Zmeňte biele obyčajné steny na kreatívny priestor!

Zmeňte biele obyčajné steny na kreatívny priestor

Prázdnotou zívajúce steny, papierikmi zaprataný kancelársky stôl, nevyhovujúce flipchartové tabule, počarbaná stena detskej izby? Čo majú spoločné? Riešenie!

A to riešenie, ktoré vám do pracovného ako i súkromného života dokáže vdýchnuť hravosť a kreativitu nevšedným spôsobom. Riešenie, ktoré je praktické a zároveň oživí interiér, dodá šmrnc prevádzke.

Riešenie, ktoré dovolí deťom kresliť po stenách. Riešenie premeny obyčajných prázdnych stien, či nudného nábytku na plochu pre plánovanie, tvorivosť, učenie, organizáciu a spoluprácu.

Prinášame vám zopár inšpirácií pre domácnosť, kanceláriu, konferenčnú miestnosť, školské zariadenie, reštauráciu alebo kaviareň. Možno aj vy nájdete v niektorej z inšpirácií vašu novú stenu.

Reštaurácie, bary a kaviarne – buďte nápadití!

Jedným z najobľúbenejších kreatívnych riešení nevyužitej alebo prázdnotou zívajúcej steny reštauračných, barových či kaviarenských prevádzok sú kriedou popisovateľné steny. Takúto stenu vo svojej prevádzke môžete využiť napríklad pre príležitostné špeciálne ponuky, ktoré možno kedykoľvek meniť, dopĺňať či úplne zmazať.

Kreatívna stena v kaviarni

Na takúto stenu ľahko napíšete denné menu a ľahko ho aj zotriete. Navyše, kreativite sa medze nekladú! Zdroj: Kreativnastena.sk

Popisovateľnú stenu si elegantne a jednoducho vytvoríte pomocou samolepiacej fólie. Pri výbere máte možností hneď viacero. K dispozícii sú biele, transparentné alebo čierne matné samolepiace fólie, fólie na sklo a dokonca magnetické popisovateľné fólie v rôznych farebných prevedeniach. Záleží len na vás, pre ktorú sa rozhodnete.

Na fólie možno písať suchostierateľnými markermi. Poznámky teda veľmi jednoducho zmažete suchou handričkou. Na písanie môžete používať aj marker na báze tekutej kriedy, kriedové fixy, ako aj klasickú kriedu. Magnetické fólie zároveň poskytujú aj ideálny priestor pre uchytávanie poznámok, kresieb či odkazov.

Hravá škôlka či škola

Hravé učenie, hravé kreslenie. Školské zariadenia s inovatívnym prístupom k výučbe určite ocenia tento kreatívny spôsob využívania rozličných plôch. Hravé, farebné a zároveň popisovateľné fólie a nátery vám z akékoľvek povrchu vykúzlia priestor pre detské nápady, učenie a hru.

kreatívna tabuľa v škole

Multifunkčná tabuľa, na ktorú sa dá písať a zároveň magnetom prichytiť ďalšie učebné materiály je veľmi praktické. Zdroj: Kreativnastena.sk

Nátermi a fóliami premeníte skrine, stoly a dvere tried na plátno pre malých umelcov. Použitím magnetických variantov náterov a fólií vytvoríte priestor pre výstavu kresieb, malieb, obrázkov zvierat či písmen abecedy, ktoré magnetom jednoducho prichytíte o takto ošetrené povrchy. 

Miestnosť školskej triedy oživia najmä farbami hrajúce popisovateľné fólie, kam si žiaci môžu načrtnúť napríklad rozvrh hodín.

Ozvláštnite detskú izbu 

Krásny nový interiér, drahý nábytok, či čerstvo natreté steny sú lákadlom malých umeleckých nadšencov, ktorí sú znudení z papiera a snažia sa myslieť vo veľkom. Ak aj vy máte doma umelecky ašpirujúce dieťa, riešenia popisovateľných fólií a náterov sú práve pre vás. Výtvory týchto umelcov jednoducho zotriete suchou handrou a stenu, či nábytok máte opäť ako zo škatuľky.

kreatívna stena v detskej izbe

Tínedžerská izba môže vyzerať aj takto – štýlová a zároveň praktická. Zdroj Kreativnastena.sk

Praktické kancelárie a konferenčné miestnosti

Priestormi, v ktorých asi najviac oceníte ideu popisovateľných stien sú kancelárie a konferenčné miestnosti. Jednak ozvláštnite všedné steny a zároveň dokážete tento priestor jednoducho a rýchlo premeniť na pomocníka a sprievodcu vašou prácou a ideami.

V kanceláriách a konferenčných miestnostiach sa okrem už spomínaných popisovateľných fólií a náterov osvedčili najmä tie projekčné fólie, ktoré disponujú antireflexným povrchom odolným proti poškrabaniu, vďaka čomu vám okrem písania poslúžia aj ako fantastická projekčná plocha.

Sú ideálnym riešením do konferenčných, seminárnych miestností, ktoré vám umožňuje popisovať a mazať tabuľu dokonca aj počas projekcie.

kreatívna stena v kancelárii

Steny takejto kancelárie vám môžu pomôcť pri poradách, prezentáciách či zachytávaní nápadov. Zdroj: Kreativnastena.sk

Stále si neviete dať rady?

Máte už svoju predstavu, no obávate sa inštalácie, či nesprávneho nanesenia náteru? Máte otázky, ktorých zodpovedanie je dôležité pre vaše rozhodnutie?

Predtým ako sa pustíte do práce, pozrite si zopár video návodov alebo si prečítajte odpovede na najčastejšie kladené otázky, ktoré vás bezpečne a efektívne prevedú jednotlivými krokmi výberu a aplikácie fólie, či náteru.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar