Mop s rozprašovačom V3 Rovus - Recenzia a skúsenosti

Otestovali sme Mop s rozprašovačom V3 Rovus
 • na všetky druhy podláh
 • 43 x 14,5 x 120 cm
 • objem nádobky na vodu 350 ml
 • cena od 30 €

Nie nadarmo sa zvykne vravievať, že čistota je pol života. Iba v čistom prostredí sa totiž môžeme cítiť príjemne, pohodlne a v neposlednom rade aj zdravo. 

V duchu tohto hesla sme tentokrát vyskúšali pomocníka na umývanie podláh - mop s rozpračovačom V3 Rovus, ktorý môžete poznať aj z televíznych obrazoviek. Naozaj ide o užitočný vynález, ktorý zjednoduší každodenné upratovanie?

Dozviete sa v našom hodnotení. 

Prvý dojem z mopu s rozprašovačom V3 Rovus

Mop s rozprašovačom V3 Rovus balenie

Mop je dodávaný poriadne zabalený.

Možno ste to doteraz ani tak nevnímali, no podlahy sú v našich domácnostiach najviac zaťažovanými a teda zároveň aj najviac znečisťovanými miestami. Je preto naozaj dôležité venovať im zvýšenú a dôkladnú starostlivosť. 

Jedným zo spôsobov ako na to je aj nami testovaný mop Rovus. Časy, kedy sme v snahe dosiahnuť nablískanú a čistú podlahu drhli zem na kolenách sú už našťastie nenávratne preč. A nevracia sa k nim ani mop Rovus. 

Má unikátnu predĺženú konštrukciu, vďaka ktorej môžete upratovať podlahu v stoji, čo znamená, že sa vyhnete aj nepríjemným bolestiam chrbtice či kolien. Mop má rozmery 43 x 14,5 x 120 cm, hliníková tyč je dlhá 120 cm. Ide o dĺžku, ktorá dopraje pri manipulácii s mopom komfort aj vyšším osobám. Zárukou komfortu je i mäkká rukoväť na tyči. 

Mop ďalej pozostáva z nádržky na vodu s objemom 350 ml a čistiacej utierky. Tá ma rozmery 39 x 13 cm a na jej výrobu pol použitý polyester v kombinácii s polyamidom.

Pri mopoch sa často môžete stretnúť s tým, že ich konštrukcia nie je práve najpevnejšia či najodolnejšia, a tento pocit se mali aj z mopu Rovus. Ide však o mop, ktorý poskytuje používateľovi pri čistení až 360° otočnosť, čo by pevná konštrukcia jednoducho neumožnila. 

Mop sa predáva vo viacerých farebných prevedeniach, konkrétne v univerzálnej bielej, pestrej fialovej a či sviežej zelenej farbe. 

Mop s rozprašovačom V3 Rovus recenzia

Pri kúpe mopu si môžete vybrať až z troch farebných prevedení. 

Dostane sa všade

Pri upratovaní bývajú najčastejším a najväčším problémom našich obydlí rôzne zákutia, ako napríklad miesta pod gaučom či nábytkom. Dostať sa do týchto miest sa neraz môže zdať ako nemožné. Avšak nie s týmto mopom.

Mop dostal do výbavy, už spomínanú, unikátnu 360° otočnú rúčku. Práve tá zaisťuje, že sa rýchlo a jednoducho dostane aj do ťažko dostupných miest.

Má nízku hmotnosť, je naozaj ľahký a tak upratovanie zvládnete aj jednou rukou. Pri testovaní tohto mopu sa nám páčil aj jeho kompaktný dizajn. Môžete ho jednoducho oprieť o stenu niekde v kúte, a v prípade potreby rýchlo vytiahnuť a poumývať čo treba. 

Mop Rovus používanie

Vhodný na každý povrch

Veľkým plusom mopu Rovus je aj jeho univerzálne použitie pri akomkoľvek type podlahy. Už viac nebudete musieť riešiť výmenu pomocníkov na čistenie vašich rozdielnych podláh. Je jedno či máte kachličky, linoleum, mramorovú či laminátovú podlahu. Všetky totiž vyčistíte týmto mopom.

A na akom princípe mop funguje?

Ako napovedá už aj samotný názov, nejde len o nejaký obyčajný mop. Priamo na ňom totiž nájdete aj nádržku, do ktorej sa vmestí až 350 ml vody a siahnuť môžete aj po čistiacom prostriedku. Táto nádržka vás zároveň odbremení od plnenia vedra vodou a jeho následného vláčenia so sebou počas upratovania.

Po naplnení nádobky vodou je potrebné vložiť ju do rozprašovača, ktorý sa nachádza na tyči. A práve v ňom tkvie aj tajomstvo funkčnosti a využitelnosti tohto mopu na všetky typy podláh. Trysky totiž zacielia miesto, ktoré chcete poprášiť vodou a taktiež kontrolujú aj množstvo rozprašenej vody. Nemusíte sa tak obávať, že na podlahu sa dostane väčšie množstvo vody, ktoré by ju mohlo následne poškodiť.

Mop Rovus mechanizmus

Tryska na konci mopu.

Čo sa týka samotného výsledku upratovania, musíme uznať, že sme boli viac ako spokojní, a to bez ohľadu na to, aký typ podlahy sme čistili.

Umývanie prebiehalo dobre aj bez použitia čistiacich prostriedkov, no rovnako dobre aj s prostriedkom. Je teda na vás, ktorý spôsob preferujete. 

Utierka s opakovaným použitím

Do priameho styku s podlahou prichádza utierka z kvalitného mikrovlákna, ktorá spoľahlivo odstraňuje prach, ale aj rôzne nečistoty. 

Veľkým plusom je aj možnosť opakovaného použitia utierky. Po dokončení upratovania ju stačí iba dať dolu z mopu a vyprať v pračke. Celý tento proces pritom môžete zopakovať približne 120krát, teda aspoň tak to uvádza výrobca. 

Mop Rovus utierka

Utierka sa dá opakovane používať.

Samozrejme, je však potrebné rátať s tým, že čím intenzívnejšie budete mop s utierkou využívať, tým viac sa bude skracovať jej životnosť. Na "kráse" jej pochopiteľne nepridá ani časté prianie. Ak vám však utierka vypovedá službu, môžete si objednať novú.

Ako používať mop s rozprašovačom Rovus?

Okrem kompaktných rozmerov, nízkej hmotnosti či praktickosti sa mop s rozpračovačom Rovus vyznačuje aj jednoducho manipuláciou, ktorú si osvojíte už po prvom použití. 

Mop Rovus

Hlavný mechanizmus.

Aby ste získali krásnu a čistú podlahu, postupujte nasledovne:

 • Do nádobky nalejte potrebné množstvo vody. Voda môže v nádobke ostať aj po dokončení upratovania, a tak bude mop v prípade potreby pripravený kedykoľvek zasiahnuť. 
 • Po naplnení nádobky vodou ju dôsledne pripevnite k mopu.
 •  A potom už iba prejdite mopom. Hotovo. Aké jednoduché, však? 🙂 
Mop s rozprašovačom V3 Rovus skúsenosti

Použitie mopu je nenáročné a osvojíte si ho už po prvom použití. 

Technické parametre

Špecifikácia

Rozmery

43 x 14.5 x 120 cm

Objem nádobky na vodu

350 ml

Rozmer utierky

39 x 13 cm

Materiál utierky

80% Polyester/ 20% Polyamid

Cena mopu s rozprašovačom V3 Rovus

Ak sa rozhodnete pre tento mop, vyjde vás približne na 30 €. Navyše, k nemu teraz môžete získať aj ďalší mop v cene. Dva mopy vás teda budú stáť 30 €.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • smile-o
  kompaktný dizajn
 • smile-o
  nízka hmotnosť
 • smile-o
  pohodlné ovládanie jednou rukou
 • smile-o
  otočný o 360°
 • smile-o
  opakovane použiteľné utierky
 • smile-o
  rýchle schnutie podlahy, bez škvŕn
 • smile-o
  atraktívne farebné prevedenie

Nevýhody

 • frown-o
  slabšia konštrukcia
 • frown-o
  v balení len jedna utierka
Mop s rozprašovačom V3 Rovus recenzia

Naše hodnotenie mopu s rozprašovačom V3 Rovus 

Pokiaľ si na čistote podláh vo vašom príbytku dáte záležať, určite by vám nemal chýbať mop s rozprašovačom V3 Rovus. Nejde totiž len o nejaký obyčajný mop, ale o všestranného pomocníka.

Jeho veľkým plusom je využiteľnosť pri akomkoľvek type podlahy, a to bez rizika neželaného poškodenia. Súčasťou mopu je aj praktická nádobka na vodu a rozprašovač, ktoré zaistia čistú a lesklú podlahu. 

S mopom sa nám upratovalo naozaj jednoducho a ľahko. Jeho 360° otočná konštrukcia zaisťuje pri manipulácii výborný komfort a bezproblémovú dostupnosť aj na ťažko dostupných miestach.

Pomerne dlho vydrží i čistiaca utierka, ktorú je možné prať aj v pračke. V prípade potreby si môžete dokúpiť i ďalšie utierky. Rozhodne by však nebolo na škodu, ak by sa v balení nachádzalo viac utierok. Odhliadnuc od toho nedostatku sme však s mopom boli spokojní. Najprv sa nám síce zdala vyššia aj jeho cena, avšak koniec koncov ide o cenu za dva kusy.

V prípade, že čakáte na náš finálny verdikt, či mop odporúčame alebo nie, smelo do toho. 🙂 Jeho kúpu nebudete ľutovať. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar