Metódy zväčšenia poprsia, ktoré majú reálny základ

Túžite po väčších prsiach? Ale to je v poriadku, to sa dá okamžite lusknutím prstov vybaviť – stačí ak...a tu si doplňte slová, ktoré vám inak podhadzujú všetci, ktorí sa na tomto biznise s krásou podieľajú. Či už sa jedná o svojské metódy zväčšenia poprsia prostredníctvom ľudového liečiteľstva, zázračné tabletky, alebo aj o zaručene nebolestivé a do budúcnosti „nespochybniteľne bezpečné“ zväčšovanie pŕs pod chirurgickým skalpelom.

Láka to aj vás? Uvažujete aj vy nad tým, že by ste so stavom vášho poprsia niečo konečne spravili? Prečítajte si aké možnosti máte pri zväčšovaní pŕs reálne na výber. A začneme pekne poporiadku. Najprv si povieme o tých najprirodzenejších spôsoboch (a relatívne najľahších) a skončíme pri tej najznámejšej, no pre zmenu dosť invazívnej technike – plastike pŕs.

Metódy zväčšenia poprsia, ktoré majú reálny základ


Cvičenia

Áno, aj toto je cesta ako zväčšiť prsia o pár centimetrov, len nie je práve najideálnejšia pre pohodlné dámy. Takéto cviky na prsia totiž vyžadujú (aby to malo zmysel), aby ste ich vykonávali pravidelne a dlhodobo. Zahŕňajú niekoľko techník a spôsobov precvičovania hrudníka a oblasti prsného tkaniva.

Cieľom je v prvom rade formovanie prsného svalstva a tkaniva, čím sa zlepšuje najmä pevnosť a pružnosť prsníkov. Menej objem, ale na druhú stranu – optické zdvihnutie celého poprsia pôsobí ako by sa naozaj zväčšilo o niekoľko čísel.

Cvičení na prsia nájdete na internete „habadej“ a väčšinou sú všetky v poriadku. Pre istotu ale teraz uvedieme pár pravidiel. Pretože prsné svaly patria k tým menším, pri cvičení by sa malo pracovať s menšími váhami náradia a tiež menším počtom opakovaní.

Výhodou je nepochybne aj to, že si často vystačíte aj s vlastnou váhou tela. Ak vám ide primárne o zväčšenie, venujte sa iba precvičovaniu svalstva poprsia, nie celému hrudníku. Na spevnenie pŕs (a váš lepší pocit a kondičku) môžete skúsiť aj šport - ideálne plávanie.


Toto sú najviac využívané techniky, a v podstate aj najefektívnejšie:

  • klasické kliky - v prípade zamerania na prsia je treba dlane položiť na úroveň ramien
  • kliky o stenu - jednoduchší variant, môžete skúsiť aj cviky s ramenami na bradlách
  • tlak dlaní oproti sebe – takéto cvičenie posilňuje a formuje nielen vaše poprsie, ale aj celý hrudník (vyšším levelom je tlak dlaní uprostred s loptou)
  • rozpažovanie v ľahu s jednoručnými činkami - tie by mali mať hmotnosť maximálne 0,5 až 1 kg

metody na zvacsenie poprsia

Fytoestrogény

Z ďalších neinvazívnych spôsobov ako si v tomto smere pomôcť, je užívanie takzvaných fytoestrogénov a to vhodnou stravou, bylinkami, doplnkami výživy... Je to prirodzený spôsob ako podporiť plnosť poprsia a aj jeho zväčšenie.

Fytoestrogény sú totiž špecifické látky nachádzajúce sa v rastlinách, ktoré sa podobajú ľudským estrogénom. Tie sú mimo iné dôležité aj pre rast prsnej žľazy a podporujú dobrú kondíciu prsníkov.

Okrem toho bývajú vítanou pomocou pri menštruačných bolestiach a nepriaznivých prejavoch nastupujúcej menopauzy.

fytoestrogeny

Bylinky a čaje

Fytoestrogény môžete prijímať vo forme byliniek a čajov. Overenými rastlinami v tomto smere sú Senovka grécka, Fenikel obyčajný, Angelika čínska, Wild Yam, Saw Palmetto, ďatelina, ľan, sója a mnoho ďalších.

Vhodné bylinky podporujú činnosť žliaz s vnútornou sekréciou vrátane prsnej žľazy. Starajú sa tiež o lepšie vyživovanie prsníkov, podporujú lepšie prekrvenie v hrudnej oblasti a prsných svalov, a pozitívne vplývajú na produkciu a hladinu estrogénov, čím sa podporuje aj stimulácia rastu prsnej žľazy.

 A niektoré z týchto rastlín môžu zlepšovať aj stav pokožky a prítomnosť kolagénu v tele.

Tabletky

Spomínané rastliny sú často súčasťou niektorých špeciálnych tabletiek, ktoré sú priamo určené k podpore zdravého a krásneho dekoltu. Jedná sa o voľne dostupné výživové doplnky prírodného charakteru a viaceré ženy si ich užívanie pochvaľujú (pozri napríklad túto recenziu na prípravok mega prsia).

Možno medzi nimi nájsť aj tabletky od overených a serióznych výrobcov, ktoré ponúkajú zlepšenie najmä pri ich pravidelnom a dlhodobom užívaní. To je asi základná podmienka, ktorú treba pri týchto prípravkoch akceptovať. Práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere želateľné výsledky.

Ako dlho teda? Optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby a odporúčania výrobcu. Výhodou týchto prípravkov je tiež fakt, že neobsahujú žiadne umelé, synteticky vyrobené látky a tak sa netreba obávať žiadnych negatívnych nežiadúcich účinkov.

Aby však užívanie týchto tabletiek prinieslo očakávané výsledky, nevyhnutne sa musíte riadiť niektorými zásadami. Základ je nepiť žiaden alkohol a nefajčiť, zamerať sa na zdravšiu stravu bez mastných a ťažkých jedál.

Takisto sa treba úplne vyhýbať sladeným nápojom, čokoláde, ale i kofeínu, pretože ten môže znižovať tvorbu estrogénu v tele. Ak chudnete, tak na reguláciu hmotnosti nepoužívajte žiadne tabletky na chudnutie – zastavujú prípadný rast poprsia.

Neoplatí sa ani nosenie príliš tesnej spodnej bielizne, pretože obmedzenie prístupu vzduchu ku koži môže vyvolať rozdielny rast prsníkov. A na spanie si z tohto dôvodu spodné prádlo takisto nedávajte.

Pravdou však je, že sa jedná skôr o podporu zväčšenia poprsia a ak čakáte zväčšenie už po pár dňoch, takto rýchlo to pri tabletkách určite nefunguje.

Lokálne krémy

Na veľkosť poprsia a jeho pevnosť a pružnosť vedia dobre zapôsobiť aj rôzne krémy, maste, gély, ktoré majú takisto zväčša prírodné zloženie s fytoestrogénmi a aplikáciou na pokožku sa nielen podporuje rast a zdravie pŕs („nakopnú tvorbu hormónov“), ale aj pokožka v oblasti sa ideálne zvláčňuje a hydratuje.

Vákuové pumpy

Viete, že na prsia existujú aj špeciálne vákuové pumpy? Malo by to fungovať tak, že sa zlepšuje elasticita poprsia a tým pádom aj tvar poprsia. Naťahovanie by malo byť bezbolestné a okrem trakčnej sily niektoré zariadenia produkujú aj vibrácie a vďaka takejto masáži sa má ešte výraznejšie podporiť rast pŕs.

Metóda má svojich zástancov, no i dosť odporcov, ktorí hovoria maximálne o placebo efekte takéhoto zariadenia či dokonca až o jeho škodlivosti.

Plastika pŕs

Plastika pŕs je najistejší spôsob zväčšenia prsníkov, no zaručene aj najneprirodzenejší. Táto invazívna metóda zväčšenia pŕs sa vykonáva rôznymi spôsobmi a zákroky majú rôzny stupeň obtiažnosti, rizika vedľajších účinkov, ale aj dĺžky trvania výsledného efektu.

plastika pŕs

Prsné implantáty

Najčastejšia technika zväčšenia poprsia je takzvaná augmentácia prsníkov s použitím silikónových implantátov. Práve tie dokážu nahradiť nedostatok objemu tukového tkaniva a prsných žliaz.

Zákrok sa vykonáva najčastejšie v celkovej anestéze a po vložení implantátov na miesto sa pacientka ešte zdrží 1-2 dni na klinike a je následne prepustená do domácej liečby. Približne do dvoch týždňov sa potom vyberajú stehy, súčasťou pooperačnej starostlivosti je aj špeciálne podprsenka, ktorá by sa mala nosiť nepretržite asi 6 týždňov.

Takisto je nutná opatrnosť a vyhýbanie sa zvýšenej fyzickej námahe. Zdravotné riziká? Sú zriedkavé ale predsa len existujú – najčastejšie sa jedná o krvácanie a infekciu.

No a pooperačný komfort tiež za veľa nestojí, bolesti sa totiž počas rekonvalescencie veľmi nedá vyhnúť. To je ale daň, ktorú niektoré milé dámy kvôli vylepšeniu radi zaplatia.

Plastika bez silikónov

Alternatívou silikónových implantátov je zväčšenie pŕs vlastným nadbytočným tukom (z bokov, brucha, prípadne aj stehien) a kmeňovými bunkami. Zákrok sa volá autoaugmentácia a prebieha injekčne.

Takto je to šetrnejšie ako klasická plastika, do tela sa totiž nedostáva žiadna cudzorodá látka, na tele neostávajú žiadne výraznejšie jazvy a dá sa po nej fungovať v podstate okamžite (celý zákrok prebieha v lokálnej anestéze). Nevýhodou tejto metódy je to, že časom sa implantované tukové tkanivo odbúra a zákrok sa musí opakovať.

Kyselina hyalurónová

Jazvy, a teda ani rezanie, nehrozia ani pri metóde zväčšovania pŕs pomocou kyseliny hyalurónovej. Je to látka, ktorá je telu v podstate prirodzená a preto sa nemusíte obávať žiadnych väčších komplikácií s jej prijatím.

Pri tomto ambulantnom zákroku, ktorý trvá približne len hodinku, sa do pŕs vpichne injekcia so špeciálnym gélom z kyseliny hyalurónovej. Prsia sa takto dajú zväčšiť o jedno až dve čísla.

Takisto to ale nie je „nafurt“ – takéto zväčšené a hlavne spevnené poprsie vám vydrží približne 9 až 12 mesiacov. Potom si musíte zákrok zopakovať (do 2 rokov sa zvykne látka z tela úplne odbúrať), respektíve si nechať dopichnúť malé množstvo kyseliny na udržanie správneho tvaru.

Alebo to dáte hoc aj push-upkou...

Všetky spomenuté metódy majú svoje pre a proti – ako všetko v živote. Ak nechcete experimentovať a riešiť svoje poprsie užívaním tabletiek, podstúpením operácie, či akýmkoľvek iným spôsobom, naporúdzi je jednoduché riešenie.

Push-up podprsenka opticky zväčší každé poprsie, je totiž polstrovaná molitanom alebo inými vložkami, ktoré hneď zlepšia vzhľad dekoltu. Nezabudnite však na správny výber podprsenky. Podprsenka vás nesmie tlačiť alebo naopak, jej obvod vám nesmie byť príliš voľný.

Takisto by sa vám nemali zarezávať ramienka a určite by sa podprsenka nemala samovoľne vyhŕňať nahor. A keď si ju pred partnerom vyzlečiete? Určite si potom viete pomôcť aj inými zbraňami...


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)