Najvyšší čas zmeniť šport

Prichádza jarné počasie, teploty rastú a príroda ožíva. Zároveň sme sa však všetci spoločne ocitli v neľahkej situácii počas pandémie koronavírusu. S tým súvisí aj nutnosť zmeniť naše športové a pohybové návyky. Stále môžeme športovať aj vonku, avšak pri dodržaní určitých pravidiel.

Ako športovať vonku?

Určite uznáte, že je najvyšší časť presedlať z lyží na bicykel. Zimná sezóna už je aj vinou iných okolností dávno skončená, tá jarná sa len začína. Typickými jarnými športami, ktoré ľudia radi vykonávajú vonku, sú cyklistika či behanie. Dnes sú aj tieto športy ovplyvnené pandémiou.

Preto je nesmierne dôležité, aby ste sa bicyklovali či behali v prírode mimo miest, kde sa zhlukujú väčšie skupiny ľudí. Vyberte si radšej lesné cestičky než hrádzu, kde sa stretávajú desiatky ľudí. A taktiež majte vždy na sebe ochranné rúško a dezinfekčné prostriedky.

Najvyšší čas zmeniť šport

Zdroj obrázku: Daxiao Productions / Shutterstock.com

Čo s bicyklom?

Jarná sezóna možno osloví aj tých, ktorí doteraz nebicyklovali, a chceli by to skúsiť. V takom prípade nastáva otázka, čo s bicyklom a aký bicykel si zakúpiť. Závisí od toho, na akých povrchoch budete jazdiť.

 Do mesta sú vhodné typické mestské bicykle, ideálny stred predstavuje trekingový bicykel a na horské terény sú prirodzene určené horské bicykle. Ideálne je vopred si pozrieť jednotlivé vlastnosti bicyklov a vybrať si taký, ktorý sa pre vás hodí a ktorý je zároveň cenovo dostupný.

Dávajte si na seba pozor

Viac než kedykoľvek predtým je aktuálna otázka bezpečia a zdravia. Dávajte si na seba pri cyklistike pozor nielen po stránke toho, aby ste sa nezranili, ale aj pri prevencii pred nákazou koronavírusom či inými chorobami. Myslite na to, že cyklistika by mala imunitu utužovať a zlepšovať zdravie, nie naopak. Preto sa vybavte kvalitným bicyklom, vhodným cyklistickým oblečením, choďte mimo ľudí a najmä si dajte rúško či inú ochranu tváre.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar