Prípravok na sústredenie Mindflow - Recenzia

Doplnok stravy Mindflow recenzia
 • na zahnanie únavy, upokojenie mysle a podporu sústredenia
 • prírodný doplnok
 • vhodný aj pre vegánov
 • cena od 16 

Či už vás čaká maturita, skúškové obdobie, štátnice alebo štúdium pracovného materiálu na blížiacu sa poradu, v človeku toto vedomie prívalu množstva informácií v obmedzenom čase zvykne vyvolávať stres. Aj napriek veľkému sústredeniu však neraz môžete mať pocit, že si jednoducho nepamätáte ani poslednú vetu, ktorú ste pred pár sekundami dočítali.

A ako z tejto situácie vykľučkovať vo váš prospech? Pomôcť si môžete elimináciou únavy a podporou pamäti. Nie je pritom nutné piť hektolitre kávy ani energetických nápojov.

Ako na to, vám prezradím v dnešnej recenzii.

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Prírodný doplnok Mindflow na podporu sústredenia pre vás testovala Martina Harendarčíková.

"Počas posledných dvoch rokoch strávených na materskej dovolenke pozorujem, že mi to už páli menej ako kedysi. A keďže sa pomaly chystám do pracovného kolotoča, rozhodla som sa vyskúšať niečo, čo sľubuje rýchle a účinné naštartovanie mysle". 

Na začiatok si však v krátkosti povedzme niečo aj o dôležitosti pamäti. Pamäť je schopnosť prijímať, uchovávať a spracovať informácie, ktoré získavame z okolia tak, aby sme ich vedeli využiť v praxi. Súvisí s pozornosťou, myslením a učením.

Každý, kto sa už stretol s veľkým množstvom študijného materiálu k nejakej téme, určite pozná i termín krátkodobá a dlhodobá pamäť. Do krátkodobej pamäti sa ukladajú informácie, ktoré sa k nám práve dostali a ktoré sú pre nás aktuálne dôležité. Napríklad, ak nám niekto povie telefónne číslo, predstaví sa alebo oznámi termín schôdzky. Doba udržania týchto informácii v pamäti je 15 až 30 sekúnd.

Na rozdiel od toho, dlhodobá pamäť nám slúži ako obrovský sklad informácií, ktoré sa do nej dostanú opakovaním. Ak si na informáciu spomenieme aj po 30 minútach, je už uložená v dlhodobej pamäti.

Práve pre podporu dlhodobej pamäti bol vyvinutý produkt s príznačným názvom Mindflow. Voľne preložené – tok mysle. 

Zatiaľ, čo na trhu existuje množstvo výživových doplnkov na podporu pamäti vyvinutých farmaceutickými spoločnosťami, tento prípravok vyvinuli azda tí najpovolanejší. Dvaja kamaráti, jeden študent chémie a druhý práva, sa tiež borili s únavou a nesústredenosťou. Začali teda skúmať rôzne látky, študovali vedecké články a potom skúšali ich účinky na ďalších kolegoch študentoch. Po ôsmich mesiacoch sa v spolupráci s dizajnérom a projektantom dopracovali k výslednej podobe dnešného Mindflow.

Mindflow skúsenosti

 Zloženie

Prípravok Mindflow je prírodný doplnok stravy, stimulant, ktorého úlohou je zvýšenie sústredenia a zahnanie únavy, uvoľnenie a upokojenie mysle a následná podpora pamäti. 

Kapsule Mindflow obsahujú 7 prírodných látok. Nič viac a nič menej. Sú to:

 • Zelený čaj - udržuje stav bdelosti a upokojuje myseľ.
 • Kofeín - stimulant centrálnej nervovej sústavy a krvného obehu.
 • Guarana - pôsobí proti únave, podporuje pamäť a celkové mentálne zdravie.
 • Ženšeň - podporuje pamäť.
 • Vitamín B3 - zmierňuje psychickú únavu a podporuje správnu funkciu nervovej sústavy.
 • Vitamín B12 - dôležitý pre krvotvorbu a správnu funkciu nervového systému.
 • Vitamín B6 - známy aj ako „vitamín na nervy“, prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.

 Všetko je obsiahnuté v rastlinnej kapsule, takže je tableta ľahko stráviteľná a vhodná aj pre vegánov.   

Mindflow zloženie

Podrobné informácie o zložení sú uvedené na etikete prípravku. 

Mindflow balenie

Mindflow je dostupný v rastlinných kapsulách a preto je vhodný aj pre vegánov.

 Dávkovanie

Výrobca odporúča užiť 1 kapsulu 20 minút pred požadovaným účinkom. Účinok následne trvá približne 3 hodiny. Maximálna denná dávka sú tri kapsuly. Odporúčané dávkovanie sa nesmie prekročiť.

Tento produkt aj kvôli obsahu kofeínu nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy. Jeho užívanie nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, ani závislosť.

Mindflow recenzia skúsenosti

Maximálna denná dávka sú 3 tablety.

Mindflov kapsule

Kapsule majú primeranú veľkosť a tak ich možno  bez problémov prehltnúť.

 Moje skúsenosti

Teraz už prejdem k samotnému testovaniu. Už zopár rokov sa neradím medzi študentov, ale tento produkt, hoci ho využívajú primárne študenti, môže byť určite prospešný aj vyšším vekovým kategóriám, ktorým to už „nepáli“ tak, ako zamlada.

Ako matka, toho času na rodičovskej dovolenke,  mám tiež svoje aktivity, túžby a ciele, na ktorých chcem pracovať už teraz. Ako sa blíži koniec tejto dovolenky, tak si uvedomujem, že si musím osviežiť kopec vedomostí, ktoré vekom a životnými okolnosťami zapadli niekam do hĺbky, niektoré vypadli úplne a je potrebné ich dostať znova do pamäti. Čas na štúdium, prípadne inú prácu mám len večer, keď deti spia, preto potrebujem niečo, čo ma udrží hore.

Tablety som užívala okolo jedenástej hodiny večer. Nemajú žiadnu chuť, čo uľahčuje prehĺtanie. Na začiatok musím povedať, že pri prvých 2-3 užitiach som necítila takmer žiadny efekt. Nástup účinkov je uvádzaný do 20 minút, ale pravdu povediac som na sebe žiadnu zmenu nepostrehla. Do pol hodiny som musela svoju prácu zatvoriť a ísť si ľahnúť, do minúty som zaspala. Samozrejme, nie všetky výživové doplnky majú okamžitý účinok na organizmus, preto odporúčam prekonať tú prvotnú skepsu, ktorá nastala aj u mňa.

Na ďalšie dni už tento produkt zafungoval tak, ako mal a bežne som pracovala do tretej až štvrtej rána bez problémov, bez zívania a bez toho, aby sa mi mimovoľne zatvárali oči. Nepociťujem žiadne rušivé vplyvy, neprichádzajú ani obvyklé myšlienky typu „zabaľ to, aj zajtra je deň“, „pozriem si len jedno video, veď na chvíľku si dám pauzu“. Skutočne sa len plne sústredím na to, čo som si dala za cieľ. Každý má, samozrejme, svoj vlastný štýl štúdia, ale u mňa informácie získané niekoľkonásobným opakovaním zostali v dlhodobej pamäti.

Pri užívaní som nespozorovala ani žiadne vedľajšie účinky. Obávala som sa najmä trasenia rúk alebo nadmerného potenia, predsa len človek nikdy nevie dopredu, ako na daný produkt jeho organizmus zareaguje. Možno by som spomenula len zvýšený pocit smädu, čo sa dá ľahko vyriešiť pitným režimom. Ak pijete počas dňa kávu, určite odporúčam ubrať z jej množstva, nakoľko aj Mindflow obsahuje kofeín a jeho nadmerné užívanie môže spôsobiť zdravotné komplikácie.

Mindflow recenzia a skúsenosti

Mindflow ma oslovil predovšetkým svojím prírodným zložením. 

 Cena

Doplnok výživy Mindflow sa predáva vo fľaštičke s obsahom 24 kapsúl, za sumu 16 €, čo je pomerne dosť. Toto balenie vydrží na jeden mesiac. K dispozícii sú však aj zvýhodnené balenia. 

Balenie 3 kusov, teda na štvrťrok užívania je dostupné za sumu 39 €. Balenie určené na pol roka sa predáva za sumu 69 €. 

Výhody a nevýhody prípravku Mindflow

Výhody

 • 100% prírodný produkt
 • nie je testovaný na zvieratách
 • vhodný aj pre vegánov
 • nezaťažuje tráviaci systém
 • vysoká účinnosť
 • má srdce, je vyvinutý s ľuďmi pre ľudí 🙂

Nevýhody

 • vyššia cena
 • účinok sa nemusí dostaviť okamžite
Mindflow recenzia

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Za akúsi spoločnú nevýhodu všetkých výživových doplnkov možno označiť ich individuálny účinok. Nikdy si totiž dopredu nemôžete byť istý tým, že vám produkt zaručene sadne a pomôže, alebo ako intenzívne bude účinkovať. A to treba mať na pamäti.

Ani prírodný doplnok stravy Mindflow síce za vás skúšky neurobí, ale pomôže k lepšej koncentrácii a podporí pamäť. Za seba ešte musím podotknúť, že je dôležité si nenechávať všetko na poslednú chvíľu, na to je akýkoľvek prípravok krátky.

Celkovo môžem zhodnotiť tento produkt veľmi pozitívne. Ľutujem len jedno, že počas mojich vysokoškolských čias a príprav na štátnice ešte neexistoval. Určite by mi pomohol všetok ten stres a kvantum učiva zvládnuť lepšie. Rozhodne sa oplatí vyskúšať! 🙂 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar