snom každého pána domu. Ako však na to, ak nemáte ani hodinu nazvyš a upratovanie vás ukracuje o toľko potrebný voľný čas? 

Jednou z možností je všetko nechať na neskôr a jednoducho upratať až to bude možné. Avšak existujú aj iné spôsoby ako túto situáciu vyriešiť. Prinášame vám pár tipov ako udržiavať poriadok v domácnosti aj bez väčšej námahy či dlhých hodín strávených čistením priestorov.

Kovové regály sú to správne riešenie.

Zaveďte systém postupného upratovania

Aby ste pri upratovaní nestrávili príliš veľa času, v jednom dni vždy upratujte iba jednu miestnosť. Vytvorte si rozpis miestností na každý pracovný deň v týždni. Upratovanie vám tak zaberie iba chvíľu denne a váš domov bude ako zo škatuľky.

Cez víkend si môžete oddýchnuť alebo ak bude treba, urobiť generálne upratovanie ako je umývanie okien či vypratávanie nepotrebných vecí.

O úložné priestory sa postarajú kovové regály

Dostatočné množstvo úložného priestoru je na nezaplatenie najmä čo sa upratovania týka.

Vďaka dokonale zorganizovanému úložnému priestoru dokážete miestnosť upratať aj za 20 minút. Ak máte menšie priestory, skúste pridať napríklad regál do špajze alebo komory.

Kovové regály do špajze sa teraz vyrábajú v rôznych veľkostiach, výškach, hĺbkach i šírkach, takže ich dokážete napratať hoc aj do rohu malej miestnosti. Môžete do nich uložiť sezónne veci prípadne boxy s predmetmi, ktoré používate iba zriedkavo a všetko nepotrebné.


Vybrať si vhodný model takéhoto praktického regálu môžete na tomto odkaze

Ako upratovať bez námahy

Úložné systémy, ktoré sú vhodné aj do vlhkých priestorov

Pri skladovaní je často problémom vlhkosť a voda, ktorá spôsobuje pri dlhodobom pôsobení poškodenie viacerých materiálov. Kovových regálov sa však takáto hrozba netýka, pretože sú vybavené špeciálnou tenkou povrchovou úpravou vo forme zinku.

Ten dodáva regálom a nakoniec aj samotným skladovaným veciam maximálnu ochranu, pričom nezvyšuje ich hmotnosť a hrúbku.

Zinkovaný povlak vytvorí na regáloch špeciálnu vrstvu, vďaka čomu je regál odolný nielen proti vode, vlhkosti a mechanickému poškodeniu, ale aj požiaru a rôznym chemikáliám.

Otvorené alebo uzavreté police regálov?

Kovové regály sú dostupné v otvorenej, niekedy aj v uzavretej konfigurácii. Čo je ale pre upratovanie a udržiavanie priestoru lepšie? Otvorené police nemajú zadné ani bočné panely.

To poskytuje univerzálne riešenie skladovania, ktoré umožňuje jednoduché využívanie priestoru a vyhľadávanie zásob s potrebným prúdením vzduchu. 

Otvorené police kovových regálov tiež poskytujú v priestore lepší prehľad. Uzavreté police využívajú zase zadné a bočné panely, ktoré poskytujú kombináciu zvýšenej bezpečnosti a odolnosti. 

Okrem ochrany materiálu pred poškodením tiež minimalizujú hromadenie prachu a vlhkosti. Uzavreté regály sú však drahšie a nemusia spĺňať stavebné alebo požiarne predpisy.

Využite aj boxy a krabice

Niektoré veci vyzerajú ako neupratané aj keď sú uložené na polici, a preto je vhodné si zadovážiť rôzne veľkosti boxov či krabíc, ktoré môžete použiť prakticky kdekoľvek.

Aby ste nemuseli mať všetko nastavané na sebe v komore či špajze, je vhodné väčšie boxy ukladať do regálov, ktoré si môžete označiť názvami a všetko tak vždy nájdete bez zbytočného hľadania.

Ak vlastníte dom, regály do garáže nemusíte používať iba na príslušenstvo k autu, ale pokojne aj na skladovanie boxov s vianočnými ozdobami a lyžiarsku výbavu. Kovové regály sa dodávajú v samostatných kusoch, ale nebojte sa. Dajú sa rýchlo a jednoducho zložiť. Na ich montáž nepotrebujete žiadne špeciálne náradie.

Namiesto toho stačí zasunúť jednotlivé časti zásuvných políc k sebe, čo sa dá urobiť behom niekoľkých minút a bez náradia. Takéto bezskrutkové a pritom pevné regály môžete preto postaviť ešte v deň dodania.

Kovové regály zvládnu všetko

Moderné kovové regály od Majster Regál sú dostatočne pevné, aby vydržali pravidelné nakladanie a vykladanie všetkých vecí, ktoré potrebujete do políc uložiť. Okrem vlhkosti, sú tiež prirodzene odolné voči extrémnym teplotám.

Nosnosť políc, v závislosti od modelu regálu, poskytuje tomuto úložnému systému vysokú kapacitu pre skladovanie do výšky, čo vám umožní pri upratovaní vytvoriť si v priestore a malej miestnosti viac miesta a mať o všetkom dokonalý prehľad.

Špeciálne upravené kovové regály zvládnu naozaj všetko a vytváranie úložných priestorov je pre ne hračka.

Majster regál regály

Upratujte vždy z vrchu nadol, od veľkých vecí k
maličkostiam

Možno sa bude zdať toto pravidlo zbytočné, ale pri rýchlom upratovaní je dôležité vždy začať s utieraním či čistením vrchných poličiek. V opačnom prípade by ste si nečistoty pohádzali na už očistené miesta a museli by ste začať odznova.

Takisto platí, že je vhodnejšie začať s odpratávaním hrubého neporiadku a maličkosti ako je utieranie trofejí či ozdôb nechať na koniec. Zberanie pohodeného oblečenia alebo rozhádzaných časopisov vám zaberie chvíľu a priestor bude hneď vyzerať lepšie.

Určite pritom oceníte ďalšiu vlastnosť kovových regálov, ktorou je ich vysoká úžitková hodnota. Kovové regály vám pomôžu čo najlepšie využiť úložný priestor akejkoľvek miestnosti, čo vám umožní uložiť oveľa viac predmetov a predmetov na malom priestore, ako by to bolo možné bez týchto pevných a zároveň štýlových políc.

Áno, upratovanie môže byť otravné, ale pokiaľ si všetko dobre zorganizujete, nemusíte sa pri ňom nutne nadrieť a všetko môžete mať hotové za pár minút denne. Rovnako ako jednoduchú montáž kovových regálov od Majster Regál.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.