MyBaby prenosný uspávač - Recenzia a skúsenosti

MyBaby prenosný uspávač skúsenosti a recenzia
  • prenosný uspávač pre deti
  • 4 upokojujúce zvuky
  • cena od 16 

Minule som kdesi zazrela informáciu, že čerství rodičia stratia počas prvého roku života dieťaťa v priemere až 44 dní spánku. Vravím si: "To je teda číslo," a okamžite som začala s analyzovaním, či je to v skutočnosti naozaj tak. A viete na čo som prišla? Že to pokojne môže byť aj viac.

Veru, kým kedysi som počas noci spávala aj osem hodín, po narodení môjho prvého dieťaťa sa môj spánok výrazne obmedzil na cca 4 maximálne 5 hodín. Kŕmenie, prebaľovanie, uspávanie a tak dookola. Dieťatko som zvykla uspávať na rukách alebo si ho brať k sebe do postele, čo znamenalo, že zvyšok noci som spala tak na jedno oko. Iné to nebolo ani počas dňa, keď sa všetko točilo len okolo môjho drobca a ja som doma nedokázala spraviť takmer nič. 

Tým rodičom, ktorí si práve teraz povedali, že si so mnou môžu podať ruku, by som rada predstavila pomocníka MyBaby prenosný uspávač, vďaka ktorému som získala nielen viac času na svoju domácnosť, ale aj na seba. 

Prenosný uspávač MyBaby recenzia

Prenosný uspávač od Homedics MyBaby je prístroj určený pre tých najmenších a najdôležitejších ľudí v živote - naše ratolesti. Jeho cieľom je upokojiť bábätko a pomôcť mu so zaspávaním.

No ako prístroj reálne funguje? Vyšiel výrobcom ich zámer? To vám prezradím v tejto recenzii. 

MyBaby prenosný uspávač recenzia

Uspávač ku mne dorazil v malom, praktickom balení. 

MyBaby prenosný uspávač použitie

Na obale sú uvedené základné informácie v češtine a v slovenčine. 

 Prvý dojem

Musím priznať, že zo začiatku som nevedela zaujať k tomuto vynálezu nejaký postoj či nebodaj sympatie. Nepomohlo mi ani partnerove konštatovanie, že nás kedysi rodičia zvládali aj bez takýchto výmyslov. A tak mi neostalo nič iné len prenosný uspávač otestovať, aby som sa sama mohla presvedčiť o jeho význame či naopak zbytočnosti. 

Uspávač k nám domov dorazil kvalitne zabalený, v malej krabičke. Okrem neho sa v balení nachádzali aj batérie, za čo má tento prístroj odo mňa prvé plus. Samozrejmosťou je aj návod na použitie, ktorý obsahuje všetky potrebné informácie o produkte aj o jeho spustení. 

Uspávač sa mi výzorovo zapáčil hneď po otvorení. Má malé rozmery, s ktorými mi padol presne do rúk. Príjemné je aj jeho univerzálne zeleno-biele farebné prevedenie, ktoré sa hodí do akejkoľvek chlapčenskej či dievčenskej izbičky, ale aj ku kočíku. Celkovo má tento uspávač veľmi chutný dizajn. 🙂 Nachádza sa na ňom aj praktický klip, ktorý slúži na zavesenie na kočiar, vajíčko či postieľku. To však nie je podmienkou a uspávač môže pokojne aj stáť.  

Po dizajnovej stránke nemám uspávaču MyBaby čo vytknúť. A čo jeho účel a funkčnosť? 

MyBaby prenosný uspávač skúsenosti recenzia

Uspávač má kompaktné rozmery a padne presne do ruky. 

 MyBaby prenosný uspávač - Funkcie

Pred prvým zapnutím uspávača je potrebné doňho vložiť priložené batérie. Tie sa vkladajú pod priskrutkovaný kryt, čo vnímam ako veľkú výhodu. Ak by ste k nám domov niekedy zavítali na návštevu, pochopili by ste prečo. Moje deti majú (pre mňa nepochopiteľnú) potrebu neustále vyťahovať zo všetkých hračiek baterky. Tie sa u nás následne povaľujú kade-tade.

Po vložení batérií už prevádzke tohto pomocníka nič nebráni. Na jeho prednej strane sa nachádza spolu až 8 tlačidiel, ktorými sa prístroj ovláda, ďalej reproduktor a svetelné kontrolky.

Hlavnou úlohou MyBaby uspávača je pomôcť dieťatku upokojiť sa a navodiť spánok. To je podľa výrobcu možné vďaka prítomnosti 4 upokojujúcich zvukov: 

1. Srdcový tep 

Tento zvuk je najlepšie známy čerstvo narodeným batoľatám. Ide totiž o zvuk, ktorý počúvajú počas pobytu v maminom brušku. Okrem neho tam počúvajú napríklad aj prúdenie krvi či zvuky pochádzajúce zo zažívacieho traktu mamičky. Takéto zvuky pritom môžu dosahovať až 80 decibelov. 

2. Biely šum

Ak by ste náhodou doteraz nepočuli o bielom šume, ide o zvyčajne hlbšie, monotónne zvuky, ktoré sa opakujú na pozadí. Môžu to byť umelé zvuky, ako napríklad fén, práčka či zvuk zapnutého motora auta a potom to môžu byť zvuky prirodzené, ako dážď či potok. Takéto zvuky sa pritom používajú nielen na upokojenie tých najmenších, ale aj na upokojenie dospelých osôb, relaxáciu a podobne. 

3. Oceán

Ďalším obľúbeným zvukom so schopnosťou upokojiť a navodiť spánok je i šum oceánu. 

4. Uspávanka

Posledným zvukom, ktorý toto zariadenie ponúka je príjemná uspávanka.

Celkovo musím vyzdvihnúť veľmi jednoduché ovládanie uspávača. Na zapnutie stačí dlhšie podržať tlačidlo ON/OFF, až pokiaľ sa neozve šum. Na prepínanie medzi jednotlivými zvukmi slúžia taktiež tlačidlá. Každé tlačidlo je pre jednoduchú orientáciu vybavené zrozumiteľnou ikonkou. Tlkot srdca sa zapína stlačením tlačidla so srdcom, biely šum tlačidlom s hviezdičkami, zvuk oceánu začne znieť po stlačení tlačidla s ikonkou palmy a pod tlačidlom s obrázkom kočiara sa skrýva uspávanka. 

Ďalej sa na uspávači nachádzajú aj dve tlačidlá na reguláciu intenzity hlasitosti a časovač, ktorý je podľa mňa veľmi užitočnou funkciou. Ja osobne ho využívam takmer stále. Umožňuje nastaviť automatické vypnutie prístroja po uplynutí 15, 30 alebo 45 minút. Časovač však nie je nutné nastaviť a v prípade potreby môže byť uspávač zapnutý aj nepretržite.  

Na spodnej časti uspávača sa nachádzajú svetelné kontrolky prevádzky. Ak je uspávač zapnutý, prvá kontrolka svieti na červeno. Ostatné kontrolky svietia na zeleno v prípade, že je zapnutý časovač. Napríklad, ak zvolíte vypnutie prístroja po uplynutí pätnástich minút, rozsvieti sa na zeleno kontrolka s číslom 15.

MyBaby prenosný uspávač funkcie

Ovládanie uspávača je veľmi jednoduché. 

MyBaby prenosný uspávač batérie

Zdrojom energie sú 3 ks AAA batérií, ktoré sú súčasťou balenia. 

MyBaby prenosný uspávač baterky

Batérie sú chránenie krytom na skrutku. 

 Moje skúsenosti s prenosným    uspávačom MyBaby

Často sa mi stáva (neviem čím to je, asi zákon schválnosti), že veci, o ktorých na začiatku zvyknem pochybovať nakoniec super vypália. A presne tak to bolo aj v tomto prípade. 

Náš najmenší Marek si uspávač MyBaby úplne zamiloval a ja tiež, pretože konečne vďaka nemu stihnem počas dňa aj niečo spraviť. Z ponúkaných zvukov si môj drobec najviac obľúbil práve tlkot srdca a uspávanku. Nemôžem si pomôcť, ale mne osobne zo začiatku tlkot srdca pripomínal idúci vlak. Biely šum a oceán mi zas prišli ako pomerne rovnaké zvuky. Citlivé detské uško ich však rozhodne vníma inak.

Uspávač dokáže Mareka nielen uspať, ale počas chvíľ kedy je nespokojný, pretože mu momentálne rastú zúbky, aj upokojiť.  Navyše, pôsobí veľmi upokojujúco aj na môjho štvorročného škôlkára. Nebolo by na škodu, ak by mal vo výbave aj nejaké svetielko, ale za tú cenu nemožno očakávať zázraky. 

Veľmi pozitívne hodnotím aj zámer výrobcu, vytvoriť prenosné zariadenie. Uspávač si so sebou nosíme aj na cesty. Pomocou klipu ho jednoducho zavesím na vajíčko alebo kočík. Aby som nerušila ľudí okolo seba, stíšim hlasitosť. 

A viete čo? Uspávač si po otestovaní dokonca vyslúžil uznanie aj od môjho partnera. A to je teda už čo povedať. 🙂

MyBaby prenosný uspávač klip na zavesenie

Uspávač má praktický klip na zavesenie.

MyBaby prenosný uspávač kontrolky

Nechýbajú ani kontrolky, ktoré signalizujú jeho prevádzku. 

 Cena

Ďalším skvelým kompromisom tohto uspávača je aj jeho cena. V eshope Alza.sk nájdete MyBaby prenosný uspávač už za sumu 16 €. Vzhľadom na to, čo všetko tento šikovný pomocník ponúka a ako funguje, ide o investíciu, ktorá sa určite oplatí. 

Video

Výhody a nevýhody prenosného uspávača MyBaby

Výhody

  • pekný dizajn
  • prenosnosť
  • praktický klip na zvesenie
  • 4 upokojujúce zvuky
  • jednoduché ovládanie
  • prevádzka na batérie

Nevýhody

  • bez zistených nedostatkov
MyBaby prenosný uspávač recenzia a skúsenosti

Vďaka praktickému klipu možno uspávač zavesiť aj na kočík a vziať so sebou kdekoľvek. 

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Prenosný uspávač MyBaby môžem len a len odporúčať všetkým maminkám s malým bábätkom. U nás doma na neho jednoducho nedáme dopustiť. Odkedy ho máme, stihnem počas dňa navariť, poupratovať a dokonca mi niekedy ostane čas prečítať si i knihu. Čo je však dôležitejšie, svoj účel plní výborne. Nášho drobca upokojí takmer zakaždým a pomôže mu so zaspávaním. 

Celkovo je uspávač veľmi vydareným zariadením. Je malý, ľahký a má pekný dizajn. Môže stáť na rovnom povrchu, ale taktiež ho možno aj kdekoľvek zavesiť. Prevádzka na batérie v kombinácii s kompaktnými rozmermi zas umožňuje vziať si uspávač so sebou aj na cesty. 4 upokojujúce zvuky ulahodia uškám batoliat i o niečo väčších detí. 

Prenosný uspávač MyBaby hodnotím ako výborného pomocníka a ľutujem len jedno - že som ho neobjavila skôr, už pri mojom prvom dieťati. 

O autorovi

Michaela Banduričová
 

Michaela je v súkromí mamou troch detí. Rola matky jej učarovala natoľko, že sa rozhodla vydať touto dráhou aj v profesnom živote a stať sa profesionálnou mamou. Miška u nás testuje produkty určené deťom i mamám a radí, ako vybrať pre našich najmenších vždy to najlepšie.

Pridajte vašu recenziu

avatar