16 najlepšie hodnotených hotelov Vysokých Tatrách

Najlepšie hodnotené hotely Vysoké Tatry

Pôsobivá krása Vysokých Tatier láka v každom ročnom období. Slovenské veľhory sú tiež domovom niektorých z najlepšie hodnotených hotelov na Slovensku. Kombinujú luxusný komfort, prvotriedne služby, wellness a dokonale dopĺňajú majestátnu scenériu Tatier.

Každý návštevník si nájde ideálne miesto pre svoj pobyt - či už hľadá pokojný únik od každodenného života alebo dobrodružnú dovolenku plnú turistiky či lyžovačku. Týchto 16 hotelov patrí medzi to najlepšie hodnotené ubytovanie vo Vysokých Tatrách.

Hodnotenie hotela - Booking: 9,1 • Google: 4,6

Hotel Lesná

Zdroj: www.booking.com

Hotel Lesná je je prvým a zatiaľ jediným hotelom typu adult friendly na Slovensku. To znamená, že je miestom nie len pre mladé páry, ale aj unavených rodičov, ktorí hľadajú relax v tichu a pokoji, bez divokého šantenia detí.

Vychutnajte si pobyt v podhorí Vysokých Tatier, v Starej lesnej s výhľadom na Lomnický štít,

Hotel sa môže pochváliť špičkovým kúpeľným a wellness centrom v provensálskom štýle.

Po dni, strávenom výletmi a športom v nádhernej prírode našich veľhôr, si oddýchnete v moderných, mimoriadne pohodlných izbách a suitách.

Hodnotenie hotela - Booking: 9,6 • Google: 4,7

Grandhotel Kempinski

Zdroj: www.booking.com

Najvyšší luxus v najobľúbenejšej lokalite vo Vysokých Tatrách – aj tak by sa dal charakterizovať 5* Grandhotel Kempinski na Štrbskom Plese. Môžete sa tu nechať rozmaznávať liečebnými procedúrami v Zion Spa Luxury, v súkromí a pokoji VIP miestností. Vyskúšajte relaxačné, očistné kúry, Tatranskú aromamasáž či Borievkové pošteklenie, ktoré zahreje a dokonale zregeneruje vaše telo.

Gurmánske špeciality tradičnej slovenskej, svetovej aj exotickej kuchyne v Grand Restaurant pozdvihnú vaše večere na romantické a elegantné zážitky.

Vďaka vynikajúcej polohe Grandhotela môžete okamžite po ubytovaní sa využiť všetky možnosti na šport a relax, ktoré Tatry ponúkajú, napríklad člnkovanie na Štrbskom plese, túry po plesách a vrcholoch štítov, lyžovanie atď. Alebo len obdivujte výhľad do okolitej krajiny zo svojej prepychovo zariadenej izby. Služby Grandhotela uspokoja aj tých najnáročnejších hostí.

Hodnotenie hotela - Booking: 9,5 • Google: 4,8

Hotel Lomnica

Zdroj: www.booking.com

Už pri vstupe do Hotela Lomnica vás privíta jeho historická atmosféra. Aj jedálny lístok je zostavený z tradičných pokrmov rakúsko-uhorskej kuchyne. Milovníkov umenia poteší galéria s tematickými výstavami aj verejné priestory, vyzdobené hodnostnými umeleckými dielami.

Hotel sa tiež môže pochváliť kvalitným wellnessom s viacerými saunami a možnosťami masáží  a kozmetických procedúr. Vírivku môžete mať priamo na terase vašej Deluxe izby.

Hodnotenie hotela - Booking: 9,4 • Google: 4,6

Horský Hotel Sliezky Dom

Zdroj: www.booking.com

Najvyššie položený horský hotel vo Vysokých Tatrách sa nachádza vo výške 1670 m nad morom, v bezprostrednej blízkosti majestátnych štítov, priamo pod našim najvyšším - Gerlachovským štítom.

Sliezsky dom je najčastejším východiskom pre výstupy na Gerlach, ale aj pre lezeckú cestu na Velický zub. Na tomto mieste zažijete nevyspytateľnú vysokohorskú klímu, spoznáte prírodu, ktorá sa so stúpajúcou nadmorskou výškou mení na úplne nový svet.

Po vysokohorskej túre sa zregenerujete v príjemnom wellnesse s výhľadom na Velické pleso. Pre lyžiarov je dostupná kyvadlová doprava priamo do lyžiarskeho centra Tatranská Lomnica, vzdialeného 8 km.

Hodnotenie hotela - Booking: 9 • Google: 4,6

Grand hotel Starý Smokovec

Zdroj: www.booking.com

Len 3 minúty od lanovky Hrebienok, obľúbeného východiska turistických trás sa nachádza historická stavba Grandhotel Starý Smokovec.

Postavili ho v roku 1904 ako prvý veľký hotel v Tatrách. Vtedy privítal svojho prvého prominentného hosťa, saského korunného princa Fridricha Augusta. Neskôr tu pár dní pobudli aj Eduard Beneš, Fidel Castro, športové legendy ako Emil Zátopek a Toni Sailer, český kráľ komikov Vlasta Burian a mnoho veľkých slovenských osobností ako Milan Lasica či Emília Vášaryová. 

Počas návštevy Grandhotela sa ocitnete v minulom storočí, vďaka jeho autenticite, secesnej výzdobe a komornej atmosfére jedálne, kde sa podávajú špeciality tradičnej kuchyne.

Hodnotenie hotela - Booking: 9 • Google: 4,6

Grand Hotel Praha

Zdroj: www.booking.com

Atmosféru francúzskej La belle epoque zažijete aj v Tatranskej Lomnici.

Grandhotel Praha, majstrovské dielo budapeštianskych architektov z roku 1905, hostil prominentných návštevníkov, ako bol prezident Masaryk, či prvá olympijská víťazka v krasokorčuľovaní Sonia Henie. Podobne, ako Grandhotel Starý Smokovec, je postavený v secesnom štýle.

Toto miesto je ideálne pre lyžiarov aj turistov, ktorí hľadajú luxusný oddych počas svojej aktívnej dovolenky. Najbližší lyžiarsky vlek sa nachádza len 900 m od hotela. Bez ďalších poplatkov si môžete vychutnávať spa a wellness centrum, alebo unikátny vyhrievaný bazén s nekonečným okrajom.

Hodnotenie hotela - Booking: 8,9 • Google: 4,5 

Hotel Crocus

Zdroj: www.booking.com

V Hoteli Crocus sa ocitnete priamo v centre pre všetky obľúbené aktivity našich veľhôr. Či sa chcete lyžovať na trati v najvyššie položenej tatranskej osade (1346 n n. m), alebo bežkovať na jednej zo 6 trás areálu Štrbského Plesa, vystúpiť na Kriváň, Rysy, alebo sa len prejsť okolo najväčšieho plesa Tatier, stačí vykročiť - budete priamo vo východiskovom bode.

Samotný hotel je zariadený nadštandardne a štýlovo. Môžete si vybrať z apartmánov rôznych dispozícií, s krbom, balkónom a luxusnou kúpeľňou pre váš najvyšší komfort. Poctivé domáce jedlo si vychutnáte v modernej reštaurácií, kávu v štýlovom café bare Tiffany. Pre váš relax je tu pripravená infračervená a fínska sauna, viacero víriviek či masážna sprcha.

Hodnotenie hotela - Booking: 8,9 • Google: 4,7

Hotel International

Zdroj: www.booking.com

Vo Veľkej Lomnici je vybudovaný raj pre milovníkov golfu. Hotel International je vybudovaný priamo pri golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici.

Okrem toho ponúka krásne výhľady na štíty Tatier zo slnečnej terasy, wellness s posilňovňou a masážami, bazénmi a saunami. V štýlovom lobby bare si pochutnáte na domácich koláčikoch od vychýrenej cukrárky, výbornej káve či miešaných drinkoch.

Pobyt si užijú aj účastníci firemných teambuildingov vo veľkom štýle, snúbenci si tu môžu uskutočniť svadbu snov s prenájmom luxusnej reštaurácie zdarma, priestranným tanečným parketom a romantickým mladomanželským apartmánom.

Hodnotenie hotela - Booking: 8,6 • Google: 4,4

Hotel Fis

Zdroj: www.booking.com

Ak túžite po útulnom ubytovaní v tesnej blízkosti Štrbského plesa, navštívte Hotel FIS. Lyžiari ocenia polohu priamo “pod vlekom”, s úschovňou lyží a požičovňou športových potrieb oproti hotelu.

Jeho izby sú zariadené v horskom štýle a z niektorých balkónov uvidíte priamo na lyžiarske skokanské mostíky. K rekreačno-športovému komplexu patria aj bungalovy, poskytujúce súkromie spolu s hotelovými službami.

Nechýba ani fitness centrum, kvalitné sauny a vírivky, či možnosť relaxačných procedúr. Hosťom však robí najväčšiu radosť tradičná pohostinnosť a priateľskosť voči rodinám, aj s ich domácimi miláčikmi. Budete sa tu cítiť ako doma.

Hodnotenie hotela: Booking - 8 • Google 4,3

Hotel Montfort

Zdroj: www.booking.com

V destinácií Ždiar na úpätí Belianskych Tatier ponúka ubytovanie v priestranných izbách Hotel Montfort. Vychutnáte si tu pokojnú atmosféru vďaka odľahlejšej polohe od turisticky najfrekventovanejších oblastí Tatier.

Ponuka aktivít v samotnom areáli hotela je bohatá. Nájdete tu bowlingové dráhy, biliardové stoly, squash či stolný tenis. V Hotel Montfort nájdete svoje pohodlie počas lyžovačky, alebo spoznávania vápencového hrebeňa Belianskych Tatier. Pre deti je tu pripravený detský klub, pre lyžiarov-začiatočníkov lyžiarska škola.

Letná turistika či zimné športové víkendy si užijete naplno, ak si môžete dokonale oddýchnuť v pohodlnej posteli krásne zariadenej izby, dobre sa najesť a vychutnať si kávičku v štýlovej reštaurácií, alebo sa zregenerovať v saune a vo vírivke. Toto a ešte omnoho viac vám ponúkajú najlepšie hotely v Tatrách.

Hodnotenie hotela - Booking: 8,9 • Google: 4,5

Hotel Patria

Zdroj: www.travelking.sk

Hotel Patria je dominantnou stavbou Štrbského plesa už od roku 1976. Tvar aj architektúra hotela boli prispôsobené prostrediu, aby zapadol čo najvierohodnejšie do scenérie slovenskej prírody.  

Ako už vyplýva z vyššie uvedených informácií, hotel sa nachádza pri obľúbenom vysokohorskom jazere -  Štrbské pleso. Lokalita patrí medzi jednu z predností daného hotela aj v okamihu, ak ste nielen vášnivý turista, ale aj lyžiar, pretože zjazdovky sú od hotela vzdialené len 200 metrov

Hotel sa pýši tým, že ponúka prvotriedne ubytovacie služby, gastronomické špeciality, ale aj moderné wellness, kde môžete dokonale zrelaxovať. Vybrať si môžete z jednolôžkových či dvojlôžkových izieb, ale aj apartmánov. Atmosféru podčiarkuje aj fakt, že každá z izieb ponúka krásny pohľad na scenériu tatranskej prírody.

Priamo v hoteli sa nachádza reštaurácia Slnko, kde sa pripravujú ubytovaným hosťom skvelé pokrmy. Ak by ste zatúžili po tradičnej slovenskej kuchyni, tak len 300 metrov od hotela sa nachádza Koliba Patria. 

Hotel hostil aj významných hostí ako pápež Ján Pavol II., Karel Gott či Helena Vondráčková.

Hodnotenie hotela - Booking: 8,9 • Google: 4,6

Horizont Resort

Zdroj: www.booking.com

Najmodernejší wellness hotel v Tatrách osloví aj najnáročnejších návštevníkov, ktorí si zakladajú na nadštandardných službách, bohatom výbere pri možnosti ubytovania, služieb a jedál.

Hotel je situovaný v obci Stará Lesná, ktorá sa nachádza len 2 km od lyžiarskeho strediska Tatranská Lomnica. Hostia si môžu vybrať z viacerých možností ubytovania, od klasických izieb až po chalety a apartmánové domčeky pri hoteli, ktoré poskytujú väčšie súkromie ako hotelové izby.

V priestoroch hotela sa nachádza špičkový wellness, kde si môžete dopriať rôzne procedúry - thajské masáže, sauny, ochladzujúci bazén a podobne. 

Dominantou prírodného wellness rezortu je otvorené jacuzzi na streche hotela, z ktorého je dokonalý výhľad na Tatry. Milovníkov gastronómie poteší hotelová reštaurácia so šéfkuchárom, ktorý pripravuje menu podľa súčasných trendov. 

Hodnotenie hotela - Booking: 9,1 • Google: 4,5

Hotel Hills

Zdroj: www.booking.com

Hotel Hills **** je prístupný širokej klientele a vyhovie mnohým zákazníkom - od rodín z deťmi túžiacich po oddychu, zamilované páry, ktoré si prišli vychutnať medové týždne, ale aj biznis klientov venujúcich sa pracovným jednaniam. 

Hotel je situovaný v Starej Lesnej, preto rozhodne osloví krásou okolitej prírody a dostupnosťou turistík, ak túžite po aktívnom oddychu. 

Prírodné interiérové a exteriérové wellness centrum je niečo, čo rozhodne hotel robí výnimočným. Umožňuje tak klientom vychutnať si relax pri pozorovaní krásnej prírody v luxusnom prostredí hotela. Ak zatúžite po súkromí, je pre vás prístupná privátna spa zóna.

Pokiaľ chcete cestovať aj s deťmi, rozhodne môžu vaše ratolesti potešiť animačné programy, ktoré hotel pripravuje cez víkendy, ale aj rozprávkový detský kútik.

Hotel ponúka aj priestory pre firemné večierky, školenia, teambuildingy a svadby.

Hodnotenie hotela - Booking: 9 • Google: 4,5

Wellness Hotel Borovica

Zdroj: www.booking.com

Hotel Borovica sa riadi myšlienkou a túžbou poskytnúť návštevníkom zážitok od prvého momentu. Nachádza sa uprostred krásnej prírody tatranských lesov, a to priamo v obci Štrbské pleso. Lokalita a blízkosť prírody rozhodne očarí všetkých milovníkov prírody. Zariadenie hotelu pôsobí veľmi luxusne a zrkadlí prostredie, v ktorom je hotel situovaný.

Primárne ide o wellness hotel, ktorý ponúka bohaté vyžitie vo vodnom svete. Ak sa stanete hosťom v danom hoteli, môžete si užiť rôzne procedúry, navštíviť 20 metrový plavecký bazén, jacuzzi či hydromasážnu vaňu. Čerešničkou na torte je vírivý bazén pod holým nebom na terase hotela s výhľadom na krásnu tatranskú prírodu.

Hotelu nechýba ani vysoká úroveň služieb, kadernícke a kozmetické služby, ale aj fitness centrum pre všetkých nadšencov aktívneho oddychu.  

Hodnotenie hotela - Booking: 9 • Google: 4,7

Kontakt Wellness Hotel

Zdroj: www.booking.com

Na okraji Vysokých Tatier v obklopení horskej prírody, je priestor pre relax, dovolenku, ale aj konferencie a školenia, v priestoroch štvorhviezdičkového wellness hotela Kontakt. 

K dispozícii je vnútorný a vonkajší wellness, ktorý osloví hostí svojou rozmanitosťou služieb a procedúr. Spa terapie a špeciálne kúry sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú nechať rozmaznávať. 

Ponuka aktivít hotela je naozaj široká. Nájdete tu multifunkčné ihrisko, biliardový stôl, bowlingové dráhy, ale aj detské ihrisko či kútik pre najmenších. Hostia tak nebudú mať núdzu o rôzne aktivity.

Rovnako ako je hotel ideálny pre relax, je vhodný aj pre firemné podujatia a akcie, pretože personál a vedenie pre vás zabezpečí všetko, čo by ste od podobného rezortu mohli očakávať.

Hodnotenie hotela - Booking: 8,8 • Google: 4,6

Hotel HREBIENOK RESORT

Zdroj: www.booking.com

Tento najmodernejší komplex v Starom Smokovci je bezpochyby jedným z tých, ktorý prináša nadštandardné služby. Na jednom mieste tak môžete kompletne vypnúť od ruchu okolitého sveta. Osloví moderným vzhľadom apartmánov, luxusným vzhľadom priestorov a kvalitnými službami, ktoré prinášajú návštevníkom príjemné pocity. 

Dokonalý oddych môžete zažiť vo wellness centre v priestoroch hotela a aktívne zrelaxujete v modernom fitku, ktoré je na profesionálnej úrovni. Priestory hotela vynikajú gastronomickými službami, ktoré svojou rozmanitosťou ulahodia aj tomu najmaškrtnejšiemu jazýčku.

Súčasťou hotela sú dve reštaurácie, ale nadštandardné služby zaručujú aj prevádzky (kaviareň, piváreň, palacinkáreň a pod.), a tiež obchodné prevádzky. Tento najmodernejší komplex prináša nadštandardné služby, pričom vám ponúka možnosť na jednom mieste kompletne vypnúť od ruchu okolitého sveta.


O autorovi

Dominika Ježová
 

Dominika je copywriterkou a začínajúcou blogerkou, ktorú inšpirujú témy týkajúce sa sebarozvoja. Bezodná milovníčka kávy, ktorá nepohrdne espressom ani cappuccinom. Nepoučiteľná zberateľka zápisníkov, ktorá bezprostredne vyhľadáva prostredia kaviarní. Absolventka masmediálnej komunikácie v Trnave. Okrem kávy zbožňuje cvičenie jogy, dlhé prechádzky prírodou, knihy a pohľad na lesy.

Pridajte komentár ku článku

avatar