Prípravok pre duševnú rovnováhu Modin - Recenzia a skúsenosti

Modin
 • 60 kapsúl
 • duševná rovnováha
 • cena od 15 

Určite to sami dobre poznáte. Keď máte spokojné obdobie, pozitívnu náladu a úsmev na tvári, kráča sa vám životom jednoduchšie. Len čo sa objaví nejaký problém, ťažšia životná skúška či "iba" nadmerný stres, vaša nálada upadá, nedarí sa vám v práci, nič vás nebaví. Duševná rovnováha je skrátka nevyhnutná pre pohodové fungovanie každého jedného z nás. Nie vždy sa nám však darí udržať si ju.

Možnože už máte svoj overený spôsob, ako sa zbaviť stresu a nenechať sa len tak rozhodiť, alebo ho ešte len hľadáte. My sme počas uplynulých dní testovali prípravok Modin, ktorý predstavuje prírodnú pomoc a podporu pre duševné zdravie. A ako sme s ním boli spokojní? Funguje? 

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Prípravok Modin pre vás testovala Petra R.

"Na tomto prípravku sa mi páči predovšetkým prírodné zloženie, bez akýchkoľvek pridaných látok. "

Modin recenzia

 O produkte

Výživový doplnok Modin je prírodná pomoc pre podporu duševného zdravia, pohody a psychickej rovnováhy. Jeho najväčším lákadlom je čisté prírodné zloženie bez obávaných vedľajších účinkov, ktoré so sebou neraz prinášajú podobné lieky na lekársky predpis. Modin teda nie je liek v pravom zmysle slova, ale voľnopredajný výživový doplnok, ktorý je k dostatiu bez lekárskeho predpisu. 

Prípravok vyrába česká spoločnosť ADVANCE nutraceutics, ktorá sa zaoberá vývojom a následným predajom výživových doplnkov. V jej ponuke nájdete viacero prípravkov na rozličné zdravotné problémy, či už ide o kosti a kĺby, oslabený imunitný systém, tráviace ťažkosti a mnoho ďalšieho. Všetky produkty vyrábajú v súlade s tými najprísnejšími normami a samozrejmosťou je aj výstupná kontrola v externých laboratóriách. 

Účinky Modinu

 • Duševná rovnováha
 • Emočná vyrovnanosť
 • Podpora psychického zdravia
 • Navodenie relaxácie
 • Navodenie pozitívnej nálady
Skúsenosti Modin

Výživový doplnok zakúpite na stránke www.modin.sk. 

Recenzia a skúsenosti Modin

Jedno balenie Modinu obsahuje 60 kapsúl. 

  Zloženie

Komplexný výživový doplnok Modin je určený pre každého, kto hľadá prírodnú alternatívu pre duševnú rovnováhu. Zloženie pozostáva zo šiestich prírodných látok - Ľubovník bodkovaný, L-fenylalanín, L-tryptofan, Niacín, vitamíny B5 a B6. 

Extrakt z ľubovníka bodkovaného

Jednou z najznámejších rastlín v spojitosti s ľudskou psychikou je práve Ľubovník bodkovaný. Ten býva často odporúčaný pri homeopatickej liečbe duševných problémov, ale neraz aj samotnými odborníkmi, ako účinná alternatíva ku agresívnejšej tabletkovej liečbe. 

Ľubovník priaznivo vplýva na duševnú rovnováhu, podporuje psychiku, navodzuje pocit relaxácie a podporuje i dobrú náladu. Pozitívne pôsobí aj na imunitný systém, močové cesty či zápaly ústnej dutiny. 

V jednej kapsule prípravku Modin sa nachádza až 300 mg extraktu z Ľubovníka.

L-fenylalanín

L-fenylalanín je aminokyselina, ktorú telo prijíma formou potravy či výživových doplnkov. Má všestranné účinky, no v doplnku Modin sa nachádza vďaka svojej schopnosti pozitívne vplývať na psychickú pohodu. 

L-tryptofan

Ani túto aminokyselinu si organizmus nevie vytvoriť sám a preto je potrebné dbať na jej dostatočný príjem, či už formou potravy alebo doplnku. L-tryptofan zvyšuje syntézu serotonínu, ktorý vplýva na psychické zdravie a ovplyvňuje úzkosti či depresie. Správna hladina tejto aminokyseliny pomáha udržiavať psychické zdravie a pohodu.  

Niacín 

Niacín, známy ako aj ako vitamín B3, zohráva v našom tele dôležitú úlohu pri viacerých biologických funkciách. 

V rámci psychiky podporuje správnu činnosť nervového systému, znižuje únavu a pocit vyčerpania. 

Vitamín B5 

Kyselina pantoténová alebo aj vitamín B5 sa môže pochváliť množstvom priaznivých účinkov pre ľudský organizmus. Prispieva k psychickej vyrovnanosti, znižuje vyčerpanie i únavu, pomáha so sústredením a koncentráciou. Zároveň produkuje i kortikoidy, ktorých úlohou je odbúravanie stresu. 

Vitamín B6 

Vitamín B6 (pyridoxin) býva často označovaný aj ako vitamín na nervy. Pomáha vyrovnať sa so stresom, ovplyvňuje nervovú sústavu, znižuje únavu i vyčerpanie. 

Modin zloženie

Zloženie tvoria tri vitamíny zo skupiny B, extrakt z Ľubovníka a dve aminokyseliny. 

  Dávkovanie

Modin sa užíva v množstve jedna kapsula denne, pred jedlom alebo spolu s jedlom. Nezabúdajte, že načasovanie užívania má význam pre účinnosť prípravku. Užívaním počas jedla zároveň predídete i riziku ťažšieho pocitu na žalúdku. Maximálnu dennú dávku neprekračujte.

Balenie Modinu obsahuje 60 kapsúl, teda pri dávke jedna kapsula denne vám fľaštička prípravku vydrží až na dva mesiace. 

Modin nie je vhodný pre: 

 • Deti
 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Ľudí s citlivosťou na niektorú zložku

Opatrní treba byť aj v prípade citlivej pokožky na slnečné žiarenie. Pokiaľ sa rozhodnete pre užívanie tohto doplnku, mali by ste sa vyvarovať dlhému pobytu na priamom slnku. 

Môže sa Modin kombinovať s inými liekmi?

Aj napriek tomu, že Modin je liek na prírodnej báze, môže ovplyvňovať účinky iných liekov, ako napríklad antikoncepcia. V prípade, že užívate nejaké lieky a plánujete začať s Modinom, odporúčame sa vopred poradiť s lekárom.

Modin dávkovanie

Dávkovanie je naozaj jednoduché - jedna kapsula denne. 

Recenzia a skúsenosti Modin

V jednom balení je 60 kapsúl, čo vám vystačí približne na dva mesiace. 

  Moje skúsenosti

Občas si myslím, že život bez stresu v súčasnej dobe už ani nie je možný. Každý sa neustále za niečím ponáhľa, z práce utekáme k rodinám, od rodín potom naspäť do práce. Tento neutíchajúci kolobeh povinností môžeme zvládať s úsmevom na tvári a tešiť sa z toho, čo prinesie nový deň, no taktiež môže byť toho na nás jednoducho dosť a poľahky nás môže ovládnuť stres. 

Aj ja sama mám niekedy pocit, že sa na mňa stres valí z každej strany. Žiaľ, nepatrím k ľuďom, ktorí by ho bez problémov vedeli zvládať, skôr naopak. Nemám rada stresové situácie ani obdobia, až by sa dalo povedať, že ich priam nenávidím. Nadmerný stres sa podpisuje na mojej nálade a často aj na spánku či dokonca snoch. Chcela som teda vyskúšať niečo, čo mi pomôže lepšie zvládať stres, poradiť si s vyčerpaním a celkovo sa cítiť lepšie. Moja voľba padla na Modin, keďže ide o výživový doplnok s prírodným zložením.

Spočiatku som nepociťovala vôbec žiadne zmeny. Prvé účinky som začala pozorovať približne až mesiac od začatia užívania. Cítila som sa menej vyčerpaná, pokojnejšia. Ďalší mesiac užívania už plynul v celkovej pohode. 

Počas môjho testovania som nespozorovala žiadne vedľajšie účinky. Pozitívne hodnotím aj jednoduché dávkovanie, keďže počas dňa stačí užiť iba jednu kapsulu. Navyše, veľkosť kapsúl je vyhovujúca a teda prehĺtanie je bezproblémové. 

Modin kapsuly

Kapsule majú zelený obsah a bylinkovú vôňu.

Modin

Veľkosť kapsúl je vyhovujúca. 

  Cena

Modin sa aktuálne predáva za približnú cenu 15 €. Vzhľadom na to, že vydrží cca 2 mesiace ide o veľmi dobrú sumu. Ak si zakúpite dve a viac balení, získate i bezplatné doručenie.

Videorecenzia

Výhody a nevýhody prípravku Modin

Výhody

 • prírodné zloženie
 • podpora duševného zdravia
 • prispieva k relaxácii
 • upokojuje
 • vhodný aj na dlhodobé užívanie
 • bez rizika návyku

Nevýhody

 • nástup účinkov môže byť individuálny

Skúsenosti užívateľov

"Produkt mám už odskúšaný, je výborný a hlavne prírodný. 100% spokojnosť, nezaberá hneď, ale pozitívne reakcie som pocítila cca za 7 dní." Milena

"Dobrý den.. Přidávám se ke kladným hodnocením. Po pár dnech užívání se mi vrátila nálada, ranní tíseň a nechuť k čemukoliv je pryč. Opravdu musím říct, že Modin v mém případě zabral na 100% .. Za mne můžu jen a jen doporučit. ;-)" Jana

"Modin užívám 2 měsíce a můžu říct, že se cítím lépe. Účinek jsem pocítila asi po 1 měsíci užívání." Martina

"Nejlepší prostředek co znám. Na poporodní deprese místo antidepresiv jsem brala Modin a úplně mě že všeho dostal a deprese se nevrátili. Skvělá kombinace bylin. Doporučuji na 100%" Monreika


Zdroj: www.modin.sk

Recenzia Modin

 Celkové hodnotenie

Výživový doplnok Modin ponúka účinné riešenie pre každého, koho trápi nadmerný stres, úzkosť či poruchy nálad. Ide o pomoc z prírody, ktorá však nenahrádza odbornú pomoc či psychiatrické lieky na lekársky predpis. Akékoľvek vážne duševné problémy či poruchy patria do rúk odborníkov. Modin slúži skôr ako upokojujúci prípravok, ktorý vám pomôže cítiť sa lepšie. Využíva pritom silu byliniek, ktoré pozitívne vplývajú na duševné zdravie. 

Modin dokáže pomôcť počas náročnejšieho obdobia, či už ide o skúškové, termín odovzdania práce je za rohom alebo máte pred uzávierkou. S jeho užívaním je však potrebné začať v dostatočnom predstihu, keďže účinok sa nemusí prejaviť hneď, čo dokazujú aj skúsenosti  používateľov. U niekoho prípravok fungoval už po týždni, u iných až po mesiaci, rovnako ako u mňa. V prípade potreby však Modin možno užívať aj dlhodobo.

Nebojte sa a nehanbite sa hovoriť o duševných problémoch, úzkostiach, depresiách. Majte na pamäti, že duševné zdravie je základom vyrovnaného a plnohodnotného života a je potrebné starať sa o neho rovnako, ako o to fyzické.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar