Najlepšie herné smartfóny roku 2020

Keď sa budúce generácie budú v škole na hodine dejepisu učiť o roku 2020, pravdepodobne sa dozvedia, že to nebol zrovna najslávnejší vstup do tretej dekády tretieho milénia našej modernej ľudskej ríše. Pandémia COVID-19, politické fiaská a smrtiace osy v USA predstavujú len pár z mnohých čiernych bodov, ktoré má rok 2020 na účte.

Najlepšie herné smartfóny 2020

No tento rok mal aj svetlé body. Pre veľmi konkrétne skupiny ľudí, z ktorých jednými sú aj nadšenci videohier.

Na začiatku roka Sony a Microsoft spustili ohlásením svojich najnovších konzol Playstation 5 a Xbox Series X už tradičné hádky o to, ktorá konzola je lepšia. Tentoraz však zostali hádky len na internetových fórach, keďže väčšina „fanboys“ zostala uväznená doma so svojimi miláčikmi.

Okrem nich sa však z najnovších tech hračiek tešila ešte jedna podkategória hráčskej komunity. Sú to práve nadšenci mobilných zariadení. 

Smartfónový trh v roku 2020 poctilo mnoho revolučných zariadení, ktoré zahrejú nejedno srdiečko. A vôbec nezáleží na tom či neľútostne ničíte nepriateľov v Raid: Shadow Legends, cukríky v CandyCrush alebo čerešne a sedmičky v kasínových hrách.

Asus Rog Phone II

asus rog phone

Začínajúc so smarfónom, ktorý presne vie, čo na hráčov platí. Asus Rog Phone II, ako hovorí jeho obchodný slogan, bol vytvorený hráčmi pre hráčov v rámci série Republic of Gamers.

Pýši sa masívnou 6,000mAH batériou, ktorá vám zaistí dlhé a nabíjaním nerušené herné maratóny kdekoľvek sa im oddáte. Aj po dohraní vám zostane ešte dostatok batérie na vybavenie akýchkoľvek nudných neherných povinností, na ktoré je telefón tiež adekvátne optimalizovaný.

Treba si s ním však dať pri potulkách pozor. Smartfón nie je vodoodolný. Nenechajte sa nádhernou 6.59 palcovou 120Hz AMOLED obrazovkou pohltiť úplne, lebo by vás to mohlo vyjsť draho.

Asus Rog Phone II ďalej disponuje technológiou Air Triggers, ktoré v landscape móde napodobňujú zadné tlačidlá, aké by ste našli napríklad na svojom ovládači od PS4. Bonusom je tiež modulárny ventilátor AeroActive Cooler II, ktorý udrží vás aj váš telefón v chlade, aj v najväčšom zápale hry.

Čo vás však nepoteší, obzvlášť ak ste zarytý odporca káblov, je chýbajúca podpora bezdrôtového nabíjania. No pokiaľ budete ochotní prehliadnuť už spomenuté dve chybičky, Asus Rog Phone II vám bude verným priateľom či už doma, ale aj na cestách.

Apple iPhone 11 (Pro Max)

iphone 11

iPhone 11 Pro Max je notoricky jedným z najdrahších telefónov na trhu. Dalo by sa však argumentovať, že cena je oprávnená. Je totiž aj jedným z najlepších telefónov na trhu.

iPhone nie je typickým telefónom, ktorý by sme spájali s hernými nadšencami, no iPhone 11 Pro Max v sebe skrýva veľa prekvapení, ktoré ocení každý hráč mobilných hier.

Oproti svojmu menšiemu bračekovi iPhone 11 Pro, Pro Max disponuje väčšou obrazovkou s rozmermi 6.5 palca a kapacitou pre nádherné herné vizuály, ktoré by ste len ťažko našli inde. Netrpezlivci sa potešia aj využitiu najnovšieho procesoru A13, vďaka ktorému nebudete musieť čakať na načítanie hry dlhšie ako pár sekúnd.

Mnohí z nás si spájajú produkty Apple s precíznym a ergonomickým dizajnom. To platí aj v tomto prípade, a to aj napriek tomu, že Pro Max obsahuje kapacitne najväčšiu batériu aká kedy bola v iPhone použitá. Pridajte k tomuto hernému set-upu pár kvalitných stereo reproduktorov či slúchadiel a užijete si herný zážitok, ktorý prekoná len máločo.

V najbližších mesiacoch môžeme očakávať aj novú generáciu iPhonov, ktoré budú ešte výkonnejšie a lepšie ako tie aktuálne. Budete si tak môcť kúpiť ešte lepší iPhone, alebo využiť zľavy na predchádzajúce generácie a kúpiť napríklad práve iPhone 11 Pro Max za menej peňazí.

Samsung Galaxy S20 Plus

samsung

Galaxy S20 Plus bol pre herný trh veľkým prekvapením. Podobne ako iPhone 11 Pro Max, nebol vôbec tvorený ako dedikovaný herný smartfón. Takže, keď sa z neho vykľul potenciálne najlepší herný telefón roku 2020, vyrazilo nám to dych.

Telefón disponuje výnimočnou procesnou silou vďaka procesoru Exynos 990. Tento procesor je často porovnávaný s ospevovaným Qualcomm Snapdragon 865 a je skutočným lídrom vo svete smartfónových chipsetov. S20 Plus vďaka nemu rozbehá bez problému akúkoľvek a akokoľvek graficky náročnú hru.

Tu vás samozrejme nezradí ani prešperkovaná 6.7 palcová AMOLED obrazovka. A s 12GB RAM si budete môcť v pozadí nechať bežať toľko hier a aplikácii, koľko vám len srdce ráči.

Fanúšikovia rôznych technologických vychytávok a dodatkov však zostanú sklamaní. Vysoká cena telefónu nič podobné neobsahuje. Jedinou výnimkou je funkcia Game Booster, ktorá automaticky upravuje fungovanie telefónu, aby zabezpečila čo najhladší beh hie

Nubia Red Magic 5G

nubia red magic

Hľadáte niečo skutočne výnimočné? Už ďalej hľadať nemusíte. Práve ste našli Nubiu Red Magic 5G.

Po prvýkrát v histórii sa vám spolu s týmto telefónom dostane do rúk obrazovka s frekvenciou 144 Hz. Hier, ktoré túto technológiu vedia využiť, zatiaľ ešte nie je veľa, ale je pravdepodobné, že čoskoro bude.

Herní developeri sa totiž práve teraz predbiehajú o to, kto vytiahne z tejto možnosti čo najviac. Takže ak trpíte FOMO-m, možno by ste mali zvážiť kúpu Nubie Red Magic 5G.

Ďalšími bonusmi sú už z názvu plynúce 5G, využitie procesoru Qualcomm Snapdragon 865, technológia 4D Shock evokujúca skutočný herný ovládač, a tekuté chladenie.

Nubia Red Magic 5G však nie je bez chyby. Po softvérovej stránke je náchylná na rôzne zlyhania a celkový dizajn je pomerne nemotorný.

Ak ste to však ochotní prehliadnuť, dostane sa vám do rúk popredný smartfón plný revolučných technológii za dobrú cenu.

Razer Phone II

razer phone

Zdroj: Elrincondechina.com

V poriadku, my vieme, že tento smartfón nie je zrovna tohtoročná novinka. Razer Phone II je na trhu dostupný už dlhší čas, konkrétne od októbra 2018. To nič nemení na tom, že je to jeden z najlepších herných telefónov na trhu.

Razer sa pri tvorbe druhej verzie Razer Phone znova riadil svojím mottom: “For Gamers. By Gamers.” To môžeme vidieť na jeho špecifikáciach.

Razer Phone II má 4000mAH batériu, starší no stále obstojný procesor Snapdragon 845 a 5,72-palcovú obrazovku s obnovovaciou frekvenciou 120Hz. Pôžitok z hry vám skompletizujú prvotriedne reproduktory, vďaka ktorým sú všetky herné efekty pekné a čisté.

Mimo hrania je Razer Phone II výborne optimalizovaný aj na každodenné využitie. Fotomaniaci sa potešia dual-lense 12MP+12MP fotoaparátu na zadnej strane telefónu a vodevzdorná izolácia IP67 ochráni váš telefón od všetkých nástrah všedných dní.O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar