Naparovač odevov Rovus - Recenzia a skúsenosti

Naparovač odevov Rovus recenzia
 • na všetky druhy textílií
 • príkon 800 W
 • napätie 220 V
 • cena od 30 €

Čo si budeme hovoriť. Žehlenie nepatrí práve k tým najobľúbenejším či najpríjemnejším domácim prácam. Ak už sa k nemu aj odhodláme, výsledný rovný efekt oblečenia neraz vyprchá už po prvom usadení na stoličku a dokonale rovné šaty sa premenia na šaty plne záhybov.

Práve táto skutočnosť s najväčšou pravdepodobnosťou stála aj za zrodom naparovača odevov Rovus. Keďže na prvý pohľad i počutie sa tento vynález javí ako skvelý pomocník, neváhali sme ho otestovať. 

Otestovali sme naparovač odevov Rovus

A ako naše testovanie dopadlo? Naozaj budete môcť vďaka naparovaču Rovus zabudnúť na žehličku, žehliacu dosku a otravné žehlenie? 

Prvý dojem z naparovača Rovus

Naparovač odevov Rovus balenie

Naparovač k nám dorazil nepoškodený.

Po rozbalení balenia sme ostali milo prekvapení jeho bohatým obsahom. Okrem naparovača v ňom nájdete aj 200 ml zásobník na vodu, kefku na textílie, odmerný pohárik, nadstavec na odstraňovanie vlákien, prívodný kábel s dĺžkou 1,65 m a samozrejmosťou je aj návod na použitie. 

Naparovač odevov Rovus obsah balenia

Obsah balenia.

Poďme si to teraz rozložiť na drobné. 

Zásobník na vodu s objemom 200 ml vám umožní žehliť na jedno naplnenie približne 45 minút. Správne množstvo vody do neho vždy nalejete pomocou priloženého odmerného pohárika. 

Kefka na textílie slúži na naparovanie textilných materiálov a nadstavec na odstraňovanie vlákien zas využijete pri odstránení rôznych neželaných nečistôt, ktoré zvyknú "zdobiť" naše oblečenie. Prívodný kábel s dĺžkou 1,65 m vám pri manipulácii s naparovačom poskytne dostatok komfortu. 

Naparovač má kompaktné rozmery a padne presne do ruky. Okrem dostatočne dlhého káblu je zárukou bezproblémovej manipulácie aj jeho nízka hmotnosť. 

Naparovač odevov Rovus recenzia

Naparovač nám svojim vzhľadom na prvý pohľad pripomínal rýchlovarnú kanvicu. 🙂

Na akom princípe funguje naparovač Rovus? 

Predstava, že by sme už nikdy v budúcnosti nemuseli stáť dlhé hodiny pri žehliacej doske a žehliť oblečenie je skutočne lákavá. Je to však naozaj tak? 

Naparovač odevov Rovus informácie

Naparovač sľubuje dokonalé vyžehlenie oblečenia a všetkých druhov textílií i povrchov, rýchlo a najmä účinne. Sľubuje odstránenie nie práve najlepšie vyzerajúcich záhybov z bielizne, oblečenia, pričom pre neho nie sú prekážkou ani vlnené či háčkované odevy, džínsovina, ľan alebo hodváb. A to všetko bež neželeného rizika spálenia, dokonca aj pri syntetických materiáloch, ktoré majú tendenciu pripaľovať sa pri žehlení klasickou žehličkou. 

Tento pomocník funguje na princípe pary, ktorá okrem vyrovnávania dokáže jednotlivé materiály zbaviť aj množstva škodlivých baktérií a nepríjemných pachov, vrátane cigaretového dymu či potu. Samozrejme, bez prania vo vode a bez použitia pracieho prášku či avivážu.

Naparovač odevov Rovus

Vďaka tomuto procesu tak nebudete musieť absolvovať cestu do čistiarne a zároveň takto môžete predĺžiť aj celkovú životnosť samotného oblečenia, keďže si nebude vyžadovať časté pranie.    

Všestranné využitie

To, že naparovač je univerzálnym pomocníkom sme už načrtli. Neslúži však len na vyžehlenie oblečenia z rozličných materiálov, ale použiť ho môžete v celej vašej domácnosti.

Poslúži aj pri čistení závesov priamo na oknách či čistení kože a semišu. Bol navrhnutý tak, aby si výborne poradil aj s čalúnením, sklom, keramikou, plastom či rôznym bytovým textilom.

Okrem už spomínaného vyrovnania či zbavenia pachov, naparovač zbavuje jednotlivé textílie aj rôznych alergénov a roztočov, má výborné dezinfekčné účinky a zabezpečuje zdravé životné prostredie vášho príbytku. 

Túto skutočnosť nepochybne oceníte predovšetkým v prípade, že máte v domácnosti alergika. 

Naparovač odevov Rovus príslušenstvo

Príslušenstvo naparovača Rovus.

Ako používať naparovač Rovus? 

A teraz poďme k tomu najdôležitejšiemu a teda k našim skúsenostiam s týmto zariadením. 

Pravdu povediac, ani my nemáme žehlenie v obľube a tak sme sa na testovanie tohto produktu tešili. Po jeho prvotnom vyskúšaní sme však ostali mierne sklamaní. S naparovačom sme skúsili vyžehliť košeľu, čo prebiehalo pomerne zložito a nie úplne tak, ako sme si to predstavovali. 

Je pravda, že oblečenie malo sviežu vôňu a aj o niečo krajší vzhľad, no čo sa týka samotného vyrovnania, to veru nebolo úplne najideálnejšie. Pri opätovnom skúšaní naparovača bola však naša spokojnosť už o niečo väčšia a my po našom testovaní musíme konštatovať, že na konečný výsledok naparovania vplýva do veľkej miery aj spôsob jeho použitia. 


A ako by ste teda mali používať naparovač tak, aby dosiahnuté výsledky boli čo najlepšie? 

 • Naparovač na oblečenie by mal byť čo najbližšie k odevu. Nebojte sa, že oblečenie pripálite alebo nejako poškodíte. Naparovač bol totiž navrhnutý tak, aby oblečenie nijako nepoškodil.  
 • Pokiaľ žehlíte odevy, odporúčame vám ich najprv zavesiť a až potom začať s naparovaním. Lepšie výsledky dosiahnete aj v prípade, že odev budete počas naparovania napínať.
 • Pri silných materiáloch ako napríklad bundy, kabáty či saká, siahnite po príslušenstve v podobe priloženej kefy. S ňou zbavíte oblečenie väčšiny záhybov. 

Naparovač sme skúsili aj pri čalúnenom nábytku a na čistenie závesov, a tu sme boli s výsledkami jeho práce spokojní. Nábytok i gauč mali lepší vzhľad a boli krásne prevoňané a celkovú čistotu i lepší vzduch bolo cítiť aj v miestnosti.

Naparovač odevov Rovus skúsenosti

Pre dosiahnutie dobrých výsledkov je potrebné naparovač správne používať.

Bezproblémová prenosnosť

Naparovač má v porovnaní so žehličkou kompaktné rozmery i nižšiu hmotnosť, čo znamená, že si nájde miesto v každej taške. Vziať si ho teda môžete so sebou na služobnú cestu, dovolenku či všade tam, kde jednoducho nechcete mať na sebe pokrčené oblečenie. 

Okrem toho naparovač funguje naozaj pomerne rýchlo. Rovnako rýchle je aj jeho vychladnutie. Zárukou bezpečenosti je ochrana proti prehriatiu, ktorá zaisťuje vypnutie naparovača pri dosiahnutí teploty 140° C.

Technické parametre

Špecifikácia

Príkon

800 W

Napätie

220 V

Objem nádobky na vodu

200 ml

Dĺžka prívodného kábla

1,65 m

Výdrž pri plnej nádobke

cca 45 minút

Naparovač odevov Rovus technické informácie

Technické informácie na spodnej časti naparovača.

Cena naparovača Rovus  

Ceny naparovačov sú rôzne. Ak uvažujete nad kúpou modelu Rovus, pripravte si približne 15 €, čo je v porovnaní s ostatnými modelmi naozaj nízka a priaznivá cena.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • možnosť použitia pri akomkoľvek type textílie
 • vhodný aj na čalúnený nábytok či závesy
 • zbavuje pachov i alergénov
 • textílie krásne prevonia
 • bezproblémová prenosnosť
 • kompaktné rozmery
 • nízka cena 

Nevýhody

 • horšie vyrovnanie textílií
 • pre dobré výsledky je potrebné naučiť sa manipulovať s naparovačom
Naparovač odevov Rovus recenzia

Naše hodnotenie naparovača Rovus

Nemožno poprieť, že naparovač Rovus je šikovným pomocníkom. Váš domov dokáže prevoňať, zbaviť ho nepríjemných pachov i zdraviu škodlivých podnájomníkov v podobe roztočov a alergénov. Tie sú nepríjemné nielen pre alergikov, ale aj pre zdravých ľudí. Môžete ním vyčistiť aj čalúnený nábytok či závesy a pokojne i keramiku alebo sklo. 

Ako napovedá už aj samotný názov, primárny účel naparovača odevov je vyžehlenie oblečenia a následné odbremenenie od klasického žehlenia žehličkou. A práve tu sa dostávame ku kameňu úrazu, keďže žehlenie nie je úplne najideálnejšie, a to najmä pri krčivých materiáloch. Pri nekrčivých materiáloch sme boli s výsledkami spokojní. Ak sa rozhodnete pre tento naparovač, osvojiť si budete musieť aj manipuláciu s ním, ktorá sa môže zdať v začiatkoch používania trochu komplikovaná. 

Pred kúpou tohto naparovača vám teda vopred odporúčame zvážiť a ujasniť si, čo od neho očakávate a na čo konkrétne ho chcete používať. Pokiaľ s ním chcete čistiť vašu domácnosť či naparovať oblečenie z nekrčivých materiálov, kúpu naparovača vám odporúčame. V prípade, že od naparovača vyžadujete dokonale vyžehlené košieľ, skladaných sukní či nohavíc s pukmi, toto zariadenie by vás mohlo sklamať. 

Vzhľadom na nízku cenu však nemožno od naparovača očakávať zázraky. Prihliadnuc na jeho funkčnosť a cenu, si v našom testovaní vyslúžil tri hviezdičky z piatich. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar