​Krém proti vráskam Lux-Factor 4D HYALURON - Recenzia a skúsenosti

otestovali sme krém proti vráskam Lux Factor

​Všetci starneme, a to bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie. Naše telo prechádza zmenami, ktoré si​ pýtajú svoju daň v podobe rozličných sprievodných znakov, viditeľných najmä zvonku. Patria k ním napríklad šediny vo vlasoch či strata elasticity kože a s ňou spojené vrásky.

​Keďže ide o zmeny viditeľné na ​povrchu nášho tela, niet sa čomu čudovať, že sa s nimi snažíme bojovať. Starnutie je však boj, o ktorom už vopred vieme, že nie je možné vyhrať ho. Starnutie totiž nejde zvrátiť či úplne zastaviť, avšak správnou starostlivosťou o pokožku ho môžeme účinne spomaliť. ​

krém proti vráskam Lux Factor balenie

Krém k nám prišiel takto zabalený.

LuxFactor balenie

V balení okrem krému nájdete aj leták, odporúčania a návod na použitie.

​Ak ste sa rozhodli zabojovať proti vráskam, na výber máte z dvoch možností - chirurgický zákrok v podobe operácie či injekcií alebo krémy proti vráskam. Ako oveľa prijateľnejšia alternatíva sa nepochybne javí práve krém proti vráskam.

Nie je však krém ako krém. Na trhu ich nájdete vo veľkom množstve, no nie každý prinesie požadovaný efekt. My sme sa tentokrát rozhodli vyskúšať krém na vrásky​ ​Lux-Factor 4D Hyaluron, ktorý je neraz označovaný aj za jednotku na ​trhu. 

O produkte Lux-Factor 4D Hyaluron

krém proti vráskam Lux Factor detail

​Prípravok ​Lux-Factor 4D Hyaluron predstavuje ​profesionálnu terapiu proti vráskam, ale i starnutiu pleti. Ide o klinicky testovaný prípravok vhodný pre akýkoľvek typ pokožky, na ktorom možno pozorovať výrazné a hlboké vrásky, ale aj jemné linky. Krém je vhodný aj na tú najcitlivejšiu či najsuchšiu pleť.

​Ak sa rozhodnete pre jeho používanie, môžete očakávať:

 • ​Vyhladenie jemných liniek, vyplnenie hlbokých vrások i redukciu výrazných vrások.    
 • ​Krém podporuje aj prirodzenú regeneráciu a hydratáciu pleti.
 • ​Svojim účinným zložením preniká do kožných buniek a následne zlepšuje štruktúru pleti.
 • Check Circle
  ​Pleť je chránená aj pred vonkajšími vplyvmi.
 • Check Circle
  ​Pravidelné používanie krému prináša až o 80% mladší vzhľad.
krém proti vráskam Lux Factor

A na akom princípe tento krém funguje? 

​​Zloženie krému ​Lux-Factor 4D Hyaluron je špičkovou kombináciou 100% prírodnej kyseliny hyalurónovej európskeho pôvodu a 4D formuly proti vráskam. Táto účinná kombinácia má za úlohu spevniť pokožku už po pár aplikáciách a znížiť výskyt vrások. 

​V kréme nájdete aj mikromolekuly prenikajúce do hlbších vrstiev kože, kde následne napĺňajú záhyby zvnútra, čím sa vytvára prírodný botox efekt.

O pružnejšiu a pevnejšiu pleť ako aj o jej hladší vzhľad sa stará ​formula proti vráskam ​Lux-Factor 4D Hyaluron, ktorá tiež stimuluje prirodzené obnovovanie pokožky.

Zloženie

krém proti vráskam Lux Factor detail

V kréme nájdete obsiahnuté aj nasledujúce zložky: 

Kyselina hyalurónová

​O kyseliny hyalurónovej ste už určite neraz počuli, a to nielen v tomto článku. V kozmetickom priemysle je široko používaná a známa vďaka svojim pozitívnym účinkom​, medzi ktoré patrí napríklad jej protizápalové pôsobenie či hydratovanie pokožky. Navyše, dokáže obnovovať aj bunkovú funkciu a zabrániť strate vlhkosti.

V kréme ​Lux-Factor 4D Hyaluron si našla svoje zastúpenie vďaka jej schopnosti preniknúť do hlbších vrstiev kože a vypĺňať vrásky zvnútra.

Cetearylalkohol 

​Pri tejto účinnej látke treba spomenúť hneď na začiatku, že nie každý alkohol nachádzajúci sa v kozmetickom prípravku je automaticky zlý. To platí aj o alkohole s názvom Cetearyalkohol, ktorý patrí medzi mastné alkoholy, ktoré  upokojujú a vyživijú pokožku.

Prítomnosť cetearylalkoholu v tomto kréme má za následok, že vaša pleť bude po aplikácii jemná, hebká a hydratovaná.

​Mandľový olej

​Mandľový olej slúži na výživu starnúcej pleti. Stimuluje funkcie kožných buniek a zlepšuje štruktúru pokožky.

Ceteth-20 

​V zložení krému sa nachádza i látka Ceteth-20, ktorá slúži ako spojivo zabraňujúce mastnému vzhľadu.

Vazelína

​Vazelína je neodmysliteľnou súčasťou všetkých kozmetických prípravkov určených na starostlivosť o pleť. Obľúbená je najmä kvôli svojej schopnosti odstrániť zápalové stavy pokožky, regenerovať ju a liečiť.

V kréme proti vráskam ​Lux-Factor 4D Hyaluron je jej úlohou chrániť pokožku pred vonkajšími škodlivými vplyvmi a predchádzať tak vzniku nových vrások.

Zaujíma vás aj celkové zloženie? ​Nech sa páči. 🙂 

Zloženie kremu proti vráskam LUX FACTOR 4D

​Zloženie krému proti vráskam Lux-Factor 4D Hyaluron, Zdroj: L´ux Factor

​Ako používať krém ​Lux-Factor 4D Hyaluron, aby ste dosiahli čo najlepšie účinky?

​Veľakrát robíme tú chybu, že jednoducho nečítame návod na použitie, a to nielen pri kozmetických výrobkoch. Ignorujúc odporúčané používanie si tak nasadíme vlastný spôsob, ktorý však často nezodpovedá tomu od​ výrobcov, a tak sa nemožno čudovať, že očakávané výsledky ​neprichádzajú. 

​Aby ste tomu predišli, rozhodne neprehliadnite odporúčané použitie krému. Nemusíte sa obávať, nejde o nič zložité. Samotná aplikácia krému vám nezaberie viac ako 2 minúty vášho času.

krém proti vráskam Lux Factor krabička

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, krém sa má aplikovať dvakrát denne, teda ráno a večer, pred spaním, pričom dodržujte nasledovné pravidlá: 

 • Najprv si dôkladne očistite tvár, krk i dekolt.
 • ​Na očistenú tvár, krk i dekolt naneste tenkú vrstvu krému. Tu by sme ešte raz radi zdôraznili, že má ísť naozaj o tenkú vrstvu. Nezabúdajte na to, že všetkého veľa škodí. Následne krúživými pohybmi krém vmasírujte do pokožky.
 • ​Krém nechajte voľne vstrebať.

Za veľkú výhodu tohto krému možno označiť jeho využitie aj ako podklad pod make-up, čo nepochybne oceníte najmä pri rannom líčení.

Cena krému

​1-mesačná terapia ​Lux-Factor 4D Hyaluron v objeme 50 ml vás bude stáť približne 40 €. Siahnuť však môžete aj po výhodnejšej 2-mesačnej terapii, ktorá vás vyjde na cca 70 € alebo po trojmesačnej kúre v cene pohybujúcej sa okolo 100 €.

Výhody a nevýhody krému proti vráskam Lux-Factor 4D Hyaluron

Výhody

 • smile-o
  ​neparfémovaný
 • smile-o
  ​stačí naniesť malé množstvo
 • smile-o
  ​dobre sa vstrebáva
 • smile-o
  ​pleť je na pocit hladšia
 • smile-o
  ​účinné zloženie
 • smile-o
  ​môže slúžiť aj ako podklad
 • smile-o
  ​rýchly nástup účinkov

Nevýhody

 • ​vyššia cena
 • kvôli plnému obalu nevidno, koľko krému ešte zostáva

Skúsenosti užívateľov

​"Už po dvoch týždňoch používania krému proti vráskam Lux-Factor 4D Hyaluron som si všimla rozdiel. Pokožka bola okamžite krajšia a hladšia. Vrásky sa stali o niečo menej nápadnými, akoby ich krém vyplnil a vyhladil. Všeobecne môžem povedať, že je pokožka žiarivejšia a sviežejšia. Niekedy sa mi zdá, akoby som omladla o niekoľko rokov. Krém LUX-FACTOR 4D s kyselinou hyalurónovou rozhodne odporúčam všetkým ženám."  ​Mária

"Krém používam už takmer mesiac. Na kréme sa mi páči hlavne to, že sa ľahko vstrebáva a nespôsobuje alergie. Všimla som si, že je moja pokožka žiarivejšia a sviežejšia. Drobné vrásky krém vyhladil a vyplnil. Pravdou zostáva, že starý človek už nemôže byť znovu mladým, môže sa však o svoju pokožku starať a zachovať ju tak v dobrom stave. Som presvedčená, že po druhom použitom kréme, znovu siahnem po novom!" Irena

Krém proti vráskam Lux Factor používajú aj známe osobnosti ako Zuzana Vačková, sestry Nízlové známe ako Twiins či Zuzana Plačková. ​​​

​"Lux-Factor 4D HYALURON krém proti vráskam obsahuje 100% prírodnú kyselinu hyalurónovú. Prírodná patentovaná formula 4D v kréme proti vráskam Lux-Factor umožňuje intenzívny prenos účinných látok a ich prienik aj do hlbších vrstiev kože. Už po prvom nanesení viditeľne redukuje hlboké a výrazné vrásky. Patentovaná formula tiež podporuje rozsiahly prirodzený proces regenerácie pokožky a chráni pokožku pred škodlivými vonkajšími vplyvmi."


Mgr. Nina Šurbek Fošnarič, odborníčka v oblasti farmácie

krém proti vráskam Lux Factor titulka

Naše hodnotenie krému proti vráskam Lux-Factor 4D Hyaluron

​Možno ste to ani doteraz netušili, no už okolo dvadsaťpäťky naša pokožka stráca elasticitu a znižuje sa aj tvorba kolagénu. ​Po dosiahnutí 30. veku života sa začínajú objavovať i vrásky a práve vtedy je potrebné začať so špeciálnou starostlivosťou o pleť, ktorá spomalí jej starnutie. 


​Skvelým prípravkom na túto starostlivosť je aj krém Lux Factor, ktorý sme otestovali na vlastnej koži. Aj keď sme zo začiatku boli skeptickí, krém nás svojimi účinkami prekvapil.


Už po prvej aplikácii sme pozorovali hladkú pleť, príjemnú na dotyk. Krém nemá žiadnu vôňu, čo považujeme za veľké plus. Jednoducho sa nanáša, pričom postačí naozaj malé množstvo prípravku. Krém sa rýchlo vstrebáva a za zmienku stojí aj fakt, že ho môžete použiť i ako podklad pod makeup. 


Samozrejme, okamžité vyhladenie vrások hneď po prvom použití určite nečkajte. Aj tu totiž platí, že všetko potrebuje svoj čas. S pravidelnou a dôslednou aplikáciou dosiahnete prvé výsledky skutočne už v priebehu dvoch týždňov. ​Nedá nám však zároveň nepodotknúť, že môže ísť o individuálny proces. ​​​


Ak sa budete rozhodovať pre kúpu tohto krému, v porovnaní s ostatnými prípravkami tohto typu vás môže odradiť jeho vyššia cena. Vzhľadom na účinky krému, však ide o investíciu, ktorá sa určite oplatí.


Vaša pleť sa vám odvďačí v podobe krásneho, žiarivého a mladistvého vzhľadu, a to za to určite stojí.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar