15 najkrajších vejárov z eshopu Vejare.sk, ktoré očaria každú ženu

3 TOP vejárové tipy pre rok 2020

Vejáre už dávno nemusia nutne plniť iba úlohu ventilátora. Okrem ovievania sú tiež štýlovým módnym doplnkom, ktorým ozdobíte nielen seba, ale aj vašu domácnosť. A to stále nie je všetko. 🙂 Vejáre sú totiž aj neodmysliteľným tanečným spoločníkom pri viacerých tancoch.

V prípade, že hľadáte krásny, praktický a trocha aj netradičný dar, ktorý zaručene poteší každú ženu, stavte na vejár. 

Vybrali sme pre vás tie najkrajšie kúsky z eshopu Vejare.sk, ktorý sa ako jediný na Slovensku venuje výlučne vejárom a doplnkom pre ne určených. 

Vyberte si vejár pre seba či kamarátku

Kvetinové vejáre 

Dekoračné vejáre

Tanečné vejáre

Pevné vejáre

Vejáre: Ochladzovače či módne doplnky?

vejare.sk

Základnou úlohou vejára je, bez debaty, ochladenie tváre či dekoltu počas horúcich dní. Ako prezrádza aj samotný názov, slúži na ovievanie. Okrem toho však veľmi dobre môže poslúžiť aj ako módny doplnok a len máloktorá žena by pri výbere vejára nepozerala aj na jeho dizajn a vzhľad. Kým dnes teda vejár plní predovšetkým úlohu ochladzovača či módneho doplnku, nebolo tomu tak vždy. 

História vejárov totiž siaha ďaleko do minulosti k časom samurajov, ktorí vejáre pôvodne využívali ako zbraň. V tej dobe boli vejáre vyrábané z mosadze, bronzu, ocele či dreva a boli zároveň aj znakom vysokého sociálneho postavenia. Ak samuraja napadol niekto nižšieho postavenia ako on, použil na obranu vejár, aby si nezašpinil svoj meč krvou. 

Vejáre tiež boli využívané ako slnečníky, ktoré ochraňovali vládcov pred slnkom. 

A aké využitie majú vejáre dnes? 

Inšpirujte sa instragramovými trendami

Svadobný vejár ako doplnok pre nevestu či družičku

Čaká vašu priateľku svadba? Darujte jej svadobný vejár, ktorý bude vynikajúcim doplnkom pri svadobnom fotení, ale rovnako dobre poslúži aj na schladenie počas zábavy. Navyše, existuje aj možnosť dať potlačiť svadobný vejár menom nevesty, čím vytvoríte nezameniteľný personalizovaný darček.

Zaobstarajte si svadobný vejár aj v prípade, že vy ste budúcou nevestou a svadbu budete mať v lete. Vejáre môžete darovať aj družičkám, ktoré ich v horúcom počasí nepochybne ocenia. 

Svadobný vejár pre nevestu by mal byť určite bielej farby. Veľmi vydareným a dobre vyzerajúcim kúskom sú čipkované vejáre. Družičkám môžete darovať vejár svetlej farby, doplnený aj o nejaký ornament či kvety. 

Vejár ako neodmysliteľný spoločník na dovolenke

Aj keď sa možno počas horúcich letných dní zvyknete ovievať novinami či časopisom, pravdou je, že nič neoveje tak dobre, ako vejár. Preto by nemal chýbať v žiadnej dovolenkovej batožine. Ak ste niekde na dovolenke a neviete, aký suvenír priniesť kamarátke či mamine, stavte na vejár. 

Vejár ako tanečný partner

Ak sa venujete čínskemu tancu, Kung-fu či Tai-chi, vašim spoločníkom je pravdepodobne vejár. Ten totiž býva využívaný pri tanci ako rekvizita. Existuje viacero tanečných vejárov, pričom najpopulárnejšie sú tie, ktoré sa otvárajú švihnutím rukou a vydávajú špecifický zvuk. 

Veľmi obľúbenú sú aj hodvábne vejáre, ktorú sú kombináciou vejára so závojom, tzv. chvostom, ktorý počas tanca veje. 

Z týchto krásnych kúskov ste si už vybrali, no radi by ste svoju partnerku, sestru či kamarátku obdarovali ešte nejakým darom? Inšpirujte sa našim výberom najlepších darčekov pre ženy.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar